DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Samson który będąc napełnionym duchem, zabił zwierzaka, też za to odpowie...razem z tym duchem?: Hołownia odpowiedz proszę:
3 miesiące temu / TVN25
 
Czyli komara też nie mogę zabić????? Bo będzie mnie później sądził????? O ludzie....
3 miesiące temu / Anpikaz
 
Niestety to Bóg będzie sądził wszystkich. Jako jedyny zna całe życie człowieka, jego myśli i pragnienia. Dobrze wie czym kierował się zachowując się w ten, a nie inny sposób. Tylko ta wiedza pozwala stwierdzić czy dany człowiek był zły czy dobry.
3 miesiące temu / Michał
 
Hołownia, w dziele Tomasza z Akwinu czytamy: "ten sąd, który odbędzie się nad ludźmi przez Człowieka-Chrystusa, wymaga również asesorów-ludzi" Supp., q. 89, a. 3. Czego cię uczono tam w zakonie?
4 miesiące temu / :)
 
Czy Pan Hołownia miał jakieś objawienie ? Bo takich głupot nigdy nie słyszałam.
5 miesięcy temu / xyz
 
Jego 2 metrowy kolega uwielbia tvn i jego kłamstwa i mąci mu w głowie.
5 miesięcy temu / nnnmm
 
Przyglądając {...się uważnie, zobaczyłem czworonożne zwierzęta domowe i dzikie płazy i ptaki powietrzne. 7 Usłyszałem też głos, który mówił do mnie: "Zabijaj, Piotrze, i jedz!" 8 Odpowiedziałem: "O nie, Panie, bo nigdy nie wziąłem do ust niczego skażonego lub nieczystego". 9 Ale głos z nieba odezwał się po raz drugi: 10 "Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił". Dz. 11,6
5 miesięcy temu / jerzy
 
Te dwie ryby nie podarują Jezusowi: I śmieszno i straszno.
6 miesięcy temu / :)
 
Już wiemy dlaczego Bóg nie chciał go wśród duchowieństwa, ale widział go w TVN-ie:
6 miesięcy temu / !
 
PORA PODPISYWAĆ SIĘ POD PETYCJĄ ZMIANY CREDO. Słowa: "bedzie sądził żywych i umarłych", zmienić na: "świnia będzie sądzić żywych i umarłych". Sprawmy radość gwieździe TVN-u
6 miesięcy temu / !
 
Co się stanie z Bogiem na Sądzie Ostatecznym? Przepiórki, które zesłał na pustyni nie podarują Mu tego. hahahahhaha. W tym neokościele coraz śmieszniej się robi
6 miesięcy temu / :)
 
A przepiórki zesłane przez Boga będa sądzić tegoż Boga, Panie Hołownia , za zły los jaki im zgotował?
6 miesięcy temu / ?
 
Będą: \\ Św. Marek Ewangelista ? lew; Sw. Mateusz Ewangelista ? człowiek również człowiek uskrzydlony; Św. Łukasz Ewangelista ? wół; Św. Jan Ewangelista ? orzeł.
6 miesięcy temu / Ryś
 
Zwierzęta go będą sądzić na Sądzie Ostatecznym??? A to ci dopiero! Uśmiałem się serdecznie!
6 miesięcy temu / Verq
 
Panie Hołownia nie wiem co Pan bierze ale proponuję wziąć połowę lub zmienić lekarza, ewentualnie dilera. Pan opowiada takie brednie,że aż głowa boli.
6 miesięcy temu / Jola
 
Jeśli Szymon Hołownia zwątpił w siłę własnego sumienia, no to rzeczywiście pozostaje mu smutny wzrok i łzy mordowanej zwierzyny. Jednak innych niewątpliwie osądzi ich własne sumienie. Będzie ono nieprzekupne - a w świetle ogromnej miłości Chrystusowej- sprawiedliwe dla wszelkiego stworzenia.
6 miesięcy temu / Kazik
 
Nic zaskakującego. Kolejna akcja zakompleksionego z parciem na ekran prowokatora. Robi wrażenie najemnika. Autorytetem jest profesor prawicowiec? Poplątanie z pomieszaniem. Mąci tylko po co? Dużo gada gada gada gada. Tak wprowadza się zamęt i odwraaca uwagę od zassadniczych tematów jakimi dzisiaj jest: pożoga nienawiści i kłamstwa, ustawa 447, aborcja, rozwody, ataki genderowców na bezbronne dzieci, powolne niszczenie autorytetu rodziny, kościoła, państwa i wiele innych. Pan Szymon Hołownia tak troszczy się o nasze dusze w kontekście zła jakie dotyka zwierzęta. To jaka troska i jakie działania podejmie w obronie dzieci? Jak na razie tylko bełkot. "A więc: poznacie ich po ich owocach."
6 miesięcy temu / Robi
 
Redaktor Szymon Hołownia nie ma łaski wiary. Ponadto nie jest katolikiem, a tylko nasza wiara jest prawdziwa...reszta to "ulepszacze". Nie ma sensu dyskusja pomiędzy wierzącym, a "nauczycielem", bo często mamy do czynienia z opętaniem intelektualnym. Wówczas nie pokonamy takiej osoby inteligencja od Szatana w czynieniu różnego zł. Ja zapytałbym tego brata dlaczego nie przechodzi na katolicyzm...jeżeli zna prawdę. Jako mistyk świecki mistyka eucharystyczna wiem, że Szatan odrywa wiernych od Ciała Duchowego Pana Jezusa. Wówczas nie mamy mocy duchowej, nie działa przez nas Duch Święty. W to miejsce pojawia się mądrość ludzka...głupstwo dla Boga. Wszedłem tutaj nieprzypadkowo, bo właśnie mam intencję modlitewną; "za marnujących łaskę zbawienia". Brat Szymon będzie odpowiadał za każdą omamioną duszę, którą odciągnie od Boga dla demonicznego "dobra" w ładnym opakowaniu. www.wola-boga-ojca.pl Dziennik duchowy lekarza...
6 miesięcy temu / APeeL
 
Pan Holownia, piewca najprawdziwszej prawdy :.
6 miesięcy temu / Gosc
 
Wierzę ,że Bóg w nowej rajskiej rzeczywistości nie pozbawi człowieka obecności naszych "mniejszych braci". Ta rzeczywistość była by nie pełna.Ale stwierdzenie pana Hołowni jest próbą stworzenia nowego dogmatu ,którego twórcą chce być pan Hołownia.Przykro mi ale nie zapisze się pan na strony podręczników z teologii dogmatycznej i nie będzie pan jednym z ojców kościoła XXI wieku.Raczej wypowiedź ta będzie traktowana jako nonsens a wielu uzna ją za herezję.To dowód na to ,że teologią winni się zajmować ,dziwnie to zabrzmi profesjonaliści.Jedno jest pewne na pewno będziemy sądzeni za cierpienia uczynione ty milusińskim - to jest pewne.Wypowiedzi Hołowni należy traktować jako luźne opowiadanie o zabarwieniu religijnym i nic więcej.Każdy ma jakiś sposób na życie.
6 miesięcy temu / Pastor
 
Herezja. Kiedyś Kościół Katolicki miał odpowiednie instytucje do walki z herezją i to była wówczas - tak jak staje się obecnie poważna sprawa - bo wtedy walka z herezją była jak wojna z terroryzmem, terroryści wówczas zajmowali całe miasta z których wypędzali obywateli, zagarniali ich majątek, tak zrobił np. Kalwin czy anabaptyści w Munster. Teraz herezje takie jak pana Hołowni tylko mącą ludziom w głowach ale LGBT już jest takie jak te starożytne. No bo sądzeni nie będziemy przez zwierzęta i za mniej bełkotliwe stwierdzenia dawnych - poważnycg - filozofów teksty były potępiane. Ale ksiądz Bocheński bodajże w "Stu Zabobonach" pisał coś o stosunku do zwierząt, był to niewątpliwie człowiek o wiele poważniejszy od p. Hołowni i lepiej wkształcony i tego co pisał należy się trzymać.
6 miesięcy temu / Znick
 
po co hołownie przyjęto do seminarium bezmyślność czyjaś , po to hołownia poszedł do seminarium , jako szpieg
6 miesięcy temu / do zbigniew
 
do macleo 1956: ja bym Pana/Panią wysłał na fermę kurczaków pod Grójcem albo np. do kaliforni w tzw. usa to nie pisałby Pan/Pani takich głupot 4 tygodnie bez światła na chemicznej tzw. "karmie" - to potem jemy.. A do tego jeszcze "inżynieria społeczna". Zawsze sądziłem, że inżynier potrafi liczyć, konstruować, przewidywać, znowu liczyć i.. wyciągać odpowiednie wnioski. A tu.. "inżynieria społeczna". to czy jest jakakolwiek jeszcze dziedzina działalności ludzkiej która nie powinna być nazywana "inżynierią"? Czy np. zmiana pieluchy u dziecka też jest działaniem o charakterze "inżynieryjnym" ? Postulat do PCh24 czy można zobowiązać autorów komentarzy doprzyznawania się do własnej płci w podpisie... Mój podpis nie wyjawia płci ale, jestem mężczyzną. Czy inni użytkownicy tej tzw. strony też mogą się określić...??? Mimo wszystko cały czas pozdrawiam miłych Państwa... YGLI 22 mężczyzna.
6 miesięcy temu / ygli22
 
Współczuje Panu Szymonowi Hołowni. Wszystko mu się mu pomieszało. Jak w takim razie należy odczytać te fragmenty Pisma Świętego, które mówią o spożywaniu baranka paschalnego, o składaniu ofiar ze zwierząt, a jaki miał strój na sobie święty Jan Chrzciciel, czy wreszcie spożywanie ryb przez zmartwychwstałego Jezusa i itd. Wydaje się, że wegetarianizm, weganizm i szeroko rozumiany ruch na rzecz praw zwierząt jest niewinną aktywnością mającą na celu zapobieganie bezcelowemu cierpieniu stworzenia. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że to nieetyczna i niemoralna ideologia, wykorzystująca empatię ludzi dobrej woli, ich dobre serca i uśpioną czujność do realizacji złowrogich celów. Ruchy wegańskie i wegetariańskie, z pomocą inżynierii społecznej, krok po kroku demontują struktury społeczne, kulturowe, ekonomiczne i religijne, stając się tym samym kolejną odsłoną antychrześcijańskiej i antyludzkiej rewolucji.
6 miesięcy temu / [email protected]
 
i powtórnie przyjdzie w chwale Chrystus będąc czy też: aby być świadkiem świadkiem jak świnia będzie sądzić żywych i umarłych - credo neokościoła. dopowiedz
6 miesięcy temu / credo
 
i powtórnie przyjdzie w chwale będąc świadkiem jak świnia będzie sądzić żywych i umarłych - credo neokościoła
6 miesięcy temu / credo
 
Do "Czytelnik 1945" - nikt tego nie napisał.
6 miesięcy temu / ygli22
 
Nasze przypowieści i legendy są świętymi naukami które przekazujecie waszym dzieciom przez pieśni i lekcje religii. Wasze psałterze i modlitewniki są wypełnione naszymi poematami. Historia naszego narodu stała się nieodłączną częścią programów edukacyjnych szkół w których kształcicie waszych pastorów, księży i naukowców. Nasi królowie, politycy, prorocy i wojownicy są waszymi bohaterami. Nasz stary, mały kraj jest waszą Ziemią Świętą. Nasza narodowa literatura jest waszą Biblią Świętą. Myśli i nauki naszych ludzi zakorzeniły się w wasze tradycje i obyczaje tak głęboko, że nikt z was nie może uchodzić dzisiaj za człowieka wykształconego, jeśli nie jest obeznany z naszym narodowym dziedzictwem. Żydowscy rzemieślnicy i rybacy są waszymi nauczycielami i świętymi. Proszę o odpowiedź na pytanie Kto to napisał?
6 miesięcy temu / czytelnik 1945
 
A ja myslałam że to fajny myślący pisarz. Facet, chyba zabłądziłeś.
6 miesięcy temu / zu2909
 
Rozumiem, że wszystkie komary, muchy inne robactwo, które zatłukłem, też mnie będzie sądzić za zabójstwo.
6 miesięcy temu / Klistron
 
Szymon odjechales zupelnie.Cos ci sie poprzekrecalo w glowie.Pycha cie dopadla I uwazasz,ze jestes madrzejszy od Boga.0panuj sie czlowieku I wroc do Szymona sprzed kilkunastu lat.
6 miesięcy temu / Fido
 
Abel zabijał zwierzęta i jadł mięso , ale ciekawe , że to KAIN został pierwszym bandytą w historii. Ten , który przecież preferował zieleninę stał się praojcem ekoterrorystów. W najlepszym przypadku, z braku właściwego odżywienia w główce mu się poplątało. Biblia jest przepełniona znakami na wielu poziomach i w wielu wymiarach , ostrzega, uczy rozwagi ostrożności i mądrości. Nic nie jest takie jak się na pozór ludziom wydaje. Podobny mit nie pozwala łączyć ludziom dzisiaj niebywałej agresji z sodomitami / co się zdarzyło w Gibea /.
6 miesięcy temu / TORO
 
Pan Hołownia nadal nie może się zdecydować-czy ma być wierzącym czy ateistą. Relatywistą być nie warto.Żyć w rozkroku to nie życie.
6 miesięcy temu / Non
 
Do momentu, w którym powiedział o tym, że będą nas sądzić zwierzęta, mówił wszystko racjonalnie i mądrze, tak myślę. Zwierzę czuje i odbiera pewne rzeczy jako dobre dla siebie albo złe, i może być szczęśliwe albo cierpieć. I my jako osoby świadome z wolną wolą odpowiadamy moralnie za to, czy traktujemy je dobrze czy źle. Zgadzam się też z tym, że im większa świadomość, tym większa odpowiedzialność i chyba jest też to dosłownie napisane w Biblii. Potem mówił już gorzej, trochę "pitu-pitu":trochę się chyba zaplątał
6 miesięcy temu / Megi
 
I tak najlepszy jest stek z grilla przecież to jasne!
6 miesięcy temu / Waldemar
 
Do "sprawiedliwa". Oczywiście że pan Hołownia ma prawo do głoszenia "swoich poglądów, nawet jeśli wam nie odpowiadają"! I TO SAMO prawo mamy i my oponęci! Dlatego stwierdzam że pani "sprawiedliwa" po prostu plecie bzdury wzięte z sufitu i...tyle w temacie.
6 miesięcy temu / Wicek Wickowski
 
Pan Hołownia ma rację. I możecie tu sobie wrzeszczeć do woli.. Jak pisał Lew Tołstoj - gorliwy chrześcijanin, człowiek dobry i pobożny - "Dopóki będą istnieć rzeźnie, będą istnieć pola bitew". I pan Szymon ma prawo do podobnej wrażliwości i do głoszenia swoich poglądów, nawet jeśli wam nie odpowiadają.
6 miesięcy temu / sprawiedliwa
 
A myślałem że już nic mnie nie zaskoczy po wysłuchaniu ostatniego manifestu p. Sylwii Spurek. Droga Redakcjo, podsuwam pewien pomysł odnośnie filmu "Mięsożerca". Wypowiedź p. Hołowni i manifest ekologiczny p. Spurek sprzed kilku dni należy wręcz obowiązkowo zestawić z kultowym kadrem z filmu Notting Hill, kiedy to główny bohater Hugh Grant ma zostać zeswatany z kobietą wyznającą frutarianizm scena ok. 1 godz. 02 min.
7 miesięcy temu / Karol
 
@edek i @kasiakasi Podpisuję się pod twoim postem. @Tak , @zla i @Monika czy też @Dariusz też ma ciekawe podejście. @Ina - ciekawe spostrzeżenie... Co do fragmentu artykułu "...lub podczas Sądu Ostatecznego sądzić nas będą? ludzie..." Jak interpretować to w kontekście Łk 22,30; Mt 19,28 @Katarzyna szerzej porusza ten temat co mnie cieszy Hołownia nawiązuje do wypowiedzi artykułu opublikowanego na klubjagiellonski.pl Uważam, że daje do myślenia... Myślę, że warto pomodlić się za Pana Hołownię. Ja wstrzymał bym się z ocenianiem, wyśmiewanie tym bardziej, że jest to fragment wypowiedzi. Myślę, że całą wypowiedz Hołowni powinien ocenić teolog. PS Czy ktoś znalazł pełną wypowiedź Hołowni na YT, bo zanim go ocenię chciałbym zobaczyć szerszy kontekst...
7 miesięcy temu / Megido
 
Zwierzęta mają naturę naormatywną? Okazują co jest dla nich dobre, a co nie? A ja mam kota, który ciężko zachorował i musiał byc zbadany na usg i przejść innebadania, którym okazywał niechęć i wręcz wrogość, ale one miały mu pomóc! Coś jest nie tak, z tą naturą normatywną u zwirzą panie Hołownia! Trochę myślenia i obserwacji nie zaszkodzi.
7 miesięcy temu / Gregor
 
Pan Hołownia jest zapewne wiernym Kościoła Katolickiego. Niegdyś by tylko sam sobie szkodził, gdyż każdy doktrynę wiary znał jak pacierz. Dzisiaj w dobie telewizji i celebrytów, jako osobowość telewizyjna Pan Hołownia działa na ludzi jak wyrocznia, a znajomość doktryny wiary katolickiej obecnie jest znikoma. I tutaj właśnie szkody się dodatkowo pogłębiają ....
7 miesięcy temu / Marek
 
Jedynie Bóg jest konsekwentny, p. Hołownia nie.
7 miesięcy temu / normal
 
Oooops Poprawna przeróbka Kartezjusza to powino być "iudico ergo sum" ech ta trudna lacińska jenzyka ... mea culpa ... :-
7 miesięcy temu / gość
 
Panie Holownia, pan nie zna Pisma Swietego. Wstyd !
7 miesięcy temu / maggie
 
Raz już Państwu napisałem, ale nie zostało to opublikowane. W odniesieniu do niektórych komentarzy.. Np. kogoś kto podpisał się "Król Artur". Jeżeli ktoś nie bardzo wie skąd się tu wziął i co tu robi, to lepiej niech się po prostu pomodli i to przede wszystkim za siebie zamiast wymachiwać maczugą, w stronę innych...
7 miesięcy temu / ygli22
 
W końcu podobno "cogito ergo sum" ,a nie "iudere ergo sum" ... :-
7 miesięcy temu / gość
 
@Król Artur Tak IMHO ,to lepiej wstrzymywać się z ocenami "Nie sądzie a nie będziecie sądzeni" . Skąd ten prawie irracjonalny pęd do sądzenia , spirala wzajemnych osądów ...
7 miesięcy temu / gość
 
Ja sądzę jednak, że to raczej Hołownia będzie sądził na Sądzie Ostatecznym! No bo co zrobić z gadami, płazami, ptakami, insektami, bakteriami itd itp...??? Przecież one nie są gorsze od zwierząt !!!
7 miesięcy temu / Król Artur
 
Tak a'propos Jacek Kaczmarski "Konfesjonał" ...
7 miesięcy temu / gość
 
Zdaje się Szymon Hołownia "idzie tropem" zwierzęta będą sądzić ludzi ,a człowiek będzie sądził Boga . Czyli porywanie się z motyką na słońce ...
7 miesięcy temu / gość
 
Nie wolno czekać na Sąd Ostateczny. Trzeba już dziś pozwolić, by zwierzęta mogły głosować. Najpierw małpy człekopodobne do wegan, a potem stopniowo wszystkie. Kurom na przykład można rzucać ziarno i obok położyć kostkę smalcu. Jak wybiorą ziarno, znaczy, że głosują na wegan. Ale co z owsikami? Jakie mają preferencje seksualne? Na kogo będą głosować? Wot wapros!
7 miesięcy temu / Tom Bombadil
 
Ten pan zapomniał,że zwierzęta zachowują się zgodnie z BOŻYMI prawami natury : kojarzą się w pary male + female, dbają o swoje potomstwo przed i po narodzeniu , uczą swoje potomstwo sztuki przetrwania w środowisku bez nadmiernej agresji - tyle by przeżyć, nie depilują się w pachwinach, nie obżerają się na zapas, nie alkoholizują i nie narkotyzują, jeśli mogą, umierają w ciszy i nie mają zamiaru sądzić zdeprawowanego człowieka bo jest dla nich zaledwie ewentualnym pożywieniem.
7 miesięcy temu / Bernard Gui
 
Czy Hołownia to ju z zwierzenie ubliżając zwierzętom? Pewnie nigdy zwierze nie miałoby powodów do dumy by się porównać z człowiekiem. Mogłaby powiedzieć jedna świnia drugiej nie zachowuj się jak człowiek a człowiek mówi do drugiego nie zachowuj się jak ... albo teraz jak Hołownia. Co zatem zrobił z daną mu wolną wolą?
7 miesięcy temu / Henryk
 
A czasem nie tym się od zwierząt różnimy,że one nie mają duszy?Komu Bóg powiedział czyńcie sobie ziemię poddaną?Zwierzętom czy człowiekowi?Gdyby zwierzęta były takimi samymi stworzeniami Boga jak człowiek,to miałyby duszę.Nieśmiertelną duszę,która stanie w obliczu Wszechmogącego na sąd.
7 miesięcy temu / ejże!
 
młody to głupi a jak się zestarzeje to może się nawróci jego książki nie nadają się do czytania to brednie hoło ognia piekielnego
7 miesięcy temu / pol
 
Pan Hołownia ma za pieniądze wszystko i pieniądze są kego dobrem najwyższym
7 miesięcy temu / tomek
 
brat Hołownia doświad cza tego co wielu zgubiło pycha nim owładnęła
7 miesięcy temu / lidewska
 
Pan Jezus rozmnozyl ryby i dal ludziom do jedzenia.. Wiec zrobil wbrew sobie? Holownia nie osmieszaj sie.. Z Ciebie taki specjalista od takich spraw jak nie powiem z koziej nie powiem czego trąbka..
7 miesięcy temu / Sabcia
 
Nie lubię zbytnio wymądrzania się pana Hołowni, jednak tutaj chyba należy dobrze odczytać jego myśl. Z kontekstu części wypowiedzi wynika coś innego. Myślę, że chodzi mu o to, że nas stosunek do świata przyrody w tym i zwierząt ma znaczenie jeśli chodzi o zasługi zbawcze. Ma rację, że Bóg stwarza każde stworzenie osobno i tego nie można zanegować. Natomiast określenie "prawa zwierząt" jest zbyt daleko idące, gdyż prawa może mieć osoba. Zwierzęta raczej powinny być otoczone troską człowieka.Ale to nie jest " prawo zwierząt" tylko "powinność człowieka" Człowiek jest nawet do tego przez Boga zobowiązany aby troszczyć się o świat stworzony. Myślę, że miłośnicy zwierząt powinni najpierw być miłośnikami Boga, potem człowieka a następnej kolejności zwierząt. Wtedy proporcja jest właściwa. Znam orędowników praw zwierząt, którzy są jednocześnie zwolennikami aborcji ... : Cóż powiedzieć ?
7 miesięcy temu / edek
 
Panie Hołownia, chyba sie Pan z "Koniem na łby pozamieniał "... JTM
7 miesięcy temu / JakiToMura
 
Zwariował już do końca
7 miesięcy temu / Aldo Moro
 
Pan Hołownia błędnie zakłada, że stworzenie Boże, tzn. zwierzęta będą na sądzie. Pan Hołownia błędnie zakłada, że istota niższa może sądzić istotę wyższą. Pan Hołownia pomija fakt, że aby sądzić potrzeba rozumu. Natomiast pan Hołownia bardzo trafnie odczytuje "co w trawie piszczy".
7 miesięcy temu / jestemgrzesznik
 
pod koniec świata większość ludzi będzie obłąkana
7 miesięcy temu / marek
 
A co w takim razie pan Holownia powie ma naturalny lancuch pokarmowy w przyrodzie. Czy wszystkie te okropne tygrysy beda sadzone przez stado antylop, a foki przez mewy, a ryby przez dzdzownice. Oj biedny pan Szymon, albo cwany i swoja nowa ksiazke chce naiwnym opchnac.
7 miesięcy temu / Krakowianka
 
Dzisiaj zwierzątka. A Wczoraj jadłem ziemniaki i fasolkę. Zaczynam sie obawiać.: A ile wirusów zabiłem antybiotykami. Tragedia. Jak tu żyć. :
7 miesięcy temu / Mirrro
 
Temu Panu tV zżarła mózg - zostało puste miejsce więc wygaduje co mu ślina na język przyniesie... Nie przypadkiem istnieje takie powiedzenie: Gdy Pan chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera. Tu ewidentny przykład!
7 miesięcy temu / wall
 
jego zwierzę z rogami ogonem i parzysto kopytne wsadzi widłami do kotła razem z biedrońką i palimkotem a palić będą książkami których nie da się czytać
7 miesięcy temu / pol
 
No i odpłynął... mentalnie.
7 miesięcy temu / Jou
 
Jeszcze dawno temu dało sie go słuchac i oglądać. Teraz juz kompletnie "traci rozum"
7 miesięcy temu / Mirrro
 
a ja uważam ze Pan Holownia miał święta racje!i oby nas te zwierzęta osadziły!to co wyprawia dziś człowiek ze zwierzętami z natura to i tak dziewie sie ze nie nastąpił jeszcze Armagedon...Bog musi mieć naprawdę nerwy ze stali i w sumie mu sie dziwie!..Proszę poczytac i poogladac sobie filmiki jak działa i prosperuje przemysł mięsny mleczny testowanie na zwierzętach !!! człowiek siegna jeśli chodzi o empatie do innych istot odczuwających dna!!!skupiony na sobie, egoistyczny, nieważne jakim kosztem ma być ale ma być !!! bo człowiek jest przecież najważniejszy ? w wszystko co żyje ma tchnienie Boga czy wam sie to podoba czy nie i należy mu sie odpowiednie traktowanie...Dzisiejszy człowiek to karykatura istoty jaka w zamyśle miał Bog...Tak, mówiąc w "sposob duchowym" zwierzęta nas osądza bo przez nasz egoizm, brak empatii, egotyzm i dostarczane cierpienia innym istotom które tez zostały stworzone przez Boga...już czas zmienić sie z tryglodyty-- daj w human being-wez
7 miesięcy temu / zla
 
Oszołom ????????????
7 miesięcy temu / ????
 
A ja dałam psom tabletki na robaki...
7 miesięcy temu / Ania
 
Jak to dobrze, że on odszedł od dominikanów. Bóg na szczęście go osądzi a nie komar czy świnia.
7 miesięcy temu / AntyPOd
 
Pewno miał siebie na myśli
7 miesięcy temu / hehe
 
Bezmiar okrucieństwa jakie doznają nasi bracia mniejsi zasługuje by byli wśród naszych sędziów. Ma Pan rację Panie Szymonie.
7 miesięcy temu / swp
 
Szkoda słów, szkoda czasu. Zamiast słuchać bzdur, które wygaduje ten niby- chrześcijanin i jemu podobni, posłuchajcie siostry M Pawlik, która wiele lat pracowała wśród osób wyznających buddyzm i ma wiele wiadomości na jego temat i na inne bardzo ważne tematy związane z rzeczywistością współczesnego świata, w tym Polski. To osoba niezwykle mądra. Tłumaczy wszystko w sposób bardzo jasny. Każdy współczesny chrześcijanin powinien jej wysłuchać. Jest wiele jej wykładów i rozmów z nią na YT. Zachęcam.
7 miesięcy temu / L
 
No i ma rację. Przeczytajcie dokładnie Apokalipsę Św.Jana. Np. o śmierci zwierząt ale tylko tych które mają duszę.9 i wyginęła w morzu trzecia część stworzeń - te, które mają dusze - i trzecia część okrętów uległa zniszczeniu.
7 miesięcy temu / Ina
 
W formie żartu może się tu wypowiem , otóż Szymuś Hołownia zjadł , jak sam przyznaje , kilkanaście świnek , to jak sądzę powinna go dotknąć za to kara REINKARNACJI !!! , to będzie według niego sprawiedliwa kara jak stanie się w przyszłym życiu świnią , ha ha . To i tak lepsze od tego kim teraz jest , a kim jest ? , mała podpowiedź - każdy Król miał takiego wać pana na dworze by parodiował i zabawiał dworzan i gawiedź ha ha .
7 miesięcy temu / krzysztof
 
Wielki szacunek dla Pana Chołowni. Pan Bóg powiedział,że rozliczy człowieka z każdej kropli krwi którą przelał i jest to wyraźnie zapisane w starym testamencie. Niech nie myślą ci którzy krzywdzą zwierzęta i nie okazują im miłosierdzia, że nie zostaną rozliczeni z wszelkiego zła które im wyrządzają. Zwierzęta będą świadczyć na sądzie ostatecznym przeciw wszystkim tym którzy je krzywdzili w jakikolwiek sposób, w niebie nie ma miejsca dla ludzi okrutnych i bez serca.
7 miesięcy temu / Koteczka
 
@Monika, a ja jak najbardziej widzę tu wiele niezgodności z Pismem Świętym. Oczywiście, że Pan Bóg, jako Stwórca, stworzył każde zwierzę i nie wolno nam krzywdzić zwierząt, w sensie znęcać się nad nimi. Co to dokładnie znaczy proszę przemyśleć, poczytać. Natomiast zwierzęta nazywał człowiek, Księga Rodzajów się kłania panu Hołowni. Nazywał, nadawał nazwy, bo Pan Bóg im ich nie dał, tylko dał to zadanie człowiekowi. Natomiast po imieniu Bóg zna ludzi, bo tylko ludziom one przysługują, imię w sensie teologicznym. Czyli "dałem mu imię ponad wszelkie imię" itd., o odszukiwaniu imienia, jakie dał nam Pan Bóg jest cały dział mądrych publikacji katolickich. A tu Pan Hołownia manipuluje naszym rozumieniem imienia, pies Burek, kot Filemon, że takie nasze zwierzęta mają imiona. To nie to samo co w Piśmie Świętym, jak Pan Bóg Abrama "zmienia" na Abrahama. A jeśli nie manipuluje to po prostu jest hipokrytą, który udaje autorytet teologiczny, chodź nim nie jest i nie ma podstaw.
7 miesięcy temu / DamianK
 
Ja nie widzę w tym niczego co nie jest zgodne z Biblią. Rozumie to tak że ,każde zwierzę jest stworzone przez Boga i to jacy dla tego zwierzęta będziemy to też wpłynie na nasz osąd w chwili ostatecznej.To tylko przenosnia ze zwierzęta będą nad sądzić.My jesteśmy odpowiedzialni za zwierzęta które Bóg stworzył.
7 miesięcy temu / Monika
 
do Polka -proszę nie rozpowszechniać herezji. Człowiek również będzie sędzią, jako nagrodę otrzyma sąd - "wy którzy poszliście za Mną...będziecie sądzić 12 pokoleń Izraela" i kolejne cytaty " waszym sędzią będzie Mojżesz " albo "królowa z południa powstanie na sądzie". Jest to jak najbardziej nauka katolicka że Woli Bożej sędziami będą również święci.
7 miesięcy temu / Katarzyna
 
Czyzby Pan Holownia Pisma Swietego nie czytal???? bo takie bzdury Pam wygaduje .
7 miesięcy temu / pokoj
 
A jeszcze coś dodam.. Czyśmy zapomnieli o tym że Bóg jest sędzią "ostatecznym" a więc będą sędziowie przed Nim...słabo znacie Państwo niektórzy tą wiarę, ale pyskować umiecie... Nie mniej jednak, ponownie pozdrawiam..
7 miesięcy temu / ygli22
 
Czyli jak Jezus jadł ryby to te ryby Go sądziły potem :/
7 miesięcy temu / Rayden
 
Pan Hołownia się zapędził w wizualizacji Sądu Ostatecznego! Zwierzęta nie będą nas oceniać, sądzić będzie nas BÓG. A co do zwierząt, to człowiek jest za nie odpowiedzialny: ma dbać o ich zdrowie, żywienie, utrzymanie, prawidłowy wzrost i rozwój oraz rozmnażanie. I to chyba żart, że niby Pan Bóg ma znać każdego kurczaka po imieniu? Zwierzęta gospodarskie są po to, by służyć człowiekowi, także jako pokarm mięso, jaja, mleko.
7 miesięcy temu / Marta
 
@Trad a kojarzysz może taki cytat: " Bóg jest Sędzią Sprawiedliwym, który za dobro wynagradza, a za zło karze" albo taki: "Zanim przyjdę jako Sędzia Sprawiedliwy przychodzę jako Król Miłosierdzia" albo taki: Ostateczne rzeczy człowieka - śmierć, sąd Boży, niebo, albo piekło. W nauczaniu Kościoła nie ma ani słowa o tym że człowiek będzie sądził, a jest w wielu miejscach, że sędzią będzie Bóg. I prawdopodobnie cytat "grzech mój jest zawsze przede mną" raczej odnosi się do grzesznej natury ludzkiej a nie do tego że niby sami mamy być własnymi sędziami.
7 miesięcy temu / Polka
 
Modernizm w KRK różne ma oblicza...oczywista bzdura. Ekoreligia w natarciu. Ludzie współczuja karpiom w marketach a w aborcji nie widzą problemu?
7 miesięcy temu / Lukasz
 
Świat nas będzie sądził na sądzie ostatecznym. Ależ to "piękne" pomieszanie buddyzmu z chrześcijaństwem tam przecież nie ma Boga jako osoby, istoty chodzi o zjednoczenie z wszechświatem. To jak widać jest droga postępowa wrzucamy elementy wszystkich religii doprawiamy ekologią mieszamy i otrzymujemy coś co jest potwornie mdłe ale do strawienia dla wszystkich. Ale czy "pożywne"? Na pewno pozwalające na kontrolę nad ludzkością przez tych "wielkich"
7 miesięcy temu / Marek
 
Idiotyzm Hołowni.
7 miesięcy temu / Zbigniew
 
Co za Hołownia?!!
7 miesięcy temu / DNA
 
kryptokomuch,,,
7 miesięcy temu / antykosmita
 
@Czytelnik: no ja bym uważał na "Podręcznik mądrości tego świata" o. Bocheńskiego, oto przykład: "Gdy dalsze życie wydaje ci się na pewno i bezwzględnie nieznośne popełń samobójstwo."
7 miesięcy temu / bvr
 
Nie ma nic złego w ograniczaniu jedzenia mięsa.Kiedyś w KK było bardzo wiele dni postnych i jeśli ma to odniesienie do Boga to jest jak najbardziej godziwe-jeśli do kultu zwierząt to gorzej.Hołdowanie i dogadzanie ciału i zachciankom prowadzi do umiłowania świata,a jako katolicy jesteśmy tu tylko przechodniami,więc nie ma się co za bardzo przywiązywać czy to do mięsa czy to do roślin i idealnego jedzenia.A całą przyrodę niszczy zachłanność ludzka.
7 miesięcy temu / kasiakasia
 
Gorąca prośba niosek do redakcji aby pomijać takie idiotyzmy i takich " katolików". Strata cennego czasu i promocja dla świec inteligencji. Podyskutujmy np o Józefie Marii Bochenskim - Podręcznik mądrości, dlaczego nikt tego nie wznawia, nie przypomina?
7 miesięcy temu / Czytelnik
 
Słowa Hołowni sa nieprawdą. On jest prywatną osobą i może mówić ,jakie chce głupstwa , o ile nie łamie prawa.Wyrażenie o "sądzeniu przez świat" na Sądzie OStatecznym jest chyba próbą nadania statusu współpracowników Pana Boga tzw wolnym mediom, których pracownikiem jest sam Hołownia. Postawienie zwierząt ponad człowiekiem ma prowadzić do pozbawienia ludzi praw w imie interesów zwierząt . Problem polega na tym , że siłą rzeczy o zakresie pozbawienia ludzi praw będą decydować inni ludzie , którzy sami wyznaczyli sobie tę rolę. De facto sprowadzi się to do przejęcie absolutnej władzy przez jednych ludzi nad drugimi. Kłopot z wypowiedzią Hołowni powstanie wtedy , gdy któryś z medialnych księży , albo ktos w rodzaju biskupa Rysia, zacznie na serio polemizować z Hołownią , albo zgadzać się z nim "częściowo" .
7 miesięcy temu / Mirek
 
to chyba oczywiste chyba ze ktoś szuka sensacji
7 miesięcy temu / @neopalma
 
Przemysł niemiecki już tupie nóżkami. Technologia sztucznego mięsa wychodzi z laboratoriów na półeczki. Należy tylko współczuć, że tego człowieka ktoś słucha.
7 miesięcy temu / Gość
 
Zamordowane w tzw, ABORCJACH miliony dzieci osądzą zwolenników mordowania nienarodzonych - całe setki tysięcy kobiet i mężczyzn z czarnych marszy lewicy..... Pan Bóg upomni się o każdą duszę w którą tchnął Swojego Ducha
7 miesięcy temu / Ironia
 
nad zwierzetami najbardziej rozczulają się mentalni nazisci-ci ,którzy opowiadają się za aborcją .... bo to zlepek komórek, za eutanazją...z litości dla ludzi starych. Obłuda czy tylko głupota i infantylizm?
7 miesięcy temu / Darius
 
Będziemy sądzeni z naszego stosunku do zwierząt. Rowniez ci, którzy z wyboru mają cztery pieski i trzy kotki ale żadnego dziecka bo to "wstrętne bachory". Rowniez ci, którzy oglądając film płaczą widzac pieska ze zlamana noga ale powieka nie drgnie gdy ludziom dzieje się krzywda. Również ci, którzy swojemu pieskowi kupują szyneczkę bez konserwantów ale swojemu dziecku najtańsze burgery z mielonym mięsem z popularnego dyskontu. Przyklady z mojego otoczenia, na szczęście dalszego.
7 miesięcy temu / Tak
 
ten facet nic nie rozumie, chociaż gadane ma niezłe
7 miesięcy temu / wiesia
 
Szanowny Panie Szymonie, bardzo niebezpieczne są Pana słowa i zupelnie niezgodne ze słowem Bożym, zacytuję jeden z fragmentów: Dz 10, 9-16 - Następnego dnia, gdy oni byli w drodze i zbliżali się do miasta, wszedł Piotr na dach, aby się pomodlić. Była mniej więcej szósta godzina. Odczuwał głód i chciał coś zjeść. Kiedy przygotowywano mu posiłek, wpadł w zachwycenie. Widzi niebo otwarte i jakiś spuszczający się przedmiot, podobny do wielkiego płótna czterema końcami opadającego ku ziemi. Były w nim wszelkie zwierzęta czworonożne, płazy naziemne i ptaki powietrzne. Zabijaj, Piotrze i jedz! - odezwał się do niego głos. O nie, Panie! Bo nigdy nie jadłem nic skażonego i nieczystego - odpowiedział Piotr. A głos znowu po raz drugi do niego: Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił. Powtórzyło się to trzy razy i natychmiast wzięto ten przedmiot do nieba.
7 miesięcy temu / Andrzej
 
Tak, niezrecznie wypowiedziane. Nazwał bym to potknięciem językowym. Chcę mieć taką nadzieję bo za niektóre podejścia cenię Hołownię. Chodziło mu zapewne o szeroko rozumianą odpowiedzialność jaką człowiek ma za ten świat.
7 miesięcy temu / neopalma
 
Odjechał już dawno temu. Dziś są tylko konsekwencje. Jest po prostu coraz gorzej z człowiekiem.
7 miesięcy temu / Alex
 
@Polka. Za wszystkie czyny osoadzimy siebie sami, bo to my bedziemy naszymi sedziami, "bo moj grzech jest zawsze przedemna...", dlatego i zwierze moze byc moim sedziom. Chyba, ze u Boga jest cos niemozliwego? No, ale zalezy jaka teologia, wynikajaca z nauki KK, czy wlasne chciejstwo i imaginacja na ten temat. Zas comdo Cholowni, to jak zawsze intencja jakas byla...ale jaka i o co mu chodzi? Nie wazne, wazne, ze nazwiska mu nie przekrecili.
7 miesięcy temu / Trad
 
Sama Biblia zadaje kłam słowom pana Holiwni... Wystarczy prześledzić historię Abrahama, a kult w świątyni jerozolimskiej i wiele innych... Wszędzie składano zwierzęta w ofierze... To dowodzi jak bardzo brak wiedzy i roztropności intelektualnej mogą iść w parze...
7 miesięcy temu / Krakusik
 
prawda jest taka, że takiego typu poglądy zadomowiły się o zgrozo na szeroką skale w Polskim społeczeństwie, Kościele, jest to herezja zakotwiczona w gnozie, tzw nowy kościół, w której serwowana nam będzie religia ekologizmu, u lewaków występuje na masową skalę, przypatrzcie się swoim dzieciom, programom edukacyjnym itd. ale nawet spotkałem ją u tzw prawicowców np taki youtuber A. Jabłonowski, tam kiedyś opowiadał o umęczonej krowie, ale spostrzegłem u niego logo swastyki, więc po nitce do kłębka, ma to jakieś podłoże wierzeń hinduistycznych, być może reinkarnacja.
7 miesięcy temu / axe
 
Gdyby głupota mogła latać Hołownia nigdy by już nie stąpał po ziemi????
7 miesięcy temu / Larwa3
 
Szymon Laudato Si Hołownia.
7 miesięcy temu / Ruben
 
Aas
7 miesięcy temu / Maciek
 
Ja to tak rozumiem. Kiedys tam w raju bylo to drzewo z ktorego nie wolno bylo zmywac owocow. No I ewa zerwala I poznala co to dobro I zlo. No a swinia czy komar nie zerwala z drzewo czyli sa to stworzenia boze. Zjednoczenie z Bogiem zwalnia z odpowiedzialnosci niech dobry Bog ma ja w swojej opiece. Bog jest Milosierdzie ogromnym ale jest tez tajemnica I czlowiek owi jakby zostalo dane przeklenstwo poznania z drzewa dobra I zla. I teraz co niektorzy glosza dyrdymaly. I czlowiek szuka drogi do Boga czasem bardzo nie udolnie ale trzeba prosic Boga o wsparcie pozwolic kierowac oddac ten klopot rozpoznania dobra I zla jakby wrocic do raju. Czyli zwierzaki jako stworzenia Boze sa darem Bozym I trzeba traktowac z szacunkiem nie meczyc nie katowac juz uzyskaly jednosc z Bogiem. Czlowiek zerwal z drzewo I teraz musi drogi do Boga szukac walczyc.Sam narobil sobie pod gorke otrzymal rozum dusze czas przyrode i ma dazyc na podobienstwa Boga. To muzyka sie udaje lepiej gorzej ale prubuje stworzyc.
7 miesięcy temu / Maciej
 
Cd Zreszta nawet kolega po fachu niejaki Tomasz Lis, powiedzial o panu Holowni cytuje "Załgany pseudoliberalny, pseudodoktrynalny, dwie piersi ssący, liberalny katolik, kuriozalny dwulicowiec?
7 miesięcy temu / Krakowianka
 
Pan Szymon Holownia to znany polski celebryta i hipokryta. Szymon Holownia od 2008 prowadzi w TVN program Mam Talent gdzie za jeden odcinek zarabial kilkanascie tysiecy. W 2014 roku gdy wiekszosc jego rowiesnikow nie miala samochodu, badz jezdzila skoda czy kilkuletnim oplem czy innym uzywanym sprowadzanym Szymon Holownia jezdzil Lexusem. Wtedy Lexus mialo moze jakies 1% Polakow. A w 2017 w wywiadzie dla Newsweeka pan Holownia twierdzac stanowczo, ze Polska powinna przyjac uchodzcow sam odpowiedzial na pytanie dziennikarza, czy przyjmie w takim razie kogos pod swoj dach, ze nie ma warunkow obecnie i ze przegladnie szafe z ubraniami i ksiazkami i pojdzie do proboszcza i zaoferuje te rzeczy. W internecie nic nie ginie. Takze moze teraz wiele bajek opowiadac o swiniach i komarach, za ktore mu slono placa. Glosil tez ostatnio rekolekcje z innym cwaniakiem panem Zielinskim wiec reszte sobie panstwo dopowiedzcie sami. Najlepiej w ogole go nie sluchac.
7 miesięcy temu / Krakowianka
 
Jeśli ktoś wypowiada absurdalne słowa a panu Hołownia często się to zdarza , to po co się nad nim pochylać i zastanawiać nad głupotą. Widocznie nie ma co robić a bardzo chce być zauważony co jak widzimy skutkuje i to nawet po takim długim czasie niebytu od 9.03.2019. Ma TALENT do "szokowania" publiki i czytelników.
7 miesięcy temu / iskierka
 
@Dariusz wydaje mi się że wcale się nie zagalopował to dłuższy wywód, który jak widać ma robić wrażenie "naukowego". Prawda jest taka, że jest to totalnie sprzeczne z Nauką Kościoła.
7 miesięcy temu / qlnick
 
Czepiacie się celebryty i czepiacie się w tej konkretnej sytuacji na siłę. Jego intencje w wypowiedzi są dobre i słuszne, a że się zagalopował - fakt zagalopował, ale czy on jest teologiem ? Każdy kto ma w sobie odrobinę dobrej woli wie co chciał powiedzieć - i wiecie, że ma rację, zwierzęta są stworzeniami Boga, żyją, cierpią, czują i należy im się godne traktowanie i ochrona, od nas jako od ludzi, stworzeń postawionych wyżej etycznie, moralnie i intelektualnie. Skoro jesteśmy powołani do życia przez Stwórcę i stworzeni na podobieństwo Jego Samego, to naszym OBOWIĄZKIEM jest starać się postępować jak on, a nie traktować zwierząt i przyrody nas otaczającej jak... sami wiecie, do czego człowiek jest niestety zdolny. I dlatego Hołownia z całym jego pogubieniem się w tvnowych bagnach i miazmatach ma w tej materii rację, a skrót myślowy którego używa jest zwykłym lapsusem, w porównaniu z tym co wygaduje tak wielu obecnych biskupów, kardynałów czy generałów zakonów..
7 miesięcy temu / Dariusz
 
Módlmy się za tego nieszczęśliwego człowieka.
7 miesięcy temu / nederlanden
 
Każdą świnię Bóg zna po imieniu. I kiedyś panbucek powi - Szymuś a wyleź ze z tego chliwu, będziem sądzić twojego imiennika, który zeżarł twoją dupkę na obiad:- Hołownia...oj...Hołownia....
7 miesięcy temu / Ana
 
Człowieczeństwo w człowieku mierzy się jego stosunkiem do istot od niego mniejszych, słabszych, zależnych od niego, poddanych opiece, czyli dzieci, starców, zwierząt itd. Jeśli człowiek ma Boga w sercu, będzie czynił właściwe każdemu stworzeniu dobro, bez zbędnej filozofii. Pan H.pieje tu w chórze z tymi, co to chcą aplikować nam wegańskie diety, bośmy zbrodniarze przy klopsikach, miłować szympansice, bo miłość nie wyklucza, zasłaniać kornika, walenia czy inna żabę własną piersią, mieć piesków cztery a dziecka żadnego, a gdyby, to precz z tym pasożytem i tak dalej. Takie kocopoły przechodzą tylko w krajach zachodu, białego człowieka coraz mniej na globie... Sądzę, ze w Polsce odruchowo spożycie schabowego wzrośnie...
7 miesięcy temu / Antymodernista
 
a cóż to za zjawisko ten Hołownia? on pisze nową ewangelię ? - taki nieświęty ewangelista Hołownia ? - któż go tam wie, może się z tym załapie na synod amazoński
7 miesięcy temu / tak tylko
 
@Trad czym innym jest sądzenie za okrucieństwo w tym względem zwierząt, a czym innym sądzenie przez zwierzęta. Na ziemi też są ludzie sądzeni za okrucieństwo względem zwierząt, ale przez sędziego człowieka. Podobnie za wszystkie czyny osadzi nas Bóg, nikt inny, a już napewno nie zwierzęta.
7 miesięcy temu / Polka
 
Jak juz mowa o duszy, to zwierzeta rez ja posiadaja...wszystkich najmadrzejszych odsylam do sw. Awkinaty. Co do sadu nad nami,oczywiscie, ze bedziemy sadzeni z naszeg stosunku do zwierzat! Zdamy realcje, kogo kovhalismy bardziej Boga, czy ziwrze? Jesli nasza postawa wzgledem zwierzat nacechowana byla okrucienstwem, ktore jest zbedne, tez odpowiemy. Poza tym, czy u Boga jest cos niemozliwego? Jesli zechce ozywic nawet zwierze, ktore ma dusze smiertelna, czy ktos Mu zabroni?
7 miesięcy temu / Trad
 
Tyle idiotyzmu w tak krotkim czasie to Rekord swiata. Jaki dopalacz to zjawisko wywolal.
7 miesięcy temu / Georg
 
@Robert wiec może nie jedzmy wcale, nie skrzywdzimy żadnej istoty żywej, a umierając postąpimy bardzo ekologicznie bo zmniejszymy emisję co2...
7 miesięcy temu / Polka
 
Do Wrony: Oczywiście, masz rację. Rośliny to tak samo istoty żywe jak zwierzęta.
7 miesięcy temu / Robert
 
Jako lekarz weterynarii czekam po śmierci na cały orszak kocich, psich i końskich eunuchów...i co im powiem na powitanie?
7 miesięcy temu / gaba
 
@Robert: Pychą jest pisanie nowinkarskich książek pod dyktando obecnych trendów, aby ich jak najwięcej sprzedać, tak jak to robi Hołownia.
7 miesięcy temu / M.
 
Jaka tv taki katolicyzm
7 miesięcy temu / PrPr
 
idac dalej tym tokiem rozumowania, to roslina rowniez jest podmiotem naszego rozumowego wyswiadczania jej dobra badz zla, moge pozbawic ja zycia badz nie, gdy o nia dbam to rosnie i kwitnie czym mi oznajmia swoje zadowolenie etc etc nie bede sie rozpisywac bo mi sie rece trzesa od glupot ktore uslyszalem i ktore wypisuje
7 miesięcy temu / wrona
 
Hołownia, nieszczęsny pseudo katolik, który coś tam z nauki Kościoła liznął, ale więcej od niego na pewno zrozumiałaby oślica Balaama. Nie warto słuchać i czytać jego bredni. Szkoda czasu i zdrowia.
7 miesięcy temu / Noe
 
Wiecie co mnie najbardziej przeraża? Nie absurdalność tego co mówi tylko przekonania z jakim to mówi :/
7 miesięcy temu / qlnick
 
Lewaczysko.
7 miesięcy temu / Ziutek
 
Jak dla mnie to dziwak i tyle.To nie pierwsza jego dziwaczna odbiegająca od katolika wypowiedź.
7 miesięcy temu / kolo
 
Do M To, że Jezus jadł mięso może być taką samą prawdą jak stworzenie świata 6000 lat temu.
7 miesięcy temu / Robert
 
Jezus z uczniami spożywali przecież wspólnie baraninę,jagnięcinę..ryby..
7 miesięcy temu / M
 
Sądzić będzie nas Bóg wg okazanej przez nas na ziemi za życia miłości w odniesieniu do Boga ludzi i przyrody
7 miesięcy temu / Ja 48
 
Dziecko TVN.
7 miesięcy temu / andrzej
 
Używanie szamponów do zwalczania pcheł ,wszy i mend także jest "moralnie wątpliwe" ? Nie mówiąc ile roztoczy ginie podczas prania ubrań . Bo glisty ludzkie , tasiemce ,owsiki i motylnice wątrobowe ... to oczywiście trzeba hodować w sobie ... jeśli brat mniejszy komar widliszek "ma prawo" ssać krew :- .
7 miesięcy temu / gość
 
Zgadzam się w 100% z Hołownią. To grzech pychy uważać że samemu ma się duszę a zwierzęta nie. A pycha kroczy przed upadkiem.
7 miesięcy temu / Robert
 
Będziemy sądzeni za bezmiar cierpień jakie codziennie zadajemy naszym braciom mniejszym.
7 miesięcy temu / swp
 
To komary mają imiona? A bakterie też?
7 miesięcy temu / A.G.
 
Za dużo czasu spędził w TVN.
7 miesięcy temu / Zarzadca
 
gnoza!!!!!!!!!
7 miesięcy temu / axe
 
Aż strach pomyśleć o tych wszystkich bakteriach, zarazkach wirusów nie wliczam, bo na obacną chwilę nie umiem powiedzieć czy zalicza się je do istot żywych i owadach które zabiłem a może zamordowałem? podczas swojej marnej egzystencji, i chwili gdy one wszystkie będą mnie sądzić siedząc po prawicy lewicy? Trójjedynego Boga.
7 miesięcy temu / ciekawski
 
Pan Hołownia, jak widzę, uduchowiłby każdą świnię. Natomiast świnia, owszem, ma swoją zwierzęcą duszę, będącą jej zasadą życia, lecz ta zwierzęca dusza świni nie jest ani duchowa, ani nieśmiertelna i nie została - jak człowiek - stworzona na obraz i podobieństwo Boże, dlatego bluźnierstwem by było przypisywać jej takie atrybuty, jak duszy ludzkiej. Dusza świni znika wraz ze śmiercią tego smacznego, skądinąd, zwierzęcia. Nie znajdzie się ani w niebie, ani w czyśćcu, ani nawet w tym specjalnym miejscu piekła, które Donald Tusk świniom przewidziałby, po usłyszeniu wykładu Pana Hołowni.
7 miesięcy temu / sp
 
Jezus wygonił legion demonów z człowieka, a gdy go prosiły te demony żeby mogły wejść w świnie, to im pozwolił. Czy Jezus wyrządził świniom zło? Według tego co mówi pan Hołownia, wydaje się, że tak.
7 miesięcy temu / ursus2400
 
Buahahahaahh
7 miesięcy temu / Cyrk i małpy
 
Pan Szymon głosi herezje
7 miesięcy temu / janusz
 
To są takie właśnie nowoczesne "autorytety" - gada taki co mu ślina na język przyniesie.
7 miesięcy temu / Norand
 
Zagubiony człek
7 miesięcy temu / antyPOPiS
 
"Piotrze zabijaj ijedz " Szyneczka, goloneczka jest mniam. Hołownia zupełnie odleciał. To jakś forma byddyzmu czy hinduizmu.
7 miesięcy temu / Robert
 
Bicie piany nic złego nie powiedział.
7 miesięcy temu / sadzik
 
@Szem: Stwierdził, że na Sądzie Ostatecznym będziemy sądzeni przez ludzi i zwierzęta, tymczasem wg Katechizmu Kościoła katolickiego sądzi tylko Bóg, Który jest Sędzią Sprawiedliwym: nie człowiek, nie zwierze, nie aniołowie: Bóg i tylko Bóg, "który za dobre wynagradza, a za złe karze".
7 miesięcy temu / po prostu
 
Jestem potępiona:. Zezarlam w swoim życiu wiele kurczaków, sporo bydleciny, rybek różnych..rozumiem ze na sadzie ostatecznym te wszystkie stworzenia zasiada w lawie przysięgłych albo będą mnie podgryzac i pidszczypywac w trakcie kiedy będę zdawała relacje z mojego życia..A PAN Jezus? Tez musiał się zmierzyć z zemsta tych wszystkich barankow i rybek które zjadł? Strach się bać!!!
7 miesięcy temu / Judyt
 
Hołownia jest człowiekiem słabo FILOFICZNIE wykształconym. Nie zna podstawowych rozróżnień, które znane są przynajmniej od czasów Platona. Dusza zwierzęcia jest wegetatywna, to znaczy, jest centrum kierowania procesami odżywiania, oddychania, wydalania, rozmnażania. Taka "dusza" ma pewne elementy psychiki. Zwierzę w swojej "duszy" rejestruje ból, głód, nasycenie, przyjemność, ale nie rejestruje "dobra" i "zła" tak, jak człowiek. Zwierzę NIE jest normatywne, nie jest jestestwem moralnym. Dusza człowieka jest bogatsza - jest centrum dowodzenia całym metabolizmem, ale jest ze swej istoty normatywna, ma bowiem wszczepione doświadczenie moralnego dobra i zła, może refleksyjnie uprawiać etykę normatywną bo ma rozum i WOLNą WOLĘ. Zwierzę nie ma rozumu i wolnej woli. Owszem, zwierzę jest stworzeniem Bożym, bo każdy byt NATURALNY jest stworzeniem Bożym, ale z tego nie wynika, że człowiek nie może ich używać, np. spożywać mięsa zwierząt Dz 11, 2-10. Hołownia tego nie wie.
7 miesięcy temu / Hołownia jest
 
katolicy otwarci robią z wiary organizację eko-humanitarną
7 miesięcy temu / gosc
 
Cześć Szymonek! Pozdrawiam!
7 miesięcy temu / świnka:)
 
A niech mi kto odpowie. Co w tej krótkiej wypowiedzi Szymona Hołowni było nie tak. Co dokładnie niezgodnego z doktryną katolicką, powiedział w tym krótkim materiale?
7 miesięcy temu / Szem
 
Po przeczytaniu "jego"książek już wszystkie spaliłam,jak również H.Potera
7 miesięcy temu / magda
 
biedny człowiek
7 miesięcy temu / po prostu
 
Z nim jest coraz gorzej. Chłop stacza się po równi pochyłej, nabierając coraz większego impetu.
7 miesięcy temu / Karol
 
Hołownia to ten z Religii TV tefałenowskiej, która zaprzestała działalnośc w 2015r.? Hołownia i cóż dodać więcej?
7 miesięcy temu / VeT
 
Za komuny traktowano nas jak zwierzęta teraz zwierzętom mamy służyć, bo nóż widelec surowo nas osądzą po tamtej stronie. W sumie logiczne. Fajny facet.
7 miesięcy temu / McFilon
 
Toż to baldy strach na wędkarzy . Jak zakładać brata mniejszego - robaka na haczyk i ...np. łowić okonie . :-
7 miesięcy temu / gość
 
Temu człowiekowi pomieszało się w głowie.
7 miesięcy temu / Zbigniew
 
Czyli co ? Ryby złowione przez św. Piotra ,gdy jeszcze był rybakiem osądzą go ??? :-
7 miesięcy temu / gość
 
Mam wrażenie, że Szymon Hołownia stał się otwartym katolikiem.
7 miesięcy temu / Polak katolik
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.