DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Żydowski ekstremizm zagraża chrześcijanom w Ziemi Świętej

Żydowski ekstremizm zagraża chrześcijanom w Ziemi Świętej
Fot. sxc.hu

Coraz częstszych ataków doświadczają wyznawcy Chrystusa żyjący na terenie Ziemi Świętej.  Kościół katolicki złożył sądowy pozew przeciwko rabinowi-ekstremiście w związku z aktami podżegania do nienawiści i niszczenia kościołów.

 Jak pisze na łamach portalu organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie Oliver Maksan, wielu chrześcijan żyjących na terenie Izraela żyje w poczuciu zagrożenia ze strony żydowskich radykałów. Przed rokiem ci ostatni podpalili benedyktyński klasztor Tabgha. Od tego czasu ataki narastają.


„Powtarzające się zastraszania i prowokacje są realnym zagrożeniem dla pokojowego współistnienia w tym kraju” – oświadczyli katoliccy biskupi. „Konieczne jest, aby ostro potępić takie działania i zastosować wszelkie niezbędne środki, ponieważ takie głoszenie nienawiści jest przeciwne interesom wszystkich obywateli”.


Część odpowiedzialności za antychrześcijańskie napaści ponosi rabin Bentzion Gopstein, który latem zeszłego roku wezwał władze państwowe do spalenia wszystkich kościołów w Izraelu. Później sprzeciwiał się obchodom Bożego Narodzenia w Jerozolimie. Posunął się nawet do apelu o zakaz urządzania jakichkolwiek uroczystości chrześcijańskich. Rabin uważa Kościół za największego wroga judaizmu. Do sądu trafił już pozew przeciwko Gopsteinowi. Rabin niejednokrotnie był już zatrzymywany za swoje prowokacje przez policję, nigdy jednak nie zapadł wobec niego żaden wyrok. Ekstremista nie doczekał się nawet aktu oskarżenia.


W opinii ojca Davida Neuhausa SJ, władze robią zbyt mało by przeciwdziałać agresywnym wyczynom Gopsteina, zaś traktowanie wyznawców Chrystusa i muzułmanów jako posiadających mniejsze prawa jest w Izraelu oczywistym faktem. „Ta dyskryminacja ma charakter strukturalny, jego najbardziej odczuwalne oddziaływanie widać w budżecie na rzecz rozwoju sektora arabskiego – jest namacalna w edukacji, opiece zdrowotnej, polityce zatrudnienia, opiece społecznej, etc.” – stwierdził jezuita. „Pogarda, jaką wyrażają wobec tych, których określają jako „nie-Żydów" może mieć katastrofalne skutki w podobny sposób, jak to miało miejsce w przeszłości, gdy taka sama sytuacja dotyczyła ich samych” – dodał o. Neuhaus.


pkwp.org

RoM


DATA: 2016-05-23 21:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No i to (+ISIL) jest dobre podsumowanie ekumenizmu. Teraz nie mamy się nawet jak bronić.
ponad 4 lata temu / koczis
 
Sami sobie kopią grób, bo zniszczenie chrześcijaństwa oznacza dla nich pozostanie sam na sam z islamem.
ponad 4 lata temu / obywatel
 
Odrzucenie judaizmu i zapowiedź panowania Chrystusa nad narodami zostało zapowiedziane w Starym Testamencie już w Księdze Rodzaju, roz.49,10: ,,Nie zostanie odjęte berło od Judy ani laska pasterska spośród jego kolan, aż przyjdzie ten, do którego ono należy i zdobędzie posłuch u narodów,,.Żydzi zgodnie z tymi słowami powinni także uznać Chrystusa Królem. W myśl powyższego cytatu mistycznie judaizm został zniesiony, bo nastał Król wszystkich narodów, Chrystus. To jednak nie dociera do katolickich arcypasterzy i ,,nawijają,, o dialogu z judaizmem, wbrew oczywistym faktom biblijnym.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
Polska, ta Polska Polska (kiedy nastanie) musi prowadzić taką samą politykę (odwetową) jak żydowski Izrael wobec nas! Wet za wet, oko za oko, inaczej żyd będzie dalej bezkarnie pluł na naszą tradycję, Kościół święty i wiarę, NON POSSUMUS!
ponad 4 lata temu / John Galt
 
To aż piękne (w sensie tak bardzo tragiczne), jak fanatyczni judaistyczni żydzi są wykorzystywani do szczucia chrześcijan przez satanistów-syjonistów. Oczywiście jedni i drudzy nie cierpią chrześcijaństwa. Tylko ciekaw jestem, kiedy ci krewcy rabini zauważą, że Izrael TO JEST PAŃSTWO ILUMINATÓW.
ponad 4 lata temu / essoman
 
Żydowski ekstremizm zagraża chrześcijanom nie tylko w Ziemi Świętej, ale na całym świecie.
ponad 4 lata temu / abc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.