DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Zwierzę, zwierzę, ponad wszystko! Najnowszy numer „Polonia Christiana” już dostępny!


Strona główna   >   PCH

Zwierzę, zwierzę, ponad wszystko! Najnowszy numer „Polonia Christiana” już dostępny!

Zaczyna się niewinnie – od niejedzenia mięsa – aby się skończyć na ubóstwieniu natury. W której – dodajmy – człowiek ma być elementem mało istotnym, o ile nie wręcz szkodliwym. Ideologia ekoweganizmu prowadzi w prostej linii do panteizmu i animalizacji ludzkości. Przed taką chorą wizją świata ostrzega temat główny najnowszego numeru magazynu „Polonia Christiana”.

 

To prawdziwa zielona rewolucja, która już zaczęła przenikać do skołowanych serc i umysłów, by wkrótce – wzorem rewolucji wcześniejszych – rozpętać zbrodniczy terror. Nie dajmy się jej uwieść!

Pokrewne powyższym kwestiom okazują się postulaty synodu amazońskiego, który komentują wprost z rzymskiego oka cyklonu nasi watykaniści: Krystian Kratiuk i Jerzy Wolak.

 

Ze spraw krajowych należy zaś wskazać komentarz Michała Wałacha na temat wyniku tegorocznych wyborów parlamentarnych i związanych z nimi nadziei, jak również przypomnienie przez Łukasza Karpiela akcji poparcia dla arcybiskupa krakowskiego Marka Jędraszewskiego po bezpardonowym ataku na jego osobę ze strony środowisk liberalno-tęczowych.

 

Z kolei na forum zagadnień międzynarodowych Jakub Majewski ciekawie przedstawia proces niepostrzeżonej infiltracji Australii przez rozmaite czynniki chińskie, a Jakub Woziński maluje obraz zaangażowania wielkiego światowego biznesu w promocję ideologii LGBT.

 

Na niwie cywilizacyjnej Bogna Białecka kreśli porażającą analizę najmłodszego pokolenia, a na polu historycznym Andrzej Pilipiuk odkrywa trudniejsze do zauważenia (co nie znaczy, że mniej ważne) straty poniesione przez naród polski w latach drugiej wojny światowej. Andrzej Solak natomiast ożywia obraz niesławnej pamięci ZOMO, którego bolesne razy niejeden z nas do dziś czuje na skórze…

 

No i wreszcie – last but not least, jak mawiają Anglicy – właśnie minęło dwadzieścia lat istnienia Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej imienia Księdza Piotra Skargi – wydawcy magazynu. Owe dwie dekady równie niezmordowanej co obfitej w owoce aktywności dokumentuje Jan Bereza.

 

Nowy numer magazynu "Polonia Christiana" już w sprzedaży internetowej!

 

Zwolenników tradycyjnego, drukowanego wydania zapraszamy do zamawiania najnowszego numeru pisma na stronach Księgarni Polonia Christiana lub też do zaprenumerowania go dla siebie lub w prezencie dla bliskiej osoby, co można uczynić pod linkiem pch24.pl/pismo,prenumerata, a także w formie ebooka, za pośrednictwem serwisu ePCh24.pl.

 

jw

 

 DATA: 2019-11-12 07:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To straszne! Właśnie się dowiedziałem że zmierzam do panteizmu! ????
5 miesięcy temu / Johnny_B_Goode
 
natura jest dziełem Boga. Dlaczego mam jej nie doceniać, wielbić? widzę w niej Jego Moc, możliwości i ład. autor tekstu wychodzi z pozycji własnych, subiektywnych przekonań, nakazujących mu niejako pogardę dla stworzenia. A manipulacją jest powiązanie niejedzenia mięsa z drogą do panteizmu. Nie jem, ale nie dlatego, że uważam zwierzę za ważniejsze, ale jego cierpienie za ważne, a moje istnienie nie jest koniecznie związane z jego ciałem. Bóg kazał nam się nimi opiekować, a my je wsadzamy do klatek - i tu jest błąd autora, które przekonania zawiodły do chorego humanizmu przebóstwienia gatunku homo sapiens. pokory trzeba - nie zwierzę ponad wszystko, ale i nie człowiek! Ma być wielki - niech będzie, ale nie jedzeniem mięsa, nie pogardą dla stworzeń, które Stwórca uznaje za dobre.
7 miesięcy temu / dan
 
Generalissimus wieprz powraca. Ekoterroryzm -Gender -NWO i inne coś tam.
7 miesięcy temu / FM58
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.