DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Związek Gmin Żydowskich w RP krytykuje minister Zalewską za wątpliwości w sprawie Jedwabnego

Związek Gmin Żydowskich w RP krytykuje minister Zalewską za wątpliwości w sprawie Jedwabnego
FOT.Jacek Zych/FORUM

W sprawie zbrodni w Jedwabnem i pogromu kieleckiego nie ma miejsca na dyskusję - wynika z oświadczenia Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich, jakie organizacja przesłała do Katolickiej Agencji Informacyjnej. Chodzi o rozmowę minister oświaty Anny Zalewskiej z Moniką Olejnik w programie „Kropka nad i”. Szefowa resortu najwyraźniej nie była wystarczająco przekonana co do polskiego antysemityzmu i tym samym naraziła się środowiskom żydowskim. O polskiej polityk krytycznie piszą również izraelskie i amerykańskie media.

 

„Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich jest zdumiony i wstrząśnięty wypowiedzią Pani Minister Oświaty, Anny Zalewskiej, która w rozmowie z Moniką Olejnik w programie Kropka nad i 13 lipca br. nie potrafiła nazwać sprawców mordów w Jedwabnem i w Kielcach” - twierdzi judaistyczna organizacja przekonana o winie Polaków.

 

„Działając w porozumieniu z Muzeum POLIN oraz Stowarzyszeniem Żydowski Instytut Historyczny, Związek wystosował do Pani Minister zaproszenie - podpisane przez Lesława Piszewskiego, Przewodniczącego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, Michaela Schudricha, Naczelnego Rabina Polski oraz profesora Dariusza Stolę, Dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich - do odwiedzenia Muzeum, gdzie będzie mogła się dowiedzieć, że sprawcami tych zbrodni na Żydach byli Polacy. I ofiary, i sprawcy byli obywatelami Rzeczypospolitej” - czytamy w oświadczeniu przesłanym KAI.

 

„Jesteśmy zdania, że tak, jak w nauczaniu historii nie ma miejsca na wątpliwości na temat tego, kto rozpętał II wojnę światową czy kto zamordował polskich oficerów w Katyniu, tak samo jednoznaczne musi być nauczanie o zbrodniach popełnionych w Jedwabnem i Kielcach” - napisali przedstawiciele Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich prosząc minister o odpowiedź na zaproszenie.

 

Anna Zalewska w rozmowie z Moniką Olejnik w TVN24 nie wyraziła wystarczającego - zdaniem polskich i światowych środowisk żydowskich - przekonania o polskiej winie za zbrodnie w Jedwabnem i w Kielcach. Zamiast tego mówiła, zgodnie z prawdą, o wątpliwościach samych historyków co do przebiegu tych wydarzeń. Monice Olejnik powtarzającej tezy o „Polakach palących Żydów w stodole” minister zwróciła uwagę na bezrefleksyjne powielanie pseudonaukowych wywodów Jana Tomasza Grossa.

 

O wypowiedzi minister Zalewskiej pisały również zagraniczne media, jak chociażby „Jewish News Service”, „Haaretz”, „Algemeiner” czy „Fox News”. Wiele artykułów sugerowało, że polska polityk neguje historyczność pogromów dokonywanych na Żydach.

 

Nagonka wobec minister mówiącej o wątpliwościach, mitach i przekłamaniach oraz o potrzebie ponownego i rzetelnego zbadania wydarzeń pokazuje, że w sprawie Jedwabnego i pogromu kieleckiego nie ma miejsca na rzetelną dyskusję, a prawo do lansowania swojej narracji uzurpują sobie środowiska żydowskie.

 


Źródło: KAI, fakt.pl

MWł


   


DATA: 2016-07-17 12:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Osobnik o nazwie "NN" złożył oświadczenie tej treści: "Informuję niektórych "Mędrców"internetowych,że wbrew ich złośliwych uwag swoje myśli i opinię będę po swojemu publikował.Bo sądzę,że jednak często są odmienne od dziwnie ukierunkowanej jednostronności spojrzenia na oczywiste fakty zaprzeczające ich oceną,które często są niepodważalne". Osobnik o nazwie "NN" (Natan Nussbaum?) po raz kolejny ładnie pokazał, że napisanie po polsku dwóch krótkich zdań przekracza jego możliwości. Taki stan nazywamy funkcjonalnym analfabetyzmem.
ponad 4 lata temu / wwm
 
Informuję niektórych "Mędrców"internetowych,że wbrew ich złośliwych uwag swoje myśli i opinię będę po swojemu publikował.Bo sądzę,że jednak często są odmienne od dziwnie ukierunkowanej jednostronności spojrzenia na oczywiste fakty zaprzeczające ich oceną,które często są niepodważalne.
ponad 4 lata temu / NN
 
Po 17 września 1939 Żydzi, obywatele Rzeczpospolitej Polskiej masowo witają kwiatami, chlebem i solą wkraczających na mocy układu Ribbentrop-Mołotow sowieckich okupantów. Nazajutrz następują pierwsze aresztowania polskich elit: nauczyciele, lekarze, policjanci, prawnicy, urzędnicy itp.. Czeka ich wywózka na Sybir czy Daleką Północ. Później będą to robotnicy i chłopi. Większość (ponad 90%) już nie wróci. Zginęli śmiercią głodową, z wyczerpania z powodu pracy ponad siły. Tak precyzyjne ?wyłapanie? polskich elit było możliwe z powodu masowego donoszenia i kolaboracji ŻYDOWSKICH SĄSIADÓW z NKWD. Po 22 czerwca 1941 r. w wyniku niemieckiego blietzkriegu, większość żydowskich szmalcowników i kolaborantów nie zdążyła uciec z terenów będących pod okupacją sowiecką po 17 września. W miasteczkach takich jak Jedwabne praktycznie nie było rodziny, z której by kogoś Sowieci ? na skutek żydowskiego donosu ? nie wywieźli do koncłagru. O zdradzie państwa, którego się było obywatel
ponad 4 lata temu / POTOMEK ZESŁAŃCÓW
 
Czyżby zapomniano, że za tzw. pogromem kieleckim stali ludzie, z kręgów które reprezentowali przodkowie Moniki Olejnik, Bronisława i Anny Komorowskich itd? Teraz potomkowie UB w kolejnym pokoleniu dyktują, jak powinna wyglądać oficjalna historia. Lech Kaczyński kazał wstrzymać postępowanie prokuratorskie i ekshumacje. Czy ludzi myślą, że Jarosław Kaczyński zezwoli na wznowienie sprawy i ekshumację? Chyba dużo jest tu do ukrycia, skoro tak wielka liczba zainteresowanych sili się na zachowanie aktualnego hamowania inicjatywy ekshumacji i rzetelnej, historycznej analizy. Sprawa śmierdzi na odległość.
ponad 4 lata temu / wmo
 
watpliwosci rozwieja sie po pelnej ekshumacji i opublikowaniu jej wynikow, zeznan swiadkow: i tych co mowia pozytywnie o Polakach i tym wydarzeniu i tych swiadkow, ktorzy obciazaja wina mieszkancow Jedwabnego, dokonania wnikliwego porownania i wyciagniecia wnioskow...tez oparcia sie na dokumentacji przekazanej przez Kieresa Niemcom, a dotyczacej mordow na Warmii i Mazurach przez wysokiego oficera SS..a nie skrzetne chowanie dowodow w szafie...- bo ja tez mam powazne watpliwosci co do interpretacji roli Polakow i nie tylko tak ...chce publicznie dowiedziec sie kto stal za pogromami w Kielach i innymi takimi wydarzeniami, nazwiska, pochodzenie, stanowiska, jak fumkcjonowali w PRLu....
ponad 4 lata temu / hmmmm
 
Podobnie jak modernizm zżera Kościół tak narody zżerane są przez narodożerców.
ponad 4 lata temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.