DZIŚ JEST:   22   LUTY   2018 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Chiny: zatrzymano ponad stu chrześcijan. W obozach będą „uczeni” lojalności wobec partii

Chiny: zatrzymano ponad stu chrześcijan. W obozach będą „uczeni” lojalności wobec partii
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.fot. VATICAN-CHINA/DEAL REUTERS/Kim Kyung-Hoon/File Photo/FORUM

Ponad stu chrześcijan zostało zatrzymanych w prowincji Xinjiang (Sinciang) w północno-zachodnich Chinach. Zamknięci w tzw. obozach reedukacyjnych mają na nowo nauczyć się lojalności wobec komunistycznej ideologii.

 

Rodziny aresztowanych wyrażają swoje obawy, ponieważ z zamkniętymi w tajemniczych obozach nie ma żadnego kontaktu. Nie wiadomo też dokładnie, gdzie znajdują się miejsca ich przetrzymywania.

 

Region Xinjiang boryka się także z narastającym pogwałcaniem wolności słowa, szykanowaniem dziennikarzy, zarówno miejscowych jak i zagranicznych. Policja z łapanki kontroluje obywateli, sprawdzając także telefony komórkowe.

 

W „Kościołach” uznanych przez rząd należy zeskanować dowód osobisty przed wejściem na liturgię. System automatycznie uruchamia alarm, jeżeli ktoś jest pracownikiem instytucji publicznej lub rządowej. Wielu wiernych spotyka się w małych grupach. Kościół katakumbowy jest jednak traktowany przez władze jako organizacja terrorystyczna.

 

 

KAI

MWł

 

 


DATA: 2018-02-14 07:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ZSRR nie był komunistyczny. Wg planu, miał się stać komunistyczny po roku 1990, wcześniej to był socjalizm. Meksyk nie jest rządzony przez lewicę. Jest to cetroprawica. Na początku rządów miała lewicowy charakter co prawda, ale od lat 70tych do teraz to czysta prawica.
7 godzin temu / ollek
 
"Pic na wodę i fotomontaż" z tą amerykańską "wiarą w Boga". Ale naiwniacy jak ty łykają te pozory. Meksyk? Lewactwo u władzy, które zniszczyło ten kraj gospodarczo i moralnie. Podobnie jak Polskę zniszczył lewicowy PRL, a potem dzieła dokończył lewacki demoliberalizm. Korea Północna jest REALNIE komunistyczna, gdyż tak właśnie wygląda komunizm w praktyce - jest zbrodniczym zamordyzmem. Czyż ZSRR z czasów Stalina i Chiny z czasów Mao, bliźniaczo podobne do obecnej Korei Północnej, nie były komunistyczne? Jeśli nie, to KTÓRY kraj był/jest realnie komunistyczny? Co do nacjonalizmu, połączenie go z czymkolwiek lewicowym (socjalizmem, komunizmem) nigdy nie dawało w efekcie dobra. Nie świadczy to źle o nacjonalizmie, podobnie jak zapleśnienie chleba nie świadczy że każdy chleb to trucizna.
1 dzień temu / do ollek
 
Korea jest komunistyczna? Nie. W Korei panuje system dżucze. Jest on oparty na nacjonalizmie koreańskim. Tylko sprawy gospodarcze są oparte na marksizmie. Cała reszta to czysty nacjonalizm Koreańczyków. A Wy na tej stronie lubicie nacjonalizm.
1 dzień temu / ollek
 
Nie? A powinni. In God we trust na każdym banknocie, przysięga składana z ręką na Biblii, mnogość charyzmatycznych kaznodziei. Raj dla katolików, czy wgl chrześcijan. Ale Wy pewnie preferujecie Meksyk, ponad 90% ludzi tam żyjących to katolicy, tak jak w Polsce.
1 dzień temu / ollek
 
Wyjątkowo ci wierzę, że nigdy nie słyszałeś skargi z ust Koreańczyka (północnego). Nie są głupcami by ryzykować życie/zdrowie swoje czy swoich bliskich przez zwierzenia potencjalnemu kapusiowi, który jest zadeklarowanym czcicielem komunistycznych "Wodzów". Przy okazji, opinii o Kimie nie biorę z propagandy amerykańskiej. Tyle już tu siedzisz i dalej nie zorientowałeś się, że Amerykanie nie są naszymi idolami?
1 dzień temu / do ollek
 
Nigdy nie słyszałem skargi z ust Koreańczyka na temat ich Wodza. A to, że Amerykanom zależy na zdyskredytowaniu przywódców innych państw wiadomo od dawna, więc wielce prawdopodobne jest, że ta cała mroczna otoczka wokół rządów Kimów, to propaganda amerykańska.
1 dzień temu / ollek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.