DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Zwyciężymy! Zmartwychwstaniemy! Alleluja!

Zwyciężymy! Zmartwychwstaniemy! Alleluja!

Drodzy Przyjaciele, Czytelnicy i Dobrodzieje portalu PCh24.pl!

 

Ile to już lat przychodzi nam obchodzić święta Zmartwychwstania Pańskiego w atmosferze wszechobecnego kryzysu, również kryzysu Kościoła!

 

Niech wyjątkowy czas pamiątki największego wydarzenia w dziejach – Zmartwychwstania Pana Jezusa – będzie dla nas nadzieją na wielki triumf Chrystusowej Owczarni, a więc Kościoła Świętego!

 

Ale niech te święta będą dla wszystkich Państwa również nadzieją na nasz indywidualny triumf. Na zwycięstwo tych z nas, którzy zechcą walczyć o triumf – o zwycięstwo nad śmiercią, które przyobiecał nam Pan! Nie ma bowiem końca! Przed nami nieśmiertelność, o którą musimy się wystarać! Nieustannie pamiętajmy jednak i sprawiajmy, by w naszych rodzinach pobrzmiewały słowa Pana, według których brama do Nieba jest ciasna! Dzisiejszy świat oferuje nam wszak drogę bezkrzyżową, drogę nieomal usłaną różami – tak przynajmniej chcieliby ją przedstawiać koryfeusze pełnej błędów współczesności. A przecież szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują! (Mt 7, 13-14).

 

Nie łudźmy się zatem! Nie wszyscy osiągną zbawienie wieczne, ale Ci sprawiedliwi, którzy Bogu oddają należną mu cześć. Posłuchaj, mój ludu, gdyż będę przemawiał (...) Ja jestem Bogiem, twoim Bogiem. (...) Kto składa dziękczynną ofiarę, ten cześć Mi oddaje, Tym, którzy postępują uczciwie, ukażę Boże zbawienie! (Ps 50 (49), 5-6. 7-8).

 

Bójmy się zatem Boga, który jest surowym sędzią, ale dla swych dzieci, nawet tych które błądzą, ale nawracają się i szczerze Go miłują, jest dobrym Ojcem. Jak więc zbiera się chwast i spala ogniem, tak będzie przy końcu świata. Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego. (Mt 13, 40-34).

 

Dziś o Świętą Wiarę – jedyną nadzieję na Życie Wieczne – musimy nieustannie walczyć. W życiu osobistym, rodzinnym, społecznym, politycznym i narodowym. To nasza misja, za której dzielne wypełnienie czekać nas będzie królestwo!

 

Tymczasem tak wielu z nas, ochrzczonych – a więc dzieci Bożych dla których to królestwo przygotowano – odchodzi od wiary i swą niewiarę głosi w swych rodzinach i społecznościach. Chciałoby się zapytać za świętym Pawłem dlaczego twierdzą niektórzy spośród nas, że nie ma zmartwychwstania?

 

A przecież jeśli nie ma zmartwychwstania, to i Chrystus nie zmartwychwstał. A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara. Okazuje się bowiem, żeśmy byli fałszywymi świadkami Boga, skoro umarli nie zmartwychwstają, przeciwko Bogu świadczyliśmy, że z martwych wskrzesił Chrystusa. Skoro umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie zmartwychwstał. A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach. Tak więc i ci, co pomarli w Chrystusie, poszli na zatracenie. Jeżeli tylko w tym życiu w Chrystusie nadzieję pokładamy, jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania. Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli. Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. 

 

I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia. Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć.

 

Te słowa skierowane są do nas!

Nie wolno nam nigdy o nich zapomnieć.

Nie wolno nam przestać o nich świadczyć.

Nie wolno nam stracić sił w obronie naszej Wiary i naszego Kościoła.

Nie wolno nam zapomnieć, że Zmartwychwstały Pan odpowie na nasze modlitwy.

 

Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą (Mt 7, 7-8).

 

Przyjaciele, Czytelnicy i Dobrodzieje!

 

Wraz z całym zespołem portalu PCh24 życzę Państwu najserdeczniej, by w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Chrystus triumfował w Państwa sercach, w sercach Państwa domowników, sąsiadów, przyjaciół i nieprzyjaciół. By Zmartwychwstały nieustannie błogosławił Państwu we wszystkich dobrych zawodach, tak by każdy z nas mógł – kończąc swój bieg – ze spokojem przyznać, że ustrzegł Wiarę…

 

Krystian Kratiuk

Redaktor Naczelny PCh24.pl


DATA: 2019-04-22 07:33
AUTOR: ŻYCZENIA WIELKANOCNE REDAKTORA NACZELNEGO PCH24.PL
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Życzę Państwu, z okazji Świąt Wielkanocnych, wszystkiego tego, co od Boga pochodzi. Oby skrzydła wiary przykryły kamienie zwątpienia i uniosły serca ponad przemijanie. Niech Zmartwychwstały Chrystus otula Was Błogosławieństwem na każdy dzień. Wesołego Alleluja!
ponad 1 rok temu / panMarek
 
Bóg zapłać szanownemu Redaktorowi za trzeźwe i rozsądne życzenia świąteczne, nie jak prawie wszyscy ,,publicyści składający" mówiący tylko o radości etc... bez Prawdy radość to raczej wesołkowatość, a Prawdą jest święta Tradycja Katolicka. Można by tylko dodać obyśmy mogli powiedzieć ,, bieg ukończyłem i wiary katolickiej ustrzegłem" gdyż bardzo często to co dziś się nam serwuje tu i ówdzie to modernizm czystej wody, przez Papieży potępiony a nie wiara katolicka-jedyna dająca zbawienie duszy.. Chrystus zmartwychwstał, alleluja !
ponad 1 rok temu / Osservatore
 
Bóg zapłać calej redakcji za dziennikarstwo w duchu wiary Chrystusowej! Niech Pan Zmartwychwstaly odda Wam za dobrą pracę
ponad 1 rok temu / Czytelnik
 
Amen :
ponad 1 rok temu / dekalog2137
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.