DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


David Duke- Jak umiera zachodnia cywilizacja. Ratujmy naszą religię katolicką by była czysta jak pure silk bez żadnych neo. Chwała wszystkim wspaniałym księżom, to oni złożyli swoje życie Panu Bogu i ludziom a są Im wdzięczni?
ponad 1 rok temu / Wiem
 
Choroba zmieniac i reformowac opanowala duchowienstwo.
ponad 1 rok temu / Nick
 
Praktyka niektórych Kościołów Wschodnich, także katolickich, jest następująca: najpierw małżeństwo, później kapłaństwo. I bezwzględny brak możliwości ponownego ożenku po owdowieniu. Stąd tak często owdowiali kapłani z tych wspólnot wstępują do zakonów, co otwiera im np. drogę do przyjęcia święceń biskupich. Czy i te propozycje idą w tym kierunku? To, moim zdaniem, jedyna dopuszczalna interpretacja propozycji belgijskiego hierarchy. Choć od razu zaznaczam, że sam pomysł uważam i tak za chybiony...
ponad 1 rok temu / Karol
 
Dziwne - to w Belgii jest jeszcze EPISKOPAT ? Ciekawe ilu jest katolików ? A może liczą wszystkich włącznie z protestantami. Pewnie stąd takie pomysły na zniesienie celibatu.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Naśladowanie Chrystusa nie podoba się biskupowi. Nie on pierwszy i nie on ostatni nie poszedł by za nim. Sam Chrystus o tym mówi do młodzieńca. Powołał też Piotra, który zostawia rodzinę i idzie za nim.
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
Uznaje jedynie rewolucję poranną,natomiast w Kościele, tylko z Miserdicorina w reku i sercu, laikatu i duchowieństwa.Szczęść Boże, księże Rzeczniku.
ponad 1 rok temu / stan
 
Jeśli nie ma powołań,to znaczy że nie ma wiary.
ponad 1 rok temu / Bożena
 
Posługa żonatych księży powiększy (po pierwsze) przepaść między praktyką życia wspólnot (właściwie nieformalnych parafii) wiernych katolickiej Tradycji a tzw. Kościołem soborowym. Ale także (po drugie), znacznie przyspieszy ostateczny upadek posoborowia. Może czas przyjąć z pokorą i spokojem postępującą gangrenę gnijących części Mistycznego Ciała. No i kiedyś wreszcie, te chore członki, bez nadziei na uzdrowienie, po prostu usunąć?
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Niech oni idą do Kościołów prawosławnych, tam ich powołanie do kapłaństwa i do małżeństwa mogą spokojnie realizować.
ponad 1 rok temu / Janek
 
@Volky: He, he, he... masz może na myśli kobiety, które stwierdziły, że spełnią się w nowej pci?
ponad 1 rok temu / ma
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Belgijski biskup się pomylił z powołaniem. Powołanie do kapłaństwa daje Pan Jezus, a nie hierarchia. Jak będziemy przed Bogiem klęczeć i odrzucimy tę zgniliznę to i kapłanów będziemy mieli, jak się patrzy. Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / Yamamoto
 
Nie wolno słuchać biskupów modernistów i tyle.
ponad 1 rok temu / Salus
 
za chwilę padnie propozycja dla mężatych mężczyzn
ponad 1 rok temu / Volky
 
Przez stulecia w kościele belgijskim żonatych nie wyświęcali,wielkie bazyliki budowali,misjonarzy setkami w świat wysyłali! Wszystko to w małej Belgii! Dziś lewactwo niszczy wszystko, poczynając od umysłów i ducha pasterzy! A potem to już tylko aborcja, eutanazja (pierwsze miejsce w Europie na 1000 mieszkańców !)i inne verhofstaty!
ponad 1 rok temu / gość
 
@Trad: He, he, he... jak już nie ma prawdy to zostają "nowości".
ponad 1 rok temu / ma
 
Jak słyszę taki bełkot, to się zastanawiam co jeszcze ludzi trzyma w Kościele? Oczywiście nie mam na myśli ludzi wierzących, przywiązanych do tradycyjnego katolickiego magisterium, bo to oczywiste, że Kościół nie zaczął się 50 lat temu. Ale co trzyma w Kościele ludzi, którzy nigdy nie słyszeli prawdziwej, twardej, konkretnej nauki katolickiej, mówiącej tak-tak, nie-nie, bez owijania w bawełnę, lania wody i wciskania kitu, czyli głownie ludzi młodych? Przecież dzisiejszy substytut Kościoła (a pozwolę sobie na takie określenie) nie oferuje ludziom niczego, czego nie dawałby im świat i to w znacznie większej dawce. Naprawdę znajdujemy się w stadium, w którym papież zachowuje się jak syndyk masy upadłościowej, a dalej to już tylko ostatni zgasi światło.
ponad 1 rok temu / Iw
 
Wymysla kazda glupote, byle nie przyznac, ze wiosna kosciola tonie w blocie. Wszystko tylko nie tradycja!
ponad 1 rok temu / Trad
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected].pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.