DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Znany jezuita zamierza przyjąć nagrodę od homo-organizacji potępionej przez Watykan

Znany jezuita zamierza przyjąć nagrodę od homo-organizacji potępionej przez Watykan
fot. churchmilitant.com

Jeden z najbardziej znanych jezuitów w Ameryce ojciec James Martin zamierza przyjąć nagrodę od pro-homoseksualnej organizacji New Ways Ministry. Środowiska katolickie są oburzone. Duchowny jako redaktor naczelny popularnego magazynu „America”, a także autor licznych książek, zainicjował w USA dyskusję, która ma za zadanie zbudować przyjazny klimat dla środowiska mniejszości seksualnych i zmienić nauczanie Kościoła w kwestii homoseksualizmu.


Oficjalnie nagroda za „promocję dyskusji, zrozumienia i akceptacji dla społeczności LGBT” oraz „budowanie mostów” między homoseksualistami a Kościołem Katolickim ma być przyznana o. Martinowi 30 października. Za co? „W swoich mediach społecznościowych cieszących się poparciem setek tysięcy zwolenników, a także jako redaktor dużego magazynu America o. Martin zainicjował dialog w kwestiach LGBT z katolikami w całym spektrum politycznym, otwierając umysły i serca na większą akceptację” – napisała na Facebooku New Ways Ministry. Dodano, że jezuicki duchowny wspiera „szereg postępowych postulatów politycznych".


New Ways Ministry – jak można przeczytać na oficjalnej stronie „walczy z indywidualną i strukturalną homofobią” a także pracuje na rzecz „zmiany postaw oraz promocji akceptacji osób LGBT jako pełnoprawnych członków Kościoła i społeczeństwa”. Grupa opublikowała szereg materiałów próbujących pogodzić katolicką naukę moralną z akceptacją sodomii i „małżeństw jednopłciowych”. Homo-organizację, utrzymującą, że jest „katolicka”, potępił już zarówno Watykan jak i amerykański episkopat.  


"W sytuacjach, w których związki homoseksualne zostały legalnie uznane lub nadano im status prawny albo prawa przynależne małżeństwom, wyraźny i stanowczy sprzeciw jest naszym obowiązkiem" - poucza Kongregacja Nauki Wiary. Odnosząc się do projektów legalizacji związków między homoseksualistami Kościół naucza: „Trzeba powstrzymać się od jakiejkolwiek formalnej współpracy w zakresie uchwalenia lub stosowania takich niesprawiedliwych przepisów oraz, w miarę możliwości, z materialnej współpracy na poziomie ich stosowania. W tej dziedzinie, każdy może skorzystać z prawa do sprzeciwu sumienia”. Katechizm Kościoła Katolickiego stanowi wyraźnie, że aktywność seksualna pomiędzy osobami tej samej płci jest wewnętrznie nieuporządkowana. A przecież trzeba stale przypominać, że pozamałżeńskie akty seksualne – szczególnie między osobami tej samej płci – są grzechem.  


Kardynał Francis George, gdy był przewodniczącym Amerykańskiej Konferencji Biskupów napisał, że New Way Ministry – ze względu na kwestionowanie podstawowych aspektów nauczania Kościoła – nie może wypowiadać się w imieniu katolików w USA. Hierarcha zganił jej członków za „sianie zamętu i dezorientacji pośród wiernych odnośnie autentycznego nauczania i posługi Kościoła w stosunku do osób o skłonnościach homoseksualnych”.

W 1999 roku natomiast Kongregacja Nauki Wiary ekskomunikowała współzałożycielkę New Ways Ministry siostrę Jeannine Gramick i ojca Roberta Nugent, zabraniając im posługi duszpasterskiej pośród homoseksualnych katolików.

 Źródło: lifesitnews.com., AS.
DATA: 2016-09-21 14:00
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Teraz jeszcze bardziej znany.
ponad 4 lata temu / panda
 
Ooo! To znaczy że jestem "niemiłosierny" w roku miłosierdzia :-)
ponad 4 lata temu / Krzysiek
 
I tak krok po kroku, metodą "gotowania żaby" katolicy są oswajani z homoherezją. Już przećwiczono na katolikach akceptację dla cudzołóstwa (tzw. ponowne związki i komunia dla nich). Teraz pora na akceptację związków homoseksualnych. Np. w Irlandii już pozamiatane. Wszyscy za. Kto przeciw - ten niemiłosierny. Tak samo będzie w całym Kościele. I to pójdzie bardzo szybko, bo z Watykanu idą wyraźne sygnały. A sprzeciwu ze strony ważnych i decyzyjnych osób nie słychać. A więc za niewiele lat mamy w kościele śluby par jednopłciowych. Niemożliwe? A kto 10 lat temu mógł wyobrazić sobie, że papież będzie publicznie wychwalał wierność par żyjących bez sakramentu? A jednak to się stało. 16 czerwca tego roku w Rzymie. Tak będzie i z akceptacją związków sodomickich. Straszne to, ale prawdziwe.
ponad 4 lata temu / Hanna
 
s adzę że on też jest pederastą.
ponad 4 lata temu / mm
 
Jezuita, jak to jezuita - czasem bohater, często zdrajca.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
Nagroda za "budowanie mostów"... W tym przypadku to o jeden most za daleko.
ponad 4 lata temu / Piotr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.