DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Zwycięstwo rozsądku. Wolontariusze zostają w szpitalach

Zwycięstwo rozsądku. Wolontariusze zostają w szpitalach

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że nie będzie zmian dotyczących wolontariatu w szpitalach i hospicjach. W rządowym projekcie nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie miał się znaleźć zapis, który wyłączał placówki medyczne z listy podmiotów, w których mogą pracować wolontariusze.


Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, w wyniku konsultacji i opinii wyrażanych przez środowiska zainteresowane problematyką wolontariatu resort postanowił, że nie będzie wprowadzał zmian w ustawie w przepisach regulujących wolontariat. Po raz kolejny mamy do czynienia z wprowadzaniem nieprzemyślanych propozycji przez stronę rządową. Spotykają się one z licznymi głosami sprzeciwu płynącego ze społeczeństwa, powodującymi wycofywanie się rządu z nietrafnych propozycji.

 

MPiPS zapowiedziało, że obecne przepisy regulujące kwestię wykonywania świadczeń przez wolontariuszy na rzecz podmiotów leczniczych pozostają w obecnym brzmieniu i dotyczyć będą wszystkich podmiotów prowadzących działalność leczniczą, w tym także podmiotów gospodarczych.

 

Projekt zmian wywołał oburzenie wśród instytucji zajmujących się organizowaniem wolontariatu.

 

- Ministerstwo wycofało się z proponowanych zmian. Presja społeczna odniosła sukces. Wolontariusze będą mogli działać w jednostkach niezależnie od ich statusu, czy prowadzą działalność gospodarczą czy nie. Warte odnotowania jest to, że jeszcze we czwartek ministerstwo argumentowało za swoimi pomysłami, twierdząc, że pozostawianie takiego status quo było by sprzeczne z ideą wolontariatu. A w piątek zmieniło zdanie. Jesteśmy zadowoleni, że ministerstwo porzuciło swoje projekty i idea wolontariatu może być nadal pielęgnowana. Jest to szczególnie ważne w kwestii opieki nad chorymi. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję i z zaangażowaniem działali na rzecz wolontariatu - mówi w rozmowie z PCh24.pl  Paweł Hermanowski organizator Akcji Społecznej Stop Likwidacji Wolonatriatu.

 

 

luk


DATA: 2012-07-27 14:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.