DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Znów uderzają w Kościół. Brońmy się nie tylko modlitwą!

Znów uderzają w Kościół. Brońmy się nie tylko modlitwą!
Fot. Michal Kazmierczak / FORUM

Burząc kościoły i mordując duchownych bolszewicy oraz ich naśladowcy świetnie wiedzieli, skąd biją źródła integrujące naszą wspólnotę. Pamiętają o tym także ich wnukowie, póki co sięgający do arsenału propagandy i przemocy symbolicznej.

 

„Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2” – tak brzmi umieszczony w Kodeksie karnym artykuł 196., który teoretycznie broni przed atakami wymierzonymi w religię. Teoretycznie bo chociaż bluźnierstwa, profanacje, drwiny ze świętych osób i symboli stają w naszym kraju coraz częstsze, to sprawcy tych czynów najczęściej skutecznie zasłaniają się wolnością słowa i artystycznego wyrazu. Wulgarne antykatolickie prowokacje z reguły okazują się dla wysokiego sądu uprawnioną ekspresją twórczą, której tłumić nie można – w przeciwieństwie chociażby do tzw. antysemityzmu, rasizmu czy innych przejawów wrogości albo niechęci wobec takich czy innych mniejszości.

 

Nawet ten kulawy, w ogromnej mierze martwy przepis to jednak zbyt dużo dla dzisiejszych libertynów. Poniedziałkowe zatrzymanie prowokatorki znieważającej wizerunek Matki Bożej nie tylko otworzyło nową falę wymierzonej w katolików przemocy symbolicznej. Stało się też pretekstem do podniesienia postulatu usunięcia z Kodeksu karnego wspomnianego tu artykułu 196.. Hasło takie rzucił w poniedziałek „Newsweek” upatrując w płockiej hucpie szansę na upieczenie ideologicznej pieczeni i uczynienie kolejnego kroku w dziele ograniczania wpływu Kościoła na Polaków.

 

To jeszcze nie wszystko. Upłynęło już kilka lat od chwili gdy pewien polityk używający agresywnego antyklerykalizmu jako głównego wyborczego paliwa, z hukiem spadł z sejmowej sceny, mimo, że był ulubieńcem mediów i popeerelowskich salonów. Ostatnio ktoś musiał skalkulować, że długie miesiące zbiorowego, antykościelnego prania mózgów wystarczy. W dorosłość weszły już kolejne, urobione na nowoczesną modłę roczniki i nadszedł odpowiedni moment na kolejne brutalne uderzenie w „czarnych”. Sprzyja temu zamiarowi doktrynalny zamęt, rozprzężenie dyscypliny oraz tęczowa piąta kolumna w szeregach Kościoła, a także problemy wielu pasterzy z diagnozą sytuacji. Nadchodzące wybory pokażą, czy rzeczywiście powracający palikotyzm tym razem się politycznie opłaci na tutejszym gruncie.

 

Cel ataku został starannie wybrany. Bolszewicy wraz z innymi komunistycznymi naśladowcami, burząc kościoły i mordując duchownych świetnie wiedzieli, skąd biją źródła integrujące ludzką wspólnotę. Pamiętają o tym także ich wnukowie, którzy zmasowanym propagandowym uderzeniem odpowiedzieli kiedyś na zjednoczenie Polaków po odejściu Jana Pawła II. Nie wahali się nawet podeptać pamięci własnych towarzyszy po tragedii smoleńskiej, gdy śmierć ofiar wywodzących się z różnych obozów politycznych uczynili przedmiotem drwin i tematem rynsztokowych spektakli.

 

Tym razem bluźniercy dotarli pod Jasną Górę aby niewykorzenionym Polakom przypomnieć, gdzie nasza siła i źródło narodowej jedności. Mamy więc kolejną okazję by się rozejrzeć wokół, rozpoznać i policzyć. Kto w ten sposób uderza w katolickie świętości, przede wszystkim okazuje pogardę Panu Bogu i Matce Jego Syna, ale i nam, Polakom, którzy narodziliśmy się z chrześcijaństwa, dzięki niemu kiedyś urośliśmy w potęgę i przetrwaliśmy najtrudniejsze historyczne opresje.

 

Bluźnierców, o ile się nie nawrócą, czeka marny los gdy staną kiedyś przed Tym, Którego Matkę starają się dzisiaj obrazić. Nie przesadzajmy jednak ze współczuciem. Trzymając w dłoni różaniec, drugą powstrzymujmy ręce wyciągnięte by zohydzić to, co dla nas najświętsze.

 

Roman Motoła

 

 


DATA: 2019-05-07 20:06
AUTOR: ROMAN MOTOŁA
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
25
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ave Maria! Odpowiedź na to wszytko jest jedna - nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i bluźnierstwa przeciwko Niej uczynione, szczegóły tego nabożeństwa znaleźć można na stronie sekretariatu fatimskiego z siedzibą w sanktuarium MB Fatimskiej w Zakopanem.
4 miesiące temu / Ewcia
 
a twoja logika? dlaczego ma za drzwiami kościoła zostawiać przykazania ,własnie je teraz zostawia dlatego jest jak jest ,KK w ustawodawstwie i polityce to własnie zostawianie przykazań za drzwiami kościoła
4 miesiące temu / do lex
 
tyle ...logiki ile rozumu- czyli katolik ma zostawić Boże przykazania wychodzac z Koscioła i nie żyć wg przykazań aby kogoś nie urazić??? ziemska "władza" ma dpo do siebie ,że jest despotyczna i zawsze będzie czuła się zagrożona
4 miesiące temu / lex
 
kościół jest atakowany tylko wtedy jak sięga po ziemską władze i zajmuje się polityka zapominając słowa "Królestwo moje nie jest z tego świata"
4 miesiące temu / i tyle
 
J.Stalin sprowadził komunistów narodowości żydowskiej do Polski by wspólnie z renegatami ? komunistami polskimi, wprowadzali tu komunizm i szkodzili Polsce na arenie międzynarodowej a te ?nacjonalistyczne, zaściankowe, antyżydowskie, konserwatywne, zacofane, kołtuńskie, katolickie i parafialne społeczeństwo polskie?, jak głosiła ówczesna propaganda, zamienili ?w socjalistyczne, postępowe, oświecone, otwarte na świat, internacjonalistyczne, miłujące Związek Radziecki i pokój a nienawidzące imperialistów amerykańskich, nowoczesne ateistyczne społeczeństwo?. Jak wiemy operacja ta na narodzie polskim się nie powiodła ale teraz obserwujemy próby odradzania się ... tylko przebranej w inne szaty i z innej strony.
4 miesiące temu / czesław
 
Aha- masz rację ,powtarzanie nie ma sensu-lewactwo i tak pisze historię według aktualnych potrzeb.
4 miesiące temu / życzliwy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.