DZIŚ JEST:   23   SIERPNIA   2019 r.

Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
 
 
 
 

Zniszczone krzyże, ciała zwierząt, pentagramy. Satanistyczna ofensywa w Kazachstanie

Zniszczone krzyże, ciała zwierząt, pentagramy. Satanistyczna ofensywa w Kazachstanie
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Zniszczone krzyże, satanistyczne napisy oraz kawałki ciał zwierząt domowych znaleziono na cmentarzu w Pietropawłowsku w północnym Kazachstanie. Zaniepokojenie wiernych prawosławnej eparchii Pietropawłowskiej i Bułajewskiej wzbudziły ślady wskazujące na odprawianie na grobach pochowanych na cmentarzu duchownych i żołnierzy praktyk profanujących miejsca wiecznego spoczynku.

 

Policja z Pietropawłowska – 200-tysięcznego miasta stanowiącego centrum obwodu północnokazachstańskiego – wszczęła śledztwo w sprawie zniszczenia grobowców, wśród których są także nagrobki zmarłych kapłanów i żołnierzy. Jako miejsce rytualnych praktyk miejscowi sataniści wybrali stary cmentarz, na którym już nie dokonuje się pochówków.

 

Dochodzenie policja wszczęła po zawiadomieniu złożonym przez mieszkańców, którzy poczuli się zagrożeni po tym, jak pod koniec czerwca odkryto dewastację nagrobków cmentarnych. O dojściu do profanacji duchowni zawiadomili również akima (przewodniczącego władz lokalnych) Pietropawłowska – Marata Tasmaganbetowa.

 

Według doniesień duchownych, dewastacja grobów polegała na zniszczeniu krzyży, zrywaniu tabliczek z danymi osób złożonych w grobach oraz pozostawianiu śladów i artykułów, świadczących o praktykowaniu na cmentarzu obrzędów satanistycznych.

 

Wypadki z końca czerwca nastąpiły po prawie dwuletniej przerwie w aktywności miejscowych satanistów – wcześniej takie incydenty zanotowano w listopadzie 2016 roku, ale nie były to pierwsze dowody świadczące o pojawieniu się satanistów w Pietropawłowsku.

 

Upadek ateistycznego Związku Sowieckiego i wprowadzenie wolności wyznaniowej w posowieckich republikach, w tym w Kazachstanie, otwarło możliwości pozyskiwania wyznawców nie tylko religiom tradycyjnym, ale także różnego rodzaju sektom. Przełom lat 80. i 90. ubiegłego wieku to okres intensywnej działalności sekt destrukcyjnie wpływających na podatnych na nowinki ludzi młodych. Już w tamtych latach w północnym Kazachstanie pojawili się pierwsi sataniści, jednak po podjęciu kontrdziałań przez lokalne władze ich obecność przestała być zauważalna. Ożywienie nastąpiło dopiero wiosną tego roku, a odkryte w końcu czerwca dewastacje i profanacje na starym cmentarzu Pietropawłowska przypomniały fakty z przeszłości działalności sekty.

 

Dowodami znalezionymi na miejscu nocnych obrzędów satanistów były m.in. resztki zwierząt domowych z przypiętymi rogami, spalone krzyże, świece ustawione w kształcie pentagramu, napisy czczące szatana i potłuczone szkło butelek oraz elementy bielizny.

 

Wolontariusze miejscowej eparchii posprzątali miejsca dewastacji na starym cmentarzu, ale sataniści dopuścili się w ostatnich dniach kolejnej profanacji, tym razem na nowym cmentarzu na osiedlu robotniczym w Pietropawłowsku, gdzie zniszczono i pomalowano pięć nagrobków.

 

 

Źródła: spzh.news / Fergananews.com / Pietropawłowsk News / Islam Today

PK

 

  


DATA: 2018-07-13 08:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.