DZIŚ JEST:   27   MAJA   2019 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Żydowski rasizm? Izraelscy rabini chcą sprawdzać pochodzenie i tworzyć listy wątpliwych Żydów

Żydowski rasizm? Izraelscy rabini chcą sprawdzać pochodzenie i tworzyć listy wątpliwych Żydów
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Naczelni rabini Izraela: aszkenazyjski Dawid Lau i sefardyjski Icchak Josef zgłosili projekt ustawy, która dawałaby sądom rabinackim prawo sporządzania i prowadzenia „czarnych list” tych obywateli, których żydowskość wyda się im wątpliwa. Obaj wnioskodawcy zaproponowali, by w wykazach tych mogłyby być umieszczane nazwiska także tych osób, które nie prosiły urzędów rabinackich o potwierdzenie swego żydowskiego pochodzenia. Postulat spotyka się z oporem części polityków.

 

Propozycja obu rabinów wywołała gwałtowne sprzeciwy niektórych deputowanych do Knesetu (parlamentu izraelskiego). Posłanka Julia Malinowska z partii Nasz Dom Izrael zażądała od ministra sprawiedliwości natychmiastowego wstrzymania rozpatrywania tego projektu i pilnego zwołania nadzwyczajnego posiedzenia parlamentarnej Komisji Spraw Wewnętrznych w celu omówienia go. Według niej wniosek rabinów jest wymierzony w repatriantów (głównie z byłego ZSRR) i brutalnie łamie fundamentalne prawa człowieka oraz podstawowe normy prawne.

 

Inny poseł z tej samej partii, Oded Forer, nazwał tę inicjatywę absurdalną i dyskryminacyjną.

 

Z kolei posłanka Ksenia Swietłowa z centrolewicowej partii syjonistycznej Ha’Tnuah (Ruch) oświadczyła, że jest to „niedopuszczalny projekt” i dodała: „Narodowy dom narodu żydowskiego [czyli Izrael – KAI] jest ostatnim miejscem na ziemi, w którym można by sporządzać tego rodzaju listy”. Jej zdaniem, jest to nie prawo, ale bezprawie i zagroziła, że gdyby projekt ten został przyjęty, to ona zwróci się z prośbą o interwencję do Najwyższego Sądu Sprawiedliwości.

 

Nawiązując do kraju, z którego wyemigrowała, ZSRR, podkreśliła: „[tam] byliśmy Żydami, a nawet aż nadto Żydami, stykając się z antysemityzmem i różnymi postaciami ucisku, a teraz w Izraelu jesteśmy Żydami wątpliwymi”.

 

 

KAI

MWł

 

 


DATA: 2018-02-24 13:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mialem na mysli rasizm w stosunku do nich. Wielu zydow nie jest semitami, wiec zarzucanie gojom anty=semityzmu jest oczywistym nonsensem. Natomiast, ani masoni ani zydzi juz sie nie kryja, ze cala reszta to robocze bydlo.
ponad 1 rok temu / Zygmunt Jaslowski
 
@Zygmunt Jasiowski: Mylisz się. Można a nawet należy mówić o żydowskim rasizmie. To wynika z ukrywanego przed nie-żydami klucza cywilizacyjno - kulturowego żydów. Żydzi sami dzielą ludzi na rasę panów - żydów i rasę podludzi - gojów. Goje maja służyć żydom. Prawda ta zawarta była w Talmudzie wprost do momentu gdy goje odkryli jego zawartość. Obecnie jest ukrywana i przekazywana żydom przez rabinów wyłącznie ustnie.
ponad 1 rok temu / big
 
Święty Symeonie, ostatni prawowity Kaplanie Izraela,trzymający w swoich rekach Mesjasza-Jezusa ,módl się za nami i za wspolczesnymi Żydami.
ponad 1 rok temu / Stan ze swoim Aniolem Stróżem Symeonem
 
Zostac Zydem jest latwo jak dostac polski paszport w Tel Awiwie. Zydzi wieja z Izraela wiec nowi sa potrzebni, stad ponoc jeden rabin w Ameryce Lacinskiej konwersuje Indian. NIe jest to nowy fenomen, by przpomniec chocby konwersje Chazarow w VII wieku. Caly paradkos polega na tym, ze nie ma zydowskiej rasy, a jak jej nie ma to jak mozna mowic o rasizmie. Wskutek braku wlasnegp panstwa prze bliko 2000 lat Zydzi wytwarzaja ideologie I mity, bo inacaej to malo by z ich tozsamosci zostalo. Ze Starym Testamentem malo maja wspolnego, to nie ci sami Zydzi, pozostae Talmud, Zohar I Przedsiebriorstwo Holokaust. Jak sie nie ma wlasnego panstwa to sie wpycha do innych niczym brzydkie kaczatko do stada labedzi. A przytym trzeba robic duzy rejwahh. Jaki to traszny antysemityzm. W koncu co to jest takiego zydowskosc po 2000 latach diaspory, gdzie czesto tylko matka byla Zydowka. Obecne panstwo w Palestynie ma za zdanie nadrabiac zaszlosci agresywna polityka wobec calego swiata.
ponad 1 rok temu / Zygmunt Jaslowski
 
Bracia WALECZNI cz. III
ponad 1 rok temu / Wiedzon
 
Taka jest prawda, że oni są wątpliwymi Żydami. Wpis do dowodu osobistego "Jewriej" można było sobie załatwić za łapówkę i wielu sowieciarzy z tego skorzystało. Podobnie jest z kartami Polaka, wydawanymi bardzo łatwo, bez porządnego sprawdzenia polskości kandydata, w efekcie wielu banderowców jest posiadaczami tej karty i chcą polskiego obywatelstwa.
ponad 1 rok temu / Janek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "58500"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.