DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Znany muzyk o niepoprawnych poglądach „wymazany” z programu stacji RTL

Znany muzyk o niepoprawnych poglądach „wymazany” z programu stacji RTL

Popularny w Niemczech wykonawca muzyki pop Michael Wendler został – dosłownie – wymazany z telewizyjnego show stacji RTL. Powodem było wygłoszenie przez wokalistę niewygodnych poglądów na temat społecznych skutków reżimu sanitarnego.

 

 

Muzyk był do niedawna jednym z jurorów cieszącego się wielomilionową widownią programu Deutschland sucht den Superstar, którego nazwa w tłumaczeniu brzmi: „Niemcy szukają swojej supergwiazdy”. To znany format polegający na występach utalentowanych uczestników-amatorów, których zdolności oceniają znani przedstawiciele popkultury.

 

Jesienią jednak Wendler ogłosił, że opuszcza media społecznościowe, które skrytykował za realizowanie celów politycznych i zwalczanie niezależnych poglądów. Zrezygnował również z udziału w programie. Po tej deklaracji producent audycji, stacja RTL kontynuował emisję uprzednio nagranych odcinków i nic nie wskazywało na to, że zdarzy się coś nadzwyczajnego.

 

- Wszystko by się tak właśnie odbyło, gdyby nie najnowsza wypowiedź Michaela Wendlera, który po raz kolejny pozwolił sobie na ostrą krytykę polityki antykoronawirusowej rządu Angeli Merkel. Powiedział, że te wszystkie obostrzenia, które od wielu miesięcy spotykają Niemców, ograniczają życie społeczne, gospodarcze, niszczą tkankę życia społecznego. Porównał je do życia w obozie koncentracyjnym. Tego już było za wiele – relacjonowała mieszkanka Niemiec Agnieszka Wolska na antenie telewizji wRealu24.

 

- Tego rodzaju zestawienie było kroplą, która przepełniła czarę goryczy – dodała.

 

Telewizja zareagowała w bezprecedensowy sposób. Wprawdzie wciąż emituje odcinki nagrane jeszcze z udziałem muzyka, jednak jego postać w studiu oraz wypowiedzi nadawca… wymazał. – Michael Wendler nie istnieje, został wygumkowany – podsumowała Agnieszka Wolska.

 

- To są realia stalinizmu, myślozbrodnia – ocenił prowadzący rozmowę Piotr Szlachtowicz. – Wygląda na to, że ktokolwiek, kto ma jakieś pytania o rzeczywistość, w której się nic nie klei, zostanie tak potraktowany.

 

Rozmówcy zwrócili uwagę, że do zdarzenia doszło w środku Europy, i to w państwie, które próbuje się przedstawiać jako orędownik i obrońca demokracji, mający wyznaczać wzorce życia publicznego.

 

Wśród komentarzy, które po tym zdarzeniu pojawiły się w Niemczech, nie brak było również i porównań do standardów zaczerpniętych z Chin, gdzie funkcjonowanie w zwykłym obiegu społecznym uzależnione jest od przyznawanych przez władze punktów i – generalnie rzecz biorąc – lojalności wobec opresyjnego reżimu.

 

 

Źródło: wRealu24.pl

RoM

 

 

 

 


DATA: 2021-01-12 07:56
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niestety to RTL zbanowało Wendlera za to że odważył się porównać Niemcy do obozu koncentracyjnego KZ. RTL jest stacją prywatną porównywalną do TVN-u. Robią ludziom wodę z mózgu. Stacja kieruje swoje programy do Mullera, który po przyjściu z pracy siada w wygodnej sofie przed TV z odgrzewaną najtańszą pizzą z Aldika i piwem z plastikowej butelki. Ten Muller ma siedzieć cicho i nie narzekać nawet gdyby mu zabrali nawet pizzę. To co kiedyś prowadziło lud na barykady teraz nie jest nawet wspominane w wiadomościach.
5 dni temu / deutsche
 
Tak się działo w NRD a w Czechosłowacji Waldemara Matuszke piosenkarza muzyka w jednym dniu usunięto że sprzedaży wszystkie Jego nagrania i odwołano koncerty.Tak władzę postępują z niepokornymi obywatelami
6 dni temu / ztula
 
System punktacji chińskiej już działa u nas w praktyce, i to bez znanej Chińczykom transparentności, gdzie możesz swoje punkty dokładnie przejrzeć, znając, co wolno, a co nie. Tutaj punktowanie następuje poza jakimikolwiek spisanymi i kontrolowanymi zasadami. Można tylko pogratulować wyniesienia chińskiej myśli totalitarnej do nowego stopnia zniewolenia.
6 dni temu / aaa
 
@Pejot, no przecież są winni Niemcy. Obecnie to rządzący Niemcami odpowiadają za wiele rzeczy w naszym kraju, jeśli rządzący Niemcami zamienimy u Ciebie z Niemcami to się już zgadza, co nie ? Do tego jeszcze Niemcy może oznaczać i naród i państwo, więc to trochę czepialstwo. Tak, to prawda, obywatele Niemiec są terroryzowani przez własne państwo, a to państwo nazywa się Niemcy... Po prostu nasz język jest tak skonstruowany naturalnie, jakby się nie odmieniało, to i tak zawsze winni są... Niemcy.
6 dni temu / DamianK
 
A CO ZROBILY MEDIA Z TRUMPEM? A W AMERYCE 90 procent MEDIOW JEST W REKACH ZYDOW WIEC KTO RZADZI SWIATEM?
6 dni temu / JAN
 
to co przekazuje Pani Wolska to jest jakieś 1 % tego co się dzieje w Niemczech. Na dodatek Pan Michalkiewicz codziennie zapewnia nas w swoich felietonach, że winni naszej złej sytuacji są Niemcy. Jest to straszne zafałszowanie obecnej sytuacji. Niemcy w Niemczech są dokładnie tak samo terroryzowani jak Polacy w Polsce, Amerykanie w Ameryce i Rosjanie w Rosji.
6 dni temu / Pejot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.