DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Żołnierskie izby pamięci pod lupą historyków i MON. Totalitarna symbolika zostanie usunięta

Żołnierskie izby pamięci pod lupą historyków i MON. Totalitarna symbolika zostanie usunięta
fot.Adam Chelstowski/FORUM

Specjalna komisja sprawdzi wojskowe sale tradycji. MON zatroszczy się także o historyczną edukację żołnierzy. Resort ogłosił plan działań związanych z „polityką historyczną", którą ma zamiar realizować w wojsku.

 

Wiceszef MON prof. Wojciech Fałkowski zapowiedział, że resort planuje przeprowadzenie inspekcji w salach tradycji i izbach pamięci jednostek wojskowych, donosi „Rzeczpospolita”. „Lustracji” ma dokonać wykwalifikowani historycy z uczelni wyższych, IPN i instytutów badawczych.

 

- Chcemy poprosić niewielkie, ale bardzo kompetentne grono historyków, którzy przejrzą te sale i izby, by usunąć z nich niewłaściwe symbole - zapowiedział Fałkowski. Podkreślił, że chodzi głównie o symbole totalitarne.


Według zapowiedzi resortu obrony w najbliższym roku akademickim do programów nauki we wszystkich szkołach oficerskich i podoficerskich zostanie wprowadzona historia Polski. Program nauczania ma głównie skupiać się na ostatnich 200 latach historii.

 

W ramach działań edukacyjnych zainaugurowano program „Polskie drogi do niepodległości – marzenia i czyny", który ma być realizowany w latach 2016–2020. - To pięciolecie zawiera w sobie rocznicę odzyskania niepodległości w 1918 r., ale także akt 5 listopada 1916 r. Również datę 1 grudnia 1916 r., kiedy miało miejsce wkroczenie Legionów Józefa Piłsudskiego do Warszawy, a także Bitwę Warszawską 1920 roku - uważa prof. Wojciech Fałkowski.

 

 

Źródło: "Rzeczpospolita"

luk

  


DATA: 2016-03-18 09:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Należało to zrobić przed wymarszem wojsk sowieckich z Polski. Dobre i to. Natomiast ślady okupanta zabezpieczyć jako dowody okupacji. Myśleć a nie szaleć politycznie po niewczasie!
ponad 4 lata temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.