DZIŚ JEST:   22   LIPCA   2019 r.

Św. Marii Magdaleny
Bł. Nicefora
 
 
 
 

Znów gorąco na Krymie. Rosja spodziewa się ukraińskiej prowokacji pod osłoną NATO

Znów gorąco na Krymie. Rosja spodziewa się ukraińskiej prowokacji pod osłoną NATO
Okręt podwodny typu Virginia. U.S. Navy photo by General Dynamics Electric Boat/Wikimedia
#KRYM    #UKRAINA    #ROSJA    #MARYNARKA    #CIEŚNINA    #MORZE AZOWSKIE    #NATO    #SPÓR

- Ukraina razem z NATO przygotowuje wtargnięcie na Morze Azowskie przez Cieśninę Kerczeńską – stwierdził minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Deputowani parlamentu Krymu przestrzegają NATO przed zbliżaniem się do brzegów półwyspu, który Rosja przyłączyła w marcu 2014 roku, odrywając ten teren od Ukrainy.

 

Deputowani krymskiego parlamentu zajęli negatywne stanowisko wobec ruchów marynarki wojennej NATO na Morzu Czarnym. Spodziewają się, że obecność żołnierzy Paktu Północnoatlantyckiego może zachęcić wojska Ukrainy do ponowienia próby wejścia w Morze Azowskie przez Cieśninę Kerczeńską, jak miało to miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Polityków Krymu i Rosji niepokoi zwiększająca się obecność marynarki NATO na Morzu Czarnym oraz planowane ćwiczenia wojskowe z udziałem sił zbrojnych Ukrainy. Deputowany krymski Jurij Hempel zapowiedział, że ćwiczenia okrętów NATO przy brzegach Rosji oraz Krymu będą obserwowane przez okręty rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, a same manewry przy granicach rosyjskich (za które uważa też Krym), są „prowokacją Stanów Zjednoczonych, mających reputację państwa wzbudzającego konflikty w różnych częściach świata”.

 

Okręty NATO właśnie rozpoczęły patrolowanie wód Morza Czarnego. W chwili obecnej na akwenie tym przebywa niemiecki okręt FGS Werra, turecki Aksakosa, rumuński Lupu Dinescu, bułgarski Tsibar oraz (już po raz drugi w tym roku) amerykański USS Donald Cook, zdolny do przenoszenia na pokładzie do 56 rakiet typu Tomahawk, operujących na odległość do 1,6 tys. km. Amerykański statek obserwują dwa rosyjskie okręty –  Oriechowo-Zujewo i Iwan Hurs – wchodzące w skład Floty Czarnomorskiej. Z wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Ukrainy Pawła Klimkina można się było dowiedzieć, że w przyszłym tygodniu flota Sojuszu Północnoatlantyckiego wpłynie do portu wojennego w Odessie, która jest teraz bazą floty ukraińskiej po aneksji Krymu przez Rosję.

 

Zwiększenie obecności floty NATO na Morzu Czarnym rosyjscy komentatorzy łączą z trwająca na Ukrainie kampanią prezydencką i spodziewają się ponowienia akcji takiej jak ubiegłoroczne wpłynięcie okrętów ukraińskich na Morze Azowskie przez Cieśninę Kerczeńską. Według Rosjan, w ubiegłym roku flota NATO wypełniała zadania na Morzu Czarnym przez 120 dni, podczas gdy w 2017 roku tylko przez 80 dni. Pokazanie determinacji wojsk ukraińskich i przypomnienie o wrogiej Rosji może spowodować bowiem zjednoczenie się poparcia wobec aktualnego przywódcy państwa, czyli Petra Poroszenki, i zwiększenie jego szans na wejście do drugiej tury wyborów prezydenckich, na co, według sondaży,  na razie ma niewielkie szanse.

 

PK

Źródła: Ridus.ru, Ukrinform, Niezawisimaja Gazieta, Krasnaja Wiesna


DATA: 2019-02-22 10:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To teraz zamiast kryzysu kubańskiego będzie kryzys kerczeński? Tylko kto inny tym razem będzie prowokatorem...
4 miesiące temu / aaa
 
#ReparacjeDlaPolski od Niemiec i Rosji
4 miesiące temu / Jacob
 
To już w ramach Niebiańskiej Jerozolimy na Ukrainie?
4 miesiące temu / Mi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.