DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Angela Merkel z wizytą w USA. Donald Trump zachował dystans i nie podał ręki

Data publikacji: 2017-03-17 20:15
Data aktualizacji: 2017-03-17 21:40:00
Angela Merkel z wizytą w USA. Donald Trump zachował dystans i nie podał ręki
REUTERS/Jim Bourg

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przebywa z wizytą w Stanach Zjednoczonych, która stała się okazją do pierwszego, oficjalnego spotkania z prezydentem Donaldem Trumpem. Politycy poinformowali, że rozmowy dotyczyły kwestii polityki zagranicznej, współpracy między Berlinem a Waszyngtonem, a także wolnego handlu. Donald Trump z dużym dystansem podszedł do rozmów z Angelą Merkel, której jak wychwyciły kamery telewizyjne, nie chciał podać ręki podczas sesji fotograficznej.


Wizyta Angeli Merkel w Stanach Zjednoczonych była pierwszą okazją do wspólnego spotkania z wybranym w zeszłorocznych wyborach prezydentem Donaldem Trumpem. Spotkanie miało się odbyć we wcześniejszym terminie, ale w związku z trudnymi warunkami atmosferycznym, przełożono je i doprowadzono do skutku dopiero w piątek. Jak poinformowali politycy, podczas spotkania rozmawiano na temat polityki zagranicznej, kwestii wolnego handlu, a także współpracy między Berlinem a Waszyngtonem. Media informują, że poruszono również problem konfliktów panujących na świecie oraz temat kryzysu imigracyjnego.


Donald Trump podczas konferencji prasowej podkreślił, że Stany Zjednoczone nadal będą niezwykle silnie angażowały się w Sojusz Północnoatlantycki NATO. Dodał jednak, że będzie wymagał od poszczególnych krajów członkowskich zaangażowania i partycypacji finansowej, która jest wspólnym zobowiązaniem wszystkich państw NATO. Prezydent USA mówił również, że polityka handlowa powinna być sprawiedliwa, a imigracja jest „przywilejem, a nie prawem”. Podkreślił również, że priorytetem dla jego administracji jest bezpieczeństwo obywateli.


Komentatorzy polityczni obserwujący konferencję prasową i oficjalną, publikowaną w mediach część rozmów zauważyli, że podczas wspólnej sesji fotograficznej, Angela Merkel zaproponowała Trumpowi wspólny uścisk dłoni. Prezydent USA pozostał jednak niewzruszony i nie zareagował na propozycję niemieckiej kanclerz.

 

 

Źródło: wpolityce.pl, Reuters, Twitter

WMa

 
 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Wolnościowiec
@do Wolnościowiec: Zauważ rozróżnienie: jawny grzesznik (jak Merkel) od niejawnego grzesznika (osoba prywatna, której nie znam za dobrze). Owszem, wszyscy są grzesznikami, ale pamiętajmy o katolikach będących w stanie łaski uświęcającej - o nich nie wolno mówić "grzesznicy", bo ich grzechy są im odpuszczone. Dlatego np. mimo że nie zawsze się zgadzam z naszym rządem, każdemu bym uścisnął dłoń, gdyż nie są to grzesznicy, bo zawsze - w każdą niedzielę i święta - przystępuje w niemal pełnym składzie do Komunii Świętej.
do Wolnościowiec
Czyli albo przyznajesz że nie jesteś prawdziwym chrześcijaninem, albo nie masz w sobie konsekwencji. Bo podajesz rękę ludziom o których wiesz że są grzesznikami (gdyż KAŻDY człowiek jest grzesznikiem), a napisałeś: "Prawdziwy chrześcijanin nie powinien grzesznikowi podawać ręki".
kobieta
Czy Makrela jest kobietą? Jaka kobieta zrobiłaby to co ona swoim rodakom? Zresztą jej przynależność do narodu niemieckiego też stoi pod znakiem zapytania, tak jak przynależność Tuska, Schetyny, Dutkiewicza czy Gronkiewicz-Walc do Narodu Polskiego.
Aga
Co maja ustalenia soborów do wniosków historycznych?
Władysław
Makrela miała dużo poprawności przed wyborem T na prezydenta. Teraz on ją potraktował jak ona jego. M. myśli że to europka, jedno się mówi Polakom w oczy a drugie pozostałym i na koniec czyni się jeszcze inaczej. Byle dla dojczland uber ales, ajn kartofel das ist alles.
Gogo
Tramp to Być. Jak można niepodać kobiecie ręki.
Rob
Ktoś kto nazywa Kościół Katolicki posoborowiem to po pierwsze jest już heretykiem, po drugie sprawia wrażenie jakby nie znał ustaleń Soboru Watykańskiego II, ale też Trydenckiego
Wolnościowiec
W tym rzecz, że Trump jest kalwinistą, czyli jednej z protestanckich parodii chrześcijaństwa. Tylko modlitwa o przemianę serca może pomóc i pozwolić przyjść do jedynego prawdziwego Kościoła. Oczywiście, jest jeszcze prawosławie, czyli nasi bracia odłączeni, o których należy się modlić. Reszta "chrześcijan" ma raczej małe szanse, ale o takich jak Trump i Orban warto się modlić, gdyż mogą mieć wkład w budowę Królestwa Bożego na ziemi. @do Wolnościowiec: Takie osoby publiczne jak pani Merkel można łatwo ocenić. Osób nie sprawujących takich funkcji już nie za bardzo. Mogę tylko powiedzieć, że również i ja pani Merkel nie podałbym ręki; innym podaję, gdyż nie wiem, jakimi grzesznikami są. Oczywiście, jak wiem, że mam do czynienia z lewakiem, ręki nie podaję i się nie zadaję. "Bo z kim przestajesz, takim się stajesz".
darek
No to Makrela odczuła na własnej skórze to, co innym do tej pory fundowała :)
do Wolnościowiec
Czyli nie podajesz nikomu ręki i nikt tobie nie podaje? Bo każdy człowiek jest grzesznikiem.
Hugon de Payns
Ciekawa dyskusja o istocie katolicyzmu.Panowie,"chrześcijanin-chyba z dużo wypiłeś albo nie masz nic wspólnego z chrześcijaństwem.Chrescijaństwo to właśnie katolicyzm,wszelkie inne ugrupowania luterańsko-protestanckie tylko do niego nawiązują i to w dość blużnierczy sposób."Szymek-pomyliłeś katolicyzm z posoborowiem,a w przypadku kaczyńskich z wyznaniem talmudyczno-mojżeszowym (choć to prawie to samo).
hcot
chrzecijanin. Taki z ciebie chrześcijanin,jak ze mnie Luter psychopata. Protestanci nie są chrzescijanami nawet. O katolicyzmie nic nie wiesz,więc zamilcz,misiu.
szymek
Do wolnościowca Trump jest prezbiterianizm jest to wiara która początki zawdzięcza reformacji i niejakiemu Lutrowi niema nic wspólnego z wiarą katolicką jak by miał coś pewnie to by był Trump był tak chory jak rydzyk i kaczyńskie !!!
Michu.
Brak elementarnej kultury u Trumpa. Nie umie sie zachować, jesli nie chce podać ręki pani kanclerz mogł siedziec w złotej klatce dalej a nie pchac sie na prrzydenta
chrześcijanin
Wolnościowiec, katolicyzm to nie chrzescijanstwo a juz na pewno nie jedyne prawdziwe, co za bzdury wypisujesz
jk
Wszyscy skupiają się na bzdetach, a tymczasem Trump wyraźnie zbroi Niemcy, które wywołały dwie wojny światowe. W czasie konferencji prasowej cieszył się, że Niemcy przeznaczą na zbrojenia dodatkowe 2% PKB. Robią z Was idiotów. Gesty elementem propagandy.
myszka
Bardzo dobra postawa pana prezydenta Trampa
abc
Merkelica dostała po nosie? Tak trzymać!
Fifa
Myślała,że wszyscy dowódcy to poziom Tusk/Tim.
Wolnościowiec
I bardzo dobrze. Prawdziwy chrześcijanin nie powinien grzesznikowi podawać ręki. Brawo Trump. Módlmy się o jego nawrócenie na prawdziwą jedyną wiarę katolicką.
the end
Ładnie odgrywają napisane dla nich role. Szkoda tylko, że niewielu już im wierzy.
acton
Nie nalezalem do sympatykow Trumpa, ale on zaczyna mi sie podobac coraz bardziej. Nareszcie caryca zostala potraktowana tak, jak na to zasluguje!
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.