DZISIAJ JEST
SOBOTA 29 KWIETNIA
Św. Katarzyny ze Sieny, Doktor Kościoła
Św. Hugona z Cluny
Św. Katarzyny ze Sieny, Doktor Kościoła
Św. Hugona z Cluny
Imieniny obchodzą:
Katarzyna, Robert
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Absurdy A.D. 2012

Data publikacji: 2012-12-31 01:00
Data aktualizacji: 2013-01-03 14:09:00
Absurdy A.D. 2012

Terror politycznej poprawności z roku na rok nabiera siły. W ciągu minionych dwunastu miesięcy poznaliśmy tak wiele jej przykładów, że pora stwierdzić: granice absurdu zostały w 2012 roku radykalnie przesunięte. Niestety, coraz częściej absurdy te przekształcają się w realne niebezpieczeństwo.

 

Czujemy się zobowiązani by przeprosić Czcigodnych Czytelników za długość niniejszej listy, przedstawiającej najbardziej absurdalne i groźne zjawiska z gatunku politpoprawności, które objawiły się w minionym roku. Mimo wszystko, to chyba jednak nie nasza wina.

 


Styczeń

 

- Szef francuskiego MSZ Alain Juppe zapowiedział, że Paryż dążyć będzie do „zweryfikowania” nowej węgierskiej konstytucji. To ciąg dalszy pokazywania mniejszym krajom Unii, jak niewiele, po akcesji do Wspólnoty, znaczy ich „suwerenność”.

 

- Przedstawiciele masonerii i grup ateistów podczas drugiego dorocznego "szczytu" zorganizowanego w Brukseli, zażądali praktycznego a nie tylko formalnego zrównania ich praw z prawami grup wyznaniowych i Kościołów.

 

- W Grecji pomimo widma bankructwa Ministerstwo Pracy uznało, że pedofile, ekshibicjoniści, sadomasochiści, piromani i hazardziści mogą się starać o rentę tak jak niepełnosprawni. Przypomnijmy, że na świadczenia dla dewiantów złożą się m.in. polscy podatnicy.

 

- Dzięki zaproponowanym przepisom, szwedzcy urzędnicy mogliby odbierać dzieci rodzicom, którzy zdecydowali się na domową edukację swoich pociech. Według polityków edukacja w szkołach jest tak wszechstronna i obiektywna, że nie ma potrzeby, by prawo oferowało możliwość edukacji domowej z powodów religijnych lub filozoficznych.

 

- „Publiczna modlitwa jest dozwolona, ale tylko jeśli nie wymienia się w niej imienia Jezusa” – tak orzekł jeden z amerykańskich sądów na wieść o tym, iż posiedzenie rady jednego z miast zaczynało się od modlitwy prowadzonej przez chrześcijan. Według sądu, odnoszenie się w 3/4 modlitwy do Jezusa świadczy o „faworyzowaniu chrześcijan”.

 

- Sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon, przemawiając 29 stycznia na otwarciu szczytu Unii Afrykańskiej powiedział, że „afrykańscy przywódcy muszą przestrzegać praw homosekualistów”. Włączył się tym samym w globalny nacisk na afrykańczyków, którym powiedziano, iż nie otrzymają pomocy finansowej, jeśli nadal będą dyskryminować „mniejszości seksualne”.

 

- Spora część brytyjskich polityków poparła pomysł produkcji z probówki dzieci trojga rodziców. W Wielkiej Brytanii obowiązuje wprawdzie zakaz klonowania, ale rząd przekonuje, że kontrowersyjne techniki mogą pomóc uniknąć niektórych chorób genetycznych, przekazywanych z matki na dziecko.

  

Luty

 

- Amerykańska armia nie dopuściła do odczytania listu pasterskiego katolickiego ordynariusza polowego USA w sprawie sprzeciwu wobec forsowanej przez prezydenta Baracka Obamę ustawy o ubezpieczeniach zdrowotnych. Dokonano również znacznej ingerencji w jego treść.

 

- Personel pokładowy LOT nie będzie mógł nosić symboli religijnych w widocznym miejscu – tak głosił projekt nowego regulaminu Polskich Linii Lotniczych. Spółka wycofała się z pomysłu dopiero po zmasowanej krytyce dokonanej przez katolików.

 

- W Holandii powstało pogotowie eutanazyjne. Zespół mobilnej eutanazji będzie spełniał „życzenia” klientów, których zabicia odmówili – ze względów etycznych – lekarze.

 

- Jedna ze szwedzkich językoznawców, stwierdziła niedawno, iż słowa „on” i „ona” są „nasycone uprzedzeniami” (sic!). Mowa o Jesper Lundqvist, autorce książki dla dzieci mającej wprowadzić zmiany do języka szwedzkiego. Wraz z przedstawicielami wydawnictwa argumentuje, że szwedzki język znajduje się w pilnej potrzebie wprowadzenia słowa neutralnego pomiędzy określeniami płci. Pomiędzy szwedzkie słowa „han” (on) i „hon” (ona) zamierza więc wtłoczyć słowo „hen”. Ma to zapewnić „szerszą interpretację” i wykluczyć uprzedzenia względem płci.

 

- W polskich kioskach pojawiły się papierosy o nazwie „Che”. Na opakowaniach umieszczona jest podobizna lewackiego zbrodniarza Ernesto „Che” Guevary. Mimo, iż w Polsce obowiązuje zakaz promocji symboli komunistycznych, żadne służby nie interweniowały.

 

- Minister spraw wewnętrznych niemieckiego państwa związkowego Nadrenia-Palatynat, Jochen Hartloff stwierdziła, że powinno się zezwolić na stosowanie w niemieckim systemie prawnym islamskiego prawa szariatu, regulującego kwestie cywilne, takie jak sprawy małżeństwa i rozwodu.

 

- Sędziowie z Europejskiego Trybunału Praw Człowieka uznali, że obowiązujący w Szwecji – pod groźbą więzienia – zakaz krytyki homoseksualizmu – nie stanowi naruszenia prawa o wolności wypowiedzi, gwarantowanego przez Europejską Konwencję Praw Człowieka.

 

- Urzędnicy z warmińskiego urzędu wojewódzkiego wzięli sobie do serca przepis, iż instalacje finansowane z unijnych pieniędzy muszą być odpowiednio oznaczone. Specjalnymi tablicami z informacją o dofinansowaniu przez UE zostały więc oznakowane … bocianie gniazda.

 

- Lokalny parlament w kanadyjskim stanie Alberta przyjął ustawę nakładającą na rodziny i katolickie szkoły politpoprawne ograniczenia. „Education Act” zabrania nauczania, że homoseksualizm jest czynem grzesznym i nagannym moralnie. W myśl ustanowionego prawa, katolickie szkoły mają zmodyfikować swój program nauczania.

 

- Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda, badając związek istniejący pomiędzy większym prawdopodobieństwem wystąpienia zaburzeń psychicznych i wykorzystywaniem seksualnym dzieci z „zespołem dezaprobaty płci”, całą winą za ich traumy obarczyli „niewyrozumiałych” rodziców. Zarzucono im, że nie potrafią zaakceptować „orientacji seksualnej” swoich dzieci i z tego powodu stosują wobec nich „przemoc”. Rodziców nakazano śledzić.

 

- W jednej ze szkół w kanadyjskim Ontario, dziewczynka narysowała człowieka z bronią w ręku. Fakt ten stał się powodem do wszczęcia przez policję śledztwa i aresztowania ojca dziewczynki.

 

- W szkole podstawowej w Quebec nauczycielka nakazała usunąć ze śpiewanej przez uczniów piosenki słowo „Bóg”. Jej zdaniem godzi to bowiem w laickość państwa. 

 

Marzec

 

- Wikipedia stała się kolejną areną, na której feministki prowadzą swój bój. Domagają się feminizacji nazw zawodów.

 

- Julian Savulescu, australijski bioetyk promujący moralny permisywizm, określił sprzeciw wobec aborcji jako "mowę nienawiści".

 

- Doktor Catherine Constable do tego stopnia jest zatroskana o ludzkie życie i wierna przysiędze Hipokratesa, że posunęła się do stwierdzenia, iż chorego człowieka można zagłodzić i odwodnić. Pseudolekarze postulują już nie tylko zabijanie narodzonych dzieci. Teraz przyszedł czas na ciężko chorych pacjentów.

 

- Kanadyjski działacz, zwalczający propagandę homoseksualną w Calgary został aresztowany za rozprowadzanie ulotek, ilustrujących skutki groźnych chorób przenoszonych drogą płciową w wyniku kontaktów homoseksualnych. Zagrożono mu - jak w czasach sowieckich - zamknięciem w zakładzie psychiatrycznym.

 

- Przedsiębiorcy z Wielkiej Brytanii mogą zabronić noszenia krzyża swoim pracownikom i zwolnić ich z pracy w razie złamania zakazu - czytamy w dokumentach brytyjskiego rządu.

 

- Duński rząd zapowiedział wprowadzenie ustawy, która ma przyznawać wierzącym panującego wyznania ewangelicko-augsburskiego prawo do zawierania kościelnych "małżeństw" bez względu na płeć.

 

- W regulaminie dotyczącym Stadionu Narodowego w Warszawie zamieszczono wykaz zakazanych przedmiotów, których nie wolno wnosić na Stadion Narodowy. Wśród symboli zakazujących wnoszenia znalazły się m.in. materiały religijne.

 

- Politycy w stanie Australia Zachodnia zaproponowali wprowadzenie ustawy, która pozwoliłaby lekarzom sterylizować chore psychicznie dzieci i nastolatków bez zgody rodziców. Ustawa zezwoliłaby także na poddawanie niepełnosprawnych umysłowo nieletnich tzw. terapii elektrowstrząsowej.  


 


Firma BioWare, która opracowała grę komputerową „Star Wars: The Old Republic,” nawiązującą do kultowego filmu „Gwiezdne Wojny” ogłosiła, że w najnowszej aktualizacji gry możliwe będzie aranżowanie homoseksualnych romansów, choć w filmie nigdy nie pojawił się wątek homoseksualny.


 

 

Kwiecień

 

 - Naciski na komisję ONZ ds. Ludności i Rozwoju w celu poszerzenia katalogu praw człowieka o tzw. prawa seksualne. Objęte tymi prawami miałyby zostać też dzieci powyżej 10 roku życia.

 

- Na wniosek delegata PZPN, absolwenta Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR w Warszawie, etatowego działacza partyjnego, nadal powiązanego z partiami lewicowymi, służby porządkowe chciały doprowadzić do zdjęcia wywieszonego przez kibiców Polonii Warszawa transparentu z napisem „Precz z komuną!”.

 

 - Metropolita Wiednia wydał pozytywną decyzję umożliwiającą zasiadanie w radzie parafialnej osoby homoseksualnej, żyjącej w zalegalizowanym związku.

 

- Wśród bohaterów umieszczonych na zeszytach będących w sprzedaży w Moskwie znalazł się „Wielki przyjaciel dzieci i młodzieży” Józef Stalin. Jego wizerunek posągowego dowódcy przystrojonego licznymi orderami stał się elementem serii „Wielkie nazwiska Rosji”.

 

- Miejska Komisja Praw Człowieka w Lexington, drugim co do wielkości mieście w stanie Kentucky, prowadziła dochodzenie w sprawie firmy, która odmówiła wyprodukowania koszulek dla miejscowej organizacji homoseksualnej. Właściciel podkreśla, że zrobił to ze względu na swoje przekonania religijne.

 

- Centrum Służby Rodzinie (CSR) założone przez abp. Władysława Ziółka, mimo zwycięstwa w ogłoszonym przez władze Łodzi konkursie na prowadzenie edukacji seksualnej w szkołach, nie zorganizowało tych lekcji. Magistrat łódzki unieważnił konkurs, nie akceptując oddania wychowania do życia w rodzinie w ręce katolików.

 

- Policja w Birmingham zakazała dwóm chrześcijańskim kaznodziejom rozdawania na ulicy fragmentów Pisma Świętego z uwagi na miejsce, w którym to robili. Alum Rock jest bowiem dzielnicą zamieszkaną przez muzułmanów.

 

- Urzędnicy unijni zapragnęli utrudnić życie zatrudnionym w zakładach fryzjerskich. Według projektu nowych regulacji, zakazane będzie noszenie wysokich obcasów i biżuterii.

 

- Amerykański Uniwersytet Vanderbilt zakazał działalności organizacji katolickich studentów.

 

- Włoscy pederaści zapraszają na swoją paradę w Bolonii dzieci. Chcą by otwierały ich marsz.

 

- W Uzbekistanie obowiązuje tajny program sterylizacji kobiet. Lekarze przeprowadzają zabiegi zaraz po porodzie i bez wiedzy pacjentek.

 

- Profesor Ryszard Legutko musiał przeprosić dwójkę byłych uczniów wrocławskiego, którzy w 2009 roku złożyli w szkole petycję o usunięcie symboli religijnych. Legutko nazywał ich "rozwydrzonymi i rozpuszczonymi przez rodziców smarkaczami", a ich działania "typową szczeniacką zadymą".

 

- W irlandzkim parlamencie pojawił się projekt ustawy zezwalającej na zabijanie dzieci nienarodzonych i zakazującej… odradzania aborcji.

 

- Prof. Aleksandrer Nalaskowski, pedagog, określił homoseksualizm mianem „chorego” zjawiska. Pederaści pozwali go do sądu.

 

- Parlament Kanady rozpatruje projekt ustawy, uznający "tożsamość płciową" oraz "ekspresję płciową" za elementy Kanadyjskiego Kodeksu Praw Człowieka. Wszystko za sprawą transseksualisty, któremu odmówiono startu w konkursie Miss Universe Kanady.

 

- Duńskie feministki walczą z klockami LEGO. Ich zdaniem, powielają one stereotypy płciowe.

 

- Legislatura Kalifornii idąc za głosami aborcyjnego przemysłu, postanowiła oficjalnie zalegalizować przeprowadzanie aborcji przez osoby nie posiadające kwalifikacji lekarskich.

 

- Melinda Gates, współprzewodnicząca fundacji Bill & Melinda Gates Foundation, krytykuje Kościół za naukę o antykoncepcji. Fundacja wdraża program ją upowszechniający.

 

- Hinduska była sześciokrotnie zmuszona do badań USG. Za każdym razem, gdy badanie potwierdzało, iż spodziewa się dziewczynki, jej dziecko było zabijane.

 

- Radykalny imam Ibrahim Abu Nagie, żyje dostatnio na koszt Niemców. Miesięczna pomoc socjalna, która wpływa do kieszeni ekstremisty wynosi 1860 euro

  

Maj

 

- Brytyjski lekarz, który w ramach motywowania kolegów wysłał im wiadomość e-mail z modlitwą do św. Ignacego, został zwolniony z pracy.

 

- Podczas XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie duchowni sprawujący religijną opiekę nad ekipami sportowców i działaczy nie mogli nosić odznak i symboli swoich religii.

 

- Walijski minister edukacji naciska na katolickie szkoły, żeby przekazując wiedzę o relacjach homoseksualnych czyniły to afirmatywny sposób.

 

- Władze Kalifornii chcą wprowadzić zakaz prowadzenia specjalnej psychoterapii, za pomocą której leczeni są pederaści.

 

- Argentyński parlament uchwalił ustawę, która umożliwia transseksualistom w oficjalnych dokumentach dokonywania dowolnych zmian w rubryce „płeć”.

 

- Kobiety w amerykańskiej armii będą walczyć na pierwszej linii. Pod naciskiem feministek, armia otwiera dla służących w niej kobiet blisko 14 tysięcy miejsc w jednostkach bojowych.

 

- Kościół w Gabonie mobilizuje się przeciwko pladze mordów rytualnych. Opinią publiczna już w ubiegłym roku wstrząsnęło ujawnienie zbrodniczych praktyk, których ofiarą szczególnie często padały dzieci.

 

- Wbrew propagandzie, pederaści tak naprawdę nie są zbytnio zainteresowani „homomałżeństwami”. Wskazują na to wyniki badań z USA, Szwecji i Holandii.

 

- Biskup Antonio Reig Pla otrzymał zakaz publicznych wystąpień podczas oficjalnych wydarzeń w hiszpańskim mieście Alcala. Powodem są słowa, jakie biskup wypowiedział na temat wpływowego lobby homoseksualnego i ograniczania wolności religijnej w Hiszpanii.

 

- Brytyjski rząd Davida Camerona zadba, by zabiegi in vitro były refundowane szerzej niż do tej pory. Parom homoseksualnym usługi te przysługiwać będą w takim samym stopniu jak małżeństwom.

 

- Książki o karach cielesnych zakazane. Polscy wydawcy otrzymują wezwania na policję i do prokuratury, a także listy od rzecznika praw dziecka z żądaniem wycofania kolejnych książek.

 

- Francuskie merostwa zaczęły odmawiać ślubu Francuzom z muzułmankami, jeżeli przyszły mąż odmówi przejścia na islam.

 

- W Nowym Meksyku ujawniono dane, wg których w 2011 roku podatnicy stanu opłacili „zabiegi” aborcyjne na kwotę 1,27 miliona dolarów. Przerwano życie 1786 nienarodzonych istnień.

 

- Władze Białogardu uznały, że mieszkaniec miasta źle obchodził się z drzewami, które rosły na jego własnej posesji. Za nielegalną wycinkę grozi mu kara w wysokości 1,7 miliona złotych.

 

- Eurodeputowani przegłosowali rezolucję, która wywiera presję na kraje Unii Europejskiej by legalizowały związki pederastów. W tekście znalazł się również zapis postulujący by tzw. „homofobię” karać podobnie jak rasizm i ksenofobię.

 

- Dyrektor filii jordańskiego banku Islamic Bank w Dubaju, zwolnił chrześcijankę Vivian Salameh za to, że nie chciała, jak muzułmańskie kobiety, nosić chusty.

 

- Sześć osób zostało skazanych na karę śmierci za śpiewanie i tańce w trakcie wesela na północy Pakistanu.

 

- Polska ambasada w Moskwie poinformowała stronę rosyjską, że symbole komunistyczne w Polsce nie są objęte sankcjami karnymi. Kibice skorzystali z tego „dobrodziejstwa” i przywieźli na Euro 2012  liczne pamiątki sowieckim imperium

  

Czerwiec

 

- Kalifornijski senat zatwierdził ustawę, zabraniającą terapeutycznego leczenia homoseksualizmu u nieletnich.

 

- Robert Biedroń, poseł Ruchu Palikota, wymógł na stojących na ulicy policjantach, by zatrzymali chłopaka, który nazwał go „zboczonym”.

 

- Chińskie małżeństwo, zostało ukarane niebotycznie wysoką karą grzywny 210 tys. dol. za to, że pozwoliło przyjść na świat swojemu dziecku

 

- Największy amerykański koncern „usług” aborcyjnych Planned Parenthood otworzył punkt konsultacyjny na terenie liceum.

 

- W kaplicy wojskowej w bazie Fort Polk w Luizjanie odbyła się pierwsza homo-ceremonia „ślubna” dwóch lesbijek.

 

- Ojciec islamskiego ekstremisty, mordercy siedmiu osób z Tuluzy i Montauban, pozwał francuską policję za zabicie syna. Mohamed Merah został zastrzelony w trakcie policyjnego oblężenia.

 

- Izraelska armia lansuje się w sieci poprzez zdjęcia pederastów.

 

- W prowincji Quebec grupa homoseksualnych aktywistów przy wsparciu lokalnych władz i policji uruchomiła pierwszy na świecie Rejestr Zachowań Homofobicznych.

 

 - Ulicami Wiecznego Miasta przeszła kolejna manifestacja dewiantów. Tym razem hasłem marszu „gejowskiej dumy” było: „chcemy wszystkiego!”.

 

- Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała przewodnik, zawierający spis wszystkich „skutecznych” metod uśmiercania dzieci poczętych.

  

Lipiec

 

- Wielomilionowe fundusze, jakimi dysponuje filipiński rząd na upowszechnianie „kontroli urodzeń”, służą najczęściej dystrybucji bezpłatnych prezerwatyw. Tymczasem z powodu niskiego przyrostu naturalnego do pracy w tym kraju przymuszanych jest blisko 6 milionów nieletnich Filipińczyków.

 

- Kanadyjscy uczniowie na specjalnych lekcjach poświęconych „tożsamości płciowej” będą zachęcani do transwestytyzmu. Autorem oficjalnego podręcznika, który będzie wykorzystywany w ich trakcie, jest nauczyciel – transwestyta, znany z walki ze „stereotypowym” postrzeganiem płci.

 

- Google rozpoczął walkę z polską „homofonią”. Kampania „Legalize Love” zostanie zainaugurowana w krajach, które zdaniem giganta słyną z tzw. homofobii. Partnerami akcji zostali już Ernst & Young oraz Citigroup.

 

- Według oficjalnych danych z roku 2011 niemieckie urzędy do spraw Młodzieży odbierają rodzicom ponad 38,5 tys. dzieci rocznie.

 

- Jak pokazał proces pedofilów przed sądem w Liverpoolu, brytyjscy policjanci i pracownicy socjalni wielokrotnie odmawiali wszczęcia dochodzenia w sprawie islamskich pedofili gwałcących dzieci. Bali się posadzeń o rasizm.

 

- Klinika aborcyjna z Orlando na Florydzie informuje, że do 1 kwietnia 2013 roku każda kobieta, która skorzysta z jej niedzielnych „usług” otrzyma 50-dolarową zniżkę. Na taką kwotę wyceniono życie nienarodzonego dziecka.

 

- Proboszcz parafii w Lewinie pod Łowiczem został skazany przez sąd na prace społeczne, za to, że kościelne dzwony były rzekomo… za głośne dla mieszkańców.

 

- Do 2016 roku Afryka będzie dostawać 50 mln dolarów australijskich (ok. 175 mln PLN) rocznie na prezerwatywy, środki antykoncepcyjne, poronne oraz na przeprowadzanie aborcji. Plan ten ma poparcie organizacji zaangażowanych w promocję antyrodzinnych rozwiązań i australijskiego MSZ.

 

Sierpień

 

- Już po raz dziewiąty w Jerozolimie odbyła się bluźniercza manifestacja grup homoseksualnych aktywistów.

 

- Według przeprowadzonego sondażu, aż 49 procent Niemców nie ma nic przeciwko, by prywatne kliniki oferowały eutanazję na życzenie.

 

- Aby uszanować uczucia religijne muzułmanów, organizatorzy londyńskiej olimpiady zapowiedzieli, że część publicznych toalet nie będzie zwrócona w stronę Mekki.

 

- Niemcy: organizatorzy parady homoseksualistów w Hamburgu dali do zrozumienia, że po zalegalizowaniu związków partnerskich w roku 2001 kolejnym krokiem na drodze do „równouprawnienia” będzie przyznanie im prawa do adopcji.

 

- Autorzy medycznego pisma „Lancet” uznali, że za epidemię AIDS wśród homoseksualistów odpowiada… „homofobia”.

 

- Islamska sekta chciała na południu Rosji zbudować własny, podziemny kalifat. 30 dorosłych i 27 dzieci żyło w bunkrze, część z nich nigdy nie widziała słońca.

 

- Z reklamy skierowanej do arabskich turystów władze gminy Garmisch-Partenkirchen usunęły krzyż, znajdujący się na najwyższym szczycie Niemiec – Zugspitze.

 

- Niemiecka minister sprawiedliwości Sabina Leutheusser-Schnarrenberger domaga się ulg podatkowych dla homoseksualnych związków partnerskich.

 

- Aktywista największej amerykańskiej organizacji promującej dewiacje seksualne otworzył ogień do pracowników Family Research Council (FRC) w Waszyngtonie. FRC jest organizacją zajmującą się promowaniem tradycyjnych wartości, wiary, rodziny i wolności. Na ciałach ofiar zamachowiec chciał rozrzucić hamburgery „homofobicznej” sieci Chick-fil-A.

 

- Na biurko gubernatora Kalifornii ma trafić ustawa zabraniająca rodzicom podejmowania prób „leczenia” swoich dzieci ze skłonności homoseksualnych. To pierwsze tego typu prawo stanowe.

 

- Większość deputowanych do parlamentu w Nowej Zelandii poparła projekt ustawy legalizującej „małżeństwa” między osobami tej samej płci. Lewacy z Partii Pracy, którzy byli pomysłodawcami tego projektu, tryumfują.

 

- Minister sprawiedliwości niemieckiego rządu chce zlikwidować kary za asystowanie przy eutanazji. Funkcjonować miałby tylko jeden warunek, który należy spełnić, by nie pójść do więzienia za zabicie człowieka – trzeba zrobić to za darmo.

 

- Dwóch działaczy Fundacji PRO – Prawo do życia, zostało zatrzymanych podczas legalnego zgromadzenia. Policjantom przeszkadzał antyaborcyjny plakat, który mieli ze sobą obrońcy życia - został on uznany za „nieprzyzwoity”.

 

Wrzesień

 

- W Iranie władze zalegalizowały „małżeństwa” z dziewięciolatkami. Arabia Saudyjska obniżyła dopuszczalny wiek „kobiety” wstępującej w związek małżeński do 10 lat.

 

- Instytut ds. Równości Płci – tak nazywa się instytucja finansowana z budżetu Unii Europejskiej, zajmująca się promowaniem ideologii gender. Wycofania finansowania domagała się brytyjska eurodeputowana Marina Yannakoudakis, jej wniosek został jednak odrzucony.

 

- Przeszło 15 mln zł wydał rząd Donalda Tuska na reklamy i ogłoszenia w prasie, radiu i telewizji. Najwięcej dostało pismo Adama Michnika – „Gazeta Wyborcza”.

 

- W jednej z katolickich szkół w miasteczku London, w kanadyjskiej prowincji Ontario, dyrekcja postanowiła wyznaczyć specjalne miejsce na modlitwę dla uczniów muzułmańskich.

 

- Znany wykładowca uniwersytetu w Kalifornii, profesor Richard Cardullo podczas wykładu wygłoszonego dla gimnazjalistów przekonywał uczniów, że aby ratować środowisko naturalne konieczne staje się ograniczenie liczby ludności na świecie poprzez kontrolę płodności, wegetarianizm i obniżenie poziomu życia.

 

- W ramach niektórych planów zdrowotnych amerykańskich rodziców niepełnoletnie dzieci będą miały dostęp do usług z zakresu sterylizacji i antykoncepcji, w tym również do środków wywołujących poronienie. W części przypadków bez zgody, a nawet wiedzy matki i ojca.

 

- Lider islamistów w Tunezji zaapelował do tamtejszych władz o legalizację poligamii. Jego zdaniem, po rewolucji, powinna nastąpić likwidacja wszystkich praw, które są sprzeczne z zasadami islamu.

 

Październik

 

- W jednym z liceów w Gettysburgu, w stanie Pensylwania, uczniowie zorganizowali radosne przedstawienie dla uczczenia rewolucji bolszewickiej z 1917 r. Przebrani w mundury dziarsko maszerowali przy akompaniamencie bolszewickiej muzyki.

 

- W Lublinie odbył się IV Kongres Kultury Chrześcijańskiej. Organizatorzy poprosili o wygłoszenie wykładu m. in. prof. Zygmunta Baumana, socjologa i filozofa postmodernistycznego, niegdyś marksisty, funkcjonariusza NKWD i KBW.

 

- Mieszkający w Niemczech wyznawcy islamu mogą niemal bezkarnie uprawiać poligamię. Co więcej kolejne „żony” poślubione w obecności imama mogą pobierać zapomogi jako samotne matki z dziećmi.

 

- Nawet dzieci, które są przeciwne legalizacji związków homoseksualnych, nazywa się w Szkocji „religijnymi fanatykami” i „nazistami” – przyznał w Brukseli parlamentarzysta reprezentujący episkopat Szkocji.

 

- Amerykańska Agencja ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID) ogłosiła, że zamierza sfinansować dystrybucję implantów antykoncepcyjnych Jadelle wśród ubogich mieszkańców państw afrykańskich. Tego typu środki - ze względu na skutki uboczne i działanie sterylizacyjne - przestały być dystrybuowane w USA.

 

- Oburzenie mahometan wywołała nowa kampania promocyjna szwajcarskich linii lotniczych. Hasło promocyjne „Krzyż jest atutem”, dotyczące szwajcarskiej flagi, ma rzekomo antyislamski wydźwięk.

 

- Komisja Europejska zaprezentowała plakat mający służyć promocji tolerancji i różnorodności. Różne symbole religijne wpisane w gwiazdę opatrzone zostały napisem „Europa dla wszystkich”. Autorzy plakatu obok krzyża umieścili sierp i młot.

 

- Nie złożył ślubowania na demokrację. Studentem nie będzie - Student  gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, który odmówił złożenia ślubowania „...wierności ideałom sztuki, humanizmu i demokracji”, nie został wpisany na listę studentów

 

-Włochy: dziecko oddano do adopcji z powodu wieku rodziców - Sąd apelacyjny w Turynie utrzymał w mocy decyzję o oddaniu do adopcji dwuletniej dziewczynki odebranej rodzicom z powodu ich wieku. Matka ma 59 a ojciec 71 lat, dziecko przyszło na świat dzięki metodzie in vitro.

 

-Hiszpania: lewacy wzywali do spalenia księży na stosie, kiedy ich około stuosobowa grupa próbowała wedrzeć się do prowadzonej przez salezjanów szkoły „Maryjo, pomóż” w hiszpańskiej Meridzie.

 

- Australia: Zgodnie z programem pilotażowym „Proud Schools” uczniowie będą się uczyć o tym, że heteroseksualizm nie jest już normą w relacjach międzyludzkich. „Heteroseksizm” wraz z „homofobią” mają być plagami, które władze oświatowe zamierzają wyeliminować ze szkół

 

- Trzech sędziów Sądu Najwyższego orzekających w sprawie pedofila recydywisty stwierdziło, że rejestr przestępców seksualnych, powstały w następstwie brutalnego zabójstwa ośmioletniej Sary Payne, narusza niektóre prawa oprawców.

 

- Sąd Apelacyjny w Wielkiej Brytanii odrzucił prośbę matki dwóch synów, by nie oddawać ich do adopcji parze pederastów. Matka dwóch chłopców w wieku czterech i sześciu lat zaskarżyła wcześniejszą decyzję sądu okręgowego, który odebrał jej dzieci z powodu alkoholizmu.

 

- W rozumieniu ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka, dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia, jednak rzecznik Marek Michalak zapowiedział w rozmowie z PCh24.pl, że nie będzie zajmował się obroną życia nienarodzonych ponieważ - według niego – jest to sprawa… polityczna.

 

Listopad:

 

- Komisja Europejska uznała, że oskarżanie Adama Darskiego ps. Nergal za obrazę uczuć religijnych jest… niezgodne z wartościami Unii Europejskiej

 

-Wielka Brytania: katolicki ośrodek adopcyjny, sprzeciwiający się homoadopcjom, zmuszony do zakończenia działalności.

 

-Kanada: Humanist Association z Kolumbii Brytyjskiej wzięło sobie na cel… Biblię, której egzemplarze znalazły się w szkołach i placówkę edukacyjną, która promuje abstynencję seksualną. Domagają się od ministra edukacji Dona McRae, by zbadał, czy religia nie „wkrada się do szkół”.

 

- Dyrekcja supermarketu Auchan we francuskim Villebon - departament Esson – zdecydowała o niesprzedawaniu w swoim sklepie szopek bożonarodzeniowych. Twierdzi, że „szokują one licznych klientów”.

 

- Przez Australię przetoczyła się kampania na rzecz ujawniania policji usłyszanych podczas spowiedzi informacji dotyczących seksualnego wykorzystywania dzieci i nieletnich. Sprawą ma się zająć federalna komisja sądownicza.

 

-Rektor UKW w Bydgoszczy prof. Janusz Ostoja-Zagórski, który swoją kadencję rozpoczął we wrześniu tego roku, kazał zdjąć krzyże ze ścian sali senatu i swojego gabinetu. Nie zgodził się też, by profesorowie poszli na Mszę św. inaugurującą rok akademicki w togach.

 

- Słowacja chce upamiętnić przybycie na Morawy świętych Cyryla i Metodego, którzy przynieśli tam Dobrą Nowinę. Z tej okazji ma zostać wybita okazyjna moneta o nominale 2 euro. Komisja Europejska uznała jednak, że - w imię „neutralności religijnej” - z monet mają zniknąć krzyże i aureole świętych.

 

-Największa firma, która wniosła pozew przeciwko rządowi w związku z Mandatem HHS – Hobby Lobby – przegrała proces przed sądem federalnym. Chrześcijańskiemu właścicielowi firmy grozi konieczność płacenia grzywny w wysokości… 1,3 miliona dolarów dziennie.

 

- W San Antonio w stanie Teksas Andrea Hernandez nie zgodziła się na szpiegowanie za pośrednictwem specjalnego chipa, który miała nosić w szkole a także poza nią. Z tego powodu władze szkolne zagroziły, że zostanie wydalona z grona uczniów. Sąd stanął jednak w obronie nastolatki.

 

- Zastępczym rodzicom z Rotherham odebrano prawo do opieki nad trójką dzieci z powodu ich niepoprawnie politycznych poglądów politycznych. Przynależeli oni do Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) kierowanej przez Nigela Farage'a.

 

- Kilkumiesięczny proces i wyrok trzech miesięcy więzienia – tak potraktowany został Janusz Z. za kradzież energii o wartości 70 gr. Proces kosztował ponad 2 tys. zł.

 

- Skandynawski koncern produkujący zabawki ugiął się pod presją lewicowego lobby. W przedświątecznym katalogu z ofertą firmy dziewczynki pozują z karabinami maszynowymi, a chłopcy karmią lalki.

 

- Austriackie ministerstwo edukacji wydało broszurę dotyczącą edukacji seksualnej, w której promowana jest adopcja dzieci przez pary homoseksualne oraz rodzenie dzieci przez surogatki. Ulotka skierowana jest do dzieci w wieku 6-12 lat.

 

- Komitet Praw Dziecka ONZ chce delegalizacji okien życia, funkcjonujących m.in. w Polsce. Jak argumentuje, naruszają one prawo dziecka do… poznania swoich biologicznych rodziców.

 

- W Belgii w miejsce tradycyjnej choinki ma stanąć areligijna „zimowa instalacja”. Dlaczego? Ponieważ choinka może „obrażać uczucia religijne osób innych wyznań”!

 

Grudzień:

 

- Rewizje u 17 i 18-letnich chłopców, przesłuchania, podczas których padały dziwne pytania – to działania jakie podjęli funkcjonariusze ABW wobec krakowskich licealistów w związku z anonimowym donosem jakoby mieli oni współpracować z Brunonem K. - potencjalnym zamachowcem.

 

- Projekt raportu Komitetu ds. Praw Kobiet i Równości Płci w Parlamencie Europejskim wzywa do zakazu wydawania i sprzedaży książek dla dzieci, w których przedstawiana jest tradycyjna rodzina.

 

- Wspierane przez państwo francuskie homo-stowarzyszenie ActUP zamieściło na swoim portalu obszerny i pełen nienawiści tekst skierowany przeciw katolikom, w którym nawołuje do ich krzyżowania.

 

- O „napaść na policję” z flagą i bambusowym drzewcem został oskarżony 62- letni Józef J., uczestnik Marszu Niepodległości. Potraktowano go niczym groźnego przestępcę.

 

- Superstowarzyszenie Rosji z Unią Europejską, Moskwa jako gwarant bezpieczeństwa Warszawy i konieczność dążenia do przyjaźni z sąsiadem ze Wschodu – to zalecenia jakie suflują prezydentowi Komorowskiemu jego doradcy z Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

 

- Francuska minister mieszkalnictwa, Cécile Duflot napisała list do arcybiskupa Paryża, ks. kard. André Vingt-Trois w którym domaga się przeznaczenia budynków kościelnych na lokale dla bezdomnych i osób żyjących w trudnych warunkach mieszkaniowych.

 

- Rosyjskie MSZ upubliczniło raport, w którym wyraża swój niepokój o nieprzestrzeganie praw człowieka w… Polsce.

 

 - Deklarująca swój katolicyzm prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, w porannej audycji Radia ZET postanowiła pochwalić się swym astrologicznymi zainteresowaniami.

 

- Komisja Europejska chce zakazać sprzedaży części papierosów. Eurokraci skierowali więc lupę swojego biurokratycznego oka na palaczy. Polsce grożą tymczasem straty w budżecie i zwolnienia w fabrykach papierosów.

 

- Państwowa telewizja BBC uznała, że im więcej pederastów będzie się pojawiało w emitowanych przez stację programach, tym chętniej dzieci oswoją się z „odmiennością seksualną”.

 

- Szwedzki sąd apelacyjny pozbawił Annie i Christera Johanssonów praw rodzicielskich w stosunku do ich syna Dominika. Pretekstem był brak wszystkich obowiązkowych szczepień ochronnych chłopca i „ubytki w zębach”. Zapewne jednak zasadniczym powodem decyzji sądu o pozbawieniu praw rodziców, było… nauczanie go w domu.

 

- Belgijscy socjaliści zmierzają do rozszerzenia prawa dotyczącego tzw. eutanazji na osoby niepełnoletnie. Frankofońska Partia Socjalistyczna (PS) złożyła we wtorek w parlamencie własny projekt, który w przyszłości może objąć także chorych na Alzheimera.

 

 

 

PCh24.pl

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
JAWA
"poprzez kontrolę płodności, wegetarianizm i obniżenie poziomu życia" waszmość prawisz zbyt zawile
katolik
Jezu ufam Tobie
indris
"- Melinda Gates, współprzewodnicząca fundacji Bill & Melinda Gates Foundation, krytykuje Kościół za naukę o antykoncepcji. Fundacja wdraża program ją upowszechniający" A co w rtm ABSURDALNEGO ?
DHM 2010
Po co jakaś opinia.Przecież gołym okiem widać,że to jest wiek szatana,a głos mają dzisiaj ci,którzy mu uniżenie służą.Ciekawy jednak jestem jak daleko zaje dzie ludzkość żyjąc bez Boga i jawnie z Niego szydząc?Cena za te wszystkie blużnierstwa może być straszna. Pismo Św. nam mówi,że dobry i miłosierny,ale też do bólu sprawiedliwy Bóg może sobie zażyczyć za to igranie z Nim bardzo wysokiej zapłaty.Co wtedy powiedzą ci wszyscy szatańscy pseudoprorocy!!!
kapusta
"Francuska minister mieszkalnictwa, Cécile Duflot napisała list do arcybiskupa Paryża, ks. kard. André Vingt-Trois w którym domaga się przeznaczenia budynków kościelnych na lokale dla bezdomnych i osób żyjących w trudnych warunkach mieszkaniowych." Sądzę, że budynki kościelne można lepiej wykorzystać i faktycznie pomyśleć nad przeznaczeniem ich dla osób w trudniej sytuacji mieszkaniowej. Dom Boży powinien służyć czemuś więcej niż tylko gromadzeniu bogactwa i podziwianiu przepychu zdobień.
rochadziug
Głowa mnie rozbolała. Uciekam z krzykiem przez okno.
marekb54
Poprawność polityczna - jest to zgadzanie się z czyimiś, najbardziej głupimi a nawet szkodliwymi pomysłami.
Szczypce
Szaleństwo poprawności polityczno estetycznej. Trzeba z tym walczyć( w ramach prawa) bo staniemy się niewolnikami we własnych domach.
bolo
Nie chciałby być złym prorokiem ale coś mi się widzi, że 2013 będzie jeszcze bardziej obfity w tego typu "wydarzenia"....niech Bóg ma nas w swej opiece.
astra
Absurd za absurdem, jaka przyszłość czeka nasze dzieci w świecie bez wartości?
marekb54
Urzędnicy unijni zapragnęli utrudnić życie zatrudnionym w zakładach fryzjerskich. Według projektu nowych regulacji, zakazane będzie noszenie wysokich obcasów i biżuterii.Duńskie feministki walczą z klockami LEGO. Ich zdaniem, powielają one stereotypy płciowe.- W Iranie władze zalegalizowały ?małżeństwa? z dziewięciolatkami. Arabia Saudyjska obniżyła dopuszczalny wiek ?kobiety? wstępującej w związek małżeński do 10 lat. Z w/w artykułu wybrałem kilka fragmentów, które wyraźnie i dobitnie mówią o trendach naszej rzeczywistości. Naszym w miarę normalnym światem próbuje zawładnąć grupka dewiantów życiowych i seksualnych. BOŻE CHROŃ POLSKĘ!
/\\/\\
@Lewy: Nie bardzo rozumiem do czego chcesz nas przekonać. Do tego by służyć Mamonie, a nie Bogu? Czy wyznacznikiem sukcesu ma być jakkolwiek mierzony "poziom życia"? Czy rzeczywiście wszyscy bogaci ludzie są szczęśliwi i nie odczuwają rozterek, żalu, pustki? Nie wydaje mi się. Nasze życie jest drogą do Boga. A katolicyzm jest prawdziwym drogowskazem. I jedynym. A Ty, czy wierzysz, czy nie wierzysz, podążasz w otchłań. Pomyśl o tym, bo zaprawdę, nie znamy dnia, ani godziny..
piotr
cóż to jest Prawda, pytają niektórzy, zgodność twierdzenia z rzeczywistością... odpowiadają inni, a gdy jeden widzi co innego, a drugi co innego - patrząc na to samo? ..znaczy jeden ma problem ze wzrokiem, albo oboje mają coś z oczami... ale to nie zmienia obiektywnej Prawdy, ułomność - ułomnością, a Prawda pozostaje ta sama. mityczna lewicowa "równość" nie znana naturze - zrównywanie ułomnych ze zdrowymi, wymusza zakłamywanie Prawdy, ustawowe, przymusowe. By wszyscy byli "równi" w zanurzeniu w kłamstwie... Poznacie Prawdę a Prawda Was wyzwoli, chyba że nie poznacie, bo zdelegalizują ją, zakują w kajdany i ukrzyżują... w imię wolności równości i braterstwa... by żyło się lepiej wszystkim.... zbereźnikom, zboczeńczom, złodziejom, zwyrodnialcom, kłamcom, mordercom.... czyli współczesnym ludziom "honoru", "postepowcom", "oświeconym".... ale Prawda Zmartwychwstanie, i powróci, i osądzi, i ukaże. Deo Gratias !
Mine
@Lewy: "Szwedzi się nauczyli na błędach," - To w końcu zdelegalizowali tam zoofilię ? Czy może zrobią to dopiero islamiści jak przejmą to władze ?
Wolny Katolik
Znaki czasu? Co wskazują? Gdzie się wynosić? Albo co robić? Tak trudno znaleźć przywódców z silnym kośćcem moralnym...
Takijeden
Druga sprawa: "- Nie złożył ślubowania na demokrację. Studentem nie będzie - Student gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, który odmówił złożenia ślubowania ?...wierności ideałom sztuki, humanizmu i demokracji?, nie został wpisany na listę studentów." Jeśli w regulaminie uczelni napisano że warunkiem wpisania na listę jest złożenie ślubowania no to sorry. To tak jakbym instalując program nie zatwierdził umowy licencyjnej i miał pretensje do producenta że program się NIE zainstalował.
Takijeden
"Firma BioWare, która opracowała grę komputerową ?Star Wars: The Old Republic,? nawiązującą do kultowego filmu ?Gwiezdne Wojny? ogłosiła, że w najnowszej aktualizacji gry możliwe będzie aranżowanie homoseksualnych romansów, choć w filmie nigdy nie pojawił się wątek homoseksualny." Gra nawiązuje do ŚWIATA lub jak kto woli uniwersum Gwiezdnych Wojen na który składa się także mnóstwo książek i komiksów. Taki drobny szczegół.
ono
Co do papierosów "Che" to nie mam nic przeciwko. I to i to zabija(ło).
TheModern
Chciałbym odnieść się do pewnej nieścisłości w tym artykule. "- Firma BioWare, która opracowała grę komputerową ?Star Wars: The Old Republic,? nawiązującą do kultowego filmu ?Gwiezdne Wojny? ogłosiła, że w najnowszej aktualizacji gry możliwe będzie aranżowanie homoseksualnych romansów, choć w filmie nigdy nie pojawił się wątek homoseksualny". Jestem fanem Gwiezdnych Wojen i znam dobrze cały ten świat. Gra Star Wars: The Old Republic dzieje się na kilka tysięcy lat przed wydarzeniami opisanymi w filmach. To, że w filmach nie ma wątków homoseksualnych nie znaczy, że w wydarzeniach 1000 lat wcześniej coś takiego nie miało miejsca. Nie do końca zostały zweryfikowane informacje.
Prawy
Rozwodniona prawda to kłamstwo. Nie można iść na kompromis np. dopuszczając do legalizacji różnych dewiacji. To droga do nikąd - pokazała wielokrotnie historia. Na koniec dla Ciebie Lewy - 1 Kor 5, 1-13 Życzę poznania Prawdy i Jezusa Chrystusa w 2013 Roku!
Lewy
Prawy: prawda jest ale jeśli jesteś katolikiem, to chyba zdajesz sobie sprawę, że żadna prawda nie jest totalitarna. Zadnej wojny z prawda nie ma, ktos jest silny, to jest slyszalny, slabi nie. kościół sam sie wycofał z roznych radykalnych ocen i docenił to, co lewica podnosila w xx wieku. I o to chodzi. A ze szwecja i belgia to chodzi mi o poziom życia, rownosc. Bo tak sie sklada, ze z Polski to sie wyjezdza, a nie emigruje do niej. A jesli osiagniecie tego stanu wiaze sie z przejsciem przez rozne absurdy, to spoko.
Prawy
Jeśli uważasz, że sprawa homoseksualizmu/pederazmu i innych "opcji" to kwestia zacofania to rzeczywiście nie dojdziemy do porozumienia. Jeśli jesteś katolikiem i prawdziwie żyjesz nauką Kościoła to na te sprawy jest jedno spojrzenie (p. to co mówi Jezus i prorocy Pisma Świętego). Masz prawo błądzić, ale pamiętaj, że Prawda jest tylko jedna!
Lewy
Gazetę też czytam, wy też powinniście. Szwedzi się nauczyli na błędach, dziś dzieli nas od nich 40 lat zacofania. I naprawdę, zyczyłbym Polsce takich "problemów" z jakimi mają do czynienia Belgowie i Holendrzy :/
Prawy do Lewego
To są fakty, jeśli nie chcesz widzieć, że na świecie toczy się wojna z prawdą to zmień portal na gaze....
Prawy
Lewy: przy takiej skali absurdów jakakolwiek pozytywna zmiana wynikająca z nauki na błędach, którą odczuje zwykły Polak nie pojawi się raczej przed końcem naszego życia...
Lewy
Oj tam... nie przesadzacie? Wiadomo, są głupoty, nadużycia itd... no ale to dobrze, jest postęp, ludzie uczą sie na bledach, niektorych rzeczy nie beda powtarzac!!!!
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.