DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Związek Dużych Rodzin bardzo krytycznie o warszawskiej deklaracji LGBT+

Związek Dużych Rodzin bardzo krytycznie o warszawskiej deklaracji LGBT+
fot. REUTERS/Elijah Nouvelage

Warszawska deklaracja LGBT+ wprowadzona została arbitralnie, bez przeprowadzenia należytych konsultacji społecznych – podkreśla Związek Dużych Rodzin Trzy Plus. Sprzeciw Związku budzą zwłaszcza projekty edukacji seksualnej dla dzieci postulowane odgórnie, z pominięciem środowisk reprezentujących rodziców. Organizacja podkreśla, że postulaty LGBT mogą mieć negatywny wpływ na rozwój i kształtowanie osobowości dziecka”. 

 

Związek krytykuje postulaty edukacyjne deklaracji LGBT+ i przypomina, że władze Warszawy są konstytucyjnie zobowiązane do zachowania bezstronności w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych. Organizacja podkreśla, że homoseksualna deklaracja została wprowadzona arbitralnie. Związek podkreśla, że jego sprzeciw budzą postulaty arbitralnego wprowadzenia do warszawskich przedszkoli i szkół edukacji seksualnej opartej na standardach WHO. Władze organizacji podkreślają, że edukacja jest jednym z podstawowych elementów wychowania i kształtowania postaw, dlatego jakakolwiek zmiana organizacji systemu mająca wpływ na kształtowanie zachowań i przekonań dziecka, wymaga wcześniejszych szerokich konsultacji z grupami i środowiskami reprezentującymi rodziców i opiekunów prawnych.

 

„Zawarte w deklaracji LGBT+ postulaty mogą mieć negatywny wpływ na rozwój i kształtowanie się osobowości dziecka. Dekonstrukcja bazowych wzorów kulturowych w edukacji małego dziecka i wspieranie przez wychowawców poczucia, że celem życia jest osiąganie przyjemności i wszystko jest możliwe – nawet płeć można wybrać, prowadzi do rozmywania granic ego i osłabiania indywidualnej mocy sprawczej rozwijającego się człowieka. Wzory społeczno-kulturowe są warunkiem koniecznym budowania przez rozwijające się dziecko zdrowej tożsamości i spójnego systemu wartości. Dziecko w procesie rozwoju potrzebuje jednoznacznej komunikacji ze światem, jasno określonej symboliki świata (zło-dobro, mama-tata, chłopiec-dziewczynka, ja-nie ja). Jest to warunkiem bezpieczeństwa dziecka w procesie tworzenia własnej tożsamości, w której identyfikacja z płcią, jest jednym z najważniejszych procesów” - podkreślono w komunikacie wydanym przez władze organizacji. 

 

Związek Dużych Rodzin zwraca również uwagę, że edukacja mająca na celu dekonstrukcję rzekomych stereotypów społeczno-kulturowych jest wprowadzaniem nieoczywistości i zamętu w zakresie bazowych dla dziecka pojęć. „Odrywanie pojęcia płci od jej biologicznych uwarunkowań zaburza proces identyfikacji, wprowadza chaos i niepewność w tworzącą się tożsamość dziecka” - czytamy. 

 

Organizacja dodaje w swoim stanowisku, że będzie domagała się respektowania pełni praw obywatelskich zagwarantowanych rodzicom, które przyznają im pierwszorzędną rolę w decydowaniu o wychowaniu dziecka. Podkreślono, że prawa te są gwarantowane zarówno w Konstytucji RP jak również w aktach międzynarodowych, których Polska jest stroną m. in. w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka (art. 26 ust. 3), Międzynarodowym Pakcie Praw Obywatelskich (Osobistych) i Politycznych (art. 18 ust. 4), Międzynarodowym Pakcie Praw Gospodarczych, Społecznych i Kulturalnych (art. 13 ust. 3) oraz w Europejskiej Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności (art. 2 Protokołu nr 1).

 

Jednocześnie Związek przypomina, że władze Warszawy są konstytucyjnie zobowiązane do zachowania bezstronności w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych. 

 

 

Źródło: KAI

WMa

 

 

Zobacz także:

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom

 

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom


DATA: 2019-04-03 14:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.