DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2017 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Będą gorszyć Twoje dziecko! Celebryci w służbie seksualizacji

Będą gorszyć Twoje dziecko! Celebryci w służbie seksualizacji
Źródło: sexedpl / YouTube

Zaangażowana niegdyś w proaborcyjny „Czarny Marsz” modelka Anja Rubik wraz z „Wysokimi Obcasami” – dodatkiem do „Gazety Wyborczej” – rozpoczęła akcję propagującą edukację seksualną w najgorszym wydaniu. Wśród tematów skierowanych... do dzieci (sic!), jest homoseksualizm (o którym opowiada Robert Biedroń) a także masturbacja, antykoncepcja i pigułki wczesnoporonne opisywane przez innych celebrytów.

 

Akcja opisana przez „Wysokie Obcasy” ma na celu nie tylko gorszenie dzieci i nasączanie ich głów homoseksualizmem, ale także promocję konkretnego środowiska – Grupy Edukatorów Seksualnych „Ponton”. Okazuje się, że akcja, której twarz oddało wiele znanych postaci ze świada show-biznesu to także doskonały pretekst do ataku na Kościół. 

 

Anja Rubik w roku 2016 wspierała feministki walczące podczas „Czarnych Marszów” z obywatelską inicjatywą „Stop Aborcji”. Tym razem modelka zdecydowała się uderzyć w zdrową, katolicką moralność przy pomocy innych metod. Dodatek do „Gazety Wyborczej” pisze o tym bez skrępowania: „Edukacji seksualnej nie doczekaliśmy się w polskiej szkole – zamiast tego mamy wychowanie do życia w rodzinie, które stawia na tradycyjne wartości. Dobra zmiana zastąpiła edukację seksualną katechizmem”. Rubik apeluje więc, by w ramach buntu, „cała Polska mówiła o seksie”.

 

Udział w inicjatywie wzięli celebryci. Część z nich poznaliśmy już jako uczestników proaborcyjnych „Czarnych Marszów” lub wieców antyrządowych. Tym razem wspólnie z Rubik artyści-aktywiści nakręcili krótkie filmiki na wskazane przez modelkę tematy.

 

Jakie kwestie poruszają? Otóż mówią między innymi o masturbacji (temat omawia Marta Frej, malarka i współzałożycielka Klubu Krytyki Politycznej w Częstochowie). Frej bynajmniej samogwałtu nie potępia. Antykoncepcja przybliżona została przez blogerkę modową Maffashion, pigułki wczesnoporonne, zwane także tabletkami „dzień po”, promuje aktorka Roma Gąsiorowska, a homoseksualizm opisywany jest przez praktyka – Roberta Biedronia. Jak więc widać, Anja Rubik zwróciła się do osób pewnych pod względem ideologicznym – nie autorytetów naukowych – co jasno wskazuje, że cała akcja ma na celu indoktrynację i gorszenie dzieci, nie zaś edukację rozumianą jako kształcenie poprzez zdobywanie wiedzy.

 

Celem kampanii #sexedpl są dzieci. Rubik mówi o tym wprost w rozmowie z „Wysokimi Obcasami”. – Chcę, by [filmy – red.] dotarły do młodych ludzi i ich rodziców – stwierdziła. Jakie modelka ma doświadczenie w wychowywaniu? Żadne. Sama bowiem dzieci nie ma, na co uwagę zwróciła w programie „W tyle wizji” aktorka Dominika Figurska, matka piątki dzieci, której nie podoba się lewacka indoktrynacja.

 

Trudno by tak zaprojektowaną „edukację" pochwalili przedstawiciele środowisk prorodzinnych.  W rozmowie z PCh24.pl sprawę komentuje Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. – Środowiska liberalne, feministyczne, środowisko „Gazety Wyborczej” nie odpuszcza i my, jako rodzice, ale też działacze organizacji społecznych nastawionych na afirmację rodziny i życia, musimy być niezwykle czujni. Nie jest tak, że skoro władzę sprawuje rząd nominalnie konserwatywny, to jesteśmy wolni od zagrożeń. Są środowiska, które czyhają na to żeby uderzyć w rodzinę i prawo rodziców do przekazywania swoim dzieciom wiedzy o ludzkiej seksualności. Widzimy teraz kolejną odsłonę, akcję gwiazd, gwiazdek, celebrytów i „Gazety Wyborczej”. Pod płaszczykiem – jak sami to określają – „rzetelnej wiedzy” o seksualności zachęcają młodych do przedwczesnej aktywności seksualnej w całkowitym oderwaniu od kontekstu miłości i odpowiedzialności – ostrzega. 

 

Obejrzałem kilka klipów celebrytów. To po prostu instruktaż dotyczący prowadzenia życia seksualnego. Oczywiście nie ma mowy o powstrzymaniu się z rozpoczęciem współżycia do czasu zawarcia ślubu, jest za to mowa o „zabezpieczaniu”. Ciąża i dziecko jest w tym kontekście przedstawione jako coś złego, niepożądanego. Nie ma w tym żadnej otwartości na ludzkie życie. Jest za to nastawienie na użycie drugiego człowieka do własnych przyjemności – zauważa prezes Kwaśniak. – Ta kampania jest zakrojona na szeroką skalę i jest bardzo niebezpieczna. Dlatego też wszystkie media, które chcą młodzież i dzieci chronić przed deprawacją, powinny się bardzo mocno zmobilizować, aby przekazywać informacje o ludzkiej płciowości w kontekście prawdy o miłości – dodaje. 

 

Podobnie akcję celebrytów postrzega Magdalena Trojanowska z Inicjatywy „Stop Seksualizacji Naszych Dzieci". – Mamy do czynienia z wojną światopoglądową. Przeciwstawia się wartości rodzinne treściom prezentowanym przez seksedukatorów, mówiących o „prawach seksualnych”. Mówi się o tym, że seks jest i dla dziecka, i dla starszych, że nie ma ograniczeń ani dla ekspresji w tej materii, ani dla wieku. To nie jest edukacja dla dzieci, które mają potem potrafić panować nad popędami, ale służąca rozwijaniu tych popędów. Jeżeli sprowadzamy społeczeństwo do parteru, do popędowego sposobu myślenia, to skutki społeczne będą opłakane – ocenia.  Trojanowska dodaje, że inicjatywom takim, jak akcja firmowana przez Anję Rubik, sprzyja bierność rządu, który nie spieszy się z uregulowaniem tego rodzaju kwestii. Tymczasem potrzebne są rozwiązania prawne stawiające tamę seksedukacji i pornografizacji dzieci.

 

Inicjatywę celebrytów krytycznie ocenia także ks. prof. Dariusz Oko. Wskazuje on, że ludzie ci podjęli się zadań, do których nie są merytorycznie przygotowani. – To nie edukacja dzieci, ale de facto deprawacja. To, czym się ona kończy, widzimy na Zachodzie. W Niemczech w ramach wychowania do życia seksualnego namawia się dzieci na przykład do tego, by wybrały zawód prostytutki – przestrzega.

 

Ksiądz profesor Oko ma więc prostą radę dla polskich rodziców: Trzeba zrobić wszystko, by bronić dzieci przed tego rodzaju „edukacją”. – Ludzie, dla których często seks zajmuje miejsce Boga, chcą wychowywać dzieci, by te dla seksu poświęciły wiarę, rodzinę, małżeństwo, swoją przyszłość. Znamy konsekwencje takiego wychowania: dzieci częściej zapadają na choroby weneryczne, AIDS, pojawiają się niechciane ciąże i aborcje. Takie są skutki.

 

Nikt nie chce tego dla swoich dzieci. Strzeżmy je więc przed seksedukatorami, nawet jeśli dołączyli do nich znani ludzie, których do tej pory postrzegaliśmy jedynie jako sympatyczne, a więc wzbudzające zaufanie, twarze z telewizji. 

 

 

Michał Wałach, Marcin Austyn

 

 


DATA: 2017-11-09 13:41
AUTOR: MICHAŁ WAŁACH
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Mateuszu, na świecie nie ma tylko dobra i zła. Tylko małe dzieci pojmują rzeczywistość w takich kategoriach. Stąd informacja o moim 6-cio letnim synu, który jeszcze nie rozumie, że świat nie jest czarno-biały... Nawet wśród wierzących (ja również się zaliczam do tej grupy) są ludzie wyznający wiarę w różny sposób. Niestety są wśród tej grupy nie tylko ludzie słabej wiary (wierzący wtedy, gdy to jest wygodne) ale również fanatycy i radykaliści. Nie różnią się oni wiele od radykalnych islamistów (pomijając terrorystów). Nie idźmy tą drogą... Szanowni Państwo, to Bóg dał człowiekowi wolną wolę. Nie było jego zamiarem ograniczanie tej wolności przez kogokolwiek. Świętym zostaje nie ten kto żyje wg narzuconego schematu lecz ten, który ŚWIADOMIE wybiera to co dobre i przekazuje dobro innym.
16 godzin temu / obserwator
 
Wypowiadają sie osoby ktore nie doświadczyły macierzyństwa , osoby ktore zmieniają partnerów jak rekawiczki, osoby zboczone, chore
1 dzień temu / Tb
 
Do obserwator: a jakiż to rewelacyjny poziom prezentuje akcja "sexed.pl"?
3 dni temu / Reselka
 
"One i tak to zobaczą"- tylko wtedy, jeśli jedna czy druga banda zboczeńców im to pokaże.
3 dni temu / incuss
 
Do obserwator. Obłuda. Zło mówi o byciu mądrym, pokazaniu, że mają dobrą wolę i prawo do popełniania błędów tylko po to by dopuścić do zła pod pozorem prawa. Prawo do zła to obłuda przewrotna. Mówisz o nie manipulowaniu dziećmi, ale są jakieś szablony tych błędów(zła) na którym ma się albo przejechać dziecko albo odnieść, czy myślisz, że dopuszczając zło i dobro jesteś większa, bardziej wszechstronna niż Bóg. Dobro dla Ciebie tak szybko wyczerpało opcje. Dobro jest drogą. Wszystkie opcje w dobru są. Bunt nie jest dobrem. To, że dzieci się buntują to jedno, ale nie kanalizuje się ich buntu, nie daje przestrzeni na bunt, lecz poucza, chroni przed pokusami, daje przykład. Dobro i zło to nie dualizm. Zło to odstępstwo od Dobra. Zło pochodzi od złego. Bóg Zwycięży.
4 dni temu / Mateusz
 
Do obserwator. Obłuda. Nie ma optymalnego rozwiązania. Jest Bóg. Jesteś z Bogiem. Jeśli nie to jesteś przeciw, a więc służysz złemu i złu. Znajdą rzeczy w internecie to się sami inteligencją do nich odniosą jeśli będą mieli mocne fundamenty wiary i rozpoznawania zła i dobra i wiarę w Boga. Przywołując przykład własnego dziecka 6-cio latka od razu dorzucasz, że ''z upływem lat dziecko ma coraz poważniejsze problemy, większe rozterki, zagadnienia i rozwiązania są mniej jednoznaczne.''. Jesteś w rozterkach i niepewności, więc to dziecku przekazujesz. To nie tak zbudowany jest świat. Tak jest u Ciebie w sercu. Dalej obłuda szkalująca sens blokowania dostępu do demoralizacji stawiając ją na tym samym poziomem co do innych informacji. Nie masz dopuszczać dziecka do złego i dobrego. Robisz z dziecka miernik, wahadło pomiędzy nimi, które Go zgniata i pozostawia w niepewności. Zło nie jest opcją. Wszystkim jest dobro i w nim przyszłość. Fałszywie użyte mądrzy przed szkodą.
4 dni temu / Mateusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
REKLAMA
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.

 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI