Co czeka nasze dzieci? Dorastanie wśród rówieśników, którzy mają problem ze zdefiniowaniem nawet najbardziej podstawowej kwestii – czy są kobietami, czy mężczyznami. Oczywiście, pozostaje kwestią spekulacji, czy w ogóle do tego dojdzie. Dane demograficzne pokazują, że nasze dzieci mogą dorastać w Eurabii, gdzie obowiązywać będzie prawo szariatu, a wtedy zetkną się one z problemami zupełnie innego rodzaju. Zakładając jednak, że za chwilę zostaną w Polsce wdrożone programy edukacyjne obowiązujące w krajach bardziej „liberalnych moralnie”, warto przyjrzeć się bezpośrednim skutkom „nowoczesnych” trendów wychowawczych.
Zgodnie z koncepcją rozwoju Erika Eriksona, każdy w życiu napotyka zestaw kryzysów rozwojowych, których konstruktywne rozwiązanie warunkuje dalszy wzrost. Jednym z nich jest kryzys tożsamości następujący około 17–18 roku życia. W okresie tym przebudowujemy swą dotychczasową wizję świata. Na poziomie religijnym następuje przejście od wiary przyjętej od rodziny do wiary dojrzałej, opartej na akcie woli i własnej decyzji; na poziomie intelektu i emocji zaś potrzebujemy w tym okresie pozytywnej odpowiedzi na pytanie o własną tożsamość. Kim jestem? Jaki cel, jaki sens ma moje życie?
Kryzys rozwojowy nie musi przybierać jakiegoś dramatycznego przebiegu. Wiele osób (w normalnych warunkach) przechodzi go bez głębszej refleksji. Gdy wyrastamy w kulturze, w której role społeczne i płciowe są oczywiste i dostrzegalne w otaczającym nas świecie, proces ten zazwyczaj przebiega spokojnie. Oczywiście, nawet w takim społeczeństwie niektóre osoby będą go przeżywać głębiej, mogą wręcz odrzucać normy kulturowe, jednak kultura dostarcza im ram, granic i wzorców, do których może się odnieść w zadaniu definiowania samego siebie. Nawet jeśli odniesienie to miałoby być kontestacją...
Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".
Prezydent Argentyny Alberto Fernández podpisał przyjętą w grudniu ub.r. przez parlament ustawę o aborcji. Zezwala ona na legalne, swobodne i bezpłatne zabicie nienarodzonego dziecka do 14. tygodnia ciąży.
Portal PCh24.pl spytał urzędy reprezentujące najwyższe polskie władze o to, czy i w jaki sposób próbują pomóc panu Robertowi, naszemu rodakowi skazanemu na śmierć głodową przez dyrekcję szpitala w Plymouth, brytyjski Sąd Opiekuńczy oraz Europejski Trybunał Praw Człowieka. Niestety, na razie otrzymaliśmy jedynie ogólnikowe i niewiele mówiące odpowiedzi.
Wyjeżdżając na rodzinny urlop – tym razem spędzany na Dolnym Śląsku – Wojciech nie przypuszczał, że sprawy przybiorą taki obrót.
Zablokowanie Donalda Trumpa w mediach społecznościowych to wydarzenie większej wagi niż rewolucja październikowa. Kraje, w tym także Polska, powinny poważnie zastanowić się nad dalszymi kierunkami rozwoju cyfrowego – wynika ze słów Miłosza Lodowskiego, który był gościem PCh24TV.
Komisja Europejska nie ustaje w próbach wprowadzenia ideologii gender do unijnego prawa. Na wypadek niepowodzenia planu ratyfikacji kontrowersyjnej Konwencji stambulskiej, zapowiedziała podjęcie działań w celu przyjęcia nowego wiążącego prawa opierającego się na tych samych genderowych założeniach, co Konwencja
Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI