DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Żydowska gazeta zmanipulowała słowa premiera Morawieckiego. Jest reakcja polskiej ambasady

Żydowska gazeta zmanipulowała słowa premiera Morawieckiego. Jest reakcja polskiej ambasady
Mateusz Morawiecki, fot. W. Kompała / KPRM

Jacek Chodorowicz, ambasador RP w Izraelu wystosował list do redaktora naczelnego dziennika „Jerusalem Post”, w którym potępił manipulacje żydowskiej gazety zawarte w opublikowanym w czwartek artykule pt. „Polski premier dumny z wydarzeń, które doprowadziły do antyżydowskiej nagonki w 1968”.

 

Tekst opublikowany w żydowskim dzienniku dotyczył wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego podczas debaty „Marzec’68. Ogólnopolski Ruch Społeczny Przeciwko Komunizmowi” zorganizowanej 7 marca na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Polski premier powiedział podczas swojego przemówienia, że „Marzec’68 dla Polski, Polaków którzy walczyli o wolność powinien być powodem do dumy”. Pomimo iż Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu kilkukrotnie podkreślał, że Marzec’68 był polskim zrywem wolnościowym, z którego narodziła się później „Solidarność”, to dziennik „Jerusalem Post” całkowicie zmanipulował jego słowa.

 

„Uwaga polskiego premiera o poczuciu dumy wydaje się być odniesieniem do studenckiego zrywu, po którym doszło do antyżydowskiej nagonki sterowanej przez komunistyczne władze. Studencki sprzeciw wybuchł po relegowaniu z uniwersytetu dwóch studentów pochodzenia żydowskiego, Adama Michnika i Henryka Szlajfera”, napisał „Jerusalem Post”.

 

Jacek Chodorowicz, w wystosował liście do redaktora naczelnego „Jerusalem Post” napisał, że artykuł zamieszczony w gazecie jest „niedopuszczalną manipulacją”. Dyplomata domaga się wprowadzenia odpowiednich poprawek i sprostowań do artykułu.

 

Źródło: rp.pl

TK


DATA: 2018-03-09 08:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A cóż było złego w relevowaniu tego antypolskiego drania Michnika?
3 miesiące temu / Jacek
 
A nie powiedział?
3 miesiące temu / Sikjua
 
Słuszne były słowa ks. Henryka Zielińskiego w TVP Info o żydowskiej prawdzie, która będzie prawdą, o ile będzie zgodna z ich tokiem rozumowania.
3 miesiące temu / odszkodowania
 
Co na to J.Daniels?? Dlaczego PiS włożył kij w mrowisko? Dlaczego nie tknął tego żaden poprzedni rząd Wałęsy, Kwaśniewskiego, Komorowskiego?? Co obiecał Tusk ..już może byłyby spłacone a zielona wyspa byłaby piaskowa i .....???
3 miesiące temu / Step by step
 
W przeciwienstwie do Polski, izraelska (czy szerzej żydowska) prasa sluzy narodowym interesom Żydów. Jak to ostatnio ujął Gadowski, Polska przestała już być wychudzona i nabrała trochę tłuszczyku, więc nasi "braci", z ktorymi "współżylismy 800 lat postanowili, ze sie z nimi podzielimy. Jak w 1996r. był zapowiedzial Izaak Singer: Polska, jesli nie odda mienie żydowskie (wowczas wycenione na 65 mld USD) bedzie upokażana na arenie międzynarodowej. No, i jestesmy. Jerusalem Post nie popelnilo błędu, ale wciela w zycie politykę zapowiedzianą przeszlo 20 lat temu. A nas w PL rząd ostrzega wciąż przez antysemityzmem, zamiast nas bronić.
3 miesiące temu / acton
 
Polacy zacznijcie głosować na Polaków z rzetelnymi życiorysami.
3 miesiące temu / Wojciech
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.