DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2018 r.

Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Chiny: zatrzymano ponad stu chrześcijan. W obozach będą „uczeni” lojalności wobec partii

Chiny: zatrzymano ponad stu chrześcijan. W obozach będą „uczeni” lojalności wobec partii
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.fot. VATICAN-CHINA/DEAL REUTERS/Kim Kyung-Hoon/File Photo/FORUM

Ponad stu chrześcijan zostało zatrzymanych w prowincji Xinjiang (Sinciang) w północno-zachodnich Chinach. Zamknięci w tzw. obozach reedukacyjnych mają na nowo nauczyć się lojalności wobec komunistycznej ideologii.

 

Rodziny aresztowanych wyrażają swoje obawy, ponieważ z zamkniętymi w tajemniczych obozach nie ma żadnego kontaktu. Nie wiadomo też dokładnie, gdzie znajdują się miejsca ich przetrzymywania.

 

Region Xinjiang boryka się także z narastającym pogwałcaniem wolności słowa, szykanowaniem dziennikarzy, zarówno miejscowych jak i zagranicznych. Policja z łapanki kontroluje obywateli, sprawdzając także telefony komórkowe.

 

W „Kościołach” uznanych przez rząd należy zeskanować dowód osobisty przed wejściem na liturgię. System automatycznie uruchamia alarm, jeżeli ktoś jest pracownikiem instytucji publicznej lub rządowej. Wielu wiernych spotyka się w małych grupach. Kościół katakumbowy jest jednak traktowany przez władze jako organizacja terrorystyczna.

 

 

KAI

MWł

 

 


DATA: 2018-02-14 07:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Byłem w Urumqi, stolicy prowincji Xinjiang w zeszlym roku i co niedzielę byłem na mszy. W "oficjalnych" kosciolach nie bylo zadnych skanerów dowodów. Diecezja w Xinjiang jest jednym z regionów w Chinach w której kościół katolicki ma większa swobodę w porównaniu do np. prowincji Zhejiang o której zwykle się słyszy przy okazji akcji zdejmowania krzyży itp. W prowincji Xinjiang jest przede wszystkim problem z terrorystami muzułmańskimi, po serii zamachów w 2008 roku. Do tej pory na ulicach Urumqi jest armia. Ale czego oczekiwać od Katolickiej Agencjii Dezinformancyjnej, bo na pewno nie weryfikowania wiadomości. W Chinach działa mnóstwo sekt "chrześcijańskich", nierzadko głoszących dziwaczne herezje.
7 godzin temu / pannikt
 
To jest wyłącznie twoje urojenie, że Koran został napisany dla koranistów. A przy okazji, jesteś arabskim koranistą, tak? :)
8 godzin temu / do ollek
 
Cytatów,których nie rozumiesz, z prostego powodu-nie jesteś koranistą.
1 dzień temu / ollek
 
No przecież dopasowuję się do twojego poziomu. Bo skoro logicznych argumentów nie rozumiesz, a bełkot do ciebie trafia, to w zabawie słownej z tobą właśnie wzoruję się na tobie. A co, może twierdzisz że masz monopol na bełkot bez ładu i składu? Natomiast co do Koranu, to i tak przedstawiłem więcej cytatów niż ty :)
6 dni temu / do ollek
 
Ty także bełkoczesz, nie popierasz swoich wywodów żadnymi informacjami. Chociażby przykład z Koranem. Bez ładu i składu.
6 dni temu / ollek
 
Jak się nie ma nic merytorycznego do powiedzenia, to właśnie pozostaje produkowanie bezsensownego bełkotu byle tylko zaistnieć. W twoim przypadku to typowe :)
7 dni temu / do ollek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.