Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Zobacz jaki skarb kryje tradycja Kościoła. Zachwyć się pięknem Mszy Świętej Wszech Czasów


Z okazji wydania setnego numeru "Przymierza z Maryją" w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odprawiona została Msza Święta za Czytelników i Redakcję dwumiesięcznika. Msza sprawowana była w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego. Zobacz jak wielką wartość kryje w sobie tradycyjna liturgia.


DATA: 2018-06-04 07:37:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Dziękuję Panu Bogu za łaskę,że mogę każdej niedzieli uczestniczyć w tej jedynej najważniejszej i najprawdziwszej i najpiękniejszej liturgii w moim mieście! Modlę się, by nowy modernistyczny abp nie podkładał nam nóg,niech nie wspiera jeśli nie sprzyja, ale niech zostawi nas w pokoju .... Amen
ponad 1 rok temu / Wierna
 
Jak można było zmarginalizować ( de facto usunąć) msze która była w kościele przez tyle wieków ?!....
ponad 1 rok temu / tradcat
 
Dodać jeszcze gwoli prawdy trzeba, ze chorał w wykonaniu mieszanej scholi, i to underdressed, jest nieporozumieniem. Schola to nie taki sobie chórek zamówiony na okoliczność, nawet szkolony. A niewiasta przed Bogiem staje z głowa zakryta, stad mantyla.
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
Ks.Bogdan pewnie nie z własnej winy zdeformowany reformami posoborowym i uważa, ze to nie ma znaczenia, jak i po co składamy Panu Bogu Najświetsza Ofiarę. Otóż dla tej Mszy powstawały największe katedry i najwspanialsze bazyliki, gromadzące tłumy. To ma zasadnicze znaczenie. Lex orandi, lex credendi, lex vivendi. Proszę uczciwie zbadać różnice, a będąc człowiekiem dobrej woli będzie musiał Ksiądz zmienić zdanie.
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
Piękna Msza, najwspanialszy akt uwielbienia Boga, jaki zna ludzkość. Ja na taką Mszę muszę co niedziela dojeżdżać do innej miejscowości, ale naprawdę warto. Katolicy, którzy chodzą na nową Mszę, tzw. NOM, nie wiedzą, co tracą.
ponad 1 rok temu / Tamara
 
Panie Agamemnonie, jakie ryty? Przecież jest w Kościele Łacińskim jeden ryt (oprócz szczegółów, jak na przykład ryt dominikański) i sto deformacji. NOM jest patologią, warto pamiętać, że tylko u nas on wygląda przyzwoicie, na zachodzie nie ma w ogóle o czym mówić. Nazywanie Mszy Wszechczasów "Nadzwyczajną formą rytu rzymskiego" też jest niekorzystne, bo to brzmi, jakby był jakiś "ryt zwyczajny" inny, codzienny, co jest nieprawdą. Nie dajmy sobie wciskać, że patologia, choć powszechna jest jakimś standardem. Nie jest. Wszystkiego najlepszego na Niedzielę po Bożym Ciele! Andrzej Jezierski
ponad 1 rok temu / Andrzej Jezierski
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 105 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.