DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Związki partnerskie, kompromis aborcyjny i instrumentalne traktowanie wiary. Oto szef PSL

Związki partnerskie, kompromis aborcyjny i instrumentalne traktowanie wiary. Oto szef PSL
Fot. Jacek Szydlowski/Forum

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL i jeden z „kandydatów na kandydatów” do fotela prezydenta RP ujawnił swoje prawdziwe oblicze. Po tym jak publikował w mediach społecznościowych obraz św. Rity, na łamach „Gazety Wyborczej” poparł referendum w sprawie związków partnerskich i opowiedział się za utrzymaniem kompromisu aborcyjnego.

 

W rozmowie z „GW” szef PSL uznał, że w Polsce „można by było zaproponować referendum w sprawie związków partnerskich i wreszcie to rozstrzygnąć”. Jak wyjaśnił, chodzi o kwestie związane z dostępem do informacji medycznej oraz dziedziczeniem. – Do tej pory nikt nie zaproponował takiej ustawy, która by uzyskała akceptację Sejmu, a co dopiero trafiłaby do prezydenta – powiedział.

 

Władysław Kosiniak-Kamysz był pytany o stanowisko wobec zakazu aborcji eugenicznej. Polityk, który jeszcze w 2017 roku był za wprowadzeniem zakazu, teraz zmienił zdanie. Najpierw zbył odpowiedź krótkim „to zależy”. Dopytywany wyznał, że „przy tak rozgorzałych emocjach zachowanie kompromisu jest dzisiaj sprawą kluczową”.

 

Warto przypomnieć, że Władysław Kosiniak-Kamysz 1 listopada opublikował w mediach społecznościowych wizerunek św. Rity. Spotkało się to z dość gwałtowną reakcją i krytyką użytkowników. Teraz szef PSL wyznał: „opublikowałem wizerunek św. Rity, dla mnie osobiście ważny, ale nie z jakimś przesłaniem nakazującym cokolwiek czy zastraszającym kogokolwiek. Myślę, że warto mówić o swoich poglądach”. I powołał się na konieczność współpracy z wierzącymi i niewierzącymi.

 

Źródło: wyborcza.pl

MA


DATA: 2019-11-07 15:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek.
9 miesięcy temu / Wojtek
 
Człowiek o konsystencji zupy
9 miesięcy temu / Gg
 
I jest on po rozwodzie w drugim związku gdzie ma dziecko
9 miesięcy temu / trooper
 
PSL w całej krasie
9 miesięcy temu / firaneczka
 
@Widać i czuc 'opozycja' w cudzysłowie jest opozycją tylko z nazwy, dlatego dałem cudzysłów. Konfederacja do nich nie należy.
9 miesięcy temu / bjs
 
Pan Kosiniak - Kamysz postępuje bardzo racjonalnie. Widzi i stwierdza, że taka "obrotowość" wyznawanych poglądów podoba się wielu wyborcom, więc korzysta z tego i daje się wybierać !!! Gdyby wyborcy promowali purytanizm bądź ostracyzm moralny - nie ma problemu - pan Kosiniak - Kamysz głosiłby to, coby oni chcieliby usłyszeć. To nie pan Kosiniak - Kamysz jest winny temu, że mamy takie a nie inne społeczeństwo. On nie chce czegoś zmieniać bądź naprawiać, on dostosowuje się do potrzeb społecznych !!! Widocznie takie osobistości są dobrze postrzegane przez wielu wyborców i chętnie wybierane, a pan Kosiniak - Kamysz świadczy swoje usługi pięknie się do elektoratu uśmiechając i dając się wybierać. A czy zostanie kandydatem na prezydenta w wyborach majowych 2020 roku ? To będzie pośrednio od niego zależało, bo bezpośrednio o tym będzie decydować rada polityczna jego macierzystej partii politycznej - PSL.
9 miesięcy temu / Druh Ryszard
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.