DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2020 r.

Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Pod rządami PLatformy Obywatelskiej, PSL i Palikota nie było przez 8 lat podwyżek w budżetówce, nawet "reformowano " premie i inne dodatki w ramach ratowania budżetu. Co robiono z przestępstwami i wyłudzaniem VAT? Nic!
ponad 1 rok temu / Analityk
 
państwo bez sprawiedliwości,to banda rozbójników/św.Augustyn/. Wszystkie na świecie państwa są niesprawiedliwe,ergo bandyckie,Polska też.
ponad 1 rok temu / marek
 
Skąd wiesz że uzna? Skąd wiesz że wkrótce?
ponad 1 rok temu / do edi
 
Trybunał Konstytucyjny wkrótce UZNA ABORCJĘ EUGENICZNĄ ZA NIEKONSTYTUCYJNĄ - KONIEC KROPKA - i przestańcie już gadać i jątrzyć
ponad 1 rok temu / edi
 
PIS juz ma coraz większe problemy z kasa w budżecie a tu coraz cześciej jakieś grupy chcą strajkować i podwyżek nawet w tys. A tu rok się kończy trzeba myślec o rewaloryzacji emerytur miało być 500+ale juz rakiem się wycofują będzie po pare zł bo co tam emeryci. Tylko czekać jak ktoś wyskoczy z eutanazja po 65roku ona juz właściwie jest bo o służbie zdrowia mało albo wcale,a jak by ich chwalili w UE ze idą w kierunku państw oświeconych służba zdrowia leży na łopatkach wszyscy widza władza nie maja swoje lecznice poza kolejka pozdrawiam emeryt po 65
ponad 1 rok temu / Kazlmierz
 
Kłamiesz, gdyż skoro Piotr napisał "Aborcja powinna być legalna", to znaczy że jest aborcjonistą. A skoro nie potrafisz uczestniczyć w dyskusji, to po co prezentujesz swoje opinie? :)
ponad 1 rok temu / do do UPS
 
Piotr niczego takiego nie napisał o czym ty piszesz ,tu na tym forum nie ma dyskusji tylko opinie ,każdy najmądrzejszy
ponad 1 rok temu / do UPS
 
Ku przestrodze wszelkiej maści "aborcjonistom", zwłaszcza niejakiemu "Piotrowi".We współczesnej wynaturzonej ekonomi, człowiek w wymiarze przedmiotowym jest kosztem, który należy obniżać. Człowieka wg lobby finansowego, zwłaszcza banków, nie mówiąc, o różnego rodzaju instytucjach lichwiarskich, jest przydatny tylko do momenty gdy posiada zdolność kredytową, lub szerzej konsumpcyjną. Po utracie tych zdolności jest balastem, którego należałoby się pozbyć. Wyobraźcie sobie ile kasy trzeba wydać na pomoc w utrzymaniu bezproduktywnych elementów społeczeństwa. Jak na razie do pozbycia się tych elementów, nie można stosować najtańszych metod wprowadzanych w tym względzie przez panów z wąsikiem i wąsem, kiedy to koszt eliminacji elementu zbędnego to było umowne 21 gram. Bądźmy jednak dobrej myśli- wszystko przed nami, czyli innymi słowy od aborcji poprzez eutanazję do fizycznej likwidacji zbędnego balastu - oczywiście ekonomicznego.
ponad 1 rok temu / UPS
 
Projekt został spalony PRowo... Powinien być pokazywany pozytywnie: za życiem, za szczęściem rodzinnym, a nie STÓP ABORCJI! Błąd podobny był w Irlandii: za śmiercią TAK, albo przeciwsłoneczne NIE. Nikt nie chce być negatywem. Każdy chce być na TAK!
ponad 1 rok temu / Rob
 
No to jaki pożytek ma Anglia ze zdrowych byczków muzułmańskich i ich starych dziadów z Pakistanu, z Hindusów i innej maści innowierców nienawidzących nieWielkiej Brytanii? No chyba nie jest to wzbogacenie kulturowe, kiedy to szaja tych łachudrów, starych i młodych, sprzedających śmierdzące kebaby, handlujących w szisza barach i kioskach narkotykami, papierosami i wódą oduża i zbiorowo gwałki młode Angielki?
ponad 1 rok temu / Janusz z Kolonii
 
Niestety, od czasów PRL państwo ingeruje bardzo w życie obywateli w sprawie... szczepień tzw. ochronnych. Przymus szczepień wbrew woli rodziców jest w naszej Ojczyźnie normą. Za rządów PIS ten przymus jest jeszcze silniejszy!
ponad 1 rok temu / Ewcia
 
dlaczego narkotyki nie są dopuszczone w Polsce do obrotu i spożycia? Ponieważ każdy zna skutki ich stosowania. Podobnie powinno być z aborcją. Nie ma szczęśliwych osób po zabiciu swojego dziecka. Każdy prędzej czy później żałuje swojej decyzji i na różne sposoby musi z tym żyć. Dlatego aborcja i słusznie jest uznawana za morderstwo i powinna być całkowicie zabroniona. Dodatkowo piszesz o tym, że każda osoba przed podjęciem decyzji powinna mieć możliwość porozmawiania o swoich zamiarach z odpowiednimi osobami. Niestety wśród lekarzy znajdą się osoby, które powiedzą będzie wszystko ok, a drugi powie nigdy tego nie rób. Podobnie będzie u psychologów, księży czy przedstawiciela państwa.
ponad 1 rok temu / do Piotra
 
Zgoda. Państwo patrzy na człowieka przez pryzmat pieniędzy. Z resztą niektórzy mówią, że taniej jest zrobić aborcję niż później utrzymywać dziecko z zespołem Downa. Takie argumenty padają ze strony zwolenników aborcji. Co do sprawy Alfiego Evansa to tutaj mamy do czynienia nie z finansami, a tym, że państwo zdecydowało za kogoś, wbrew komuś o przerwaniu uporczywej terapii zdaniem państwa.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Zakazy po coś są. Inna kwestia, czy państwo dobrze je egzekwuje, czy może powinni je egzekwować inni. Ale usuwanie zakazów tylko dlatego, że państwo sobie z nimi nie radzi (czemu mnie to nie dziwi?), to droga donikąd. Jeśli państwo sobie z zakazami moralnymi nie radzi, należy zmienić to państwo.
ponad 1 rok temu / aaa
 
"Zakazy nie mają sensu! Jak ktoś chce to i tak zrobi te aborcje, weźmie narkotyki, itd. Zakazywanie to nie droga. Edukacja to droga, ktora powinnismy podążać." Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną Nie będziesz brał imienia Boga twego do czczych rzeczy Nie zabijaj (umyślnie) Lo tircah Nie cudzołóż Nie kradnij Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu Nie pożadaj żony bliźniego swego Ani żadnej rzeczy, która jego jest. Widocznie autor powyższych przykazań nie jest wystarczająco wyedukowany i jeszcze śmie zazkazy jakieś nam wymawiać. Każdy ma wolną wolę i za każdy dobry, czy zły czyn odpowie przed Najwyższym Sędzią! Chwila spotkania z Nim jest bliska!
ponad 1 rok temu / xytr
 
Piotrze, Twój argument jest absurdalny. Dziecko w łonie matki jest człowiekiem i polskim obywatelem. Jeśli by to konsekwentnie stosować, to na tej samej zasadzie, którą tu prezentujesz powinno być legalne mordowanie ludzi już urodzonych, jeśli mają jakieś wady. Oczywiście po wcześniejszej konsultacji matki chorego dziecka z lekarzami, księżmi i psychologamni...
ponad 1 rok temu / space
 
Zaadopotowałbym z Żoną, któreś chociażby z tych 221 dzieci.
ponad 1 rok temu / zzz
 
Wkońcu etatyzm przeradza się w faszyzm a temu pisowi to nie daleko do 3 rzeszy.
ponad 1 rok temu / Ase
 
Aborcja powinna być legalna. Matka zanim podejmie decyzję powinna porozmawiać z psychologiem, lekarzem, księdzem (rabinem czy innym kapłanem), przedstawicielem państwa. Wszyscy z nich mogliby dać jej jasny sygnał jakie są konsekwencje aborcji. I wtedy kobieta powinna móc podjąć decyzje, bo to jej życie jest tu ważniejsze. To ona potem bedzie chodzic po szpitalach, leczyć chore dziecko. Nie daj boże ma inne dzieci które zaniedba przez to. A dla nich czekają juz za rogiem dopalacze i alkohol. Zakazy nie mają sensu! Jak ktoś chce to i tak zrobi te aborcje, weźmie narkotyki, itd. Zakazywanie to nie droga. Edukacja to droga, ktora powinnismy podążać.
ponad 1 rok temu / Piotr
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.