DZIŚ JEST:   07   KWIETNIA   2020 r.

Św. Jana Chrzciciela de la Salle
 
 
 
 

Zwolenniczka aborcji wygłosi konferencję w gdyńskim kościele

Zwolenniczka aborcji wygłosi konferencję w gdyńskim kościele
Zuzanna Radzik. Fot. You Tube

Zuzanna Radzik, nazywająca samą siebie „katolicką feministką”, została zaproszona w roli prelegentki na spotkanie pod tytułem „Kościół kobiet” do Domu parafialnego jednego z gdyńskich kościołów. Radzik od lat słynie z poglądów, które przeczą nauce Kościoła.

 

Radzik to przeciwniczka ruchów pro-life, która opowiada się za utrzymaniem tzw. kompromisu aborcyjnego, czyli ustawy dopuszczającej aborcję w niektórych wypadkach. Otwarcie popierała „czarny protest” (agresywne manifestacje feministek domagających się aborcji), a w tekście dla „Tygodnika Powszechnego” wprost przyznała, że wyszła z kościoła, gdy usłyszała na kazaniu, że ksiądz sprzeciwia się „kompromisowi aborcyjnemu”.

 

Inny przypadek: gdy jeden z duchownych oburzonych poparciem Radzik dla „czarnego protestu” zapytał ją na Facebooku, czy jest zwolenniczką zabijania nienarodzonych, ta odpowiedziała mu w bardzo agresywny sposób. „Cała ta obrona życia przez ustawy to pozór. Nie da się bronić życia nienarodzonych stojąc nad ich matkami z pałką i traktując jako inkubatory. Mam serio w takich momentach ochotę poprosić: proszę mi wyciąć macicę i dać mi święty spokój. Ale ups, to tez nielegalne. Pusta czy pełna jest poza moim władaniem. Ma ksiądz taki organ, który jest pod kontrolą państw a nie księdza? Pewnie nie, bo to spotyka kobiety” [pisownia oryginalna – przyp.red.].

 

Radzik, której książki publikuje jezuickie Wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy, jest też jedną z komentatorek takich mediów, jak radykalnie lewicowe TOK FM. „Teolożka i socjolożka” – jak sama siebie nazywa – wprost mówi też o potrzebie rewolucji w Kościele, posługując się językiem marksistowskiej ideologii. „Katolickie feministki oczekują zmian w Kościele (…) potrzeba dużych przemian – w mentalności, praktyce, strukturach, kulturze” – mówiła swego czasu w rozmowie z KAI.

 

Ale to nie wszystko. Radzik wsparła także akcję „Przekażmy sobie znak pokoju”, która z gest czyniony przez katolików podczas liturgii, sprowadziła do poparcia akcji promowania LGBT. Stało się tak, dzięki zaangażowaniu tzw. katolików otwartych.

 

Zastanawiające jest, dlaczego w gdyńskiej parafii pw. św. Mikołaja organizowane jest spotkanie z osobą, która jawnie głosi antykatolickie poglądy i to w dodatku w tak ważnej sprawie, jak prawo do życia.

 

Jedną z osób, która napisała w tej sprawie do parafii, by wyrazić swój sprzeciw wobec organizowania spotkań z osobami głoszącymi radykalnie lewicowe poglądy, jest Karolina Jurkowska. – Nie można być katolikiem i głosić antykatolickich treści – mówi PCh24.pl, przypominając radykalne wypowiedzi Radzik, niezgodne z piątym przykazaniem Dekalogu.

 

Jurkowska mówi nam, że nie jest jedyną, która wyraziła swój sprzeciw, wysyłając maila do parafii i pisząc na facebooku do księdza, odpowiedzialnego za organizację spotkania z Radzik. – Od razu gdy zobaczyłam informację o spotkaniu, napisałam maila do kancelarii parafialnej, myśląc że może ksiądz proboszcz o poglądach pani Zuzanny nie ma pojęcia. Okazało się, że za chwilę wiele osób zrobiło to samo. Można więc powiedzieć, że w protest włączyli się katolicy z całej Polski, zatroskani o kształt polskiego Kościoła i los nienarodzonych – mówi nam Karolina Jurkowska. Wyjaśnia także, iż dlatego szerzej informuje o swoim sprzeciwie, ponieważ jej wiadomości pozostały bez odpowiedzi.

 

Czy parafia odpowie zatroskanym katolikom, dlaczego zdecydowano o organizacji spotkaniu z Domu Parafialnym ze zwolenniczką aborcji?

 

ged

 

 

 


DATA: 2020-03-07 12:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
24
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Może chodzi o świadectwo jej nawrócenia .... Może zmieniła swoje nastawienie do życia i teraz chce bronić życia.
27 dni temu / Grażyna
 
pomieszałeś dwa odrębne tematy ,G-ejów aborcja nie dotyczy raczej
30 dni temu / @witkacy123
 
myślenie życzeniowe i teorie kontra rzeczywistość ,rozmawiamy o rzeczywistości ,poza tym kto "zawalił" ? uczeń czy nauczyciel ?
30 dni temu / ewa do Tomas
 
wziąłeś pod uwagę tylko jeden aspekt -rozpusta ,rozwiązłość,to za mało żeby dyskutować
30 dni temu / do AndrzejBR
 
Jakim prawem w parafii katolickiej dopuszcza się do głosu, a nawet organizuje się prelekcje że zwolenniczką MORDOWANIA LUDZI? Trzeba zadać pytanie - czy proboszcz tej parafii - jest katolikiem? Może wystarczy odciąć go od pieniędzy, czyli nie dawać mu ani grosza,żeby go upomnieć? Trzeba interweniować u biskupa i arcybiskupa, u Papieża, żeby uniemożliwić rozprzestrzenianie się zarazy LGBT.
30 dni temu / witkacy123
 
@mdm1234 Tu nie chodzi o to, że kiedyś było inaczej, lecz o to, że głoszono zdrową doktrynę. Zgodną z nauczaniem Chrystusa. Ten kto postępował przeciw niej wiedział, że czyni zło, popełnia grzech. Wiedział, że może zostać potępiony... A dziś jak możesz zrozumieć, co jest prawdą a co falszem? Nawet wysoko postawieni duchowni w Kościele Polskim głoszą ewidentne doktrynalne błędy. Jak więc prosty katolik Kowalski słuchając takich wypowiedzi nie popadnie w błędy? Pierwsze oznaki katakumb w polskim Kościele już widać. Proces jest nieuchronny, gdyż błędna doktryna dotyka wielu.
30 dni temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.