DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Żona Jaruzelskiego była w Hitlerjugend?

Żona Jaruzelskiego była w Hitlerjugend?

„Kto wie, czy biografia żony Jaruzelskiego, Barbary, z okresu wojny i tuż po niej nie jest ciekawsza i jeszcze bardziej krwawa od życiorysu jej męża” – twierdzi biograf Wojciecha Jaruzelskiego, Lech Kowalski w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy”.

 

Zdaniem Kowalskiego, żona Jaruzelskiego była córką podoficera Wehrmachtu. Swoje wnioski opiera on na relacji Adama (Arona) Heinsteina.

 

„Żona Heinsteina utrzymywała, że w czasie okupacji Barbara Jaruzelska uczęszczała do zgermanizowanej wówczas szkoły Vetterów w mundurku Bund Deutscher Mädel, czyli żeńskiego odpowiednika Hitlerjugend” – twierdzi Kowalski.

 

Biograf Jaruzelskiego zaznacza jednak, że sprawa ta wymaga dogłębnego zbadania. „Heinstein do czasu antysemickich czystek był jednym z najbliższych przyjaciół Jaruzelskiego. Niestety, również dokumenty Jaruzelskiej zostały metodycznie wyczyszczone. Sprawa ta wymaga zatem jeszcze bardziej dogłębnej kwerendy” – ocenia Kowalski.

 

Dr Lech Kowalski należał do PZPR, był oficerem polityczny LWP w randze pułkownika. Pracował w Wojskowym Instytucie Historycznym. Jest autorem biografii gen. Wojciecha Jaruzelskiego „Generał ze skazą”.

 

 

Źródło: „Do Rzeczy”

ged


DATA: 2014-07-30 08:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To jest właśnie poziom rzetelności tego "historyka" - powołać się na cokolwiek w celu oplucia tych, których piętnowanie pozwala być na fali. No cóż, były polityczny, czyli zawodowy "ściemniacz". Za tzw. komuny ochotniczo poszedł na kierunek gloryfikatorów socjalizmu, do 1990 r. pzprowiec (jakby tej partii nie rozwiązali to byłby w niej dłużej) a jak zobaczył, że teraz moda na historyków antykomunistycznych nagle stanął w ich pierwszym szeregu. Żałosne...
ponad 2 lata temu / Ja
 
A może tak w pierwszej kolejności należałoby rozliczyć tych wszystkich pułkowników majorów i kapitanów, którzy w czasach PRL pełnili funkcje oficerów politycznych?
ponad 4 lata temu / Piotrek
 
o to dlatego znaleźli wspólny język z Tuskiem.
ponad 6 lat temu / ulama
 
sprawdzić i dopiero podawać do wiadomości; chociaż grzebiąc w życiorysach tych lewackich "bohaterów" z okresu II wojny światowej, nie takich rzeczy można się doszukać; ci pospolici bandyci nagminnie współpracowali z komunistami radzieckimi i z gestapo niemieckim; a kim walczyli? z Polakami walczącymi o wolność; i temu barachłu lewackiemu zostało to do dziś we krwi; wystarczy posłuchać obojętnie jakiego lewaka otwierającego paszczę - jadem i smrodem zieje na odległość;
ponad 6 lat temu / jaro
 
No nie, nie mogę w to uwierzyć.
ponad 6 lat temu / Jan
 
A jej babka podkochiwała się w czasie zaborów w Carskim żołnierzu. A pra pra Babka w czasie potopu szwedzkiego... Prosiłbym redakcje PCh24 do nie zniżania się do pewnego poziomu i nie robienia taniej sensacji z niepewnych informacji. Bądźcie jak Watykan: nie komentujcie (nagłaśniajcie) plotek. Z Panem Bogiem. M.Kordaszewski
ponad 6 lat temu / mar219
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.