DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Znowu zły czas na ochronę życia? Sejmowa komisja ucieka od dyskusji nad #Zatrzymaj Aborcję

Znowu zły czas na ochronę życia? Sejmowa komisja ucieka od dyskusji nad #Zatrzymaj Aborcję

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny zmienia plany, uciekając od podjęcia prac nad obywatelskim projektem zakazującym aborcji eugenicznej. Wedle wcześniejszych informacji gremium to miało pochylić się nad projektem #Zatrzymaj Aborcję, a taki punkt miał być włączony w plan najbliższych obrad. Zamiast tego, zaplanowane posiedzenia komisji zostały odwołane, a w planie pojawił się nowy punkt – ale dotyczący połączonych komisji, w których kompetencjach ochrona życia formalnie się nie mieści.

 

To kolejny cios wymierzony sprawy istotne dla obrońców życia. Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony 21 marca miał stać się symbolem walki o prawa osób z trisomią, a sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny miała zająć się wcześniej pozytywnie zaopiniowanym przez komisję Sprawiedliwości i Praw Człowieka projektem obywatelskim #Zatrzymaj Aborcję.

 

Prace w komisji wyznaczonej przez Sejm w pierwszym czytaniu do zaopiniowania projektu – także po apelach hierarchów i środowisk pro-life, miały ruszyć z miejsca. Stało się inaczej. Najpierw na stronie sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny skreślone zostały zaplanowane na 21 i 22 marca 2018 roku posiedzenia. Chwilę później pojawił się nowy wpis. Dotyczył on nowego posiedzenia, wyznaczonego na 22 marca, ale już wspólnie z sejmową komisją Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Takie rozwiązanie formalnie nie pozwala na zajęcie się projektem #Zatrzymaj Aborcję, gdyż sprawa ochrony życia nie leży w kompetencjach komisji „rolniczej”. W taki oto sposób parlament – którego większość posłów deklaruje przywiązanie do wartości chrześcijańskich oraz poparcie dla zakazu aborcji – po raz kolejny odsunął w czasie rozpatrywanie projektu zwiększającego ochronę życia poczętego.

 

Obywatelski projekt leży w Sejmie od listopada 2017 roku. W tym czasie, każdego dnia trójka dzieci skazywana jest na śmierć w łonach matek. Ich „winą” jest podejrzenie o ciężką chorobę.

 

Sprawę skomentował dla portalu PCh24.pl mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.

 

Wedle informacji sejmowej - telefonicznej - odwołano posiedzenie dzisiejsze i jutrzejsze. Dzisiejsze na wniosek strony rządowej (MRPIPS), jutrzejsze z uwagi na jakieś „kolizje” terminów. Nie mam wątpliwości, że przyczyną było zdecydowanie wyartykułowane oczekiwanie podjęcia przez komisję tematu projektu Zatrzymaj Aborcję. Ponownie widać, że grupą posiadającą najmocniejszy wpływ na rząd i większość parlamentarną w tej sprawie są radykalne grupy lewicowe. To ich postulaty mają pierwszeństwo przed realizacją programu, obietnic oraz przed elementarnym szacunkiem dla życia. To zła wiadomość na Światowy Dzień Zespołu Downa - powiedział na ekspert.

 

Kolejny termin, kiedy ma się zebrać komisja to 11-13 kwietnia.

 

źródło: sejm.gov.pl

MA, TK


DATA: 2018-03-21 13:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Naiwny jesteś jeśli sądzisz że panowie Braun, Mikke, Winnicki nie mogą wystąpić razem bo ich jedność jest "niszczona przez ogłupionych neomarksizmem lewaków ale też samą PiS".
3 miesiące temu / do sdr
 
Wszelka alternatywa jest niszczona przez ogłupionych neomarksizmem lewaków ale też samą PiS, która broni swojej władzy podporządkowanej jedynie i wyłącznie interesom partii. Zapowiedź delegalizacji ONR, Marszu Niepodległości i Ruchu Narodowego wyszła właśnie od nich. PIS realizuje swoje interesy partyjne zgodne z ich socjalistyczno-masońskim programem i pilnuje żeby wszystko co jest autentycznie katolickie i narodowe w katolickim sensie zostało rozbite, zniszczone, zmarginalizowane. Nowy międzyresortowy zespół do zwalczania myślozbrodni (walka z faszyzmem którego w Polsce nie ma, totalitaryzmami i wymyślonymi nierównościami) służyć ma ubiciu autentycznej prawicy. Przykładem jest decyzja - "prokuratura nie dopatrzyła się promocji komunizmu w programie partii Razem". Takie wypowiedzi np. Targalskiego jak ta iż środowiska "skrajnie prawicowe"(czyli prawicowe w stosunku do PiS) są prorosyjskie są żydowsko-masońską retoryką stosowaną od dawna przez judochrześcijan
3 miesiące temu / sdr do @do Ruben
 
Wielka Polska Katolicka nie laicka .Nacjonalizm Chrześcijański uratuje Polskę i Polaków ,BÓG HONOR OJCZYZNA ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM .
3 miesiące temu / Tomasz
 
Dziwisz się znajomym, skoro tylko krytykujesz, a nie potrafisz zaproponować alternatywy? Polska prawica od wielu lat w rozsypce. Na własne życzenie. Wywołane przerostem ambicji.
3 miesiące temu / do Ruben
 
Niestety, powtarzam to na tym forum niemal jak mantrę: PiS wyłącznie UDAJE, że reprezentuje elektorat katolicki, tak jak udaje, że strzeże wartości chrześcijańskich. Wyłącznie udaje, ponieważ potrzebuje głosów osób wierzących. I to wszystko. Tymczasem w rzeczywistości to partia będąca ekspozyturą interesów anglosaskich i żydowskich, nastawionych wrogo do Kościoła katolickiego oraz absolutnie sprzecznych z polskim interesem narodowym. Lecz najgorsze, że brak jakiegokolwiek potępienia tej nieprawości ze strony polskiego episkopatu. Moi wierzący i praktykujący znajomi nie mogą tego zrozumieć lub wręcz się na mnie obrażają, kiedy im to tłumaczę.
3 miesiące temu / Ruben
 
PiS kapituluje na wielu frontach. Przed banderowską Ukrainą, przed Izraelem i USA, a nawet przed antykobiecymi kobietami, które optują za zabijaniem dzieci. Tymczasem na Ukrainie szaleje antypolska propaganda, ślepe władze tego nie widzą i dalej agitują za Ukrainą. Węgrzy bronią swoich rodaków przed haniebną ustawą zakazującą nauki w ojczystym języku. Polacy jak zwykle nie widzą problemu. Zdradzają naszych rodaków na wschodzie.
3 miesiące temu / Michu.
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.