DZISIAJ JEST
ŚRODA 23 SIERPNIA
Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
Imieniny obchodzą:
Apolinary, Filip, Ireneusz
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Bp Athanasius Schneider: schizma jest już faktem

Data publikacji: 2016-12-15 07:00
Data aktualizacji: 2016-12-14 09:11:00
Bp Athanasius Schneider: schizma jest już faktem

W Kościele rozpoczęła się dziwna schizma - mówi bp Athanasius Schneider. Niektórzy duchowni, chcący nowej Ewangelii, zachowując formalną jedność z papieżem, zrywają jedność z Chrystusem.

 

Biskup kazachskiej Astany Athanasius Schneider był gościem francuskiej telewizji TV Libertes. Mówił na jej antenie o zamieszaniu wokół Amoris laetitia. Pytany o wagę papieskiej adhortacji przypomniał słowa Soboru Watykańskiego II uczącego, że Magisterium nie jest ponad Słowem Bożym, ale ma wobec niego funkcję służebną. Hierarcha wyjaśnił, opierając się na słowach samego Franciszka, że intencją Amoris laetitia było stworzenie dogodnej sytuacji do dyskusji doktrynalnych, moralnych i duszpasterskich, które miałyby być kontrolowane przez ewentualne interwencje Magisterium.

 

Bp Schneider powiedział, że jego sprzeciw wobec Amoris laetitia dotyczy konkretnie sprawy dopuszczenia rozwodników w nowych związkach do Komunii świętej. - W ciągu dwóch ostatnich synodów poświęconych rodzinie oraz po publikacji „Amoris laetitia” toczyła się i toczy do dziś ostra, gwałtowna walka wokół tej konkretnej kwestii – zaznaczył.

 

- Wszyscy ci duchowi, którzy chcą innej Ewangelii, Ewangelii prawa do rozwodu, Ewangelii wolności seksualnej, w skrócie - Ewangelii bez szóstego przykazania Bożego, używają rozmaitych złych środków, a mianowicie podstępów, oszustw, mistrzowskiej retoryki i dialektyki, a nawet taktyki zastraszania i przemocy moralnej, w celu osiągnięcia swojego celu - dopuszczenia tak zwanych rozwodników w nowych związkach do Komunii świętej bez wypełniania warunku życia w pełnej czystości, nakładanego przez prawo Boże - ocenił biskup.

 

Jak dodał, gdy cel ten zostanie osiągnięty, nawet tylko „w szczególnych przypadkach” dzięki zasadzie „rozróżniania”, to „zostaną otwarte drzwi do wprowadzenia Ewangelii rozwodu, Ewangelii bez szóstego przykazania”. - To nie będzie dłużej Ewangelia Jezusa, ale antyewangelia, ewangelia dostosowana do tego świata, nawet jeżeli ewangelia taka zostanie upiększona takimi słowami jak miłosierdzie, matczyna troska czy towarzyszenie – ostrzegł.

 

Przypomniał też słowa świętego Pawła: Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! (Ga, 1, 7-8).

 

Biskup powiedział następnie, że obecnie przeżywamy w Kościele chwile zamieszania względem rozumienia małżeństwa i niezmienności katolickiej doktryny, porównywalne wyłącznie z kryzysem ariańskim z IV wieku.

 

Pytany, co stanie się, jeżeli dubia czterech kardynałów pozostaną bez odpowiedzi, odparł: Fundamentalnym zadaniem papieża, ustanowionym przez naszego Pana, jest utwierdzanie braci w wierze. Utwierdzanie w wierze oznacza wyjaśnianie wątpliwości i zaprowadzanie jasności. Tylko posługa wyjaśniania wiary prowadzi do prawdziwej jedności w Kościele. To jest pierwsze i niezbywalne zadanie papieża. Jeżeli papież nie wypełnia tego zadania, jak ma to miejsce w obecnej sytuacji, biskupi muszą niestrudzenie głosić niezmienną Ewangelię odnośnie boskiej doktryny o moralności i małżeństwie, w ten sposób idąc papieżowi z braterską pomocą. Papież bowiem nie jest dyktatorem.

 

Przywołał następnie słowa Chrystusa: Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich (Mk, 10, 42-44).

 

- Co więcej, cały Kościół musi modlić się za papieża, by odnalazł mądrość i odwagę do wypełniania swojego naczelnego zadania. Gdy pierwszy papież, św. Piotr, był uwięziony, cały Kościół stale modlił się za niego, a Bóg wyzwolił go z jego więzów – dodał hierarcha.


Biskup był następnie pytany o ryzyko schizmy. Jak wyjaśnił, schizma jest już faktem. - To jest nie tylko ryzyko schizmy… Pewien rodzaj schizmy już istnieje w Kościele. W języku greckim schizma oznacza oddzielenie kogoś od całego ciała. Chrystus jest całością ciała boskiej prawdy. Jedność Jego nadprzyrodzonego Ciała jest widoczna. Dziś obserwujemy jednak dziwną formę schizmy. Zewnętrznie, wielu duchownych utrzymuje formalną jedność z papieżem, czasami dla dobra swojej kariery, czasami z powodu pewnego rodzaju papolatrii. W tym samym czasie zerwali oni więzy z Chrystusem - Prawdą, z Chrystusem - prawdziwą głową Kościoła. Są duchowni, których określa się jako schizmatyków, pomimo faktu życia w kanonicznym pokoju z papieżem i pozostawiana wiernym Chrystusowi przez niestrudzone głoszenie Ewangelii Prawdy. Jest oczywiste, że ci, którzy są wewnętrznie prawdziwymi schizmatykami, w relacji do Chrystusa, używają kalumni wyłącznie w celu uciszenia głosu prawdy przez absurdalne projektowanie własnego stanu schizmy wewnętrznej na tych duchownych, którzy, niezależnie od pochwał czy nagan, bronią bożej prawdy – odpowiedział astański biskup.

 

Jak zaznaczył, „nawet jeżeli szereg wysokich rangą oficjeli Kościoła zaciemnia prawdę doktryny” o małżeństwie, to doktryna ta jednak „pozostaje niezmienna, bo Kościół nie jest tworem ludzkim, ale Bożym”.

 

Źródło: youtube.com

Pach

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
WAWA
"schizma zachodnia Módlmy się za kapłanów, zwlaszcza za polskich bo jako panstwo jesteśmy bardzo słabi dlatego gdyby się schizma przeniosła do Polski to byśmy byli calkiem osłabieni !" widzę tu przemieszanie boskiego z "cesarskim"
julia
Katarzyna: Bogu niech będą dzięki za te słowa Biskupa. Boże w Trójcy Jedyny miej w opiece Biskupa Schneidera i innych głoszących tradycyjną i niezmienioną naukę Chrystusa, błogosław Im, strzeż ich przed wilkami. Boże takich Biskupów dzisiaj potrzebujemy, którzy będą mówić prawdę bez względu na wszystko( i ja się pod tym podpisuję)... "cały Kościół musi modlić się za papieża, by odnalazł mądrość i odwagę do wypełniania swojego naczelnego zadania" Duchu Święty Boże oświecaj Światłem Twoim świętym Papieża Franciszka i całe duchowieństwo, wszystkich kapłanów, obdarzaj ich swoimi Darami.
Hardi
W kościele od zawsze były podziały.Najbardziej to nam zagraża islamizacja Europy. Muzułmanie demograficznie wykoncza ludy Europy jak sami do tego dopuscimy . Niestety zniszczylismy ich państwa,obalajac ich przywódców.
jk
Schizma już przeniosła się do Polski. Prymas na pewno nie poprze bp Schneidera, a KEP skoro tego dotąd nie zrobił, to już nie zrobi. To jest druga droga komunistów na złamanie polskich sumień. Barany modernistyczne nadal nic nie pojmują. To się nazywa wyparcie prawdy i Chrystusa.
wielotok
Jest to schizma hybrydowa.
Obcy Astronom
Bp Athanasius Schneider - św. Anastazy naszych czasów.
Kasia
Wreszcie ktos jasno i dobitnie to powiedzial...Oby Papiez Franciszek sie nawrocil i sprowadzil Kosciol na wlasciwa droge ! Zadzam sie z Filomena - wyklady ks. Murzinskiego i ks. Sniadocha bezcenne !
antymodernista
Do ma. Zrozumiałem po Twoim wpisie, że jesteś modernistą.
Filomena
Ludzie słuchajcie wszystkich wykładów Ks. Pawła Murzińskiego, wykładu Grzegorza Śniadocha pt: Walka w czasach ostatecznych i Jego kazania pt: "Kazanie odpustowe na uroczystość św. Antoniego - ks. Grzegorz Śniadoch IBP - 13 czerwca 2016 r." Posłuchajcie tego kazania bo nie słyszałam, żeby ktoś tak dosadnie i jasno to powiedział.
potato
... Wszyscy ci duchowi, którzy chcą innej Ewangelii, Ewangelii prawa do rozwodu, Ewangelii wolności seksualnej, w skrócie - Ewangelii bez szóstego przykazania Bożego... Moim zdaniem to juz drugie z kolei przykazanie bedzie poza dekalogiem.Jesli mowimy cala PRAWDE i tylko prawde R
Slawomir Tomasz Roch
Pamietam jak tydzien temu kard. Gerhard Muller potwierdzil dotychczasowe nauczanie Kosciola i papiezy o nierozerlwalnosci malzenstwa. Dlaczego zatem legalne zapytanie czterech kardynalow skierowane do papieza Franciszka, nazwane zostalo przez kard. Fernando Sebastian Aguilar wpost "zarozumialosc". Czyzby to byly tylko przypuszczenia purpurata z Hiszpani? I czy godzi sie ksieciu Kosciola tak sugerowac o innych kardynalach, ktorzy jedynie pytaja?
schizma zachodnia
Módlmy się za kapłanów, zwlaszcza za polskich bo jako panstwo jesteśmy bardzo słabi dlatego gdyby się schizma przeniosła do Polski to byśmy byli calkiem osłabieni ! Na razie upadek kościoła jest głownie na zachodzie i dbajmy żeby nie było go w Polsce !
Slawomir Tomasz Roch
Szok! Bp Athanasius mowi: "Niektorzy duchowni zachowijac jednosc z papiezem Franciszkiem zrywaja jednosc z Chrystusem." Na milosc Boska do czego to juz doszla dzis w Kosciele? Dlaczego milcza kardynalowie z Polski? Pamietamy wszyscy jak zginal Patron Polski sw. Stanislaw bp i meczennik. Zostal zamordowany przez kola Boleslawa Smialego poniewaz wyklal publicznie i oficjalnie kola Polski za jego wlasnie malzenska niewiernosc. Krol Boleslaw Smialy sypial bowiem jako cudzoloznik z kobieta z ktora nie mial slubu. Kazdy Metropolita Krakowski ktory zasiada zatem na stolicy sw. Stanislawa ma tu w sprawach cudzolostwa absolutnie b. duzo do powiedziana, jest powolany do dania zywego swiadectwa wiary o wiernosci malzenskiej i do zycia w czystosci.
ma
@antymodernista: złamanie pierwszego przykazania Dekalogu jest wybraniem "obcych bogów". Jest bałwochwalstwem co jest najgorszym z możliwych grzechów. Wszystko inne jest pochodną tego jednego. A co do wolności religijnej... to każdy ma wolność wyboru w to co wierzy, nawet jeśli ta wiara jest fałszywa. Chciałbyś aby Cię zmuszano do bycia np. Świadkiem Jehowy? Nie myl wolności wyboru wiary z systemem politycznym. Tak jak i ekumenizm. Fałszywe rozumienie tego prowadzi do akceptacji Protestantyzmu jako równoprawnego Kościoła z Kościołem Katolickim. W sensie politycznym - tak, ale nie w sensie prawdy Boga. Chrystus powiedział bogatemu młodzieńcowi: "jeśli chcesz", a nie: "musisz". Sam zaś poszedł na Krzyż.
tradycja
Są jeszcze jednostkowi biskupi, którzy zachowali trzeźwość umysłu i realizm. To prawda, jest schizma; ci co idą za Franciszkiem odchodzą w rzeczywistości od nauki Pana Jezusa. Tragedią jest to, że wielu katolików nie zdaje sobie z tego sprawy, bo nie wierzy, że papież może głosić coś sprzecznego z Ewangelią. W dodatku polskie media religijne cały czas budują pozytywny obraz Franciszka unikając pokazania jego jawnych odstępstw od Ewangelii i Magisterium. Niestety ŚDM tez zrobiło swoje.Dlatego konieczny jest w tym zamęcie głos nielicznych prawowiernych kapłanów w parafiach, którzy MUSZĄ zaprzestać powoływania się na Franciszka , a także natychmiast prostować jego błędne nauki szczególnie w kwestii małżeństwa i Komunii świętej.
Soplica
@antymodernista - owoce są widoczne, czas pomału zwerbalizować te Konstytucje i dekrety SW II i mówił o tym Benedykt ale kto by Go słuchał ... :(
123
Piékne slowa. Bóg zaplac!
stoLica
Mocne i prawdziwe słowa, dzięki Ci za nie czcigodny księże biskupie.
Rob
Niemcy się pogubili
antymodernista
Znacznie większą zbrodnią, przeciwko I -wszemu Przykazaniu Bożemu, jest dekret o wolności religijnej czy fałszywy ekumenizm.
Katarzyna
Bogu niech będą dzięki za te słowa Biskupa. Boże w Trójcy Jedyny miej w opiece Biskupa Schneidera i innych głoszących tradycyjną i niezmienioną naukę Chrystusa, błogosław Im, strzeż ich przed wilkami. Boże takich Biskupów dzisiaj potrzebujemy, którzy będą mówić prawdę bez względu na wszystko.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.