Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   09   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Czwartek
Św. Marii Kleofasowej
Św. Hugona z Rouen
 
 
 
 

Zwierzęta będą sądzić na Sądzie Ostatecznym? Absurdalne słowa Szymona Hołowni [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Portal PCh24 przygotowuje film poświęcony wegańskiej ideologii.

Wesprzeć produkcję można TUTAJ.

  

„Święty Kościół rzymski mocno wierzy i stanowczo utrzymuje, że w dniu Sądu wszyscy ludzie staną przed trybunałem Chrystusa w swoich ciałach i zdadzą sprawę ze swoich czynów” – czytamy w Katechizmie Kościoła katolickiego (1059). W innym miejscu (1051) Katechizm podaje: „Każdy człowiek w swojej duszy nieśmiertelnej otrzymuje na sądzie szczegółowym, bezpośrednio po śmierci, wieczną zapłatę od Chrystusa, Sędziego żywych i umarłych”.

 

Czy w tej klarownej Nauce można w ogóle dopatrzyć się jakiejkolwiek sugestii, że zaraz po śmierci – na sądzie szczegółowym – lub podczas Sądu Ostatecznego sądzić nas będą… ludzie, zwierzęta, inne stworzenia i świat?

 

Prezentujemy zaskakujący fragment wypowiedzi red. Szymona Hołowni – autora książki pt. „Boskie zwierzęta”. Słowa zostały zarejestrowane 9 marca 2019 roku podczas spotkania autorskiego w klubokawiarni HAVRE w Krakowie.

 

   


DATA: 2019-09-05 08:15:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Samson który będąc napełnionym duchem, zabił zwierzaka, też za to odpowie...razem z tym duchem?: Hołownia odpowiedz proszę:
3 miesiące temu / TVN25
 
Czyli komara też nie mogę zabić????? Bo będzie mnie później sądził????? O ludzie....
3 miesiące temu / Anpikaz
 
Niestety to Bóg będzie sądził wszystkich. Jako jedyny zna całe życie człowieka, jego myśli i pragnienia. Dobrze wie czym kierował się zachowując się w ten, a nie inny sposób. Tylko ta wiedza pozwala stwierdzić czy dany człowiek był zły czy dobry.
3 miesiące temu / Michał
 
Hołownia, w dziele Tomasza z Akwinu czytamy: "ten sąd, który odbędzie się nad ludźmi przez Człowieka-Chrystusa, wymaga również asesorów-ludzi" Supp., q. 89, a. 3. Czego cię uczono tam w zakonie?
4 miesiące temu / :)
 
Czy Pan Hołownia miał jakieś objawienie ? Bo takich głupot nigdy nie słyszałam.
6 miesięcy temu / xyz
 
Jego 2 metrowy kolega uwielbia tvn i jego kłamstwa i mąci mu w głowie.
6 miesięcy temu / nnnmm
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 134 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.