DZISIAJ JEST
ŚRODA 20 WRZEŚNIA
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Imieniny obchodzą:
Eustachy, Faustyna, Filipina
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Ambasadorowie naciskają na Polskę w kwestii „praw” osób i środowisk LGBTQ

Data publikacji: 2017-06-05 19:00
Data aktualizacji: 2017-06-05 19:19:00
Ambasadorowie naciskają na Polskę w kwestii „praw” osób i środowisk LGBTQ
Fot. sxc.hu

Nasilają się polityczne, międzynarodowe naciski na Polskę, zmierzające do zaakceptowania przez nasze państwo roszczeń organizacji sodomickich.

 

Aż 45 ambasadorów państw całego świata podpisało się pod listem otwartym nawiązującym do organizowanej przez środowiska LGBTQ Parady Równości, która w sobotę przeszła ulicami Warszawy. W gronie sygnatariuszy perswazyjnego pisma nie zabrakło bliskich sąsiadów Polski, za to symbolicznie wręcz reprezentowana jest Afryka.


„(…) chcemy wyrazić nasze poparcie dla starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów, jakie dotykają środowisko gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych (LGBTI) oraz innych społeczności w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami. Chcemy także wyrazić uznanie dla podobnych starań podejmowanych w innych miastach Polski – w Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu (…) – napisali ambasadorowie. Domagają się oni nie tylko ochrony tak zwanych mniejszości przed agresją i poniżaniem, lecz również „równego traktowania” w różnych sferach życia społecznego, co w praktyce oznacza między innymi przyznanie ich związkom praw równych przywilejom przynależnym małżeństwom.


„Wyrażamy uznanie dla ciężkiej pracy środowisk LGBTI i innych społeczności w Polsce i na całym świecie, jak również dla pracy wszystkich ludzi, których celem jest zapewnienie przestrzegania praw osób LGBTI oraz innych osób stojących przed podobnymi wyznaniami, a także zapobieganie dyskryminacji, w szczególności tej motywowanej orientacją seksualną czy tożsamością płciową. Prawa osób LGBTI są uniwersalnymi prawami człowieka i każdy powinien ich bronić” – czytamy w liście.


Apel podpisali reprezentanci: Albanii, Argentyny, Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Chile, Cypru, Czarnogóry, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Izraela, Japonii, Kanady, Kostaryki, Luksemburga, Malty, Meksyku, Niemiec, Norwegii, Nowej Zelandii, Portugalii, Republiki Południowej Afryki, Słowenii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Urugwaju, Wenezueli, Wielkiej Brytanii, Wietnamu, Włoch, a także Przedstawiciel Generalny Rządu Flandrii, Przedstawiciel Federacji Walonia-Bruksela oraz Dyrektor Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE, a także reprezentant Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej i Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców w Polsce.

 


Źródło: Kresy.pl / Parada Równości, Gazeta Wyborcza, Europa.eu.

RoM

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
wspomnienia
Jakże ten ubogi Vietnam się "wyemancypował" Pamiętam te czasy za komuny, gdy spodnie firmy jeans kupowało się w pewexie, a Wietnamczycy, nawet mając pieniądze, mogli sobie tylko o tych imperialistycxnych gaciach pomarzyć.Býło zabronione noszenie imperialistycznych ciuszków :/
r
@pytanie: no widzisz, dobrowolnie otwarłeś buzię i dobrowolnie rozwiałeś wszelkie wątpliwości co do twojej bezmyślności. Mimo to cierpliwie wyjaśnię, choć zapewne i tak tego wyjaśnienia nie zrozumiesz. Uprzedzenie polega na odrzucaniu czegoś lub kogoś bez racjonalnych przesłanek, czyli bez oparcia się na logicznym wnioskowaniu. Michu już wiele razy, przy okazji dyskusji na różne tematy, wykazał że nie potrafi kierować się logicznym wnioskowaniem. A pytanie które zadałeś: "czy ze stwierdzenia, że nie można spełnić czyichś wszystkich postulatów wynika, że ktoś ma do kogoś uprzedzenia???" nie jest logicznym odpowiednikiem mych dotychczasowych twierdzeń, gdyż moje twierdzenia nie odnoszą się do OGÓLNIKOWEGO "kogoś", lecz do KONKRETNEGO Michu. A w kolejny wpisie dalej się pogrążasz, dalej uogólniając, tym razem: "jesteśmy". Sorry, nie odwzajemnię życzeń powrotu do czegoś czego nie jesteś w stanie ogarnąć, bo krzywdę sobie zrobisz i będę cię miał na sumieniu :)
n-k
@Każdy: Nie pamiętam w którym kraju europejskim weszło prawo umożliwiające oddawanie krwi przez homoseksualistów do oficjalnych banków krwi. Ta krew będzie podawana różnym pacjentom i stanowi zagrożenie HIV. Czy homoseksualiści nie mają skłonności pedofilskich? Wielokrotnie zostało udowodnione że mają i to w znacznym procencie. Adoptują dzieci i wychowując je krzywdzą praktykami pedofilskimi oraz niszczą w nich prawidłowy obraz rodziny. Z czasem przepędzają z kościołów biskupów i domagają się dla siebie specjalnych praw. W tym sensie zagrażają społeczeństwu. Proszę nie mówić że to Panu/Pani nie przeszkadza. Obojętność na ludzką krzywdę to najszybsza droga do akceptacji zła.
Kazdy
Kazdy, kto swoim zachowaniem nie krzywdzi innych zasluguje na to by zyc tak jak chce, na to by mogl byc soba i byc szcesliwym. Osoby homoseksulane w zaden ssposob nam nie przeszkadzaja, czemu wiec mamy im zakazywac byc soba? Dla wlasnego widzimisie? Nie wszyscy musza byc katolikami, nie wszyscy musza sie ozenic, miec dzieci. Pozwolmy innym byc soba, a wtedy nam tez bedzie sie latwiej zyc.
kr
Pod listem domagającym się legalizacji postulatów środowisk LGBT nie podpisali się ambasadorowie Rosji, Węgier, Chin czy Arabii Saudyjskiej.
czytajcie
Pismo Święte wyraźnie mów jakie jest zdanie Boga na temat zboczeń określanych tam mianem sodomii.
słowojad
Przypominam poprawnościowcom słowo: pederasta. Używać tego słowa, nie bać się!
Ala
To są poważni ambasadorowie ? Smutne, ale dla pieniędzy wszystko. A reszta to szkoda słów ........ dla tej pseudo parady.
pytanie
za to pozostałych 161 państw się nie podpisało pod tym listem!!! (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwa_%C5%9Bwiata) zawsze trzeba wyprowadzić coś pozytywnego...
pytanie
@r a ty wciąż to samo? dam ci przykład innych dewiacji: czy według ciebie nie spełnienie "wszystkich postulatów" zoofilów i nekrofilów oznacza, że jesteśmy bezmyślni lub zoofilo-fobiczni lub nekrofilo-fobiczni? bardzo mi szkoda ludzi dotkniętych dewiacjami, potrzebna jest im pomoc, a nie spełnianie "wszystkich ich postulatów"...tobie życzę powrotu do...logiki
pytanie
@r czy z tobą wszystko ok? czy ze stwierdzenia, że nie można spełnić czyichś wszystkich postulatów wynika, że ktoś ma do kogoś uprzedzenia??? bezmyślność i strach przed logiką to można zarzucić tobie... zamiast oskarżać Michu jeszcze raz przerób logiczne myślenie i sposób wnioskowania...mam dla ciebie taką myśl do przeanalizowania: głupiec siedzący cicho ma szansę uchodzić nawet za mędrca ale po otwarciu buzi rozwiewa wszelkie wątpliwości co do siebie...
r
@Michu: skoro odmawiasz im prawa do spełnienia WSZYSTKICH ich postulatów, to logiczne że masz wobec nich JAKIEŚ uprzedzenia, albo że nie rozumiesz co bredzisz. Na podstawie twoich innych wypowiedzi, stawiam na to drugie. Ale oczywiście mogę się mylić, możliwe że jesteś kryptohomofobem.
Weronika
Na Polske w tych czasacg jest chyba najwieksza nagonka to swiadczy o tym jak diabel sie wscieka" Polske szczegolnie umilowalem" Jezus do Sw.Faustyny
kat
@Michu: Katolik to człowiek, któremu zależy na zbawieniu innych. Jeśli wie, że popełniają grzech śmiertelny lub mogą zdeprawować innych bliźnich, katolik nie będzie na to się godził. Chyba, że mu nie zależy, wtedy nie jest katolikiem. "Tolerancja" to nowomowa. Wspólnota Kościoła powinna organizować nabożeństwa w intencji błądzących i nawoływać do zaprzestania sodomickich praktyk.
Michu.
@r Dziwne, że tego nie rozumiesz. Nie mamy uprzedzeń wobec LGBT, szanujemy ich jako ludzi, co nie wyklucza tego, że nie będziemy spełniać wszystkich ich postulatów, skoro są sprzeczne z naszym pojmowaniem rodziny. Mogą korzystać z wolności i powinni docenić tolerancję w naszym kraju oraz zaniechać wygórowanych żądań.
Jeszcze Polska Nie Zginęła
Naciskam na pp Ambasadorów na przekazanie POlsce reparacji wojennych Wysokosc reparacji dwa i pół biliona euro plus odsetki. oraz o zwrot terytoriów zagrabionych nam przez ZSRR. po ich pełnym przekazaniu rozważymy co i jak. do tego czasu postoimy, poczekamy.
r
@Michu: czyli albo nie zaliczasz się do większości społeczeństwa, albo sam sobie zaprzeczasz. To wynika z zestawienia dwóch twoich poglądów: 1) "większość społeczeństwa oraz rząd nie ma względem ich żadnych uprzedzeń", 2) "Nie możemy jednak spełnić wszystkich postulatów osób homo i transpłciowych", z którego wynika że masz wobec nich jakieś uprzedzenia. To jaka jest przyczyna: homofobia czy bezmyślność?
pytanie
są dwa rozwiązania: 1/ zignorować 2/ całe to towarzystwo "ambasadorów" uznać za persona non grata i poprosić te państwa aby przysłali kogoś kto nie wtrąca się w wewnętrzne sprawy naszego kraju. bo jakim prawem oni wygłaszają fałszywe stwierdzenia o dyskryminacji?
historyk
@Anna: PRL to był etap na drodze do tego co jest dziś. Nie wyszło więc zmienili metody. Nowymi metodami i nowymi kadrami udało im się przejąć władzę. To są ci sami ludzie o tych samych poglądach. Rozszerzyli zło na cały świat.
500+
Nie zastanawia Was z kim i za jakie ustępstwa ułożył się PiS, w końcu ma pieniądze na 500+ ?
t2
Co na to Trump? Jego ambasador pozwala sobie na samowolkę? Czy może Trump udaje przyjaciela i sojusznika Polski nie mówiąc o chrześcijaństwie?
kss
@cichy: Polska nie jest wolna, jest pod butem Izraela i USA, PiS robi wszystko co chcą. Tych ambasadorów też masz na liście.
Iwan
Łapy precz od Polski !
Kasia
Dewianci popierają dewiantów.
ma
@Janni A w Islamie, sodomici "be". To jest bardzo interesujące jak oni popierają swoich przyszłych katów. No chyba, ze to "be" to tylko taka takija (ściema) islamska.
Michu.
Odpowiedź Polski powinna być jednoznaczna. Przede wszystkim powinniśmy zapewnić, że Polska jako kraj demokratyczny w żadnyn stopniu nie ogranicza praw obywatelskich, tym samym nie ograniczamy praw LGBT, czego dowodem są ich demonstracje. Nie możemy jednak spełnić wszystkich postulatów osób homo i transpłciowych. Wprowadzenie w Polsce homomalżeństw i adopcji dzieci jest niemożliwe, gdyż w naszym kraju niezwykle silne są wartości chrześcijańskie, a podstawową komórką społeczną jest rodzina w rozumieniu mąż plus żona. Większość społeczeństwa stanowią katolicy, Którzy są tolerancyjni, ale ze względów etycznych i religijnych na w/w postulaty godzić się nie mogą. Jednak osoby LGBT mogą w Polsce cieszyc sie pełnią praw obywatelskich i nieskrępowaną wolnością, a większość społeczeństwa oraz rząd nie ma względem ich żadnych uprzedzeń.
old
Nie pozostaje nic innego jak tym 45 ambasadorom odpowiedziało tysiące polskich podpisów w liście otwartym, że w naszym domu mamy taki wystrój i umeblowanie jaki chcą Polacy. My im się do ich praw nie wtrącamy. Niech zabiorą sobie do swych ojczyzn cały ten szlam i tam dają im takie prawa jakie chcą, tak jak zrobili to muślinami. Nie maja prawa w moim domu robić mi przemeblowania. Nie życzę sobie gołych kopulujących zboków i dewiatów, którzy w większości powinni byli być pod opieka psychiatrów widzieć na ulicy.
Mirrro
Czy my im nie możemy odpowiedzieć podobnym apelem w sprawie mordowania dzieci nienarodzonych. Trzeba mieć jaja i czyste sumienie .
Jurek
NMP prosiła w Fatimie papieża i biskupów, aby poświęcić Rosję Jej Niepokalanemu Sercu (aby Rosja się nawróciła i jej błędy nie rozlały po świecie). Tymczasem na SWII Papież zrobił coś przeciwnego; porozumiał się z agentami Kremla (i milczał o komunizmie). +++ I tak mleko rozlało się, aż... Przyszedł rok 1968!!!
eml
Ambasadoeoqie nie mogą mieszać sie w wewnętrzne sprawy państwa urzędowania. Jesli to zrobili nalezy ich wywalić.
antymutant
Wyrzucić wszystkich ambasadorów-zboczenców z Polski. Niech świat sobie wrzeszczy.
Anna
Chcieliście amerykanizmu...to go macie!Trendy idą od nich, nie widzicie tego, ludzie? Plujecie na PRL bezprzytomnie, choć nie zastanawiacie się nad tym czy zdarzyło się w tym głupim PRLu tyle zła i chamstwa?! Pornografii, sodomii, oszukiwania bezbronnych ludzi itp...itd...
Janni
Tusk ich zawiódł bo obiecywał "ZIELONĄ WYSPĘ" miał może na myśli Polskę bez Polaków, pełną iślamistów, terrorystów, narkomanów i wszelkiej maści sodomitów.
hahahahaha
szczegolnie ten patafian ostatni na liscie czyli reprezentant przedstawicielstwa komisji europejsckiej i wysokiego komisarza narodow zjedniczonych ds uchodzcow w polsce ro szczegilnie szemrana postac i to jest proba wpierw zmiekczenia rzadu zbokami, a potem zastosuja te sama procedure w sprawie nachodzcow...nie badzcie mieczakami, olac tpo cale towarzystwo, robic swoje i tyle -bien fair et laisser parler
cichy
Polska za rządów PiS, czyli od 2015r jest krajem wolnym .
gość
Oprócz przedstawicieli krajów "beznadziejnych" ze zdumieniem widzę przedstawicieli Czech czy np. Albanii i Czarnogóry - czy naprawdę nie mają oni większych problemów w swoich własnych krajach?? Albania np. stała się największym producentem i dostawcą narkotyków w Europie! Czy Ukraina rzeczywiście twierdzi,że np. adopcja dzieci przez pedałów załatwiłaby np.ich problem korupcji państwowej lub problem Krymu?? I w końcu czy ambasadorzy Polski w którymś z tych krajów wypowiadają się w ich wewnętrznych sprawach - np.w Kanadzie moglibyśmy wystąpić w obronie Mary Wagner! Konkluzja - ambasador ma reprezentować swój kraj, a nie zmieniać kraj goszczący! Może trzeba to głośno przypomnieć??
zniesmaczony
Jak tak ciężko "pracują", to powinni zostać zatrudnieni w ambasadach sygnatariuszy tego obrzydliwego apelu.
samiec
Ci ambasadorowie też myślą że pracują. Tzn. oni myślą że myślą. Że pracują.
rx
Wszystkie rządy są satanistyczne. Tylko Afryka Dzika jeszcze umyka.
"cud uzdrowienia"
Cytat: "Nie sposób nie zauważyć tutaj, że cudownemu uzdrowieniu homoseksualistów poprzez odgórne wykreślenie tej choroby z listy chorób przez Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne w 1974 roku towarzyszyło pojawienie się nowej jednostki chorobowej ? homofobii. Uleczono kilka procent, wpędzając w chorobę kilkadziesiąt, co daje zajęcie zainteresowanym lekarzom na wiele lat. O skreśleniu z listy chorób nie zadecydowały badania naukowe, a głosowanie przeprowadzone wśród psychiatrów. Wiemy, że 5854 osób było za oraz 3810 było przeciw, skąd wynika, że za wykreśleniem opowiedziało się 58% głosujących. Patrząc na przyjętą metodę podejmowania decyzji stwierdzam, że należałoby uświadomić amerykańskim psychiatrom, iż nauka nie jest demokracją, bowiem o prawdzie nie rozstrzyga się przez głosowanie. W związku z powyższym decyzja o wykreśleniu homoseksualizmu z listy chorób jest nieważna od samego początku i nie jest dla nikogo wiążąca."
BBN
Muzułmanie będą zachwyceni widząc taką armię.
alfa
Sodomici rzeczywiście bardzo ciężko pracują. Poproszę ich eminencje ambasadorów o podanie w procentach udziału grupy zawodowej sodomitów w PKB poszczególnych krajów. Porozmawiamy po udzieleniu przez ich eminencje ambasadorów odpowiedzi na piśmie do odpowiednich placówek dyplomatycznych RP.
niech spadają
na drzewo to że wam nie zależy na własnych narodach wasza sprawa ale od nas trzy kroki w bok
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.