DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Amerykanka pisze o „polskich nazistach” i nowym Holocauście

Data publikacji: 2014-07-18 05:00
Data aktualizacji: 2014-07-22 08:43:00
Amerykanka pisze o „polskich nazistach” i nowym Holocauście
Protesty w roku 2006, fot. PHOTOPQR/LE PARISIEN/GAEL CORNIER/FORUM

Obchody rocznicy zburzenia Bastylii przyniosły głośne zamieszki w Paryżu. Amerykańska publicystka Pamela Geller sugeruje, że to zapowiedź… nowego Holokaustu. Wspomina przy tym o „polskich nazistach”, odpowiedzialność za niemieckie ludobójstwo przypisując wszystkim Europejczykom – poza Duńczykami.


W trakcie oficjalnych obchodów krwawej Rewolucji Francuskiej doszło do antyizraelskich protestów. Niektóre osoby manifestujące poparcie dla Palestyny zaatakowały policję, wznoszono też antyizraelskie hasła. Muzułmanie mieli się zgromadzić pod jedną z silnie chronionych paryskich synagog. Według doniesień medialnych, incydent zdarzył się także pod inną synagogą, nie ujawniono jednak szczegółów. Manifestacje były później najważniejszym tematem pojawiającym się w mediach we Francji. Jak się okazało, zajścia zostały sprowokowane przez żydowską bojówkę, żaden spośrod aresztowanych protestujących nie został zatrzymany w pobliżu synagogi. Jak podał "Daily Mail", doniesienia o ataku na bożnice były fałszywe.


Odnosząc się do tych wydarzeń amerykańska komentatorka stwierdziła, że w Europie ma ponoć szykować się „kolejny holokaust”. Pamela Geller twierdzi, że choć ludobójstwo było niemiecką inicjatywą, to przeprowadzone zostało przez wszystkie europejskie narody, „poza Duńczykami”. „Istnieli holenderscy naziści, polscy naziści, francuscy itd. – Europa jako kontynent zadecydowała, że pozbycie się Żydów jest dobrym pomysłem. Badacze z amerykańskiego Holocaust Memorial Museum skatalogowali na przestrzeni 13 lat 42,5 tysiące gett i obozów. Ta liczba obejmuje ośrodki śmierci, obozy pracy przymusowej, obozy wojenne, domy publiczne i ośrodki, w których kobiety w ciąży były zmuszane do aborcji, jak donosił New York Times. Chodzi o 30 000 obozów pracy przymusowej, 1150 żydowskich gett, 980 obozów koncentracyjnych, 1000 obozów jenieckich, 500 domów publicznych i tysiące innych ośrodków dla kobiet w ciąży i osób starszych” – twierdzi Geller.


„Ponad 42 tysiące obozów koncentracyjnych? Tego nie mogli zrobić tylko Niemcy. Jak się wydaje, Europa po raz kolejny zdecydowała się ulec szaleństwu i złu jako zasadniczym jednoczącym ją cechom, tym razem jednak po sztandarem palestynizmu, a nie nazizmu. Te pełne przemocy, ludobójcze protesty są pierwszym aktem (jak się to zapowiada) krwawej i brutalnej walki” – oceniła Pamela Geller.


Zachęcając do poparcia Izraela w konflikcie z Palestyną, Geller wskazuje na zbiorową winę Europejczyków, pisząc o „polskich nazistach” i „ponad 42 tysiącach obozów koncentracyjnych”. Kim byli ci rzekomi „polscy naziści”? Na jakiej podstawie amerykańska publicystka uwolniła od winy Duńczyków, kolaborujących z Hitlerem w latach 1940-1943? Co z Ochotniczym Legionem Duńskim liczącym około 6 tysięcy żołnierzy? Co z winą Amerykanów, wspierających w XX wieku niemiecką eugenikę? Co z setkami tysięcy Polaków, którzy oddali życie walcząc z narodowymi socjalistami? Co z tymi, którzy ponieśli bohaterską śmierć ukrywając żydów?


Wreszcie, w swojej manipulacji „historyczną winą” Geller starannie pomija rolę Żydowskiej Służby Porządkowej, której członkowie pilnowali gett i kierowali ludzi do obozów śmierci. Zapomina też o żydach, którzy wojnę spędzili służąc w Wehrmachcie. Historyczna prawda nie ma dla Geller znaczenia, istotna jest jedynie mobilizacja w obronie interesów Izraela, pod groźbą zaliczenia wszystkich faktycznych i urojonych jego przeciwników w poczet antysemitów. Jak się przy okazji dowiadujemy, antypolskie stereotypy mają się całkiem nieźle.


Pamela Geller – amerykańska dziennikarka, blogerka i aktywistka, publikowała na łamach nowojorskich gazet. Pochodzi z żydowskiej rodziny, w działalności publicznej koncentruje się na krytyce "politycznego" islamu i obronie Państwa Izrael.Źródło: pamelageller.com

mat

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Polak
Pamelo Geller żegnaj....i przestań obrażać kolejne pokolenie POLAKÓW. Twoja inteligencja jest na niskim poziomie, skoro nie odróżniasz prawdy od kłamstwa, ale wy żydzi jesteście z tego nam znani...... Obozy śmierci w Polsce Aushwitz Birkenał i hasło nad bramą do obozu - Arbait Maht Frei samo mówi za siebie; czyje to były obozy......najwyższy już czas, żebyś przestała siać nienawiść, którą wypiłaś z mlekiem matki - wśród młodego pokolenia żydów amarykańskich. Stare pokolenie żydów polskiego pochodzenia w Ameryce zna prawdę i nie uzewnętrznia jej.... pewnie boją się, że będą linczowani.....
marekb54
Być może amerykańska publicystka Pamela Geller, była wśród grupy studentów, którzy kilkanaście lat temu mieli pretensję do nas Polaków, że nie pikietowaliśmy pod budynkami gestapo, żeby zwalniali uwięzionych i katowanych ludzi.I wychodzi na jaw, że nie są to legendy dotyczące poziomu wykształcenia Amerykanów. Strach się bać takich mondrych ludzi.
razorrr
wiadomo aktywistka; nie licza sie fakty, liczy sie halas
mar219
Ostatnie zdanie wyjaśnia wszystko. pozdr. MK
M.M.Vancouver.
- za kazdym razem kiedy Izrael "teroryzuje" Palestynczykow rozjezdzajac ich czolgami i siekajac na kawalki specjalnymi bombami,zabijajac dzieci,inwalidow i starcow na swiecie nastepuje znana propaganda Semicka na temat "nowego Holokaustu" dokonywanego przez wszystkich tylko nie przez samych Zydow! Nie wywoluj wilka z lasu obledna kobieto,bo doprowadzicie naprawde sami tym ciagle wojujacym mieczem - do takiego,ze nie znajdziecie wolnego miejsca na Ziemi bez niego.Arabow jest coraz wiecej i to wszedzie a inni na pewno Wam nie pomoga i nie bedzie komu sadzic znanych drzewek.Macie coraz wiecej wrogow-dzieki tej waszej "wstretnej ciagle tej samej powtarzanej propagandy",ktora "buduje" najwiekszy wulkan nienawisci i to do Was wszystkich! Oby on w "przyszlosci nie wybuchl" jak to sie stalo w Pompei!Obym sie mylil!
Soplica
Czy wiedza p. Geller o świadomości polskiego społeczeństwa o prawdzie historycznej coś zmieni? Nie. Odbiorcą "wypocin" tej pani jest zupełnie inny czytelnik który nie zada sobie trudu wyszukać takich jak tu komentarzy. On jest "tworem" współczesnej machiny manipulacji i nie jest wstanie nic innego przyswoić jak tylko "oficjalne i sprawdzone wiadomości". Prawda mozolnie ale skutecznie dotrze do świadomości ludzi, tylko czy za naszych czasów?
Precz z żydowskimi oprawcami !
Ta bezczelna, pokrętna Żydówka zapomniała dodać, że było ok. 130 000 nazistowskich żołnierzy Hitlera żydowskiego pochodzenia. O masowym udziale Żydów w stalinowskich mordach na Polakach, szczególnie katolikach, nie wspomnę.
stoLica
Tej żydówce odpowiada sam Pan Jezus (J 8, 44) "Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa."
o
Gdyby nie to, że to się dzieje naprawdę, powiedziałbym, że dobry materiał na skecz kabaretowy.
Francja ma swojego Alain Soral i Dieudonne
scigani sa oni przez francuskie merdia jak u nas Michalkiewicz czy Braun. ale Internet jeszcze dziala i coraz wiecej mlodych ludzi czuje psmo nosem.
Piotr
No i kto stara się zatruć relacje polsko-żydowskie? Geller i jej podobni. Chyba ma świadomość że kłamie.
obywatel RP
Ta kobieta zapomniała wsopmnieć, że źródłem finansowania zbrojeń Hitlera było złoto FED (czytaj amerykańskich żydów w tym Rothschildów) i umowa na wyeliminowanie biedoty żydowskiej we wschodniej europie, której tak wstydzili się bogaci żydzi z zachodu - dlatego im nie pomogli, a winę zrzucają na innych zwłaszcza na polaków.
jorry123
tak to jest uratować żyda......, skutek jest taki, że można sobie zrobić sobie wroga na całe życie...
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.