DZIŚ JEST:   29   STYCZNIA   2020 r.

Św. Anieli Merici
Św. Walerego, biskupa
 
 
 
 

Zwierzę, zwierzę, ponad wszystko! Najnowszy numer „Polonia Christiana” już dostępny!

Zwierzę, zwierzę, ponad wszystko! Najnowszy numer „Polonia Christiana” już dostępny!

Zaczyna się niewinnie – od niejedzenia mięsa – aby się skończyć na ubóstwieniu natury. W której – dodajmy – człowiek ma być elementem mało istotnym, o ile nie wręcz szkodliwym. Ideologia ekoweganizmu prowadzi w prostej linii do panteizmu i animalizacji ludzkości. Przed taką chorą wizją świata ostrzega temat główny najnowszego numeru magazynu „Polonia Christiana”.

 

To prawdziwa zielona rewolucja, która już zaczęła przenikać do skołowanych serc i umysłów, by wkrótce – wzorem rewolucji wcześniejszych – rozpętać zbrodniczy terror. Nie dajmy się jej uwieść!

Pokrewne powyższym kwestiom okazują się postulaty synodu amazońskiego, który komentują wprost z rzymskiego oka cyklonu nasi watykaniści: Krystian Kratiuk i Jerzy Wolak.

 

Ze spraw krajowych należy zaś wskazać komentarz Michała Wałacha na temat wyniku tegorocznych wyborów parlamentarnych i związanych z nimi nadziei, jak również przypomnienie przez Łukasza Karpiela akcji poparcia dla arcybiskupa krakowskiego Marka Jędraszewskiego po bezpardonowym ataku na jego osobę ze strony środowisk liberalno-tęczowych.

 

Z kolei na forum zagadnień międzynarodowych Jakub Majewski ciekawie przedstawia proces niepostrzeżonej infiltracji Australii przez rozmaite czynniki chińskie, a Jakub Woziński maluje obraz zaangażowania wielkiego światowego biznesu w promocję ideologii LGBT.

 

Na niwie cywilizacyjnej Bogna Białecka kreśli porażającą analizę najmłodszego pokolenia, a na polu historycznym Andrzej Pilipiuk odkrywa trudniejsze do zauważenia (co nie znaczy, że mniej ważne) straty poniesione przez naród polski w latach drugiej wojny światowej. Andrzej Solak natomiast ożywia obraz niesławnej pamięci ZOMO, którego bolesne razy niejeden z nas do dziś czuje na skórze…

 

No i wreszcie – last but not least, jak mawiają Anglicy – właśnie minęło dwadzieścia lat istnienia Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej imienia Księdza Piotra Skargi – wydawcy magazynu. Owe dwie dekady równie niezmordowanej co obfitej w owoce aktywności dokumentuje Jan Bereza.

 

Nowy numer magazynu "Polonia Christiana" już w sprzedaży internetowej!

 

Zwolenników tradycyjnego, drukowanego wydania zapraszamy do zamawiania najnowszego numeru pisma na stronach Księgarni Polonia Christiana lub też do zaprenumerowania go dla siebie lub w prezencie dla bliskiej osoby, co można uczynić pod linkiem pch24.pl/pismo,prenumerata, a także w formie ebooka, za pośrednictwem serwisu ePCh24.pl.

 

jw

 

 


zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To straszne! Właśnie się dowiedziałem że zmierzam do panteizmu! ????
8 dni temu / Johnny_B_Goode
 
natura jest dziełem Boga. Dlaczego mam jej nie doceniać, wielbić? widzę w niej Jego Moc, możliwości i ład. autor tekstu wychodzi z pozycji własnych, subiektywnych przekonań, nakazujących mu niejako pogardę dla stworzenia. A manipulacją jest powiązanie niejedzenia mięsa z drogą do panteizmu. Nie jem, ale nie dlatego, że uważam zwierzę za ważniejsze, ale jego cierpienie za ważne, a moje istnienie nie jest koniecznie związane z jego ciałem. Bóg kazał nam się nimi opiekować, a my je wsadzamy do klatek - i tu jest błąd autora, które przekonania zawiodły do chorego humanizmu przebóstwienia gatunku homo sapiens. pokory trzeba - nie zwierzę ponad wszystko, ale i nie człowiek! Ma być wielki - niech będzie, ale nie jedzeniem mięsa, nie pogardą dla stworzeń, które Stwórca uznaje za dobre.
2 miesiące temu / dan
 
Generalissimus wieprz powraca. Ekoterroryzm -Gender -NWO i inne coś tam.
2 miesiące temu / FM58
 
 

Ann Franckie, szefowa agencji menadżerskiej Chartered Management Institute wzywa firmy do wprowadzenia zakazu rozmawiania o sporcie w miejscu pracy. Jej zdaniem rozmowa np. o piłce nożnej czy krykiecie bardzo często wyklucza kobiety, które nie są zainteresowane tematem. Ale to nie wszystko.

 
 

Sejmik Województwa Łódzkiego przyjął Samorządową Kartę Praw Rodzin – dokument zobowiązujący do promowania tradycyjnej rodziny i sprzeciwiający się edukacji w duchu ideologii gender. Nie wszystkim podoba się decyzja radnych. „Ordo Iuris tryumfuje” – pisze Dziennik Łódzki.

 

Nigeryjscy chrześcijanie czują się przygnębieni i opuszczeni przez rząd. W kraju nie ustają prześladowania. Terroryści z Państwa Islamskiego, Boko Haram i islamscy pasterze z plemienia Fulani dokonują napadów na chrześcijańskie wioski, zabijając i okradając ich mieszkańców. – Nigdy jeszcze w historii naszego kraju życie nie było tak tanie – podkreślił bp Matthew Hassan Kukah, ordynariusz diecezji Sokoto, w której dominuje muzułmańska większość.

 

Bronił homoparad i „karty LGBT+”, a teraz czujny strażnik zdobyczy rewolucji światopoglądowej Adam Bodnar, chce obowiązkowej edukacji gender. Komu z pewnością podobają się działania RPO, gdzie szukać źródeł ich ideologicznych źródeł? Łukasz Karpiel zaprasza na „Prawy Prosty” z udziałem dr. Tymoteusza Zycha, wiceprezesa Ordo Iuris.

 

Obecnie jest ponad 20 spraw przeciwko Norwegii przyjętych do rozpoznania przez Europejski Trybunał Praw Człowieka. Wszystkie są związane z Barnevernet. Trybunał już w 16 z tych spraw wyraził zgodę na przystąpienie Ordo Iuris i złożenie tzw. „pisemnego stanowiska”, co uczyniliśmy. Czekamy na decyzję Trybunału co do pozostałych spraw, aby i tam wybrzmiał profesjonalny głos obrońców dzieci i życia rodzinnego. Jest więc nadzieja, że kilkuletnia kampania przeciwko Barnevernet nie tylko pomoże Polakom w Norwegii, ale w ogóle przesądzi o kierunku orzecznictwa europejskiego w zakresie ochrony życia rodzinnego – mówi w rozmowie z PCh24.pl mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.