DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 SIERPNIA
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Imieniny obchodzą:
Helena, Bronisław, Ilona
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Abp Hoser: zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej ocaliło naród i Europę przed rewolucją bolszewicką

Data publikacji: 2017-08-11 18:00
Data aktualizacji: 2017-08-11 18:15:00
Abp Hoser: zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej ocaliło naród i Europę przed rewolucją bolszewicką
Fot. Grazyna Myslinska/FORUM

Centralne uroczystości 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 odbędą się 15 sierpnia w Ossowie i na Cmentarzu Poległych 1920 roku w Radzyminie. – Stając wspólnie na modlitwie, będziemy chcieli dziękować Bożej Opatrzności za zwycięstwo polskiego oręża, które ocaliło nie tylko stolicę i cały naród przed rewolucją bolszewicką, ale również Europę polecając jednocześnie Panu tych wszystkich którzy polegli w obronie Ojczyzny - powiedział w rozmowie z KAI abp Henryk Hoser.


Uroczystości w Ossowie rozpoczną się o godzinie 10.00 modlitwą przy Krzyżu Pamięci księdza Ignacego Skorupki. Stamtąd przejdzie procesja do pomnika Katyńskiego. Abp Henryk Hoser, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej powiedział, że zwycięstwo polskiej armii pozwoliło na ocalenie narodu, Warszawy oraz całej Europy przed rewolucją bolszewicką.

– Stając wspólnie na modlitwie, będziemy chcieli dziękować Bożej Opatrzności za zwycięstwo polskiego oręża, które ocaliło nie tylko stolicę i cały naród przed rewolucją bolszewicką, ale również Europę polecając jednocześnie Panu tych wszystkich którzy polegli w obronie Ojczyzny. Będziemy również oddawać Bogu przyszłość Polskiego narodu za przyczyną Matki Bożej Zwycięskiej, która jest patronką diecezji warszawsko-praskiej, a który to tytuł bierze swój początek właśnie z wydarzeń roku 1920, nazywanych również „Cudem nad Wisłą”- powiedział w rozmowie z KAI abp Henryk Hoser.

Uroczystej Mszy Świętej polowej w kaplicy na Cmentarzu Poległych o godz. 11.15 będzie przewodniczył abp Henryk Hoser. Po liturgii odbędzie się Apel Poległych i złożenie wieńców na Cmentarzu Bohaterów 1920. Liturgię uświetni Reprezentacyjny Zespól Artystyczny Wojska Polskiego. Następnie o godz. 14.00 na polach Ossowa odbędzie się widowisko plenerowe – Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 roku, w którym weźmie udział kilkuset aktorów i statystów. Tego dnia będzie można również zobaczyć militaria z okresu międzywojennego oraz wziąć udział w rodzinnej grze edukacyjnej.


Po południu 15 sierpnia centralne uroczystości rocznicowe Bitwy Warszawskiej odbędą się na Cmentarzu Żołnierzy Polskich Poległych w 1920 roku w Radzyminie. Liturgii o godzinie 17.00 będzie tam przewodniczył Bp Marek Solarczyk.


W wigilię uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 14 sierpnia obchody 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej odbędą się w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na stołecznym Kamionku, świątyni będącej pomnikiem za „Cud nad Wisłą”. Natomiast w Ossowie zaplanowano Apel Poległych przy Krzyżu upamiętniającym bohaterską śmierć ks. Ignacego Skorupki.

 

 

Źródło: KAI

WMa
 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
AndrzejW.
ja też słyszałem o tej Bożej obietnicy ocalenia Polski pod warunkiem zorganizowania procesji ulicami miast wojewódzkich jak w opisie niżej. Obstrukcja i niechęć w Kościele podobno je uniemożliwia.
do nn
Ten nn już nie ma innych tematów poza religijnofobicznymi, nie powinien zajmować się sprawami religii chrześcijańskiej gdyż nie ma o niej bladego pojęcia. Tylko powiela agitki znane mu z komuszej indoktrynacji.To jest gorsze niż wypracowanie szkolne na zadany temat przez ucznia szkoły podstawowej.A do tego jest tu podane jakby coś nadzwyczajnego w ustach szeregowego kaowca który mniema o sobie że jest pierwszym sekretarzem.
zasłyszane
Możemy wybłagać drugi Cud nad Wisłą organizując procesje z Najświętszym Sakramentem w intencji ocalenia Ojczyzny we wszystkich miastach wojewódzkich Polski. Dlaczego biskupi tego nie chcą? Dlaczego Kościół i Radio Maryja nie wzywają do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę?
nn
Ci hierarchowie Kościoła Polskiego już nie mają tematów religijnych,nie powinni zajmować się sprawami religii chrześcijańskiej zamiast powielać znane opisy historyczne efektów wojny z bolszewicką Rosją.To jest tak jakby wypracowanie szkolne na zadany temat przez ucznia szkoły podstawowej.A do tego jest tu podane jako coś nadzwyczajnego w ustach kaznodziei rangi arcybiskupa.
abc
Dzisiaj bardzo nam potrzeba drugiego takiego cudu, ale teraz bolszewia uderza od Zachodu.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.