DZIŚ JEST:   01   GRUDNIA   2020 r.

Św. Edmunda Campion, męczennika
Św. Eligiusza, biskupa
 
 
 
 

Żydowska organizacja twierdzi, że Polska jest najbardziej antysemickim krajem świata

Żydowska organizacja twierdzi, że Polska jest najbardziej antysemickim krajem świata
Credit Image: © Artur Widak/NurPhoto via ZUMA Press

Liga Przeciw Zniesławieniom wydała raport poświęcony nastawieniu mieszkańców różnych państw wobec Żydów. Wynika z niego, że najbardziej antysemickim krajem na świecie jest Polska. Autorzy dokumentu są zdania, że aż 48 proc. badanych prezentuje niechęć wobec Żydów.

 

Zaskakujący raport został przygotowany przez żydowską organizację ze Stanów Zjednoczonych. Liga Przeciw Zniesławieniom jest jedną z najstarszych i najważniejszych organizacji, które zajmują się walką z uprzedzeniami wobec Żydów. Organizacja została założona w Chicago w 1913 roku pod patronatem B’nai B’rith. W najnowszym raporcie zbadano rzekome poglądy obywateli krajów na sprawy żydowskie i ich stosunek do Żydów.

 

W swoim raporcie, Liga Przeciw Zniesławieniom stwierdza, że prawie połowę Polaków można uznać za antysemitów. Uprzedzenie wobec Żydów ma rzekomo reprezentować aż 48 proc. Polaków, którzy wzięli udział w badaniu. Tuż za Polską w tym zestawieniu znalazła się Republika Południowej Afryki, gdzie 47 proc. badanych ma prezentować postawę antysemicką. Dalej uplasowały się: Ukraina (46 proc.) oraz Węgry (42 proc.).

 

„Z badania wynika, że odsetek osób wygłaszających negatywne stereotypy na temat Żydów, w tym twierdzących, że dążą oni do światowej dominacji, jest znaczący” – podaje „Times od Israel”, który na swoich łamach przedstawił wyniki raportu żydowskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom. Dziennikarze podają, że u respondentów badania mieszkających w Europie Środkowej odnotowano „wyraźny wzrost przekonań antysemickich”. W przypadku mieszkańców Europy Zachodniej, mieli oni odnotować „niewielkie zmiany” w poglądach.

 

Uczestnicy badania, na podstawie którego stworzono raport odpowiadali m.in. na pytania dotyczące Holocaustu, a także wpływu Żydów na świecie. Ze stwierdzeniem: „Żydzi mówią zbyt dużo o tym, co im się stało w czasie Holocaustu” miało się zgodzić 75 badanych z Polski. Z kolei stwierdzenie „Żydzi mają zbyt duży wpływ w świecie biznesu” poparło 56 proc. respondentów z Polski. Podobne zdanie ma 72 proc. Ukraińców oraz 71 proc. Węgrów.

 

Autorzy raportu podsumowują, że około 1/4 badanych Europejczyków odpowiadała na pytania w sposób, który Żydzi określili jako antysemicki. – To głęboko niepokojące, że w przybliżeniu jeden na czterech Europejczyków ma antysemickie przekonania – powiedział Jonathan A. Greenblatt z Ligi Przeciw Zniesławieniom. – Wyniki badania stanowią sygnał alarmowy, który przypomina, że wiele musi zostać zrobione w kwestii edukacji – stwierdził.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl, wprost.pl, The Times of Israel

WMa


DATA: 2019-11-21 20:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To niech nie przyjezdzja????To fatalne lekcjehistorii a Ci młodzi zachowują się jak bydło, nie chce ich żaden hotel. Pozdrawiam
ponad 1 rok temu / And
 
Na wieki wieków.Amen.
ponad 1 rok temu / ANTY,
 
"pranie umysłu"godne grety ekolewako narkomanki , tak im żal że za kase nie da się kupić terytorium danego kontynentu , no żal bo by skupowali jak akcje na giełdzie
ponad 1 rok temu / tak-tak
 
Wydalić z Polski wszystkich żydów, którzy się nie utożsamiają z Polską kulturą i narodem polskim.
ponad 1 rok temu / panda
 
Jeżeli mamy pierwsze miejsce na świecie,to należy Polsce przyznać nagrodę Nobla,AMEN.
ponad 1 rok temu / Zbig.
 
Tylko żeby nie uwierzyli w filosemityzm szlonzokov i tanie kredyty i leasing na porsche My pamiętamy mobilzację w 1939 żaden Rolicki z Trybuny tego nie zmieni
ponad 1 rok temu / Zdziś
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.