DZIŚ JEST:   15   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP Bolesnej
XXIV Niedziela zwykła
Św. Katarzyny Genueńskiej
Św. Emila z Kordoby
 
 
 
 

Zrównoważony rozwój, Agenda 2030 i prześladowanie chrześcijan. Prezydent Duda na Sesji ONZ

Zrównoważony rozwój, Agenda 2030 i prześladowanie chrześcijan. Prezydent Duda na Sesji ONZ
Prezydent Duda w ONZ. FOT.REUTERS/Eduardo Munoz/FORUM

Prezydent RP zabrał we wtorek głos na 72. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Andrzej Duda z jednej strony stawał w obronie chrześcijan, ale z drugiej bronił mocno kontrowersyjnych inicjatyw jak Agenda 2030. O zrównoważonym rozwoju padło więcej słów niż tragicznej sytuacji naszych braci w wierze.

 

Podstawowymi celami społeczności międzynarodowej – a zarazem fundamentami systemu Narodów Zjednoczonych – są zrównoważony rozwój, zapewnienie pokoju i bezpieczeństwa oraz ochrona praw człowieka – mówił na początku swojego wystąpienia Andrzej Duda, chwaląc jednocześnie zwrócenie zainteresowania ONZ na „ludzkie potrzeby” w miejsce uwagi poświęcanej zwykle systemom ekonomicznym i wielkiej polityce.

 

Fundamentem polityki służącej człowiekowi i jego potrzebom jest pojęcie godności ludzkiej, którą obdarzone jest każde ludzkie życie. Mówiąc o polityce skupiającej się na człowieku i jego potrzebie życia w pokoju i godziwych warunkach, musimy myśleć przede wszystkim o potrzebie ochrony ludzkiego życia – powiedział prezydent. Nie wiadomo, czy miał na myśli ochronę ludzkiego życia od poczęcia, gdyż pełniąc funkcję od ponad 2 lat wciąż nie skierował do Sejmu inicjatywy ustawodawczej zakazującej aborcji.

 

Dalej prezydent Duda pochwalił Agendę 2030, która „definiuje model zrównoważonego rozwoju na poziomie globalnym”. Mimo ciepłych słów głowy państwa o założeniach programu, należy pamiętać, że za deklaracjami globalistów kryją się niebezpieczeństwa.

 

„Program ONZ Agenda 30 roi się od frazesów i miłych haseł dla każdego. Nie można jednak zaprzeczyć, że za frazesami kryje się ciągle ta sama ideologia, która człowieka po prostu nienawidzi. Ideologia domagająca się ograniczenia liczby ludności na świecie, zniszczenia klasy średniej, własności prywatnej (ziemia nie może być traktowana jako zwykły aktyw, dopuszcza się jej zabieranie w celu tworzenia „higienicznych warunków życia” dla innych ludzi, w interesie całego społeczeństwa, itp.), wprowadzenia pełnej kontroli nad obywatelami, ale w taki sposób, by oni sami to zaakceptowali. Co nam to przypomina? Współcześni marksiści nie mają wątpliwości, że to jest ich ideologia” – pisała na łamach portalu PCh24.pl Agnieszka Stelmach [ZOBACZ WIĘCEJ].

 

Tymczasem prezydent, najpewniej nieświadomy wynikających z Agendy zagrożeń dla ludzkości, zapewnił, że „Polska angażuje się na rzecz pełnej implementacji celów Agendy Zrównoważonego Rozwoju” zarówno w skali międzynarodowej, jak i krajowej.

 

Andrzej Duda przypomniał ponadto na forum ONZ, że Polska angażuje się w pomoc humanitarną dla Syrii i Ukrainy, a nasze wsparcie rośnie.

 

Ponadto dowiedzieliśmy się również, że zdaniem prezydenta zmiany klimatyczne negatywnie wpływają na gospodarki. – Polska niezmiennie od lat uczestniczy w globalnych wysiłkach na rzecz ochrony środowiska oraz walki ze zmianami klimatu i wywiązuje się, w tym zakresie, ze wszystkich swoich zobowiązań. Z nadwyżką zrealizowaliśmy cel redukcyjny wyznaczony nam w Protokole z Kioto. Wraz z UE realizujemy najbardziej ambitny w skali globalnej wkład do Porozumienia Paryskiego. Będziemy kontynuować nasze działania na ścieżce niskoemisyjnego rozwoju służącego ochronie klimatu – chwalił się Andrzej Duda. Prezydent odniósł się także do wyboru Polski na członka Rady Bezpieczeństwa ONZ i najważniejszych dla naszego kraju zasad w polityce międzynarodowej: ochrony wolności słowa oraz prawa do samostanowienia w ramach suwerennych państw narodowych.

 

Prezydent odniósł się zarówno do problemu uchodźców, jak i łamania prawa międzynarodowego przez Rosję, które nie wymienił wprost. – Od blisko dziesięciu lat w Gruzji i trzeci rok na Ukrainie jesteśmy świadkami jawnego łamania fundamentalnych zasad Karty Narodów Zjednoczonych, w tym: nienaruszalności granic, poszanowania suwerenności, wyrzeczenia się siły militarnej do rozstrzygania sporów – powiedział Andrzej Duda.

 

Trzecim filarem systemu Narodów Zjednoczonych jest ochrona praw człowieka – praw, które swoje źródło mają w nadrzędnym prawie: prawie do życia. Niestety nadal wiele jest na świecie miejsc, gdzie prawo to – jak również godność osoby ludzkiej, wolność osobista, czy wolność sumienia i wyznania – jest odbierane – stwierdził na Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ prezydent.

 

Szczególnie widocznym problemem jest prześladowanie osób należących do mniejszości religijnych, w tym chrześcijan. (…) Prawo do godnego życia powinno obejmować również prawo do kultywowania rodzimych tradycji i tradycyjnego modelu rodziny, jeśli pozostają one w zgodzie z elementarnymi prawami jednostki – dodał prezydent. Niestety założenia wychwalanej wcześniej przez niego Agendy 2030 kłócą się z prawem do życia i ochroną tradycyjnego modelu rodziny.

 


Źródło: prezydent.pl / PCh24.pl

MWł
 


DATA: 2017-09-20 13:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ten człowiek coraz bardziej się kompromituje. Od upadku PRL nie mieliśmy ani jednego normalnego prezydenta. Porażka Panie Duda!!!
ponad 1 rok temu / bjs
 
A czegoście się spodziewali? Dobrze, że chociaż wspomniał o prześladowaniu chrześcijan. Z Panem Bogiem.
ponad 1 rok temu / Stefan
 
Moja agenda 2030:papież (chyba następny)poświęca Rosję Niepokalanemu Sercu NMP,Pan Bóg sprząta Ziemię,Maryja tryumfuje i nastają dobre czasy.Amen.Ale i tak najlepiej jest w niebie.
ponad 1 rok temu / ulla
 
własnych rodaków i wprowadzić w życie zbrodnicze plany NWO. Biada, jeśli nie wykorzystają danej im od Boga władzy do ratowania Polski i tego, co zostało z Kościoła Katolickiego wszelkimi możliwymi sposobami. Potrójne BIADA. Dla Boga liczą się czyny i z nich zostaną oni przez Boga rozliczeni.
ponad 1 rok temu / chrz
 
Polacy jako katolicy przez większość swoich dziejów byli okłamywani przez wrogów Chrystusa. Przez swą naiwność byli pokonywani, niszczeni, grabieni, mordowani, pozbawiano nas ziemi i prawa do godnego życia, wymazywano katolicką Polskę z mapy. W 89 roku znowu nas okłamano i zniszczono naszą Ojczyznę utrzymując, że odzyskaliśmy wolność. Tymczasem komunizm zamieniono na marksizm. Czy w tej sytuacji, gdy jesteśmy wyklęci przez wszystkie narody świata z powodu przywiązania do wiary katolickiej, gdy zostaliśmy osaczeni i oszukani, gdy pozostałe cywilizacje posługujące się doktrynalnie kłamstwem i oszustwem katolików właśnie zdobyły dominację wśród rządzących światem i nie ukrywają tego nie powinniśmy walczyć z nimi ich własną bronią? Mam nadzieję, że premier Szydło podpisując wiosną Traktaty Rzymskie i prezydent Duda w ONZ skłamali. Że zmądrzeli na tyle, żeby walczyć o własny naród i powierzonych im ludzi. Biada im, jeśli mają zamiar zastosować terror wobec
ponad 1 rok temu / chrz
 
Wydaje mi się, że zdanie: "...najpewniej nieświadomy..." to mała ironia.
ponad 1 rok temu / Eulalia
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.