DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Zwolennicy al-Asada demonstrują swoje poparcie na ulicach Damaszku

Zwolennicy al-Asada demonstrują swoje poparcie na ulicach Damaszku
Manifestacje w Damaszku, fot. REUTERS/ Omar Sanadiki

Prorządowi zwolennicy Baszara al-Assada zalali ulice stolicy Syrii w pokazie „narodowej dumy”. Demonstranci wymachiwali syryjskimi flagami, a także barwami Rosji oraz Iranu. Nad ranem siły USA, Wielkiej Brytanii i Francji dokonały ataku powietrznego, który miał być odpowiedzią na rzekome użycie przez rząd Syrii broni chemicznej.

 

Zwolennicy syryjskiego rządu wyszli na ulice Damaszku niedługo po zakończeniu ostrzału ze strony państw koalicji. Manifestantom towarzyszyły liczne samochody, których znaczna liczba spowodowała zakorkowanie placu Omajdadu w stolicy Syrii. Mieszkańcy Syrii machali flagami swojego państwa, ale wielu z nich miało przy sobie także flagi państw-sojuszników Baszara al-Assada tzn. Rosji i Iranu. Sympatycy syryjskiego przywódcy wymachiwali flagami, ale także klaskali, trąbili klaksonami i tańczyli.

 

„Jeździmy w naszym samochodzie, aby udowodnić całemu światu, że Syria ma się dobrze i wszystko jest w porządku” - powiedział jeden z kierowców syryjskiej telewizji państwowej - donosi Los Angeles Times. „Jesteśmy twoimi ludźmi Baszar” – krzyczeli zwolennicy prezydenta Syrii.

 

Syryjska telewizyjna na żywo transmitowała wydarzenia z głównego placu w Damaszku, gdzie zebrali się cywile. Byli tam również obecni żołnierze w mundurach.

 

Przypomnijmy, że zaledwie kilka godzin wcześniej nad Damaszkiem rozległy się głośne eksplozje. Wówczas syryjskie jednostki obrony powietrznej wystrzeliły rakiety ziemia-powietrze, będące odpowiedzią na trzy fale uderzeń skierowane na miejsca, gdzie Baszar al-Assad miał przetrzymywać broń chemiczną.

 

Nocny atak na Syrię przeprowadzono z użyciem myśliwców, a także rakiet wystrzelonych z okrętów. Pociski spadły między innymi na syryjskie stanowisko dowodzenia, a także miejsca, gdzie według wojsk koalicyjnych, Baszar al-Assad przetrzymuje broń chemiczną. Prezydent USA Donald Trump zapowiedział, że ponowne jej użycie przez przywódcę Syrii będzie się wiązało z koniecznością przeprowadzenia kolejnych nalotów. Trump podkreśla, że działania al-Assada „nie są działaniami człowieka, lecz zbrodniami potwora”. Syria nie przyznaje się do przeprowadzania ataków z użyciem broni chemicznej.

 

 

Źródło: FOX News, PCh24.pl

WMa

 


DATA: 2018-04-18 10:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Sympatycy syryjskiego przywódcy wymachiwali flagami, ale także klaskali, trąbili klaksonami i tańczyli" Terror musi być tam być straszny aby dało się ludzi zmusić do tak poniżającego zachowania. Goya pokazowywał takie obrazy. Trzeba ich wyzwolić "za wolność naszą i waszą", jak nasi przodkowie pod Samosierrą wyzwalali Hiszpanów.
ponad 2 lata temu / Muammar
 
Gdyby Asad poddał się od razu byłby burdel jak w Libii, gdzie każdy walczy z każdym. W Iraku identyczne, pierwszą ofiarą byli chrześcijanie, z 1,25 mln zostało może 200 000. W Syrii 10% to chrześcijanie, 20% to inne mniejszości. Gdyby islamiści przejęli całą władzę wyrżnęliby 30% ludności (tak jak to robili na terenach które zdobyli) czyli około 6 milionów cywilów. Poza tym nastąpiłby rozbiór suwerennego państwa syryjskiego. Kurdowie zrobiliby swoje państwo, Turcja zajęłaby północ i natychmiast zaczęła atakować enklawy kurdyjskie, amerykanie już siedzą na polach naftowych i atakują każdego kto spojrzy na nie, a Izrael zająłby tereny południowe, ale pewnie chciałby iść aż pod Hamę, zgodnie z przyrzeczoną biblijną granicą. Asad po prostu broni państwa syryjskiego co jest jego obowiązkiem. A żaden kraj na świecie nie ma prawa wybierać rządu w innym suwerennym państwie. Asada popiera 70% społeczeństwa. W ISIS tylko 0,2% to Syryjczycy, reszta to zbieranina.
ponad 2 lata temu / Ala jesteś niedoinformowana!
 
A gdyby Assad oddał władzę pokojowo jak Mubarak to nie byłoby wojny i śmierci 300 tys. Syryjczyków.
ponad 2 lata temu / ala wilk
 
Nadal nie pokazali zadnego dowodu, że to Asad winny. Ludzie go popierają i to nic nowwego, inaczej rząd Asada przez te lata wojny już dawno by upadł.
ponad 2 lata temu / finka
 
Niezła miazga jest w tej Syrii. Interesy, interesy i jeszcze raz interesy...
ponad 2 lata temu / loko
 
Syria ma swoj rzad w Damaszku, dzis jest to Bashar Assad, a jutro moze byc kto inny. ale to jest jednak wladza, ktora panuje w tym kraju. Polska tez ma Gorzelika na Slasku, ale w Warszawie jest premier i prezydent, jakimi by oni bie byli. Przypominam, ze nawet demokratycznie wybrany rzad PiS, byl do niedawna nie uznawany przez wiekszosc 'wolnych; krajow. Australijska TV podala, ze na Wegrzech wybory wygral skrajnie prawicowy, antyimigracynie natawwiony Victor Orban. Takie lakoniczne newsy nie sprzyjaja rzetelnemu dziennikarstwu. A co by powiedzieli na to Rosjanie, gdyby dajmy na to popularny u nich Putin (nie u nas przeciez) zostal zastapiony ruskim Tuskiem o nazwisku Nawalny. Zachod by odetchnal, a Rosjanie musieli by przzyjac dyrektywy Timmermansa. Rosja nie chce byc ani Azja, ani Europa, podobnie jest z Turcja, to niech te gamonie z 'wolnego' swaita przyjma to do wiadomosci.
ponad 2 lata temu / Zygmunt Jaslowski
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.