DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Austriackie media: islamscy porywacze spełnili groźby. Ojciec Thomas Uzhunnalil został ukrzyżowany

Data publikacji: 2016-03-27 17:00
Data aktualizacji: 2016-03-28 12:15:00
Austriackie media: islamscy porywacze spełnili groźby. Ojciec Thomas Uzhunnalil został ukrzyżowany

Islamiści którzy porwali księdza spełnili swoje groźby i ukrzyżowali Thomasa Uzhunnalila w Wielki Piątek w Jemenie. Poinformował o tym w Wigilię Paschalną w Wiedniu kardynał Schönborn – informuje portal wmeritum.pl, powołując się na salzburg.com.


Informację podała m. in. austriacka telewizja ORFpowołująca się na słowa kardynała Christopha Schönborna, wypowiedziane podczasWigilii Paschalnej sprawowanej w katedrze w Wiedniu. Władze zgromadzenia Salezjanów, do którego należy kapłan nie potwierdziły jak do tej pory tej wiadomości.


"A jednak ukrzyżowali Salezjanina w Jemenie. W nasze największe święto to zrobili. Ból rośnie..." - napisał na Twitterze, dziennikarz Witold Gadowski.


W piątek, 4 marca, doszło w Jemenie do islamistycznej agresji wymierzonej w katolików. Uzbrojone komando napadło na klasztor i zamordowało cztery siostry misjonarki miłości. Porwano również kapłana, którego los długo pozostawał nieznany.


W mediach pojawiła się informacja według której salezjanin miał być w rękach islamistów chcących go ukrzyżować w Wielki Piątek. Ludzie na całym świecie modlili się w intencji księdza, aby jego porywacze się nawrócili i zrezygnowali ze swoich zbrodniczych planów.

 

Ks. Mathewa Valarkota, rzecznik salezjańskiej inspektorii Indii-Bangalore 21 marca wydał specjalne oświadczenie, w którym czytamy: „Docierają do nas pewne informacje dotyczące aktualnej sytuacji ks. Toma Uzhunnalila –porwanego 4 marca w mieście Aden, w Jemenie, przez niezidentyfikowanych uzbrojonych ludzi – które trudno zweryfikować czy potwierdzić, a które krążą w tych dniach zwłaszcza w mediach elektronicznych. Jako salezjanie nie odpowiadamy za ich treść ani prawdziwość. W związku z tym powtarzamy, że w ostatnim czasie nie dotarła do nas żadna wiarygodna informacja, która dotyczy aktualnego miejsca pobytu i sytuacji ks. Toma. Dlatego też gorąco apelujemy do wszystkich zainteresowanych, aby przestali rozsyłać podobne wiadomości, które są niepożądane, wprowadzając w błąd i rozpowszechniając fałszywe pogłoski. Prosimy o dalszą modlitwę w intencji ks. Toma, aby Pan uchronił go od wszelkiego bólu i jak najszybciej wyrwał go ze szponów sił zła”.Źródło: wmeritum.pl/salzburg.com/kleinezeitung.at

luk
 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
sick soul
Teraz na znak protestu kazdy katolik powinien umyc nogi jakiemus muzulmanowi...
Arek
@ara ara nie kompromituj się
ZOJA
MOJA OPINIA JEST TAKA , NIECH SOBIE SAMI MUZUŁMANIE POMAGAJĄ A NIE WPRASZAJĄ SIĘ W ŁASKI CHRZEŚCIJAŃSTWA A POTEM NAS MORDUJĄ W IMIĘ MORDERCY MAHOMETA--- ICH WIARA TO JEST MORDOWANIE LUDZI A NASZA WIARA KAŻE WYBACZAC
Rozczarowany
@Zenon: no tak, satanistyczne religie (np. islam, ateizm) to prawdziwe wylęgarnie morderców. ___ @ara ara: a dla zachodnich "mędrców" islam to religia pokoju, więc... myśl samodzielnie, a nie powołuj się na głupie cytaty :)
Tomasz
Kukuriku Nie smakuje widocznie wam Polski chleb.Wracaj do swojego kraju pochodzenia.Polska zawsze będzie katolicka.Kościół Chrystusowy jest prawdziwym Kościołem Katolickim poza którym nie ma zbawienia.Kongergacja Nauki Wiary Deklaracja DOMINE JEZUS .
Soplica
@Heniutek - kiedyś ludzie jedli rękami jedzenie, nie korzystali z toalety, nie myli zębów i jeszcze wiele innych rzeczy nie lub robili. I co z tego wynika? Potępić czy zapomnieć? Wymazać z historii czy przemilczeć? Nie pleć głupot tylko mów o tym co jest teraz ... :( Dziś świadomość człowieka jest zupełnie inna niż 800 lat temu.
ara ara
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna" Seneka Młodszy
arek
Jeżeli Ci(ludzie to chyba nie odpowiednie słowo) rzeczywiście ukrzyżowali ojca Thomasa to znaczy że do końca nie zaparł się wiary i jako męczennik trafił bezpośrednio do nieba...
Cynio
A więc wojna.
albert
W tytule jest, że spełnili swoje groźby, a tak na prwdę dalej nic nie wiadomo. Czyli dalej trzeba się modlić.
Zmiana
Muzułmanizm łamie Konstytucję Polski, więc należy w sejmie przegłosować, zmianę statusu z Religii na Sektę
Heniutek
Kiedyś chrześcijanie nieśli terror, teraz muzułmanie. To walka o władzę i wpływy. Tylko PO CO???
Synbozy
Dlaczego milczął media polskie demokratyczne gw tvn polsat rmf itd ? Kod zakłamania ?
Nibru
Nie czyny są zle lecz pierwotny instynkt my Europejczycy zabilismy w sobie instynkt zabijania nie chcemy tego robić widzieliśmy w przeszłości że to jest zle lecz po pierwsze nie jesteśmy w stanie nauczyć innych tych doświadczeń po drugie nawet jeśli to i tak nie starczy nam czasu a po trzecie ktoś dokłada do ognia żeby i tak nam czasu nie starczyło
Zenon
Ach te religie
kukuriku
1050 lat chrzescijanstwa w Polsce kturego nigdy nie bylo I nie bedzie
Bea
Męczennicy Pańscy......
Nicky
Panie Jezu przyjmij Jego duszę do siebie.
Mm
Aż się boję cokolwiek napisać po przeczytaniu tego regulaminu.. Ale nie chcę już mieszkać na tej samej planecie co tzw. terroryści, czas stąd uciekać jak najdalej. Tylko to chyba jest sprzeczne z prawem naturalnym, czyli punktem 1. Brrr..
polskigupek
przykre ,...jak tanie jest nasze życie ? ,.....
Leaf427
Fr. Tom Pray for us Wstawiaj się za nami braciszku
Anton
Tak islamiści kochają chrześcijan. 1050 lat chrztu zobowiązuje! Powstań katolicka Polsko!.
stoLica
Jeżeli to prawda, to Santo Subito!
JJ
Chyba prawie wszyscy prawdziwi chrześcijanie i muzułmanie będą musieli przelać krew - ktoś chce doprowadzić do wojny religijnej, która z resztą już jest...
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.