DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 SIERPNIA
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Imieniny obchodzą:
Helena, Bronisław, Ilona
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Austriacy borykają się ze wzrostem przestępczości. Władze pozostają głuche na obawy obywateli

Data publikacji: 2016-02-21 10:00
Data aktualizacji: 2016-02-21 13:20:00
Austriacy borykają się ze wzrostem przestępczości. Władze pozostają głuche na obawy obywateli
Der Polizist aus der deutschsprachigen Wikipedia [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) oder CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons

W Austrii notuje się duży wzrost przestępczości, komentatorzy wiążą to z polityką Niemiec: Berlin odmówił przyjęcia części imigrantów znajdujących się na terenie Austrii. Najpoważniejsza sytuacja panuje w miejscowościach nadgranicznych.

 

Na przejściu granicznym w Scharding odmówiono wjazdu do Niemiec 300 imigrantom. Codziennie takie odmowy dostaje jedna osoba na dziesięć. Niechciani w Niemczech przybysze grupują się koło dworca kolejowego w Linz. Sytuacja staje się tak groźna, że część Austriaków domaga się ochrony, by udać się do pracy lub odebrać dzieci ze szkoły. Austriacka policja informuje, że najwięcej problemów sprawiają imigranci z Maroka. Posiadają fałszywe dokumenty i podają się za Syryjczyków.

 

Dziennik „Daily Mail” opublikował list skierowany do władz regionalnych przez zdesperowanego ojca. Josef Pühringer podkreśla w nim, że jego dorastająca córka boi się wychodzić z domu sama. „Moja córka ma 16 lat i jest przerażona na myśl o przechodzeniu wieczorem przez dworzec w Linz” - podkreśla. „Postanowiliśmy wraz z moją żoną zobaczyć na własne oczy jaka jest prawda. Poszliśmy drogą jaką przemierza ona codziennie. W rzeczywistości sytuacja była znacznie gorsza od tego, co opowiadała. Nie było żadnego policjanta. W kraju takim jak Austria jest nie do zaakceptowania” - apelował Prühringer.

 

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i nastolatków rodzice zorganizowali się i ciągle im towarzyszą. O swoje bezpieczeństwo niepokoją się także pasażerowie pociągów, którzy proszą obsługę o towarzyszenie im w drodze na perony.

 

Austria zamierza określić dzienne limity ilości imigrantów, którzy będą mogli być przyjęci. Obecnie jest ona krajem europejskim, który przyjmuje najwięcej imigrantów w stosunku do liczby mieszkańców. W roku 2015 o azyl polityczny poprosiło tam 90 tys. osób.

 

 

 

FLC

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
hel657
W Niemczech w 2015 podano dane dot. ilosci przestepstw dokonanych przez uchodzcow: 275 tys. ale dotyczy to tylko wyjasnionych spraw. Nie obejmuje to landu NRW ( Köln itd) Nieoficjalnie bylo tam ok. 78tys. spraw zarejestrowanych, z tego prawie 30tys. sprawcow pochodzilo z Maroko, Algieri i Tunezji.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.