DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Żydzi opuszczają Francję - boją się muzułmanów. Dlaczego nikt nie nazywa imigrantów "antysemitami"?

Żydzi opuszczają Francję - boją się muzułmanów. Dlaczego nikt nie nazywa imigrantów "antysemitami"?
fot.copyright (c) Flash90 2014 / FORUM

Wyjazd z Francji rozważa połowa z liczącej ćwierć miliona społeczności żydowskiej. Planujący własny exodus boją się islamistów i antyżydowskich ataków.


Na blisko 8 tys. osób szacuje się liczbę Żydów, którzy zdecydowali się wyjechać z Francji na stałe. Emigrujący żydzi obawiają się głównie kolejnych ataków islamskich radykałów. Od początku lat 70. do roku 2012 włącznie liczba emigrujących z Francji do Izraela utrzymywała się na mniej więcej stałym poziomie - zwykle od 1000 do 2000 osób roczydnie. W 2013 r. było to już prawie 3300, a w 2014 – ponad 7200.


We Francji mieszka najwięcej żydów ze wszystkich krajów Unii Europejskiej, ich liczbę szacuje się na 500 tys. Liczba wyjeżdżających w przeliczeniu na każdy tysiąc przedstawicieli społeczności żydowskiej wyniosła w zeszłym roku 16.

 

Ten wzmożony exodus nie umknął uwadze francuskiego rządu. - Bez Żydów Francja nie będzie Francją. To najstarsza społeczność, są obywatelami Francji od czasów rewolucji - mówił niedawno premier Manuel Valls, zapewniając, że zrobi wszystko, by zapewnić im bezpieczeństwo.

 

Sprawcami najgłośniejszych w ostatnim czasie antyżydowskich incydentów byli muzułmanie. Niektóre szacunki mówią, że osoby pochodzenia arabskiego odpowiadają za 95 proc. takich ataków.

 

Fala głośnych i krwawych ataków w ostatnich latach zaczęła się w marcu 2012 r. w Tuluzie, gdzie sprawca algierskiego pochodzenia zastrzelił w szkole żydowskiej cztery osoby, wprost motywując to nienawiścią do żydów. W pamięci nadsekwańskiej społeczności żydowskiej na długo pozostanie także  atak na koszerny supermarket na przedmieściach Paryża w styczniu zeszłego roku. Zginęło wówczas cztery osoby. Sprawca powiązany był  z tzw. Państwem Islamskim.

 

 

Źródło: dziennik.pl

luk

 

 

 

 


DATA: 2016-02-02 09:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego nikt nie nazywa żydów islamofobami ?
ponad 2 lata temu / RoZ
 
@K,cz.2/2: Brzydko się Pan bawi, z czego najwyraźniej zdaje sobie Pan sprawę. Ot choćby wyzywanie Tomasza od debili było bezzasadne, co już wcześniej Panu wytknąłem, a teraz potwierdza Pan że miałem rację, skoro teraz Pan przyznaje że Tomasz to gigant intelektu, uosobienie rozsądku i taktu. Z tym się zgodzę - Tomaszowi do pięt Pan nie dorasta w tych cechach. Zresztą, nie tylko w tych, bo Tomasz jako katolik na pewno nie traktuje przykazania miłości bliźniego za coś z czego można szydzić. Jest Pan od dawna "Kwoką Brzechwy", bo od dawna traktuje Pan innych z wysoka, czepiając się wielokrotnie nawet drobnych błędów językowych innych forumowiczów, mimo że Pan sam tego rodzaju błędy popełnia. Mniema Pan o sobie bezzasadnie że pełni Pan na tym forum rolę kulturalnego nauczyciela zasad pisowni polskiej, a w rzeczywistości po kilku postach spod tych pozorów wyłazi z Pana prawdziwe oblicze prostaka :)
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
@K,cz.1/2: Jesteś Pan chory na głowę i dlatego dokonujesz Pan projekcji swoich własnych cech na innych, nie tylko na mnie. Pańskie wpisy świadczą o tym aż nadto. A skoro tak, to mam bardzo ułatwione zadanie, mogąc wykorzystać Pańskie gdakanie by Panu odpowiedzieć na Pańskim poziomie k. móżdżku, by była choć nikła szansa że do Pana co nieco dotrze. Nie dość że określa Pan 1Kor13 bełkotem, to nie ma Pan za grosz honoru by dotrzymać danego słowa w tamtym wątku, skoro mimo deklaracji że Pan nie odpowie - odpowiedział Pan. Bo Pana chamska "dobra rada" z definicji BYŁA odpowiedzią, gdyż była reakcją na mój poprzedni post. Ale to że Pan nie zna definicji podstawowych pojęć nie jest już dla nikogo niczym dziwnym. Ja wykazałem i cały czas logicznie wykazuję że Pan się mylił w tamtym wątku i nadal z uporem tkwi Pan w błędzie szydząc z pomocy bliźnim w potrzebie - stąd Pańska wściekłość, to jest powód Pańskiej gorączki.
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
@R. cd. "Na artykuł w kodeksie karnym odpowiem krótko: "nie strasz nie strasz, bo się..." - panie K.". Ja Pana nie straszę, tylko uprzejmie zwracam Panu uwagę, że brzydko się Pan bawi, z czego najwyraźniej nie zdaje sobie Pan sprawy. "Sam Pan na tym forum bezpodstawnie wyzywasz innych ludzi od debili (byłem świadkiem jak Pan tak zwyzwał Tomasza)". Już to pisałem (i łatwo można to sprawdzić): to niejaki Tomasz najpierw nazwał mnie "świnią" (i przeszło to przez moderatora) - więc nazwałem go debilem. Wracasz Pan do tego z uporem dzięcioła. Nawiasem mówiąc, zmieniłem zdanie na temat niejakiego Tomasza - zmieniło się tło. Na Pańskim tle Tomasz - taki, jaki jest - to gigant intelektu, uosobienie rozsądku i taktu. Nie jestem "Kwoką" - chamie Rozczarowany. "Przy okazji: co to znaczy "komentarze po tekstem", panie czepialski "lingwisto"?". To samo, co "zwyzwał Tomasza" w Pańskim tekście. Brak jednej litery (a "Hymnu Miłości" w Biblii nie ma - jest Hymn o miłości).
ponad 2 lata temu / wwm
 
@R. cd. Jesteś Pan chory na głowę - panie R. Pańskie cztery ostatnie wpisy świadczą o tym aż nadto. "A zresztą, to nie jedyny przypadek w którym ordynarnie Pan skłamał, bo w tamtym wątku napisał Pan: "Odpowiadam Panu po raz ostatni", po czym zamieścił Pan kolejny wpis w którym zwrócił się Pan bezpośrednio do mnie". Najpierw Pan ciągniesz na siłę jakiś wątek, chociaż już wszystko zostało napisane, a potem masz Pan pretensje, że jakoś na Pańskie kolejne wpisy reaguję - i nie była to odpowiedź (co wyraźnie zaznaczyłem), tylko dobra rada (żebyś Pan się leczył). "(...) nigdzie nie napisałem że jestem nieomylny, lecz napisałem że w tamtym wątku: "jak dotąd, nikt tutaj nie wykazał że się mylę"". Ja wykazałem, że Pan się mylisz, panie R. - stąd Pańska wściekłość, to jest powód Pańskiej gorączki.
ponad 2 lata temu / wwm
 
@K,cz.4/4: P.S. Wykorzystałem Pański rozgdakany bełkot w tej części która idealnie pasuje do opisu Pańskiej osoby, gdyż wychodzę z założenia że skoro ma Pan ogólny problem z rozumieniem przesłania tekstu pisanego, więc większe jest prawdopodobieństwo że zrozumie Pan coś napisanego w swoim własnym stylu :)
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.