DZIŚ JEST:   23   KWIETNIA   2018 r.

Św. Wojciecha, patrona Polski
Św. Wojciecha, męczennika
Św. Gerarda,biskupa
 
 
 
 

Ataki na ośrodki dla uchodźców w Saksonii. Policja mówi o „atmosferze pogromów”

Ataki na ośrodki dla uchodźców w Saksonii. Policja mówi o „atmosferze pogromów”
REUTERS / FORUM

W Saksonii w ciągu dwóch dni zaatakowano cztery ośrodki dla uchodźców. Niemieckie media piszą o „atmosferze pogromów”, powołując się przy tym na wypowiedź szefa lipskiej policji.

 

W Lipsku doszło do dwóch ataków na ośrodki dla uchodźców. W ośrodku w Lipsku-Holzhausen nieznany sprawca w nocy z piątku na sobotę rozlał łatwopalną ciecz na kilku piętrach oraz w piwnicy. Podpalił ją przy wejściu do ośrodka, ogień jednak zgasł już na wycieraczce. Z kolei w sobotę wieczorem od czterech do siedmiu nieznanych sprawców próbowało w niezamieszkałym jeszcze ośrodku dla imigrantów w Lipsku-Meusdorfie odpalić stworzony przez siebie materiał wybuchowy. Próba nie powiodła się – materiał nie eksplodował. Z kolei w piątek w miejscowościach Grimma i Chemnitz obrzucono ośrodki dla uchodźców kamieniami, niszcząc przy tym szyby. Nikt nie został ranny, choć jeden z ośrodków był zamieszkany.

 

Szef lipskiej policji Bernd Merbitz mówił w rozmowie z „Leipziger Volkszeitung”, że jest tym wszystkim „bardzo zaniepokojony”. Może dojść do sytuacji „w której gotowi do przemocy manipulatorzy wykorzystają strach ludzi, by wzniecić histerię przeciwko polityce azylowej i usprawiedliwić przemoc wobec uchodźców”- powiedział Merbitz. Jak przekonywał, w całej Saksonii panuje „atmosfera pogromów, która nabiera dużej intensywności”.

 

Służby, które zajmują się wszystkimi czterema przypadkami ataków na ośrodki dla uchodźców, mówią o ksenofobicznym motywach napaści. Policja szuka obecnie świadków wydarzeń. O niektórych z nich opinia publiczna dowiedziała się dopiero w poniedziałek. - Także koledzy z saksońskiej służby policyjnej są narażeni na coraz większą agresję i obciążenia. W takiej formie jeszcze nigdy tego nie było, to jest nie do zniesienia – skarżył się Merbitz.

 

Źródła: Spiegel.de, Welt.de, Lvz.de

pach
DATA: 2016-02-02 14:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy nie była to prowokacja??? wymierzona w Alternatywę dla Niemiec???Ładunek nie wybuchł ???
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Tak się starają, tak w mediach publikują, petardy im nie odpalają, granaty nie wybuchają, ogień gaśnie gdzie nie trzeba... normalnie straszne niemoty z tych "pogromców". Gdybym był podejrzliwy to spisek wietrzyłbym w tem niezdarnem działaniu.
ponad 2 lata temu / Adam M.
 
To wszystko służy tylko uzasadnieniu zaostrzania charakteru totalitarnego, policyjnego państwa. Być może nawet taki jest cel sprowadzania imigrantów. Niedługo nie tylko broń ludziom zabiorą, ale wszystkich zaczipują, z możliwością zdalnego porażenia mózgu w wypadku popełnienia myślozbrodni.
ponad 2 lata temu / cristero
 
Wygląda jakby Grupa Trzymająca Władzę celowo podgrzewała atmosferę w Niemczech.
ponad 2 lata temu / abc
 
...ogień jednak zgasł już na wycieraczce...odpalić stworzony przez siebie materiał wybuchowy. Próba nie powiodła się ? materiał nie eksplodował...obrzucono ośrodki dla uchodźców kamieniami, niszcząc przy tym szyby. Nikt nie został ranny, choć jeden z ośrodków był zamieszkany...to jest opis "pogromu"....to jak Niemcy nazwaliby spalenie żywcem kilkuset chrześcijan w zamkniętym kościele, jak to sie zdarzało na Bliskim wschodzie albo u Hindusów...hm???
ponad 2 lata temu / wacek
 
Światowy rząd pewnie jest z siebie dumny. Nienawiść się szerzy coraz bardziej. O to im chodziło.
ponad 2 lata temu / AnnaN
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.