DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Żydowska pikieta przed polskim konsulatem w Nowym Jorku: bronili Grossa przypominając o „polskich zbrodniach wojennych”

Żydowska pikieta przed polskim konsulatem w Nowym Jorku: bronili Grossa przypominając o „polskich zbrodniach wojennych”

Około 200 demonstrantów protestowało przed polskim konsulatem w Nowym Jorku przeciwko „wybielaniu polskich zbrodni wojennych” w czasie Holokaustu oraz nękaniu Jana Tomasz Grossa. Pikietę zorganizował rabin Zev Friedman.

 

Protest  - jak podkreślają organizatorzy -  przeprowadzono w odpowiedzi na nękanie przez polski wymiar sprawiedliwości Jana Tomasz Grossa. Głównym organizatorem akcji protestacyjnej był dziekan prywatnego żydowskiego liceum Rambam Mesivt rabin Zev Friedman. Pikieta, w której wzięli udział głównie młodzi ludzie, odbyła się w żydowski Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu.

 

Uczestnicy protestu „wzięli w obronę” urodzonego w Warszawie, amerykańskiego historyka polskiego pochodzenia Jana Tomasza Grossa, który zdaniem pikietujących jest nękany przez polski wymiar sprawiedliwości.

 

Historyk został przesłuchany w kwietniu przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach, w związku z skandalicznym stwierdzeniem zawartym w artykule opublikowanym w „Die Welt”: „Polacy w trakcie wojny zabili więcej Żydów niż Niemców”.


Friedman skrytykował polski rząd „utrzymujący, że jest demokracją” za dławienie wolności słowa uderzające w pracę uznanego w świecie historyka. Organizator pikiety zganił Polskę za ukazywanie incydentu w Jedwabnem jako „odosobnionego przypadku”. Jak podkreślił zna wiele opowieści o radości polskich sąsiadów wywołanej bezlitosnym prześladowaniem żydów.

 

Informująca o pikiecie Jewish Telegraphic Agency przypomina słowa prezydenta Andrzeja Dudy wygłoszone podczas otwarcia Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej wzywające do „przekazywania prawdy o tym, co się działo, prawdę o bohaterstwie, ale i o zdradzie”. Wypomniano jednak prezydentowi, iż był długo członkiem PiS, partii prezentującej „nacjonalistyczny obraz współczesnej polskiej historii” oraz bagatelizującej rolę Polaków w prześladowaniu żydów.

 

 

Źrodło: jta.org

luk

 

 

 

 

 

 

 


DATA: 2016-05-06 14:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ile tego tam przyszło? jakieś kompletne oszołomy. Wielu żydów nie daje sobą manipulować i wie, jak było. A gros nie powinien mieć prawa wstępu do Polski lub być wsadzony do kicia za szkalowanie POLSKI. I oczywiście do celi z kibicami...
ponad 3 lata temu / rozsądny
 
żydzi polaków nienawidzą, to żadna tajemnica.
ponad 3 lata temu / zaz28
 
A tak przy okazji "A quo primum" Benedykta XIV to najmniej znana Polakom encyklika skierowana do Polaków na 7 stronach.ciekawostką jest to że ostatnio wyrzucono jej pełny tekst z wikipedi zarówno łaciński jak i polski.I nigdy nie nazwę Rodaków lemingami z tego powodu.
ponad 3 lata temu / Leo
 
Wyborne. Żydowska pikieta. Sam nie wiem czy to eufemizm czy synonim, czy oba w jednym ))). Mogę to powtarzać bez końca.Żydowska pikieta. To jest nawet doby pomysł na nazwę kabaretu. I proszę pamiętać o skromnym honorarium za ten pomysł.
ponad 3 lata temu / Leo
 
Gdyby Polska była Królestwem Chrystusa ogłoszonym publicznie a Polacy mieli wiarę, szatany nie odważyłyby się walczyć z Bogiem.
ponad 3 lata temu / Alka
 
A to parchy!
ponad 3 lata temu / Kowal Kowalski
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.