DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

„Żywa Biblioteka” bez o. Kramera. Jezuita deklaruje, że nie popiera marszów LGBT i „drugiej strony”

„Żywa Biblioteka” bez o. Kramera. Jezuita deklaruje, że nie popiera marszów LGBT i „drugiej strony”
O. Grzegorz Kramer SJ. FOT.YouTube/Grzegorz Kramer

Aktywny w mediach społecznościowych jezuita poinformował, że miał być „książką” w ramach opolskiej „Żywej Biblioteki”. Ostatecznie jednak ojciec Grzegorz Kramer wycofał się z udziału w wydarzeniu, za którym stoi organizacja LGBT. W facebookowym wpisie tłumaczy swoją decyzję.

 

Na stronie opolskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej czytamy, że „wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Tęczowe Opole w ramach Opolskiego Festiwalu Miłości. Partnerem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu”. Celem imprezy jest przełamanie stereotypów. Niemała część „książek”, a więc osób prezentujących swoją historię i odpowiadających na pytania uczestników imprezy, to ludzie powiązani z subkulturą LGBT. Na stronie mbp.opole.pl czytamy bowiem, że „część Żywych Książek, z którymi będzie można porozmawiać to: Były Więzień, Gej, Turek, Osoba Transpłciowa, Mama Osoby Niebinarnej”.

 

„Książką” miał być także jezuita o. Grzegorz Kramer. Duchowny zrezygnował jednak z udziału w wydarzeniu, co wyjaśnia na swoim Facebooku. „We czwartek w Opolu startuje fantastyczne sprawa – Żywa Biblioteka, miałem być jedną z książek. Informuję, że zrezygnowałem” – czytamy.

 

 

„Idea ŻB jest naprawdę fajna, to okazja spotkania się z człowiekiem, który reprezentuje grupę społeczną, która z jakiś względów, dla niektórych jest niezrozumiała. Ja miałem byś książką – ksiądz. Byłaby to okazja, dla tych, którzy z księżmi mają na bakier, do porozmawiania, poznania świata Kościoła. I ta idea naprawdę bardzo mi się podoba” – napisał Grzegorz Kramer SJ.

 

„Niestety w ostatnich dniach zauważyłem, że niektórzy internauci zrobili z mojego uczestnictwa argument na to, że popieram Marsz LGBT. Nigdy nie popierałem marszów LGBT, jak i marszów drugiej strony” – dodał. We wpisie brakuje wyjaśnienia kim jest owa „druga strona”, której o. Kramer także nie popiera. Poznajemy natomiast powód sceptycyzmu wobec wszelkich marszów.

 

„Uważam, od zawsze, że marsze czyli tłum to forma, która nigdy nie była mi bliska, z prostego powodu – zawsze w tego typu przedsięwzięciach znajdą się ludzie, którzy szukają wojny, a nie dobra człowieka. Nie popieram i nie chodzę na marsze LGBT (i inne), ale wspieram ludzi, którzy przychodzą do mnie, by im pomóc w ich drodze duchowego poszukiwania i drodze odnajdywania siebie, jako człowieka, a jeśli o to proszą – w drodze powrotu do Pana Boga” – poinformował jezuita.

 

„Mając na uwadze to, żeby nie być powodem zamieszania podjąłem decyzję o wycofaniu się z Żywej Biblioteki, zaznaczając równocześnie, że jeśli ktoś jednak chciałby mnie przeczytać, to może mnie w Opolu łatwo znaleźć. Jestem księdzem – chcę ludziom dawać Jezusa, nie uczestniczyć w wojenkach” – zakończył.

 

 

Źródło: Facebook / mbp.opole.pl

MWł

 

 


DATA: 2019-06-25 14:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cwaniaczek
ponad 1 rok temu / DNA
 
Szok, zdaniem osoby duchownej rewolucyjny teror lewaków jest wojenką...Hmmm???!!!!
ponad 1 rok temu / Jacek
 
"Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam." Łk 12,51. Gdzie jest grzech, tam mamy być po "drugiej stronie" względem niego. Nie ma tu miejsca na budowanie mostów. Musi być mur.
ponad 1 rok temu / sp
 
No dobrze, o.Kramera nie będzie, ale kto będzie tym drugim? Bo w informacji o wydarzeniu jest "książka Ksiądz" i "książka Zakonnik"
ponad 1 rok temu / Anaja
 
@Obcy Astronom. Dobra diagnoza. Taki nijaki. I komu on w takim stanie pomoże?
ponad 1 rok temu / Anaja
 
...a mial doskonala okazje by pokazac swoja wiare w Boga i Jego Syna...ale zwinal zagle.
ponad 1 rok temu / mee...
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.