DZIŚ JEST:   17   GRUDNIA   2018 r.

Św. Jana z Mathy
Św. Modesta
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 34  >   CREDO

Izabella Parowicz

Źródło życia i misji Kościoła


 W dniach 25–28 czerwca 2013 roku do Wiecznego Miasta zjechało wielu wybitnych hierarchów, liturgistów i teologów, duchownych i świeckich; przybyli też z całego świata zwykli, szeregowi katolicy, aby wziąć udział w konferencji zatytułowanej: Sacra Liturgia: Culmen et Fons Vitae et Missionis Ecclesiae (Święta Liturgia: szczyt i źródło życia i misji Kościoła).

Konferencję Sacra Liturgia zainspirowała liturgiczna wizja i nauczanie Benedykta XVI oraz zainaugurowany przezeń Rok Wiary przypadający w pięćdziesiątą rocznicę promulgowania przez Pawła VI soborowej Konstytucji o Świętej Liturgii, Sacrosanctum Concilium. Sam papież jeszcze w grudniu ubiegłego roku całym sercem poparł i pobłogosławił inicjatywę biskupa Reya...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

W obecnym roku Francuzi prawdopodobnie nie zobaczą na ekranach swoich telewizorów szopek bożonarodzeniowych. Przekonała się o tym przewodnicząca Frontu Narodowego, Marine Le Pen, którą poproszono o wypowiedź dla telewizji BFMTV. Polityk chciała zabrać głos obok szopki i choinki, lecz usłyszała, że musi zmienić miejsce. Odpowiedź na pytanie o powód brzmiała: takie są wytyczne redakcji, nie wolno teraz pokazywać w telewizji szopek.

 
 

Po dwóch tygodniach negocjacji „ekspertów” – poprzedzonych licznymi podróżami wiceministra Michała Kurtyki i spotkaniami z liderami innych państw – uczestnicy szczytu klimatycznego COP24 przyjęli zestaw zasad, mających ożywić porozumienie paryskie z 2015 r. Nie uzgodniono szeregu konkretnych kwestii, które ponownie mają być poruszane podczas przyszłorocznego spotkania w Chile.

 

Białoruskie media donoszą, że prezydent Łukaszenka odbył tajną naradę z rządem w sprawie sugestii Rosji, która w zamian za zniwelowanie drastycznych skutków „naftowego manewru podatkowego” chce całkowitej integracji obydwu państw. Wszyscy uczestnicy spotkania mieli opowiedzieć się za tym, by Mińsk nie ulegał naciskom.

 

Jednym z nowych biskupów archidiecezji krakowskiej zostać miał ksiądz prałat Franciszek Ślusarczyk. Niespodziewanie jednak 12 grudnia nominat złożył na ręce Ojca Świętego dymisję. Dlaczego? – To jest tajemnicą – powiedział w Radiu Kraków metropolita krakowski ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski.

 

Znany dziennikarz Antonio Socci wyraził oburzenie słowami watykańskiego Sekretarza Stanu w sprawie Asii Bibi. Kościelny dyplomata stwierdził, że Watykan nie podejmuje w tej kwestii żadnych działań. 


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.