DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Zuchwałość Jugendamtu? Czas na akcję dyplomatyczną! Pedagodzy apelują do prezydenta

Zuchwałość Jugendamtu? Czas na akcję dyplomatyczną! Pedagodzy apelują do prezydenta
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Przedstawiciele akademickiego środowiska pedagogicznego wystosowali list otwarty do prezydenta Andrzeja Dudy. Apelują w nim o podjęcie działań w związku z działaniami Jugendamtu i innych tego typu instytucji z Europy zachodniej i północnej.

 

Pedagodzy proszą prezydenta o „podjęcie międzynarodowej akcji dyplomatycznej i rozwiązań prawnych mających na celu powrót do Polski dzieci dotychczas przejętych przez niemiecki Jugendamt oraz podobne organizacje w innych krajach Europy zachodniej i północnej oraz odsyłanie do Polski dzieci, którymi w przyszłości zainteresują się te organizacje postanawiając odebrać je polskim rodzicom” – podaje dorzeczy.pl.

 

Serwis zauważa, że akademicy podpisani pod listem otwartym nawiązali do działań Kancelarii Prezydenta RP oraz rządu. Mają one powodować przekazywanie obieranych przez Jugendamt polskich dzieci do rodzin „nieobcych kulturowo”. Zdaniem pedagogów to „mniej niż połowiczne” rozwiązanie.

 

Naukowcy przypominają też, że żyjące zagranicą dzieci nieposiadające obcego obywatelstwa są obywatelami Rzeczpospolitej. „Zdumiewające zatem w swej istocie jest przywłaszczanie tych dzieci przez państwa ich tymczasowego pobytu” – czytamy w liście przekazanym do Biura Dialogu i Korespondencji w Kancelarii Prezydenta. Pedagodzy proponują rozpoczęcie akcji dyplomatycznej oraz wprowadzenie zmian prawnych, dzięki którym odebrane przez Jugendamt (lub tego typu organizacje w kraju innym niż Niemcy) dziecko trafi pod opiekę polskiej ambasady, która skierowałaby naszego obywatela do krajowego systemu opiekuńczego.

 

To jednak nie wszystko, bowiem akademicy postulują także natychmiastowe wprowadzenie zakazu adopcji zagranicznych. „Praktycznie nie mamy pewności odnośnie do pomyślnego losu tych dzieci” – piszą w liście otwartym zauważając, że Polacy mają „wystarczające możliwości opieki i wychowania każdego dziecka tracącego rodzinę”.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl

MWł

 

 


DATA: 2019-02-12 14:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wołający do wiatru na puszczy. @banita. Gładki, układny, polityk- dyplomata,rycerski? Pogięło cię? To taki "obywatel Downsstreet".
8 miesięcy temu / agricola
 
Nie ten adres
8 miesięcy temu / śmiech na sali
 
Idea słuszna, o wiele lat, o wiele złamanych losów bezbronnych rodzin spóźniona. Obawiam się jednak, ze adresat w najlepszym przypadku groźnie kiwnie palcem w bucie, bo na działania w obronie prawa wywołujące międzynarodowe afery go nie stać. Prawy Polak na tym stanowisku dawno wpadłby na ten pomysł sam.
8 miesięcy temu / Antymodernista
 
Duda za gładki, za układny. To nie jest wódz wojownik, lecz gładki polityk - dyplomata. Nie zaśnie na kamieniu, a w łożu wyczuje ziarnko grochu. Z takim wodzem tylko w czasach autentycznego pokoju. Na wojnę i do walki nie nadaje się. Jest rycerski, lecz nie jest rycerzem.
8 miesięcy temu / banita
 
Para w gwizdek. Duda nie zrobi nic.
8 miesięcy temu / TZ.
 
Tez uważam że nic z tego nie będzie. Ten i każdy nasz Rząd to strachliwe dzieci w piaskownicy. Aż dziwne że podobno tez odwołali konsula norweskiego. Szalona odwaga :) :( A trzeba nazywać sprawę po imieniu.Rząd Norwegii stosuje faszystowskie prawa, więc jaki to kraj ? Kojarzy nam się tylko z porywaniem dzieci z Zamojszczyzny.
8 miesięcy temu / Mirrro
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.