DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Znów szkalują Polskę! „Times of Israel” pisze o obsesji niewinności Polaków

Znów szkalują Polskę! „Times of Israel” pisze o obsesji niewinności Polaków
© Celestino Arce/NurPhoto via ZUMA Press
#DUDA    #JEDWABNE    #KŁAMSTWO    #SZKALOWANIE    #OCZERNIANIE    #HOLOKAUST    #ŻYDZI    #POLSKA

„Times of Israel” – dziennik, który w swoim wydaniu internetowym napisał kilka dni temu o „nazistowskiej Polsce” i dopiero po interwencji Muzeum Auschwitz oraz konsula w Tel Awiwie zmienił określenie na „Polskę okupowaną przez nazistów,” teraz ubolewa nad „nową polityką historyczną” naszego kraju. Polityka ta - zdaniem gazety - zamiast skupić się na badaniach Holocaustu i „zbrodni popełnianych przez Polaków wobec Żydów” – zamierza promować polskich bohaterów walczących z komunistami i surowiej zwalczać wszystkich tych, którzy oczerniają Polskę.

 

Dziennik napisał, że PiS stara się kształtować przyszłość, kontrolując postrzeganie przeszłości Polski. Pismo skrytykowało strategię rządzących dotyczącą „wykorzystania muzeów, przemysłu filmowego, telewizji publicznej i innych narzędzi do promowania pewnych epizodów w historii Polski, jak chociażby tych dotyczących antykomunistycznego oporu po II wojnie światowej.”

 

Izraelskie pismo podkreśla, że w nowej strategii „bardziej kontrowersyjne są jednak próby stłumienia dyskusji i badań dot. bolesnych tematów, głównie polskiej przemocy wobec Żydów w czasie okupacji hitlerowskiej.”

 

Według dziennika izraelskiego „krytycy uważają, że rewizjonizm historyczny przyczyni się do szerzenia poza granicami kraju zadufanego i obłudnego nacjonalizmu polskiego, który uniemożliwi uczciwy rozrachunek z historią z okresu wojny - niezwykle skomplikowanej, obejmującej cierpienia i bohaterstwo na najwyższym poziomie, ale także przypadki morderstw i zdrady bezbronnych Żydów przez Polaków.”

 

Gazeta cytuje wypowiedzi Pawła Śpiewaka, dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie, który obawia się, iż władza chce wykorzystać aparat państwowy, aby „zmusić” badaczy do nowego spojrzenia na historię polityczną, co jego zdaniem jest bardzo niebezpieczne.

 

Dziennik przypomina sprawę Jana Tomasza Grossa i ostrzega, że Polacy źle robią, wzywając „prominentnego uczonego z Princeton” na przesłuchanie, by ustalić, czy nie dopuścił się on oczerniania Polski.

 

Autorzy tekstu piszą wreszcie, że „polscy nacjonaliści” od dawna demonizowali polsko-amerykańskiego akademika, który w swoich pracach koncentruje się na polskiej przemocy wobec Żydów w czasie wojny i po niej. Dodali, że jeśli nasz kraj naprawdę chce poprawić swój wizerunek na arenie międzynarodowej, to powinien zmienić postępowanie względem Grossa, gdyż w przeciwnym wypadku powstanie  powszechne wrażenie, iż obecna władza nie tylko osłabia instytucje demokratyczne, ale także zamierza tłumić niezależność badań naukowych.

 

W tekście zacytowano słowa autora „Sąsiadów”, który uważa, że jest atakowany przez „część populacji prawicowej, katolickiej, nacjonalistycznej i ksenofobicznej”. Grossa dziwi fakt, iż „tej części populacji udało się umieścić swoich przedstawicieli we wszystkich urzędach” i teraz „wykorzystują oni  nieprzyjemny oraz agresywny język, aby opisać go jako zdrajcę, jako kogoś, kto nienawidzi Polski.”

 

Dziennik izraelski skrupulatnie odnotował fakt, iż prezydent Andrzej Duda otworzył w ub. tygodniu muzeum poświęcone rodzinie Ulmów - Polaków zabitych przez Niemców za ukrywanie Żydów. Prezydent przy tej okazji przypomniał, iż należy głośno mówić o bohaterstwie niektórych Polaków, nie zapominając także o podłości innych, którzy przyczyniali się do wydawania Żydów hitlerowcom.

 

Dziennik zacytował krytyczną wypowiedź innego historyka, szkalującego naród polski - Jana Grabowskiego. Uznał on słowa prezydenta za „cyniczny ruch PR-owy.” Grabowskiemu nie podoba się, iż polski prezydent uwydatnia akty bohaterstwa Polaków, chroniących Żydów z narażeniem własnego życia. Przypomniał słowa Dudy z przeszłości, który miał powiedzieć, że Polacy nie muszą przepraszać za Jedwabne. Zarzucił głowie państwa, że błędnie stwierdził, iż setki tysięcy Polaków pomagało Żydom w czasie wojny. „Przemówienie Dudy to ogromny krok wstecz od prawdy historycznej do bardziej agresywnego wykorzystywania pamięci o Holokauście” – gazeta cytuje słowa Grabowskiego. 

 

Dziennikowi nie podoba się również, że ministerstwo sprawiedliwości przygotowuje nowe prawo przewidujące kary więzienia dla każdego, kto użyje kłamliwego określenia „polskie obozy zagłady.”  

 

Michał Bilewicz, badacz Holokaustu z Uniwersytetu Warszawskiego, wypowiadając się dla pisma izraelskiego tłumaczył, że „nowa ustawa ma na celu uciszenie polskich historyków, ponieważ jest oczywiste, że nie będzie skuteczna w skazaniu kogokolwiek poza granicami kraju.” Śpiewak z kolei dodał, że teraz musi się martwić, czy badacze z jego centrum nie skończą w więzieniu.

 

„Times of Israel” kończąc artykuł pisze o wielkich emocjach, jakie towarzyszą wydarzeniom wojennym i polskiej „obsesji niewinności”, sugerując, iż Polacy niesłusznie przedstawiają się jako niewinne ofiary wojny, ponieważ są też współwinni cierpieniu wielu Żydów.


 

Źródło: timesofisrael.com

AS


DATA: 2016-03-24 07:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ten artykuł pokazuje, że to Izraelczycy mają kompleks własnej niewinności i dlatego usiłują odwrócić uwagę świata od izraelskich zbrodni wobec Palestyńczyków. Ich okrucieństwo wobec Palestyńczyków przewyższa okrucieństwo Niemców wobec Żydów.
ponad 4 lata temu / edver
 
Można odnieść wrażenie, że cały wszechświat jest współwinny "cierpieniu wielu Żydów". Najbardziej rzucają się w oczy podwójne standardy tych szowinistów - kłamstwo oświęcimskie może być karane, ale "polskie obozy zagłady" już nie, bo to "próby stłumienia dyskusji i badań"; Polacy nie mogą promować "pewnych epizodów w historii Polski", ale oni historię Holokaustu wciskają wszędzie, tak jakby pozostali musieli przyjmować wyłącznie optykę Żydów; należy podejmować badania ?zbrodni popełnianych przez Polaków wobec Żydów?, ale wyciąganie pochodzenia oprawców z komunistycznych organów bezpieczeństwa to antysemityzm. Na marginesie, nowe prawo ma dotyczyć wyłącznie sformułowania "polskie obozy zagłady", natomiast "Śpiewak z kolei dodał, że teraz musi się martwić, czy badacze z jego centrum nie skończą w więzieniu". To wiele mówi o tym panu i jakie założenia i kierunek nadaje osobom tam pracującym.
ponad 4 lata temu / fff
 
"Wśród Żydów byli także ci, którzy zostawali agentami niemieckiego gestapo. Były ich dziesiątki, a może nawet setki. Nikt ich nie policzył. To oni, działając skrycie, wydawali innych Żydów na śmierć, szantażowali ich, wymuszali od nich haracz i byli szmalcownikami. Na bieżąco składali do gestapo meldunki na swoich współbraci. Nie działali tylko w gettach. Specjalne przepustki umożliwiały im poruszanie się także po aryjskiej stronie, czasami nawet po terenie całej Generalnej Guberni. Wiernie służyli niemieckim oprawcom swoich rodzin, żon i dzieci. Robili to bez jakichkolwiek zahamowań, z własnego wyboru, tylko w imię większej porcji żywności lub czasowych przywilejów. ... Dlatego właśnie ich zdrada była na znacznie wyższym poziomie. Byli wśród nich tacy, którzy w sianiu zła wznieśli się na prawdziwe wyżyny. W warszawskim getcie byli to Abraham Gancweich i Dawid Sternfeld ? szefowie powstałej w grudniu 1940 r. tzw. trzynastki..."
ponad 4 lata temu / wmo
 
"Umrze śmiercią naturalną każde kłamstwo" - Ewa Kurek dla Solidarnych2010; to trzeba obejrzeć!
ponad 4 lata temu / Babinicz
 
Mogą sobie "ubolewać". Nikogo to nie obchodzi. Żydostwo musi zapłacić za zbrodnie popełnione na Polakach, narodach ZSRR. Rachunki między nami są dalekie od wyrównanych.
ponad 4 lata temu / Robokopo
 
c.d. 3/ żydowska administracja Judenratów wykonywała polecenia władz niemieckich, włącznie z formowaniem transportów do obozów zagłady; 4/ Żydzi doznawali więcej miłosierdzia ze strony Polaków niż Żydów. REASUMUJĄC: A/ wielkość holokaustu wynika z zaniechania współpracy żydowskich przywódców z władzami (podziemnymi) Polski; B/ sami sobie zgotowali ten los! więcej mił
ponad 4 lata temu / Jurek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.