DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Znowu winne wybory. Jarosław Gowin o powodach braku prac nad projektem Zatrzymaj Aborcję

Znowu winne wybory. Jarosław Gowin o powodach braku prac nad projektem Zatrzymaj Aborcję
fot. Piotr Drabik / commons.wikimedia.org, licencja cc

Zagadnienia takie jak aborcja nie powinny być rozstrzygane w okresie kampanii wyborczej. Podejmowanie tego tematu teraz nie służyłoby ani sprawie, ani klimatowi społecznemu, ani rządzącemu obozowi - powiedział w poniedziałek na antenie TVN24 wicepremier Jarosław Gowin.

 

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego odniósł się do zarzutów, jakie pod adresem prezesa PiS – Jarosława Kaczyńskiego i parlamentarzystów z jego partii mają obrońcy życia, m.in. przedstawiciele komitetu „Zatrzymaj Aborcję”. W opublikowanym w minionym tygodniu liście otwartym podkreślono, że od roku w Sejmie leży projekt ustawy zakazującej w Polsce tzw. aborcji eugenicznej, czyli możliwości zamordowania dziecka tylko i wyłącznie ze względu na podejrzenie u niego choroby. Autorzy listu wytknęli politykom PiS bezczynność i hipokryzję w tej sprawie.

 

Tego typu zagadnienia nie powinny być rozstrzygane, a nawet podejmowane w okresie kampanii wyborczej. A my weszliśmy już w ten ostatni rok wyborczy, kiedy będzie ciągła kampania – stwierdził w TVN24 Jarosław Gowin. Dodał wprawdzie, że „byłoby hipokryzją mówić, że politycy mogą uchylać się od rozstrzygania takich spraw”. Zaraz jednak dodał, że „decyzja o tym, żeby nie zmieniać tych przepisów też jest formą odniesienia się do problemu”.

 

Gowin powiedział, że wśród parlamentarzystów PiS są ludzie, którzy popierają całkowity zakaz aborcji, ale on sam – co niejednokrotnie podkreślał – jak i większość posłów „dobrej zmiany” jest za utrzymaniem tzw. krwawego kompromisu z 1993 roku. – Chociaż byłbym gotów zagłosować za zakazem aborcji eugenicznej. Natomiast wydaje się, że (...) trzeba poczekać teraz na werdykt Polaków. Polacy za rok zdecydują, który obóz polityczny, który system wartości ma w Polsce dominować przez następne cztery lata – powiedział Gowin.

 

Moim zdaniem podejmowanie teraz tego tematu ani nie służyłoby sprawie, która jest tak ważna dla pani Kai Godek, bo w tej atmosferze łatwo doprowadziłoby to do mechanizmu odchylenia wahadła w drugą stroną i w konsekwencji do czegoś, co nazwałby „zapateryzacją Polski”, ani nie służyłoby to klimatowi społecznemu, ani na końcu nie służyłoby to interesowi naszego obozu – stwierdził wicepremier.

 

Na koniec zaś dał potwierdził to, co w tej sprawie powiedział prof. Ryszard Legutko, tzn. że w tej kadencji projekt „Zatrzymaj Aborcję” nie będzie procedowany przez parlamentarzystów. – Były polityczne debaty, których efektem jest stan faktyczny i ten stan faktyczny polega na tym, że żadne rozstrzygnięcia nie zapadły – podsumował Gowin.

 

Źródło: TVN24

TK


DATA: 2018-12-03 12:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Marek Jurek bardzo dobrze skomentował Gowina
ponad 1 rok temu / Non Latro
 
Jaki "dyplomata"... Tfu! Przecie to "Konik Garbusek" z tej samej "Stajni Augiasza" co "Warwszawska Kobyła" bez woza - oboje budowniczy "kurlewstfa borzeho" na ziemi.
ponad 1 rok temu / agricola
 
W demokracji zawsze jest jakiś okres wyborczy, co by politycy zrobili bez tego argumentu? "My byśmy chcieli postępować dobrze, tylko nam nie pozwalają" - na tym haśle można jechać długo. "Ufojta nam,bo przyjdzie panie PO, bójta się". Wyborcy w Polsce nie nauczyli się wymagać od polityków, dają się łatwo rozgrywać. Ciekawe ile osób znów postawi na "mniejsze zło" ?
ponad 1 rok temu / Józef z Tallina, kolega Putina
 
Uważąm że to O. Rydzyk jest winny tego.
ponad 1 rok temu / fan pis
 
"Polacy za rok zdecydują, który obóz polityczny, który system wartości ma w Polsce dominować przez następne cztery lata"- Mi się z kolei do tego cytatu Gowina nasuwa kolejna myśl- przedstawiciel "dobrej zmiany" przyznaje, że nie walczymy o prawdę obiektywną, a jedynie relatywną. To jest właśnie masońskie wyznanie (nie)wiary PiSu. PiS, PO- jedno zło!!!
ponad 1 rok temu / krisbac
 
Jeśli wymienia Pan Gowin tych, komu nie służy ta sprawa, to najbardziej nie służy już dziś - dzieciom podejrzewanym o chorobę i z tej przyczyny zabijanym. Hipokryzja posłów koalicji kroczy przed upadkiem.
ponad 1 rok temu / Janusz T
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.