DZISIAJ JEST
PIĄTEK 22 WRZEŚNIA
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Maurycy, Joachim
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Bronił Nergala, a teraz Grossa. Niebezpieczne związki księdza Bonieckiego

Data publikacji: 2016-02-18 14:15
Data aktualizacji: 2016-02-18 14:25:00
Bronił Nergala, a teraz Grossa. Niebezpieczne związki księdza Bonieckiego

Krąg osób, za którymi ujmuje się publicznie ksiądz Boniecki może wprawić w osłupienie. Do lidera satanistycznej grupy muzycznej Behemota - Nergala - dołączył autor antypolskich opracowań Jan Tomasz Gross.


„Pomysł odebrania profesorowi Uniwersytetu Princeton polskiego odznaczenia jest ponury. W cywilizowanym świecie z poglądami się polemizuje. Indeksy książek zakazanych, zapisy cenzury, pozbawianie obywatelstwa i inne tego rodzaju sankcje wobec historyków należą do smutnej przeszłości – pisze w najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego”, ksiądz Adam Boniecki.

 

„Próbuję sobie wyobrazić, co czuje dziś autor Sąsiadów. Został przekonany? Bije się w piersi? Postanawia już nigdy o sprawach żydowsko-polskich nie pisać? A jego studenci? A czytelnicy w świecie? Czy pomysł odebrania odznaczenia nie będzie odczytany jako represja użyta w braku argumentów? Jeśli tak, to obrońcy wizerunku Polski sprawią, że nasz kraj będzie postrzegany jako państwo, w którym sam prezydent ściga niepokornych historyków” – ostrzega ks. Boniecki.

 

„Nadanie odznaczenia - czytamy w liście - było też formą uznania i podziękowania za jego wieloletnią działalność opozycyjną, począwszy od wydarzeń Marca 1968 r., kiedy spędził pięć miesięcy w areszcie śledczym, poprzez zbieranie funduszy w roku 1976 na organizowaną przez KOR akcję pomocy robotnikom Radomia i Ursusa” - przypomina redaktor "Tygodnika Powszechnego".

 

Duchowny kończy swój tekst wezwaniem: „Dyskutujcie z Grossem, ale, na litość Boską, nie odbierajcie mu odznaczenia”.

 

Pochodzący z Polski amerykański historyk i socjolog żydowskiego pochodzenia wielokrotnie dowodził swojej głębokiej pogardy dla Polaków, a w swoich pracach szkalował naszych przodków oskarżając ich o najgorsze, haniebne czyny w latach II Wojny Światowej. Zanim jeszcze rozpoczął swoją antypolską kampanię, był nieznanym szerzej badaczem. Właśnie wtedy - w 1996 roku - ówczesny prezydent RP Aleksander Kwaśniewski, na wniosek Ministerstwa Spraw Zagranicznych, odznaczy Jana Tomasza Grossa za jego osiągnięcia naukowe.

 

Jako że o uhonorowanie Grossa wnioskował MSZ, Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy zwróciła się właśnie do tego resortu o opinię. Ustawa o orderach i odznaczeniach daje takie kompetencje głowie państwa.

 

Na razie nie ma opinii Ministerstwa Spraw Zagranicznych w sprawie odebrania Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP kontrowersyjnemu historykowi. Takie rozwiązanie jeszcze kilka miesięcy temu popierali politycy Prawa i Sprawiedliwości.

 

 

 

luk

 

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Lucyna
Bywa niejednokrotnie,że ludzie w diecezjach nie znają swojego Pasterza,bo nie wychodzi do ludu. I to jest smutne. Wiedzą tylko, że jest obecny, i jak się nazywa,ale nigdy Go nie widzieli. Myślę,że każdy nowo mianowany biskup winien choć raz odwiedzić parafie w diecezji, by lud Boży Go poznał. Nie rozumiem dlaczego tak nie jest. Jezus przecież przchodził do ludu.
Lucyna
Żal mi Prawych kapłanów ,,skopanych,, nawet przez swoich hierarchów. Mam wielkie uznanie dla prawych. Ks. Jerzy Popiełuszkao i inni,ks. Małkowski, więcej jest takich, choćby ostatnio Ks. Jacek Międlar. Nie stchurzył przecież. Nie zaszył się w komnatach - kapłan mówił PRAWDĘ.
Lucyna
Ks.Boniecki? Łyżka dziegciu w beczce miodu - zatruwa to co dobre. Szkoda, ze mamy takich księży. Niektórzy są bardzo stronniczy, nawet hierarchowie. Są tacy ,liberalni, którzy zawsze głosowali za Platformą i PO zawsze wygrywała w tych właśnie rejonach. Niech dziś, liberalni żałują, że nie dawali szansy PRAWDZIE.
Rozczarowany
"Pomysł odebrania profesorowi Uniwersytetu Princeton polskiego odznaczenia jest ponury" - ponury to raczej według miar stosowanych przez ponurych profesorów WUML-u?
Stormer
@Rodak: ciekawe, jakie to poglądy?
Bred
Niestety, ks. Boniecki należy do tej grupy kapłanów, którzy zatruwają Kościół i słusznie mówi się o nim ks. "róbta co chceta" Boniecki
Tom
Ten człowiek wymaga by za niego się modlić i to często.
Rodak
Czy ksiądz Boniecki oszalał? Co na to episkopat? Przecież ten człowiek głosi poglądy jawnie sprzeczne z katolicką nauką kościoła.
archangelus
....o ....krakowski specjalista-dziennikarz z koloratką od jasełkowych satanistów się raczył wypowiedzieć....ale nic nowego nam tu nie zaprezentował ze swej głębokiej studni intelektu... serdecznie pozdrawiam wszystkich internautów....
wwm
"Próbuję sobie wyobrazić, co czuje dziś autor Sąsiadów. Został przekonany? (...) Czy pomysł odebrania odznaczenia nie będzie odczytany jako represja użyta w braku argumentów?" - dramatycznie pyta wielebny B. O to, żeby nie było "argumentów", zadbał w swoim czasie defensor patriae Lech Aleksander Kaczyński (w roku 2001 minister sprawiedliwości i prokurator generalny) - nakazał przerwać ekshumację, bo archeolodzy znaleźli nie to, co trzeba.
Stromer
@Zbigniew: ale najpierw niezaprzeczalnie udowodnić, że tak nie było i pozwać Grossa. Dopóki tego się nie zrobi, może mówić co chce.
repl
"W cywilizowanym świecie z poglądami się polemizuje. ... Dyskutujcie z Grossem, ale, na litość Boską, nie odbierajcie mu odznaczenia?. --- Ciekawe, może zaczniemy polemikę z Mein Kampf? A może ks. Boniecki zaapeluje, żeby cofnąć wszystkie decyzje odbierające Adolfowi H. odznaczenia i honorowe obywatelstwa? Jak już, to już i to konsekwentnie!
Moimzdaniem1
Gross nie posiada wyksztalcenia historycznego. Ten czlowiek to konfabulator, grafoman, piszacy co mu slina na jezyk przyniesie, ale na zadany temat. Czerpie z tego procederu zyski, a Polska i polskie prawo dotad nie uczynily nic, zeby szkalowaniu przez niego dobrego imienia Polski i Polakow polozyc kres. Malo tego, byly prezydent A. Kwasniewski, wlasnie za szkalowanie Polski i Polakow, odznaczyl J.T. Grossa.
Zbigniew
Za "Polacy wymordowali wiecej Zydow niz Niemcy podczas || wojny swiatowej", odebrac wszelkie odznaczenia panstwowe!
wmo
Gross to nie jest żaden historyk. Jeżeli nim jest, to proszę podać tytuł naukowy, który to potwierdza! Prawdziwi historycy już dawno zrecenzowali wyczyny Grossa w zakresie jego interpretowania polskiej historii. Stronnicze, nienaukowe i ziejące nienawiścią do Polaków. Powinien nie tylko byc pozbawiony wszelkich odznaczeń, ale takoże podlegać konsekwencjom, wynikającym z naruszenia ustawy o ochronie dóbr obywateli polskich.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.