DZISIAJ JEST
ŚRODA 23 SIERPNIA
Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
Imieniny obchodzą:
Apolinary, Filip, Ireneusz
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Krystian Kratiuk

„Charlie Hebdo” – obrzydliwość nad obrzydliwościami. Wolność prasy trzeba ograniczyć

Data publikacji: 2015-01-08 11:00
Data aktualizacji: 2015-01-11 08:15:00
„Charlie Hebdo” – obrzydliwość nad obrzydliwościami. Wolność prasy trzeba ograniczyć
MAXPPP / FORUM

Wszystkimi nami wstrząsnął atak w Paryżu. Na ulice wielu europejskich miast wyszły dziesiątki tysięcy ludzi sprzeciwiających się mordowaniu ludzi w imię islamu. Media twierdzą zaś, że demonstrujący bronią „wolności prasy”. To dobry moment by powrócić do debaty właśnie na temat nieograniczonej „wolności prasy”, której przecież sprzeciwiali się wielcy papieże.


Po barbarzyńskim zamachu islamskich morderców na redakcję podającą się za satyryczną znów głośno jest w mediach o „wolności prasy”. Tytuły gazet – również polskojęzycznych – informują nawet, że „islamiści zaatakowali wolność”. Nic bardziej mylnego – islamiści, prawda, że we właściwy sobie, zbrodniczy i bezwzględny sposób, zaatakowali grupę osób, którzy sławę i pieniądze postanowili zdobyć dzięki ohydnym obrazkom. Bo czy obrażanie kogokolwiek, to przykład wolności? Zwłaszcza w dzisiejszym, do bólu tolerancyjnym świecie, w którym za rzekome obrażenie homoseksualisty czy Żyda można wypaść z dobrego towarzystwa, a nawet trafić do więzienia?


Islamiści nie zaatakowali więc wolności, nawet w jej współczesnym, wypaczonym rozumieniu. Aż dziw, że lewicowe media tego nie dostrzegają. Pojawiły się jednak również komentarze, że islamscy fanatycy zaatakowali Europę i jej wartości. To także kłamstwo. Europy nie definiuje bowiem to, co znajdowało się na okładkach „Charlie Hebdo”, choć muzułmanie, którzy przecież przybyli tu niedawno, mogą tak Europę postrzegać. Pal licho rozsławione przez terrorystów karykatury Mahometa, ale w piśmie tym w sposób najbardziej haniebny, jaki można sobie tylko wyobrazić, obrażano katolickie świętości. Obrzydliwe rysunki pokazywały m.in. wyobrażenie Trójcy świętej w seksualnym trójkącie, a już zupełnie nie do opisania są obrazy, w których ukazywano Matkę Boską, nowo narodzonego Pana Jezusa, świętych Pańskich i kolejnych papieży. To mają być „europejskie wartości”? To ma być ilustracja wolności?


Wolność prasy nie jest ideą, którą powinniśmy przyjmować bezkrytycznie. Co prawda trudno domagać się jej ograniczania w czasach, gdy katolickie media działają niemal w podziemiu i co rusz rzuca się im kłody pod nogi. Z drugiej jednak strony my sami wiemy, że wolność prasy nie jest nieograniczona. Dlatego nie zamieszczamy na naszych łamach chociażby obscenicznych zdjęć czy rysunków, nie mówiąc już o codziennym samoograniczaniu się w używanych słowach składających się na publikowane przez nas teksty.


Po zamachu w Paryżu papież Franciszek powiedział: „Zabójcza przemoc jest zawsze odrażająca i nigdy nie można jej usprawiedliwić”. Trudno w tej sprawie nie zgodzić się z Ojcem Świętym. Powołując się na słowa papieży, należy jednak pamiętać również o wielkich poprzednikach Franciszka. Już Pius IX potępił nieograniczoną wolność prasy w swoim Syllabusie.


W Mirari vos papieża Grzegorz XVI czytamy natomiast, iż wolność prasy to „najbardziej śmiertelna ze swobód”. Według wielkiego papieża nieograniczona wolność prasy „to swoboda ohydna, dla której nigdy dość obrzydzenia, a której niektórzy ludzie śmią żądać z taką wrzawą i z takim uporem, i wszędzie rozpowszechniać. Drżymy, Czcigodni Bracia, widząc jak monstrualnymi doktrynami, lub raczej jak ogromnymi błędami jesteśmy zalewani; błędami rozpowszechnianymi daleko i na wszystkie strony, przez ogromną wielość książek, broszur i innych pism, małych, to prawda, w objętości, ale wielkich w perwersji, skąd wywodzi się plaga, która ogarnia oblicze ziemi i stanowi przyczynę naszych łez”.


Grzegorz XVI wyjaśniał, że nie można usprawiedliwiać wolności do bluźnierstw niczym, nawet tym, że w ramach tej wolności można publikować sprostowania tych bluźnierstw. Ludzi, którzy tak uważają, nazywał wprost „bezczelnymi”.


Gdyby istniało godne akceptacji katolików państwo polskie, powinno ono więc ograniczać wolność prasy. Przypominał o tym również papież Leon XIII, pisząc, że „obowiązkiem państwa jest sprawiedliwe ograniczanie wolności prasy”, zgodne z wymogami prawdy. „Dewiacje rozwiązłego umysłu, które, dla nieświadomego tłumu, łatwo się stają prawdziwym uciskiem, winny być karane z całą surowością prawa, nie mniej niż kryminalne zamachy gwałtu popełniane przeciwko słabym. Represje te są bardziej konieczne przeciwko sztuczkom stylu i subtelnościom dialektyki, zwłaszcza gdy zadowalają namiętności, a nie można zaprzeczyć, że większość populacji nie może w żaden sposób, lub nie bez ogromnych trudności, być czujna. Przyznajcie każdemu nieograniczoną swobodę mówienia i pisania, a nic nie pozostanie święte i nietknięte, niczego nie oszczędzą, nawet prawd podstawowych, tych wielkich naturalnych zasad, które winny być uważane za szlachetną, wspólną ojcowiznę całej ludzkości. W ten sposób prawda jest krok po kroku atakowana przez ciemność, a częstą praktyką jest ustanawianie wyznania najbardziej szkodliwych i różnorodnych błędów” – pisał wielki papież.


Przez najbliższe dni trwać będzie ożywiona dyskusja o islamie oraz o wolności prasy. Islam zostawmy wyznawcom Mahometa. Nie możemy jednak pozwolić, by świeckimi męczennikami tej drugiej sprawy zostali bluźniercy w najbardziej obrzydliwy sposób obrażający Jezusa Chrystusa.  
Krystian Kratiuk

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
artamatorcom
a ilu muzułmanów my tzw cywilizowani zabiliśmy jako okupanci w ostatnich latach w Algierze, Afganistanie, Iraku, Afryce i dziesiątkach innych krajów...bo idzie to w miliony ? Co Polacy robili pod okupacją Niemiecką..? Kto sieje wiatr ... Wierzę w to, że pomimo ogłupiania przez ten korporacyjny, medialnie satanistyczny system rozrywkowo polityczny większość ludzi chce pokoju, przyjaźni z innymi nacjami. Kto stworzył te debilne rysunki, jak nacja miała w tym cel- większość wie ? Szykuję się nowa wojna religijna itp jako zasłona dymna bo świat zaczyna myśleć i widzieć, że przywódcy polityczni są po prostu chorzy psychicznie.... ?
Rozczarowany
Modemiku, wielu lewaków do dziś "nie słyszało" o atakach przeprowadzanych przez muzułmanów, piejąc peany na temat "pokojowego islamu". Zapewne nie słyszałeś też o nawoływaniach na lewackich forach by zabić o. Rydzyka? Tak więc spokojnie, na razie nienawiść owsiakistów jest w fazie rozwoju :)
Janek
Gust nie podlega dyskusji...wszystko ma swoje granice...i Wasze zbyt ostre i jednostronne spojrzenie - takze..."Kochaj blizniego..."
spokojna
\'...to jak drwisz z mojego Boga, niewiele mówi o moim Bogu, za to wszystko mówi o Tobie\'
TheModern
Nie słyszałem, żeby jakiś "owsiakista" wrzucał granaty czy strzelał w redakcji Frondy, PCh24 czy innych prawicowych mediów.
Rozczarowany
Modemiku, nie tylko religijny. Chyba że owsiakizm też uważasz za religię? :)
TheModern
Tak działa fanatyzm religijny.
Czytelnik
"Represje te są bardziej konieczne przeciwko sztuczkom stylu i subtelnościom dialektyki, zwłaszcza gdy zadowalają namiętności". Jeśli szanowny pan redaktor zagłębi się w historię Europy, nie zaś jedynie "przeleci pobieżnie" cytaty co niektórych papieży, będzie wiedział, kim są muzułmanie, co łączy ich z Europą oraz jaki procent światowej populacji stanowią. Nie są bowiem tylko napływową masą, która w Paryżu czy Londynie sprzedaje kebaby od dwudziestu lat.
Leo
Wydaje się, tak na marginesie, że ten tekst stał się przełomowym dla nienawistników PCh24. Ruszyli do dawno przygotowywanego ataku i to na wielu poziomach. Warto dodatkowo zabezpieczyć (zmultiplikować) internetowe zasoby Naszej wspaniałej PCh24. Obym się mylił.
marekb54
Nie trzeba ograniczać wolności prasy. Trzeba tylko eliminować chamstwo, prostactwo i propagowanie szkodliwych dla wszystkich społeczności idei, dogmatów. Należy popierać źródła wiedzy, które wspierają nasze zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe.
kara
odpadłam po trzecim akapicie, o kurde ahahahaha
abc
@katolik - nie widzę powodu aby katolik miał strzec wolności w bluźnieniu Bogu. Tym bardziej, że ta rzekoma wolność tylko do tego się ogranicza bo spróbuj tam coś napisać przeciw np. pederastom.
Martyna
\'Pal licho rozsławione przez terrorystów karykatury Mahometa, ale w piśmie tym w sposób najbardziej haniebny, jaki można sobie tylko wyobrazić, obrażano katolickie świętości.\' Jasne - co z tego, że obrażają inną religię. Obrażają nas - to dopiero oburzające i na to nie możemy pozwolić! Serdecznie gratuluję wyróżnienia w kategorii \'hipokryzja\'.
logika
dostalismy od Boga wolną wole, nikt nie kazuje nam czytac kupowac ogladac telewizji ktore pod chaslem wolnosc slowa przemycaja klamstwa. Co zakazanie publikowania karykatur machometa by zmienilo? ano tyle ze kolejna grupa ktora na to nie zasluguje znalazla by sie w bezpiecznej przystani politycznej poprawnosci - Panie Krystianie prosze zrewidowac swoja argumentacje gdyz nie ma w niej żadnej logiki. Dalej bede postulowal za calkowita wolnoscia tak w prasie jak i w zyciu - o ile nie stoi one w sprzecznosci z prawem. majac calkowita wolnosc prasy mozna by smialo napisac o tym czym islam zawsze byl- religia ktore jest nastawiona na dominacje - w ktorej wszycy niewierni moga byc bezkarnie zabici i ograbieni - traktowani gorzej niz bydlo. chrzescijanstwo sie obroni islam nie ma najmniejszych szans w starciu na argumenty - i tu jest nasze pole do popisu - ale jesli nie bedzie wolno o wszystkim pisac nie bedziemy mogli prowadzic batali na argumenty - ten artykul szkodzi
katolik
"Wolności trzeba nie tylko strzec. Trzeba ją stale pielęgnować" a nie ograniczac.
DM
Dopisek: Mozna powiedziec, ze nie powinnismy, jak jacys tyrani, zabraniac ludziom doroslym (zwlaszcza nie podzielajacym naszej wiary) popelniania grzechow. Jednak naszym obowiazkiem jest mowic prawde i upominac, jesli jestesmy chrzescijanami. Jesli uczynia to ksieza i biskupi, swiat nie zostawi na nich suchej nitki - bo niby musza trzymac nas za mordy, i nauczac tej niby mitologii, w celu samozachowawczym. To my musimy posluzyc sie rozeznaniem i pielegnujac dobro, walczyc ze zlem - nie jako barbarzyncy, a jako chrzescijanie, ale walczyc, a nie stac obojetnie wobec zla.
DM
@chlopzewsi Rozumiem, i sama tak jeszcze niedawno argumentowalam. Nikt Bogu (lub mojej Mamie) nic nie moze odebrac, plujac na Niego (lub na nia). Rozumiem tez jednak, ze kiedy Bog jest najdrozsza Osoba dla czlowieka, ten walczy z tymi, ktorzy Go znieslawiaja. Czlowiek moze drugiego za znieslawienie podac do sadu, a Pan Bog... Pan Bog przykazal nam nie wzywac swego Imienia nadaremno. Oczywiscie, to co sie stalo w Paryzu, nie moglo byc motywowane miloscia do Boga, a jedynie jakas wsciekloscia lub polityka lub checia zarobku czy chwaly.
Rozczarowany
@klinikka: skoro twierdzisz że uczucia to prywatna subiektywna sfera psychiki ludzkiej i nie może być regulowana (w tym chroniona) prawnie, więc co byś zrobił w sytuacji gdyby ktoś bezpodstawnie zwyzywał od najgorszych Twoją ukochaną osobę, obrażając w ten sposób Twoje uczucia?
chłopzewsi
Czy człowiek wielbiąc Boga może Mu przysporzyć chwały? Nie. Czy człowiek żartując z Boga może Mu odebrać chwałę? Nie. To takie moje luźne rozważania. Finał tego zamachu będzie taki, że całe lewackie towarzystwo zorientuje się, że nie jest bezpiecznie śmiać się z muzułmanów i będą drwić już tylko z katolików
Sylwester
wolność nie rozumiejmy jako wolność stanowioną przez dzisiejsze prawa, trzeba sięgnąć po prawa naturalne "nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu", druga sprawa to nie ma pojęcia że religia i wyznanie to sprawa prywatna, to wypaczenie skutecznie wpajane przez wszystkie rządy totalitarne, Hitlera i niemieckiego socjalizmu narodowego, Lenina, Stalina komunistów rosyjskich. Ich przewodnim celem było zabranie nam wierzącym prawa do głoszenia ze jesteśmy katolikami. A jeżeli już chcemy być katolikami to tylko prywatnie, NIE tedy droga, katolikiem jestem w domu i poza domem i tego nie ukrywam, mam prawo do dawania na każdym miejscu świadectwa o tym kim jestem. Gdy Bóg jest na swoim miejscu w życiu każdego z nas to wszystko jest na miejscu prawidłowym.
Robert
Nawet w obecnym prawie nie ma całkowitej wolności słowa. Nie wolno nawoływać, do zbrodni, zniesławiać, obrażać uczuć religijnych itd. Skoro nie wolno kraść, zabijać to dlaczego ma być całkowita wolność słowa?
klinikka
wolność wypowiadania bluźnierstw jest świętym prawem danym każdemu człowiekowi przez Boga (o ile Bóg istnieje). Bóg nie jest własnością żadnego człowieka i żaden człowiek nie może zmuszać drugiego człowieka do określonych zachowań religijnych. "Uczucia" to prywatna subiektywna sfera psychiki ludzkiej i nie może być regulowana (w tym chroniona) prawnie.
jojo
Panie Krystianie...czyli,mam rozumieć,Pan usprawiedliwia ten atak? Pan zrównuje "mahometów" z Jezusem Chrystusem? Ludzie którzy zginęli - wolni,inteligentni,dowcipni,którzy,w sposób satyryczny usiłowali walczyć z tym co zgotowały im lewackie rządy oraz zeszmacone do niepojętych granic hasło : Fraternite,Egalite,Liberte...we własnym kraju zostali zamordowani przez obcych przybyszów uzurpujących sobie prawo zniszczenia naszej cywilizacji.Pan się po prostu boisz,że to przełoży się na wolność prasy w odniesieniu do Religii Katolickiej.My sobie poradzimy!Jak zniknie lewackie szaleństwo-zniknie i islamski problem.Bo to chodzi o durne prawa pozwalające im w Europie żyć i sie panoszyc oraz terroryzować.
Gippo
żadne media nigdy nie podają prawdy tylko swoją interpretację "prawdy"
Rozczarowany
@romek: cieszymy się że cieszy Cię nasze stanowisko. Oczywiście że wybór jest jasny: albo podporządkowanie własnej wolności Chrystusowi, albo bunt przeciwko Chrystusowi i pozorna wolność tutaj ale też niewola w cierpieniach po śmierci. Bo w ogóle nie istnieje coś takiego jak wolność w sensie wolności absolutnej, bez ograniczeń. Najlepszy dowód to ten że gdybyś był absolutnie wolny, to usunąłbyś z otoczenia wszystko co Ci się nie podoba. A przecież nie robisz tego, bo jesteś "za cienki" :)
tyle w temacie
to właśnie przez brak wolności prasy, wielu mówiło o zalewie islamu ale "poprawność polityczna" i te całe multikulti nakładało na prasę cenzurę, okazało się że jedna grupa jest tak tolerancyjna że dała sobie wleźć na głowę a druga wcale nie chce się asymilować i być bezideowymi europejczykami bez wiary i żadnych zasad a tylko wykorzystuje ograniczenia które sama na siebie nałożyła ta pierwsza grupa, tolerancja polega na tym że nic ci do tego że sąsiad wierzy w różowego latającego słonia ale kończy się kiedy chce tobie narzucić tę wiarę pod przymusem, oni nigdy nie kryli się ze swoimi planami podboju europy to właśnie prasa puszczała te ostrzeżenia mimochodem bagatelizując i zapewniając że tak tylko gadają, prasa prowadząc kampanię laicyzacji europy nigdy się nie hamowała w wyśmiewaniu KK bo przeciwnik tylko nadstawiał drugi policzek myśleli że z islamem pójdzie równie łatwo, a jeśli ktoś zacznie o tym mówić jest sprowadzany do parteru jako nietolerancyjny faszysta
Rozczarowany
Obrońcy nieograniczonej wolności słowa to ludzie o nielogicznych poglądach. Gdyby byli konsekwentni, to domagaliby się prawa do swobody głoszenia wszelkich poglądów, w tym jawnie fałszywych. Np. jeśli uczeń podczas lekcji wyrażałby pogląd że 2+2=5, to nie powinien być za to karany.
DM
Sporo tu obrazonych propozycja, ze wolnosc nie jest tym samym co brak kultury i taktu. Czy obrazeni pozwoliliby hanbic i opluwac wlsna matke, zone, corke? Czy nie rozumieja, ze dla wierzacego Pan Bog jest Osoba najdrozsza i najwyzsza? Nie oznacza to oczywiscie, ze obrazajacych swietosci nalezy z miejsca zabijac. Nalezy ich zawstydzac, ukazywac blad. Wypada cieszyc sie, ze obrazeni artykulem nie beda tu zagladac i oswiecac nas i besztac. Sa zalosni.
witek
Przestańcie mieć pretensje do muzułmanów o to, że traktują swoją wiarę poważnie. Wolność słowa czy wolność bluźnierstwa?
romek
Cieszy mnie wasze stanowisko. Wybór jest jasny albo religia albo wolność. Złudzenie wolnej woli jest solą w oku każdego fundamentalisty religijnego. Pamiętacie kto napisał, że prawdziwa cnota krytyki się nie boi? Wszak po owocach ich poznacie. Z czasem wzrośnie liczba tych co waszych owoców nie trawi.
abc
"po barbarzyńskim zamachu..." - jedni barbarzyńcy zaatakowali drugich barbarzyńców, jeszcze groźniejszych bo zabijających dusze
Stanisław
Za tych co polegli trzeba się modlić oraz za tych co może jeszcze polegną gdyby lewicowcy się nie uspokoili, tak czy inaczej tylko Miłosierdzie Boskie uratuje Polskę i świat !
rachunki
Mocarstwo kolonialne odcina dywidendy.
Sylwester
jeżeli media które nie szanują godności innych mogą pluć na prawo i lewo i nazywają to wolnością mediów to jest chyba jakieś nieporozumienie, karać do upadłego takie media które wnoszą brak poszanowania godności, kary powinny być tak dotkliwe ze powinny doprowadzać do upadku takie wolne medie
magis
Jak się czyta takie zdania: "...gdy katolickie media działają niemal w podziemiu i co rusz rzuca się im kłody pod nogi" przecież to jakaś paranoja, jakim gazetom się rzuca kłody?! PCH24 sama wpędza się w podziemie pisząc artykuły jak ten powyższy. Nawoływanie do ograniczenia wolności prasy - postulat pch24 - godne pożałowania.
to dowas
to byla lewicowa satyryczna gazeta - kpila z wszelkich religii, ale jakos mi to nie przeszkadza o tyle o ile im nie bedzie przeszkadzac ze my mozemy szydzic w rownym stopniu z ich lewicowych pogladow czy tez homoseksualnych praktyk. jesli wolnosc prasy to dla wszystkich i na rownych zasadach - to co ci ekstremisci zrobili nie moze byc traktowane jako argument do ograniaczenia wolnosci - wlasnie o to tym ludziom chodzilo.
Andreas
Panie Krystianie z tym barbarzyńskim atakiem islamskich morderców mówi pan normalnie jak prezydent Francji.Bo normalnie zaczynam się bać.Po drugie nie uważam tego za barbarzyństwo bo byli ostrzegani.
Bolesław
Jakże wielką rację mieli ci wielcy Papieże. Właśnie się o tym przekonujemy. Trzeba bardzo wiele wyjaśniać ubogim umysłem (nie duchem a właśnie umysłem)
apewnie
Po zamachu w Paryżu papież Franciszek powiedział: ?Zabójcza przemoc jest zawsze odrażająca i nigdy nie można jej usprawiedliwić?. Trudno w tej sprawie nie zgodzić się z Ojcem Świętym. Powołując się na słowa papieży, należy jednak pamiętać również o wielkich poprzednikach Franciszka. Już Pius IX potępił nieograniczoną wolność prasy w swoim Syllabusie. Jak już wspominamy poprzedników Franciszka to może wyciągnijmy papieży którzy rozpoczynali krucjaty rzymskokatolickie i sami wymyślali najgorsze tortury dla ludzi którzy nie chcieli oddać czci instytucji kościoła. Cóż za bullshit, zarówno ta strona jak i ten artykuł. Nie fatygujcie się odpisywać, raczej już tu nie wejdę ;)
ReBorn
Żałośni...zarzucacie innym że czegoś nie widzą, podczas gdy sami wykorzystujecie przykrywkę tragedii żeby próbować przepchnąć swój pomysł cenzury z jaką wasi rodzice i dziadkowie zmagali się w PRLu. Jesteście po prostu żałośni. Ż.A.Ł.O.Ś.N.I.
Sylwester
przykład Orbana jest tu godny naśladowania, za kłamstwa, obelżywe treści powinno się dotkliwie karać media takimi karami które doprowadzą do upadku kłamców, naród każdy ma prawo do prawdziwych informacji a nie do kłamliwego jadu jaki się sączy z takich mediów
darek
przypuszczam, ze gdyby powiedziano za kilka dni tym ludziom z tymi tabliczkami, ze trzeba wyjsc i manifestowc ale z tabliczkmi o tresci przeciwnej to stawiliby sie tam znowu
PK
Skoro są idee, które wprowadzone w czyn oznaczają grabież i mordy na ogromną wręcz skalę, jak m.in. ariańska, katarska, czy socjalistyczna, to niechybnie obowiązkiem państwa (władcy) jest wprowadzić cenzurę, także prewencyjną, która w isocie chroni ład i porządek przed siejącymi zamęt spiskowcami.
PK
"Gdyby istniało godne akceptacji katolików państwo polskie, powinno ono więc ograniczać wolność prasy. Przypominał o tym również papież Leon XIII, pisząc, że ?obowiązkiem państwa jest sprawiedliwe ograniczanie wolności prasy?, zgodne z wymogami prawdy." I tak też W.Cz. Bartyzel. Czy ktoś jeszcze? Niech się uaktywnią. Bo to jedne z niewielu postulatów, które nas z libertariami różnią.
Macek
Bez wyborów powszechnych, bez nieograniczonej wolności prasy i zrzeszania się, bez swobody wymiany poglądów zamiera życie w każdej publicznej instytucji, a aktywna pozostaje jedynie biurokracja. Mała zagadka - kto to napisał????
Tomek S
Grzegorz XVI wyjaśniał że drogi żelazne są "drogą do piekła" i inne takie.
don marco
Nic dodać, nic ująć. To już kwestia gustu, ale gdy widzę te rozegzaltowane tłumy, zwłaszcza Amerykanów, z tabliczkami "je suis Charlie", to zbiera mnie na wymioty. Dziś wszyscy są Charlie! Smuteczek :( Swoją drogą to typowy przejaw płycizny i odrażającego, pretensjonalnego rozemocjonowania współczesnego świata. Choć muszę przyznać, że Hollande zaskoczył mnie w swej stanowczości. Nie wyszedł przed kamery jak Cameron i nie wyraził obawy, czy odcięcie głowy angielskiego żołnierza przez muzułmanów nie położy się cieniem na relacjach ze społecznością muzułmańską w Wielkiej Brytanii. Przecież to byłoby straszne.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.