DZIŚ JEST:   17   LUTY   2020 r.

Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 66  >   TEMAT NUMERU: UTOPIA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Zrównoważony rozwój ku niewoli

Zrównoważony rozwój ku niewoli

Program zrównoważonego rozwoju – wspierany, niestety, także przez Watykan – realizują praktycznie wszystkie kraje świata. Jego podstawę stanowią wytyczne oenzetowskich agend oraz ponadnarodowych gremiów tworzonych przez „ekspertów” powiązanych z fundacjami największych finansistów.

 

Zachodni multimiliarderzy zawarli sojusz z radykalną lewicą (alterglobalistami z Porto Alegre) i z powodzeniem udaje im się realizować plan prowadzący do zniewolenia narodów, zwodząc i oszukując je chwytliwymi hasłami o „walce z ubóstwem”, ochronie planety przed zagrożeniami środowiskowymi i poprawie jakości życia.

 

Zrównoważony rozwój to niezwykle pojemna ideologia i doktryna ekonomiczna pragnąca regulować wszystkie dziedziny życia. Ten nowy paradygmat kapitalizmu – jak się go określa w literaturze, ów kapitalizm inkluzywny – jak nazywają go Rotschildowie, ma zaspokajać obecne potrzeby bez uszczerbku dla możliwości zaspokojenia potrzeb przyszłych pokoleń. W praktyce oznacza to dalszą finansjalizację gospodarki i zadłużanie. Ta nowa koncepcja rozwoju zakłada radykalną depopulację, upowszechnienie migracji i multikulturalizmu oraz wprowadzenie szeroko rozumianej teorii gender. Zmierza do poddania spekulacji giełdowej dóbr, które dotychczas jej nie podlegały (na przykład woda), do pozbawienia suwerenności państw, do ograniczenia konsumpcji i produkcji, a także do przyjęcia nowej religii.

 

Kluczowe dla niej jest upowszechnienie „duchowości” New Age (czyli zastąpienie osobowego Boga Stwórcy panteistyczną herezją) w celu mobilizacji społeczeństwa do podjęcia działań na rzecz ochrony planety i akceptacji drastycznych zmian wdrażanych przez polityków. Zrównoważony rozwój to – jak podkreślają autorzy oenzetowskich dokumentów – rewolucja mająca zrodzić nową cywilizację poprzez zmiany ekonomiczne i technologiczne.

 

Geneza nowej(?) ideologii

 

Na ukształtowanie się tej ideologii wpływ wywarły: maltuzjanizm i darwinizm oraz modernizm, myśl eugeniczna, a także rodzący się w erze progresywnej w USA filantropizm. Ogromną rolę odegrała tak zwana szkoła chicagowska, a także szkoła frankfurcka. Przedstawiciele szkoły chicagowskiej wprowadzili wiele używanych dzisiaj pojęć (na przykład „habitat”) i wskazali zasady projektowania miast. Przemożny okazał się wpływ nowojorskiej elity, a także polityków związanych z fundacjami Rockefellerów, Fordów, Mellonów czy Carnegiech. Później dołączyli do nich Gatesowie i Bloombergowie.

 

Swoją rolę odegrała także odkryta przez austriackiego fizyka Ludwiga Boltzmana zasada entropii, którą w latach siedemdziesiątych wykorzystali ekonomiści do sformułowania koncepcji rozwoju. Zamiast dążyć do ciągłego wzrostu, propagowano tak zwane odwzrostowienie (Gilbert Rist, Urojenia ekonomii). Antropologowie, a także teologowie polityczni, żydowscy intelektualiści skupieni w marksistowskiej szkole frankfurckiej – którzy rozwinęli teorię krytyczną, usiłując rozprawić się z tak zwaną osobowością autorytarną – wykorzystali tę zasadę do legitymizacji budowy postępowego i pluralistycznego „społeczeństwa otwartego.”

 

Starej cywilizacji – postulowali „frankfurtczycy” – nie należy reformować. Trzeba stworzyć wszystko od początku. Ekolodzy i ekonomiści rozwinęli tę ideę, twierdząc, że eksploatacja przyrody (czyli pozyskiwanie energii) w tradycyjny sposób nieuchronnie doprowadzi do katastrofy. Postulowano więc, by traktować naturę jak żywy organizm, a wszystkie jej elementy – w tym człowieka – jak równoprawne podmioty. Zgodnie z tą wizją, człowiek nie jest już koroną stworzenia, przeto nie ma prawa podporządkowywać sobie natury. Przeciwnie: ma się dostosować do potrzeb Ziemi – do potrzeb roślin i zwierząt. Twierdzono, że należy ograniczyć zużycie paliw kopalnych, zaakceptować, iż małe jest piękne, zrezygnować z aut, klimatyzacji, dużych domów, a zadowolić się rzeczami gorszej jakości, niższą płacą, małymi rodzinami i skupić się na wolontariacie, w celu budowania nowej cywilizacji oraz samorealizacji.

 

Politolodzy opracowali system zarządzania zmianami na poziomie globalnym (decentralizacja państw i integracja). Poprzez tworzenie bloków współpracy ekonomicznej państwa miały stopniowo rezygnować ze swej suwerenności na rzecz nowo powoływanych instytucji ponadnarodowych, aż wreszcie – wskutek dalszej integracji – straciłyby kontrolę nad polityką, koncentrując się jedynie na zarządzaniu i realizowaniu wytycznych „ekspertów” nowo powstałych agend ponadnarodowych. Ruch Federalistyczny (w Europie Grupa Spinellego), który rozpoczął działalność w roku 1937 w Chicago, stworzył podwaliny nowego ładu.

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 

 

Wszystkie dotychczasowe badania stwierdzają, że pozycja Człowieka z całunu jest typowa dla ciała po śmierci. Tymczasem chodzi o zwykły ruch osoby, która próbuje wstać – twierdzi prof. Bernardo Hontanilla z Kliniki Uniwersyteckiej Nawarry, chirurg plastyczny, pierwszy przedstawiciel swej specjalności, badający Całun Turyński.

 
 

24 zabitych i 18 rannych, to wciąż prowizoryczny bilans kolejnego ataku na chrześcijan w Burkina Faso. Grupa doskonale uzbrojonych mężczyzn wtargnęła do świątyni w czasie niedzielnego nabożeństwa i ostrzelała modlących się w nim ludzi. Do zdarzenia doszło w miasteczku Pansi leżącym na pograniczu z Nigrem i Mali.

 

W ostatnich miesiącach aktywiści ruchu LGBT dopuszczają się różnych praktyk, mających na celu ograniczenie liczby polskich samorządów przyjmujących Samorządową Kartę Praw Rodzin. Dokument ten, zawierający postulaty konkretnych działań wzmacniających rodzinę i małżeństwo, został przygotowany m.in. przez Instytut Ordo Iuris. Samorządy, które wdrażają SKPR, bywają uznawane za rzekome „strefy wolne od osób LGBT”. Działacze LGBT z Polski doprowadzili do przyjęcia przez Parlament Europejski rezolucji, zawierającej nieprawdziwe informacje na ten temat, a teraz grożą prorodzinnym władzom lokalnym pozbawieniem funduszy z Unii Europejskiej. Ta próba szantażu nie ma jednak podstaw prawnych.

 

Władze Białorusi postanowiły zmienić godło państwowe tak aby znikły z niego symbole ukazujące związek państwa z Rosją, a podkreślona została niepodległość kraju. Nowe ukazanie części globu na godle wskazuje też na zmianę kierunku orientacji Białorusi ze wschodniej na zachodnią.

 

„Podkreślono znaczenie wstępnego porozumienia dotyczącego nominacji biskupów z 22 sierpnia 2018, odnawiając wolę do kontynuowania zinstytucjonalizowanego dialogu na poziomie bilateralnym w celu promocji życia Kościoła katolickiego i dobra narodu chińskiego” – brzmi komunikat Stolicy Apostolskiej, relacjonujący spotkanie abp. Paula Gallaghera, sekretarza Stolicy Apostolskiej ds. relacji z państwami z przedstawicielami Chińskiej Republiki Ludowej.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.