DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2021 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Zuckerberg ucisza prezydenta Stanów Zjednoczonych. Co to oznacza? [OPINIA]

Zuckerberg ucisza prezydenta Stanów Zjednoczonych. Co to oznacza? [OPINIA]
Mark Zuckerberg fot. Alex Brandon/Pool/CNP via ZUMA Wire/FORUM

Mark Zuckerberg podjął arbitralną decyzję o zablokowaniu konta Donalda Trumpa na Facebooku i Instagramie. Tym samym technologiczne mega-korporacje osiągnęły niespotykany w historii poziom władzy.

 

„Szokujące wydarzenia ostatnich 24 godzin pokazują jasno, że Prezydent Donald Trump zamierza wykorzystać pozostały mu na stanowisku czas do podważania pokojowego i legalnego przekazania władzy jego następcy, Joe Bidena” – oświadczył właściciel Facebooka, Mark Zuckerberg. Z platformy usunięto też środowe wpisy Trumpa, ponieważ „uznaliśmy, że ich efekt – i prawdopodobnie także zamiar – sprowokuje do dalszej przemocy”.

 

Tym samym Facebook, a także podległy mu Instagram zablokował konta Donalda Trumpa przynajmniej na dwa tygodnie, do czasu „pokojowego przekazania władzy” w kraju. Oświadczenia prezydenta, który rozumie „rozczarowanie” i „ból” swoich zwolenników, ale jednocześnie wzywa do pokojowego rozejścia się do domów i respektowania policji uznano za wzywanie do „antydemokratycznej insurekcji”. Na decyzję władz mediów społecznościowych nie ma wpływu nawet ostateczne pogodzenie się Trumpa z wyborczą porażką.

 

Drodzy Państwo, stało się. Niegdyś student Uniwersytetu Harvarda spędzający czas głównie przed komputerem, który dzięki publikacji prywatnych danych w połączeniu z wykorzystaniem „momentu dziejowego” osiągnął niebywały sukces, dzisiaj wyrósł do rangi wszechpotężnego nadczłowieka, wielkiego sędziego, niemal ojca-założyciela i strażnika współczesnej demokracji. Oto Mark Zuckerberg wraz ze swoją świtą w paternalistycznym tonie skarcił prezydenta Stanów Zjednoczonych, niczym krnąbrnego, ale nie do końca świadomego swoich działań staruszka, zapewniając o jego neutralizacji do czasu bezpiecznego przekazania władzy. Zablokowanie kont Donlada Trumpa w mediach społecznościowych to największy policzek, najbardziej bezczelna zemsta Big-Techu na człowieku, który nie bał się wydać im wojny. 

 

Uświadommy sobie teraz wszyscy co tak naprawdę się stało. To szef Facebooka – cyfrowej platformy społecznościowej, a nie CIA, FBI, armii czy innej liczącej się instytucji w kraju, za pomocą arbitralnej decyzji pozbawił głosu URZĘDUJĄCEGO PREZYDENTA U.S.A. To bez wątpienia największy moment jego tryumfu w historii. Skoro szef informatycznej korporacji posiada możliwość osobistej ingerencji w proces przekazania władzy w największym kraju świata, to czy można wyobrazić sobie jeszcze większą władzę?

 

Wczorajsze wydarzenia na dobre zakończyły transformację Facebooka z firmy będącej jedynie pośrednikiem w wymianie danych, do podmiotu kształtującego masową świadomość. Facebook już jakiś czas temu włączył się w walkę o „rząd dusz”. Jego właściciele na serio uwierzyli, że mają do spełnienia jakąś dziejową misję. Problemy w tym, że w kreowaniu tego świata na nowo kierują się określonym światopoglądem.

 

Powiedzmy sobie szczerze; Trump nie jest święty. Odpowiada za to co się stało, ale nie mniej niż druga strona, która przy poparciu mediów głównego nurtu, armii propagandystów, hollywoodzkich gwiazd, dawno-już-nieśmiesznych komików, organizacji pozarządowych i właśnie wielkich korporacji technologicznych od pięciu lat nakręcała spiralę wzajemnej nienawiści. Dlaczego burmistrz Dystryktu Kolumbii nie zdecydowała się na zwiększenie ochrony gmachu Kapitolu, co sugerowali jej niektórzy? Przecież spodziewano się masowych manifestacji. Dlaczego policja praktycznie otwierała przejście zwolennikom Trumpa do budynku? Odpowiedzialność leży także po drugiej stronie. Imperium amerykańskie, jakie znamy, wali się na naszych oczach. To co zaczęło się wraz ze śmiercią George'a Floyda, skończyło się wraz z zamordowaniem Ashli Babbit. Projekt Donald Trump został pogrzebany. Nie bez znaczącej pomocy cyfrowego Wielkiego Brata.

 

Być może wielkie korporacje technologiczne wygrały najważniejszą bitwę swoich czasów. Człowiek pragnący ukrócić technologiczny dyktat, mający jeszcze jakieś poparcie społeczne, właśnie na dobre pożegnał się z polityką. Republikanom zostało mniej lub bardziej efektowne grillowanie Zuckerberga i spółki podczas różnych komisji senackich. Potrzeba jednak cudu aby wprowadzić ograniczenia samowolki społecznościowych gigantów. A technologiczni monopoliści, wzorem mafijnych bossów z przeszłości wiedzą, że są nie do ruszenia. Donald Trump wygrał wybory w 2016 r. m.in. dzięki mediom społecznościowym, umożliwiającym alternatywną dla głównego ścieku wymianę informacji. Zuckerberg, John L. Hennessy (właściciel Alphabet Inc) czy Jack Dorsey nauczeni tym doświadczeniem nie popełnią podobnego błędu w przyszłości.

 

Więc albo jako polityk "idziesz ramię w ramię ku słońcu świata nowego”, albo zostaniesz na dobre zakneblowany. Rok 2021 nie mógł zacząć się gorzej.

 

Piotr Relich

 


DATA: 2021-01-11 08:38
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
47
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lewactwo jest czymś więcej od poglądów politycznych i kto o tym nie wie, nie wie praktycznie NIC o lewackim zagrożeniu. Każdy , kto sięgnie głębiej dowie się, że jest to więcej niz religia, albowiem lewactwo jest WOLĄ stworzenia nowego człowieka i chęcią doprowadzenia do dominacji lewactwa nad światem. Dobrze byłoby, by młodzież zaczęła szukać wszędzie zrozumienia tego okropnego zagrożenia, z czego ono wynika i do czego prowadzi. Droga młodzieży;-jeśli nie postaracie się i nie otrząśniecie się z ułudy lewackiej , grozi Wam niewyobrażalna niewola! Dominację nad światem można obecnie osiągnąć w prosty sposób, Wystarczy roztoczyć kontrolę nad tym, co ludzie myślą i słyszą, poprzez wywoływanie coraz to nowych konfliktów,szerzenie głodu, pozbawianie środków do życia zakażanie koronawirusami i innym tego typu dziadostwem, demoralizację i zwodzenie młodzieży na manowce, głosząc chwytliwe hasła o wolności itp..Stosując to wszystko tak będą zamęczać narody, by oddały lewactw
6 dni temu / adkukla
 
To jego portal i to on ma prawo ustalać jaki regulamin na nim obowiązuje. I ten regulamin obowiązuje każdego, nawet Trumpa. To chyba jasne?
7 dni temu / Margeritta
 
Dlaczego Vatykan swoja strone internetowa ma na facebook?
8 dni temu / gryf
 
przecie to wszystko jest realizowane przez masonow /rewolty francuska bolszewicka wojny swiatowe a teraz wirus to ich narzedzie teroru/ uderzyli teraz bo byly wybory w USA a TRUMP ich znacznie blokowal ta szatanska sekta gotowa jest wymordowac caly swiat zreszta otwarcie mowia ze zbuduja ONI nowe niebo i nowa ziemie ow ich NOWY PORZADEK co w Polsce zapowiedzial /przy zgodnym poparciu niby opozycji::/ Moawieckim a Niedzielski grobowym glosem sle codziennie INFOWIRUSATV a cala Polska zafoliowala glowy poddanych na sygnal masonow jaka ich radosc a o nas mowia ze mamy juz plaskostopie mozgowe
8 dni temu / zbigniew
 
Przeraża mnie zalewająca nasz swiat ?czerwona zaraza? Czarny scenariusz z przyszłością związany jest z prawda :?Historia lubi sie powtarzać?. Widzę podobieństwa z ruchami komunistycznymi z początku XX wieku, z rewolucja bolszewicka, częściowo z rewolucja w Chinach itd. Wspólnymi składowymi były, wpływy ?rzymian?, walki klasowe, propaganda i nowomowa, motorem rewolucji byli złotouści oratorzy np. Lenin, tłumienie wolnosci słowa, fałszywa swoboda obyczajów. Kończyło sie milionami ofiar, bieda, cierpieniem.
8 dni temu / Czerwona zaraza
 
Firmy działające w Internecie to socjalizm. Dlaczego? Albowiem Internet jest darmowy. Firmy te tworzą strony, z którymi po darmowych łączach łączą się użytkownicy, generując ruch w sieci. Ruch ten pożera prąd i pracę serwerów na całym świecie. Dodatkowo te strony same kierują ruch do użytkowników, poprzez skanowanie botami stron internetowych i wysyłanie spersonalizowanych reklam. Ogólnie boty odpowiadają za 25% całego ruchu internetowego, i jest to ZA DARMO. Taki prezent dla tych korporacji. Bez tej darmochy upadliby NATYCHMIAST. Można nawet policzyć, ile kosztowałby ich tenże generowany ruch, choćby w cenie prądu elektrycznego. A więc ci "kapitaliści" pasożytują na socjalnej infrastrukturze. Można to porównać z siecią autobusów podróżujących po bezpłatnych pańśtwowych drogach, przy czym okupujących aż 25%-50% miejsca. Tylko uczynienie Internetu płatnym jest w stanie zatrzymać ten korpo-socjalizm, wyrosły na zerowych opłatach za ruch Internetowy.
8 dni temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.